۱۶۸۵۱۶۸۶۴-min

شرکت هواپیمایی تفتان

Taftan Airline

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

اگر در سفرهای خود از هواپیما زیاد استفاده می کنید، احتمالا نام شرکت هواپیمایی تفتان هم به گوشتان خورده است. البته اگر هیچ اطلاعی در مورد این شرکت هواپیمایی ندارید، نگران نباشید! در ادامه با معرفی کامل شرکت هواپیمایی تفتان، در سامتیک با ما همراه باشید.

شرکت هواپیمایی تفتان ایر

شرکت هواپیمایی تفتان، به عنوان یکی از ایرلاین های خصوصی ایران، در سال ۱۳۸۱ تاسیس شد. هدف از تاسیس این هواپیمایی جوان، رشد و توسعه فرهنگی و اقتصادی استان سیستان و بلوچستان بود. ایرلاین تفتان در دهه ۸۰ و در منطقه آزاد چابهار تاسیس شده و فعالیت خود را آغاز کرد.

اولین هواپیماهایی که در شرکت تفتان ایرلاین به ارائه خدمات باربری و مسافری مورد استفاده قرار گرفتند، هواپیماهای فوکر ۵۰ Fokker 50 بودند. تفتان در اولین سال های تاسیس دچار برخی مشکلات شد و به زودی تمامی پروازهایش لغو شدند. اما در ادامه راه با سیاست های جدید، جذب سرمایه گذار و حمایت های دولتی، فعالیت این فرودگاه از سال ۱۳۹۵ مجددا از سر گرفته شد.

شرکت هواپیمایی تفتان

آشنایی با شرکت هواپیمایی تفتان، تاریخچه احداث تفتان ایرلاین

شرکت هواپیمایی تفتان همانطور که اشاره کردیم، در سال ۱۳۸۱ تاسیس شد. اما به زودی به دلیل مشکلاتی بسیار تمامی پروازهای این فرودگاه به حالت تعلیق درآمدند. نزدیک به ۱۴ سال طول کشید تا هواپیمایی تفتان مجددا فعالیت خود را آغاز کرد و پروازهای این شرکت از سر گرفته شد.

پس از افتتاح اولیه این فرودگاه و تعلیق زود هنگام فعالیتش، دیگر کسی نامی از هواپیمایی تفتان نشنید! تا اینکه در سال ۱۳۹۱ سرمایه گذاری جدیدی برروی این پروژه انجام شد و مجددا هواپیمایی تفتان آغاز به کار کرد. تا سال ۱۳۹۵ هواپیمایی تفتان نتوانست روزهای اوج و بدون مشکل خود را تجربه کند.

ناوگان هوایی تفتان ایر

در نهایت پس از بازگشایی مجدد در سال ۱۳۹۵ و کمک های دولتی، هواپیمایی تفتان با نام رسمی تفتان ایر فعالیت جدی خود را آغاز کرد. درحال حاضر هواپیمایی تفتان دارای دو فروند Fokker 50  و یک عدد هواپیمای مک دانل داگلاس MD با ظرفیت ۱۷۰ نفر است.

خرید بلیط هواپیمایی تفتان، مسیرهای پروازی هواپیمایی تفتان

شرکت هواپیمایی تفتان با اینکه مدت زمانی بسیار طولانی از تاسیس تا فرایند های اجرایی سپری کرد، اما در عرصه فعالیت های هوایی بسیار جوان و نوپاست. تنها مسیرهوایی که این ایرلاین تحت پوشش قرار می دهد، پرواز تهران زاهدان است. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که ایرلاین تفتان تصمیم دارد در مراحل بعد و به زودی، علاوه بر امکان خرید بلیط هواپیما تهران زاهدان، مسیرهای دیگر مانند شیراز، اهواز، کیش و مشهد مقدس را هم به برنامه خود بیافزاید.

مسیرهای پروازی شرکت هواپیمایی تفتان

خدمات و امکانات ایرلاین تفتان

شرکت هواپیمایی تفتان نیز همانند بسیاری از شرکت های هواپیمایی فعال در کشور، تلاش دارد تا بهترین خدمات ممکن را در اختیار مسافران قرار دهد. تفتان ایرلاین نیز همانند بسیاری دیگر از شرکت های هواپیمایی کشور، بهترین خدمات خود را در زمینه کترینگ، بیمه مسافرتی، خدمات پروازی و … در اختیار مسافران قرار می دهد.

مهمانداران هواپیمایی تفتان

جالب ترین نکته در مورد شرکت هوایی تفتان این است که در خدمه خود به استفاده از لباس هایی تماما بومی پرداخته است. شرکت هواپیمایی تفتان در راستای ترویج فرهنگ غنی استان سیستان و بلوچستان، لباس کادر اجرایی خود را برای تمام پرسنل پروازی با توجه به پوشش بومی این منطقه انتخاب کرده است.

مهمانداران هواپیمایی تفتان

ناوگان هوایی تفتان

همانطور که گفتیم در شرکت هواپیمایی تفتان در حال حاضر ۳ فروند هواپیما درحال خدمت رسانی به مسافرین است. این هواپیماها به شرح زیر هستند.

 

بلیط هواپیما تفتان، نکات ضروری خرید بلیط هواپیما

همانطور که اشاره کردیم در حال حاضر خرید بلیط هواپیما تفتان فقط در مسیر تهران زاهدان امکان پذیر است. برنامه پروازی شرکت هواپیمایی تفتان دارای نظمی مشخص و به صورت هتگی برقرار است. اما نکته که باید به آن توجه داشت این است که برای خرید بلیط هواپیما تفتان، حتما از شرکت های معتبر فروش بلیط فرایند خرید خود را انجام دهید تا با مشکلات آتی مواجه نشوید.

مهمترین نکاتی که در استفاده از خدمات پروازی و هواپیمایی تفتان باید به آن توجه داشته باشید، عبارتند از:

  • مسافران تنها مجاز به حمل بار چه همراه و چه غیر همراه که در بلیط هایشان ذکر و قید شده باشد، می باشند و در غیر این صورت باید هزینه ی وزن مازاد بارشان را طبق نرخ و تشخیص شرکت هواپیمایی پرداخت کنند.
  • از نظر شرکت هواپیمایی تفتان ایر، تنها شخصی که مالک بار و یا چمدانی است که در قسمت تحویل بار موجود است، شخصی است که برچسب الصاقی بار به نام او صادر شده باشد و در قبال اتفاقات غیر متقربه، شرکت از نظر قانونی تنها پاسخگوی آن شخص خواهد بود.
  • مسافر متعهد می گردد که از تحویل هرگونه بار که حاوی کالای ممنوعه و یا خطرناک است و امنیت مسافرین و هواپیما را تهدید می کند، خودداری نماید.
  • پاسپورت مسافرین در پروازهای بین المللی باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار باشد.
  • مسئولیت صحت و اعتبار مدارک ویزا و پاسپورت درسفرهای خارجی و مدارک شناسایی در سفرهای داخلی بر عهده شخص مسافر می باشد.
  • تاخیر بیش از ۲ ساعت و یا کنسل شدن پرواز توسط شرکت هواپیمایی تفتان ایر، در صورتی که مسافر درخواست انصراف داشته باشد، پس از هماهنگی های لازم تمامی بهای بلیط مسترد می گردد.

در صورت تمایل پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات در مورد خدمات هوایی، زمانی را صرف مطالعه مقاله خدمات ویژه هواپیمایی کنید.

نظرات