۶

معرفی شرکت هواپیمایی اترک

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

زمانی که با هواپیما به شهر دیگری برای مسافرت بخواهیم بریم اولین کاری که می کنیم خرید بلیط هواپیما است، اگربصورت آنلاین بخواهیم این بلیط ها را خریداری کنیم، پس از انتخاب شهر یا کشور موردنظر یکسری پیشنهادات از شرکت های که می توانید بلیط خریداری کنید به شما نشان خواهد داد.

حالا اینجا سوال پیش می آید، شرکت هواپیمایی که به شما پیشنهاد داده است را چقدر می شناسید؟ از امکاناتی که به شما می دهد به چه مقداری اطلاع دارید؟  قوانین اضافه بار چگونه است؟ چطوری می توانیم اطلاعات پروازهای خارجی و داخلی آن شرکت را بدست بیاریم؟

شرکت های هواپیمای بسیاری در کشور ما تاسیس شده است اما ما در اینجا می خواهیم در مورد تمام مسائل مرتبط با اترک بنویسیم.

تاریخچه هواپیمایی اترک

شرکت هواپیمایی اترک جزو یکی از شرکت های جوان در ایران است که فعالیت خودش را از سال ۱۳۹۱  با یک فروند هواپیمای ایرباس ای ۳۲۰ شروع کرده است. این هواپیماها متعلق به کشور فرانسه است و جزو هواپیماهای لاغر پیکیر به حساب می آید.

معرفی هواپیمایی اترک

قطب اصلی این هواپیما بجنورد و تهران می باشد و فرودگاه های کیش و مشهد هم با این شرکت همکاری می کنند.   دفتر شرکت اترک در منطقه اکباتان واقع شده است.

ناوگان هوایی شرکت اترک چه نوع هواپیماهای را پوشش می دهد؟

هواپیماهای زیادی در خطوط هوایی اترک فعالیت نمی کنند، تنها ۳ فروند در خطوط هوای فعالیت می کنند. این سه مدل هواپیما ایرباس A320 است که خانواده هواپیما ایرباس ۳۲۰  شامل ایرباس ۳۱۸، ۳۱۹، ۳۲۰ و ۳۲۱ است که اترک تنها از یک نوع آن استفاده می کند.

در گذشته هواپیماها از تکنیک های استفاده از کابل کنترل کننده مکانیکی استفاده می کردند اما در حال حاضر از کنترل کننده های که کاملا الکتریکی و کامپیوتری هستند در تنظیمات هواپیما استفاده کرده اند که از تکنیک Fly By Wire گرفته شده است.

کلاس های پروازی هواپیمایی اترک

هواپیماها کلاس بندی شده اند تا از نظر کیفیت و کمیت به راحتی قابل تشخیص باشند. شرکت هواپیمایی اترک در دو کلاس اکونومی و بیزنسی به مسافران خود در حا خدمت رسانی است.

کلاس آکونومی در یک هواپیما چگونه است؟

سی و یک صندلی راحت و با روکش های عالی در هواپیما بصورت منظم با فواصل عالی چیده شده است. اگر با ایرلاین های دیگر مقایسه کنید فضای بسیاری در اختیار مسافران قرار می دهند تا به راحتی به مقصد مورد نظر برسند.

امکانات اصلی هواپیما کلاس آکونومی

همچنین برای هر صندلی مانیتورهای ۴۲ اینچ نصب شده است و سرویس غذایی مناسب به جلوی روی مسافران قرار می دهند.

کلاس تجاری هواپیما به درد چه افرادی می خورد؟

این نوع دارای کلاس با سطح بالاتر است که برای صندلی ها سیستم تنظیمات در نظر گرفته شده است، همچنین فضای هم برای مطالعه وجود دارد که براحتی می توانید کتاب یا مجله بخوانید.
زمانی که بخواهید استراحت کنید، صندلی های  داخل هواپیما بگونه ای تعبیه شده است که براحتی می توانید استراحت کنید. یک تفاوت بسیار بزرگ با دیگر کلاس ها دارد داشتن منوی پذیرایی ویژه برای مسافران است. برای آشنایی با خدمات هوایی می توانید مقاله ای با موضوع ” خدمات ویژه هواپیمایی کشور” را مطالعه کنید.

با توجه به خصوصیات این هواپیماها که در ایرلاین‌های متعددی در سرتاسر جهان مورداستفاده قرار می‌گیرند، گردشگرانی که قصد خریداری بلیط هواپیما از این ایرلاین را دارند، می‌توانند مطمئن باشند که یک سفر امن و آسوده را در این هواپیماها و به همراه شرکت هواپیمایی اترک، تجربه خواهند کرد.

آیا امنیت با این هواپیما برقرار است؟  

در طی  ۶ سال گذشته این هواپیما دچار کم ترین  اتفاقات و سوانح شده است  و  می توان سفری با امنیت و آسودگی خاطری را به شهر مورد نظر داشته باشید. اما خب یکسری اتفاقات هم برای این هواپیما افتاده است؛ البته کلا ۳ بار دچار حادثه شده است که هیچ گونه تلفات و خسارتی به افراد وارد نشده است.

مقصدهای پروازی این هواپیما کدامند؟

 

شهر فرودگاه
آبادان فرودگاه بین المللی آبادان
اهواز فرودگاه بین المللی اهواز
بندرعباس فرودگاه بین المللی بندرعباس
کرمانشاه فرودگاه بین المللی  کرمانشاه
بحنورد فرودگاه بجنورد
بوشهر فرودگاه بین المللی  بوشهر
اصفهان فرودگاه بین المللی بهشتی اصفهان
جزیره کیش فرودگاه بین المللی کیش
مشهد فرودگاه بین المللی مشهد- هاشمی نژاد مشهد
شیراز فرودگاه بین المللی شیراز
تهران فرودگاه بین المللی مهرآباد

قوانین و مقررات شرکت اترک

هر شرکتی برای خودش یکسری قوانین و مقرراتی دارد که اترک هم از این قاعده مستثنی نیست، تعدادی از این قوانین را در زیر برای شما گفته‌ ایم.  این قوانین شامل موارد زیر است.

  • زمانی که بلیط خریداری می کنید حق ندارید به شخص دیگری بفروش برسانید.
  • بیمارانی همچون  بیماران تنفسی، صرع، آنمی شدید، آنمی شدید و دیابت باید مجوز پزشک همراه خود  داشته باشید.
  • اگر معمولیت جسمی داشته باشید، می توانید درخواست ویلچر از شرکت کنید.
  • اگر مشکلات فنی یا عملیاتی قبل از پرواز بوجود آمد، شرکت حق دارد لغو پرواز کند.
  • آخرین زمان برای لغو پروازهای داخلی و خارجی چهار ساعت قبل از پرواز است.

هزینه اضافه بار ایرلاین

به همان میزان می توانید بار داخل هواپیما ببرید که برروی بلیط نوشته شده است، برای بردن بار اضافه باید هزینه مازاد پرداخت کنید. زمانی که بارها را تحویل می دهید یک برچسب الصاقی برروی آن خواهند زد. مالک بار فردی است که نام آن برروی بسته نوشته شده است، اگر  برای بار اتفاقی بیافتد شرکت تنها موظف است به آن شخص جواب گو باشد.

هواپیمایی اترک با کیفیت تری هواپیما

حداکثر وزن مجاز برای هربسته باید ۳۲ کلیوگرم و حداکثر جمع ابعاد آن ۱۵۸ سانتی متر باشد. برای هرکیلوگرم باید یک درصد به قیمت بلیط اضافه شود، البته اگر فرمول بار اضافه می خواهید بدانید چیه باید برحسب قیمت بلیط، طول پرواز و کلاس محاسبه کنید. اگر بار اضافه همراه خودتان داخل هواپیما می برید؛ حتما حتما نیم ساعت قبل به فرودگاه بروید تا یکسری مراحل طی کنید.

و در انتها اترک شرکت مناسبی است؟

امکانات و تمام ویژگی شرکت اترک برای شما در بالا گفته شد. حالا نوبت شماست که تعیین کنید می خواهید از شرکت اترک بلیط خریداری کنید یا نه. قیمتی که برای خرید بلیط درنظر گرفته شده است بسیار ارزان تر کیفیت که ارائه می دهند. همچنین امنیت و اعتماد را می توانید در این خطوط هواپیمایی تجربه کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله شرکت هواپیمایی ایران را مطالعه کنید.

نظرات