saksnkasnsassa

شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

شاید فکر کنید هواپیمایی های ایران تنها به ماهان، ایران ایر و آسمان خلاصه میشوند. اما مسافران تنها زمانی متوجه میشوند که تعداد ایرلاین های ایرانی از انگشتان دست هم فراتر است که در سایت های آنلاین به دنبال خرید بلیط هواپیما هستند و در آخر با نام های جدیدی از هواپیمایی ها آشنا میشوند. در اینجا یک سوال پیش میاید. اینکه این شرکت های هواپیمایی چه امکاناتی به مسافران ارائه میدهند و معمولاً در چه مسیرهایی خدمات رسانی میکنند.

در این مقاله قصد داریم شما را از ناآگاهی به نهایت آگاهی برسانیم و تمام چیزی که باید درباره شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم بدانید را برای شما شرح دهیم.

امکانات هواپیمایی فارس ایر قشم

تاریخچه ایرلاین فارس ایر قشم Fars Air Qeshm

شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم در دی ماه ۱۳۸۲ به منظور حمل و نقل بار و مسافر با انواع هواپیماها در داخل و خارج از کشور با سرمایه بخش خصوصی تأسیس شد. فارس ایر قشم یک شرکت هواپیمایی مسافربری در ایران است که دفتر مرکزی آن در جزیره قشم قرار دارد و فرودگاه دیرستان قطب این شرکت هواپیمایی است. تعداد پروازهای داخلی این شرکت هواپیمایی نه چندان شناخته شده اخیراً افزایش چشمگیری داشته و مسافران زیادی با خرید بلیط هواپیما های این ایرلاین، به مقاصد مورد نظر خود رسیده اند.

 

مسیرهای داخلی و خارجی هواپیمایی Fars Air Qeshm

خوشبختانه تعداد مسیرهای پروازی این هواپیمایی روز به روز در حال افزایش هستند و با فیدبک خوبی که از امکانات و خدمات منحصر به فرد این هواپیمایی در دست داریم میتوانیم امیدوار باشیم که این مسیرها در آینده ای نه چندان دور به روز رسانی میشود. جزئیات دقیق مسیرهای داخلی و خارجی هواپیمایی فارس را میتوانید در جدول زیر مشاهده کنید:

شهر کشور کد یاتا  کد ایکائو  فرودگاه 
آبادان ایران ABD OIAA فرودگاه آبادان
اهواز ایران AWZ OIAW فرودگاه بین‌المللی اهواز
بندر لنگه ایران BDH OIBL فرودگاه بندر لنگه
ایلام ایران IIL OICI فرودگاه ایلام
دبی امارات متحده عربی DXB OMDB فرودگاه بین‌المللی دوبی [Focus]
اصفهان ایران IFN OIFM فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان
کرمان ایران KER OIKK فرودگاه کرمان
کرمانشاه ایران KSH OICC فرودگاه کرمانشاه
خرم‌آباد ایران KHD OICK فرودگاه خرم‌آباد
جزیره کیش ایران KIH OIBK فرودگاه بین‌المللی کیش
مشهد ایران MHD OIMM فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد
جزیره قشم ایران GSM OIKQ فرودگاه دیرستان [Base]
شیراز ایران SYZ OISS فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز
تهران ایران THR OIII فرودگاه بین‌المللی مهرآباد
تهران ایران IKA OIIE فرودگاه بین‌المللی امام خمینی
زاهدان ایران ZAH OIZH فرودگاه بین‌المللی زاهدان

خدمات و امکانات هواپیمایی فارس ایر قشم

شرکت هواپیمایی فارس از همان ابتدای تأسیس خود، با داشتن برنامه و هدفی بلند مدت، پیشرفت چشمگیری داشته و توانست پس از مدت تنها ۴ سال از شروع فعالیت خود، به عنوان یکی از مورد توجه ترین شرکت های هواپیمایی ایرانی به سراعت شناخته شد. در سال بعد یعنی در سال ۱۳۹۲، این ایرلاین توانست با رشد آمار جا به جایی مسافران خود، این جایگاه را بهبود بخشد و با یک پله صعود به رتبه سوم در این لیست قرار بگیرد. این شرکت در طی این مدت، بیش از ۳ میلیون و ۲۷۰ هزار مسافر در مسیرهای  پروازی داخلی و بیش از ۱۸۰ هزار نفر را در مسیرهای پروازی خارجی جا به جا کرده است. جالب است اشاره کنیم که این شرکت صاحب اختیار تام تمامی هواپیماها و ابزارهای خود است و هیچ یک از متعلقات آن اجاره‌ای نیست.

عکس ناوگان هوایی هواپیمایی فارس ایر قشم

کیفیت پروازهای شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم در چه سطحی است؟

شرکت هواپیمایی زاگرس در آستانه ۱۴ سالگی خود قرار دارد و جز ایرلاین های جوان کشور است، به همین منظور از جدیدترین و پیشرفته ترین خدمات و تکنولوژی ها در فعالیت های خود بهره می برد. همچنین با استفاده از هواپیماهایی مدرن و پیشرفته، کیفیت پروازی بسیار مناسبی را در اختیار مخاطبین خود قرار داده است.

خوشبختانه علاوه بر موارد گفته شده، با استفاده از کادر و نیروهایی آموزش دیده و مجرب، شرکت هواپیمایی زاگرس در بین عموم مردم محبوبیت بسیاری را هم به دست آورده است.

ناوگان هوایی ایرلاین فارس ایر قشم

اولین هواپیماهایی که در شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم اقدام به ارائه خدمات مسافری و باربری کردند، هواپیماهای یاک ۴۲ بودند. در سال ۱۳۸۷ نیز هواپیماهای جدید مک دانل داگلاس یا MD به این مجموعه پیوست و رنگ تازه ای به خدمات این ایرلاین بخشید.

درحال حاضر در ناوگان هوایی زاگرس ۴ فروند هواپیما در حال ارائه خدمات به مسافران هستند و امکان خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی را در اختیار مسافران قرار داده است. در این ناوگان هوایی نام دو برند معتبر هواپیمایی به چشم میخورد، هواپیماهای ایرباس و مک دانل داگلاس٫ البته این شرکت هواپیماهای خود را به همین تعداد محدود نکرده است و در سال های اخیر سفارش ۳ عدد هواپیمای دیگر را هم در دستور کار قرار داده است.

جزئیات کامل این ناوگان هوایی به شکل زیر است:

  • ۲ فروند یاک ۴۲
  • ۱ فروند مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۰
  • ۱فروند بویینگ ۷۴۷ سری ۲۰۰ کارگو

نظرات