قیمت بلیط هواپیما شیراز

بلیط هواپیما شیراز

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

شیراز شهر شعر و هنر و ادب ایران، شهر حافظ و سعدی و پر آوازه ترین شهر ایران است. شهر بهار نارنج و مردم مهمان نواز و خون گرم خطه میانی کشور، که طرفداران بسیاری دارد. شیراز همیشه در تمام فصل های سال شلوغ و پر از مخاطب است، اما چرا شیراز تبدیل به یکی از توریستی ترین شهرهای کشور شده؟ در ادامه با ما باشید تا نگاهی کلی در معرفی شیراز و راه های خرید بهترین بلیط هواپیما شیراز داشته باشیم.

سفر به شیراز، شهر باغ های بهار نارنج ایران

شیراز به قدری معروف است که برای توصیف زیبایی های آن نیاز به هیچ مقدمه و تعریفی نیست. تقریبا همه در زندگی بارها در مورد شیراز و زیبایی هایش شنیده ایم و تصاویر آن را نیز دیده اید. شیراز را به راحتی می توان پایتخت فرهنگی و تاریخی ایران معرفی کرد. این شهر زیبا مجموعه ای از بهترین آثار و جاذبه های دیدنی و مجموعه های تاریخی را در خود دارد.

راهنمای سفر به شیراز

اگر تابحال به شیراز سفر نکرده اید، توصیه می کنیم حتما در برنامه ریزی خود سفری ۷ روزه را زمان بندی کنید تا فرصت دیدار از تمام زیبایی های شیراز را داشته باشید، هرچند که برای لذت بردن از شیراز یک عمر هم کم است! شیراز در کشور خودمان طرفداران بسیاری دارد و آوازه زبان همه است، اما این شهرت فقط محدود به مرزهای داخلی نیست و در بین مردم دنیا نیز طرفداران بسیاری دارد و خرید بلیط هواپیما خارجی به مقصد شیراز نیز، از بلیط های پرفروش است.

شیراز در جنوب غربی کشور قرار دارد و به لحاظ آب و هوایی شرایط جوی کویری را تجربه می کند. شیراز مهد با شکوهترین تاریخ ایران، یعنی سلطنت کوروش کبیر است. جاذبه های دیدنی شیراز به قدری زیاد است که حتی نام بردن از تمام آنها نیز ساعت ها زمان نیاز دارد. باغ ای اصیل ایرانی، مکان های تاریخی بی نظیر، معماری رویایی بناهای دیدنی و تمام این موارد در کنار رایحه بهار نارنج حتی قدم زدن در کوچه باغ های شیراز را هم جذاب و بی نظیر می کند.

جاهای دیدنی شیراز کجاست؟ دنیای دیدنی های ایران در شیراز همیشه زیبا!

شیراز جاذبه های دیدنی بسیار فوق العاده ای دارد، و این شهرت حتی به مرز های بین المللی نیز رسیده است. راستش مکان های دیدنی شیراز به قدری زیادند و هریک به قدری دیدنی است که نمی توان بهترین را بین آنها انتخاب کرد. اما در ادامه تعدادی از بهترین جاهای دیدنی شیراز را به شما معرفی خواهیم کرد.

حافظیه، آرامگاه حافظ ایران زمین

لسان الغیب شیرازی در قرن هشتم در این شهر زیبا سکونت داشته است و شعرهای پر مغز استاد سخن ایران در بین تمام مردم کشور شهرت دارد. در بین آثار دیدنی و فرهنگی شهر شیراز یکی از بهترین ها، آرامگاه حافظیه است، اثری که هر کسی باید حداقل یکبار از آن در زندگی اش دیدن کند.

عکس حافظیه شیراز

حافظیه دارای دو صحنشمالی و جنوبی بوده و تالاری به طول ۵۶ متر و عرض ۸ متر دارد که با ۲۰ ستون سنگی به ارتفاع ۵ متر تزئین شده است.

حمام وکیل آباد، بنایی بجا مانده از دوره زندیه

شاید اگر چیزی در مورد حمام وکیل ندانید و از آن دیدن کنید، اصلا باورتان نشود این همه زیبایی فقط برای یک حمام به کار رفته است! بنای حمام وکیل آباد یکی از پیشرفته ترین های زمان خود بوده است. در معماری این بنا و در زیر کفپوش های حمام دالان هایی بسیار باریک و کوچک وجود دارد که محل عبور بخار و هوای گرم بوده است تا کف حمام هم گرم باشد.

مجموعه وکیل شیراز

همچنین برای جلوگیری از خروج گرما، درب ورودی نیز کوچکتر بنا شده و حتی ورودی رختکن نیز دارای زاویه های خاص خود است.

مسجد وکیل، عشق بازی رنگ و مقرنس و هنر

مسجد وکیل آباد نیز بنایی به جا مانده از دوران زندیه است و معماری بسیار خیره کننده ای دارد. این مسجد دو ایوان و شبستان در بخش های شرقی و غربی خود دارد. در شبستان جنوبی این اثر ۴۸ ستون سنگی قرار دارد که منظره ای بسیار دیدنی را در معماری های ایران به وجود آورده است.

سعدیه، آرامگاه استاد سخن پارسی

سعدی در دل تمام مردم کشور ما زنده است. شعر های زیبای این هنرمند بزرگ به قدری سلیس و شیواست که گویی با همه سخن می گوید، اما به گونه ای که هیچکس دیگری نمی تواند مانند سعدی صحبت کند. محل آرامگاه سعدی همان جایی است که سال های پایانی عمر خود را هم سپری کرده و در نهایت در این مکان آرام گرفت.

عکس آرامگاه سعدی

سعیدیه با گنبدی فیروزه ای و ۸ ستون مختلف، دیوار هایی مرمرین دارد و قبر سعدی نیز در وسط آن قرار دارد. جاذبه های دیدنی شیراز بسیار بیشتر از این حرف هاست و تنها به تعدادی از آنها اشاره کردیم، برای اطلاعات بیشتر می توانید به راهنمای سفر به شیراز مراجعه کنید.

فرودگاه شیراز، اطلاعات فرودگاه شیراز و آدرس دقیق فرودگاه بین المللی شهید دستغیب

شیراز دارای دو فرودگاه است که یکی فقط برای پرواز های داخلی و دیگری برای پروازهای داخلی و بین المللی است. فرودگاه بین المللی شیراز را به نام فرودگاه جدید نیز می شناسند. فرودکاه بین المللی شیراز در سال ۱۳۴۰ ساخته شد و بعد از ۵ سال، به عنوان یک فرودگاه بین المللی فعالیت خود را آغاز کرد.

فرودگاه شیراز

فرودگاه شیراز یکی از شلوغ ترین آشیانه های پروازی کشور است و سالانه بالغ بر ۱۰ میلیون متقاضی برای خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی دارد. فرودگاه شیراز دارای دو ترمینال مختلف می باشد که یکی از آنها برای پروازهای داخلی و دیگری برای پروازهای بین المللی است. فرودگاه شیراز بعد از فرودگاه امام خمینی تهران، دومین فرودگاه مجهز کشور به حساب می آید.

همچنین فرودگاه شیراز چهارمین فرودگاه پرتردد داخلی است و به ۱۳ مسیر هوایی داخلی خدمت رسانی می کند. بخشی از خدمات فرودگاه شیراز شامل استفاده های نظامی نیز می شود.

پروازهای داخلی فرودگاه شیراز، اطلاعات پرواز هفتگی شیراز

به لطف پیشرفت های موجود، خوشبختانه امکان پرواز از بیشتر شهر و استان های داخلی کشور به شیراز فراهم است. همچنین با توجه به استقبال افراد برای خرید بلیط هواپیما شیراز، تلاش بر این بوده است تا از هر نقطه ایران بتوانید به شهر بهار نارنج و زیبایی های ایران سفر کنید.

در ادامه لیست کاملی از شرکت های هواپیمایی داخلی و مقاصد پروازهای داخلی فرودگاه شیراز را برای شما آورده ایم.

شرکت هواپیمایی فعال مقصد پروازی مرز هوایی
هواپیمایی کاسپین فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد داخلی
پروازهای چارتری به فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد
ایران ایر فرودگاه آبادان، فرودگاه بین‌ المللی اهواز، فرودگاه بین‌ المللی بندرعباس، فرودگاه بندر لنگه، فرودگاه بوشهر، فرودگاه بین‌ المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد، فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد داخلی
هواپیمایی ایران ایرتور فرودگاه آبادان، فرودگاه بین‌ المللی اهواز، فرودگاه بین‌ المللی کیش، فرودگاه بین‌ المللی شهید هاشمی‌ نژاد مشهد،فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد داخلی
هواپیمایی نفت ایران فرودگاه بین‌ المللی اهواز، فرودگاه بین‌ المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد داخلی
هواپیمایی آسمان فرودگاه آبادان، فرودگاه بین‌ المللی اهواز، فرودگاه بین‌ المللی بندرعباس، فرودگاه کنارک، فرودگاه بین‌ المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه کرمان، فرودگاه کرمانشاه، فرودگاه بین‌ المللی کیش، فرودگاه لامرد، فرودگاه بین‌ المللی شهید هاشمی‌ نژاد مشهد، فرودگاه نوشهر، فرودگاه دیرستان، فرودگاه سردار جنگل رشت، فرودگاه دشت ناز ساری، فرودگاه جزیره سیری، فرودگاه بین‌ المللی شهید مدنی تبریز، فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد، فرودگاه بین‌ المللی زاهدان داخلی
کیش ایر فرودگاه خلیج فارس، فرودگاه بین‌ المللی کیش، فرودگاه بین‌ المللی شهید هاشمی‌ نژاد مشهد، فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد، فرودگاه سردار جنگل رشت داخلی
هواپیمایی ماهان فرودگاه بین‌ المللی اهواز، فرودگاه کرمان، فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد داخلی
هواپیمایی معراج فرودگاه بین‌ المللی شهید هاشمی‌ نژاد مشهد، فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد داخلی
هواپیمایی قشم فرودگاه بین‌ المللی کیش، فرودگاه بین‌ المللی شهید هاشمی‌ نژاد مشهد، فرودگاه دیرستان، فرودگاه جزیره سیری،فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد، فرودگاه بین‌ المللی شهید مدنی تبریز داخلی
هواپیمایی تابان فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد داخلی
پروازهای چارتری به فرودگاه بین‌ المللی شهید هاشمی‌ نژاد مشهد
هواپیمایی زاگرس فرودگاه بین‌ المللی شهید هاشمی‌ نژاد مشهد، فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد داخلی

اطلاعات پروازهای خارجی فرودگاه شیراز، پرواز خارجی فرودگاه دستغیب شیراز

همانطور که در ابتدای متن گفتیم شهر زیبای شیراز مخاطبین و علاقمندان بسیاری هم در دیگر نقاط دنیا دارد. هر ساله میلیون ها نفر از توریست های خارجی برای دیدار از شیراز به شهر شعر و ادب ایران سفر می کنند. پرواز های بین المللی فرودگاه شیراز در ترمینال شماره ۲، شامل پروازهای ورودی و خروجی از کشورهایی همانند اتریش، مالزی، سوریه، قطر، امارات متحده عربی، دبی، ابوظبی، شارجه، امان، کویت، ترکیه، عراق، بحرین، عربستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و گرجستان است.

امکانات رفاهی شیراز

به طور کلی ۱۹ کشور مختلف در دنیا به شیراز پرواز دارند و اطلاعات کامل پروازهای بین المللی فرودگاه شیراز را در ادمه برای شما آورده ایم:

شرکت‌ های هواپیمایی فعال مقصدهای پروازی مرز هوایی
هواپیمایی ایرعربیا فرودگاه بین‌ المللی شارجه بین‌ المللی
آسترین ایرلاینز فرودگاه بین‌ المللی وین بین‌ المللی
کرندون ایرلاینز پرواز های فصلی به فرودگاه آدانا، فرودگاه آنتالیا بین‌ المللی
فلای‌ دبی فرودگاه بین‌ المللی دوبی بین‌ المللی
ایران ایر فرودگاه بین‌ المللی بغداد، فرودگاه بین‌ المللی حمد، فرودگاه بین‌ المللی دوبی، فرودگاه بین‌ المللی کویت، فرودگاه بین‌ المللی نجف بین‌ المللی
هواپیمایی آسمان

فرودگاه بین‌ المللی دوبی، فرودگاه بین‌ المللی مسقط

پروازهای فصلی به فرودگاه بین‌ المللی زوارتنوتس

بین‌ المللی
کیش ایر فرودگاه بین‌ المللی مسقط بین‌ المللی
هواپیمایی ماهان فرودگاه بین‌ المللی دوبی بین‌ المللی
پروازهای فصلی به فرودگاه بین‌ المللی ملک عبدالعزیز، فرودگاه شاهزاده محمد بن عبدالعزیز
قطر ایرویز فرودگاه بین‌ المللی حمد بین‌ المللی
هواپیمایی قشم فرودگاه بین‌ المللی بغداد، فرودگاه بین‌ المللی نجف بین‌ المللی
هواپیمایی تابان فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل، فرودگاه بین‌ المللی آتاترک بین‌ المللی
تیلویند ایرلاینز پروازهای فصلی به فرودگاه آدانا، فرودگاه آنتالیا بین‌ المللی
ترکیش ایرلاینز فرودگاه بین‌ المللی آتاترک، فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل بین‌ المللی
هواپیمایی سعودی پروازهای فصلی به فرودگاه بین‌ المللی ملک عبدالعزیز، فرودگاه شاهزاده محمد بن عبدالعزیز بین‌ المللی
هواپیمایی زاگرس فرودگاه بین‌ المللی کویت بین‌ المللی

اطلاعات کلی فرودگاه شیراز و امکانات فرودگاهی شهید دستغیب

با توجه به حجم پروازهای ورودی به فرودگاه شیراز، سعی شده است تا از بهترین خدمات و امکانات پروازی در این فرودگاه بین المللی استفاده شود. فرودگاه شیراز تمام خدمات vip و cip فرودگاهی را در اختیار مسافران خود قرار می دهد. همچنین از دیگر خدمات و امکانات موجود در این فرودگاه می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پارکینگ خودرو
 • رزرواسیون هتل
 • کیوسک اطلاع‌ رسانی
 • انواع غرفه‌ فروشگاهی
 • مسجد و نمازخانه
 • اطلاعات پروا،
 • باجه ارزی
 • خود پردازها
 • تسهیلات جهت معلولین
فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز

مهمترین اطلاعاتی هم که در مورد فرودگاه شیراز باید در ذهن داشته باشید، موارد زیر هستند:

 • نام فرودگاه بین المللی شیراز: Shiraz International Airport
 • کد یاتا: SYZ
 • کد ایکائو: OISS
 • نوع فرودگاه: عمومی/ نظامی
 • ارتفاع از سطح دریا: ۱۵۰۰ متر
 • ترمینال ها: ۲ ترمینال مجزا
 • وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی شیراز shiraz.airport.ir 

بلیط هواپیما شیراز، مهمترین نکات برای خرید ارزانترین قیمت بلیط هواپیما شیراز

اگر به دنبال پیدا کردن بهترین نرخ قیمت بلیط هواپیما شیراز هستید، پیشنهاد می کنیم که حتما ۳ تا ۵ روز پیش از حرکت به بررسی قیمت ها بپردازید تا بتوانید ارزان ترین بلیط هواپیما شیراز را پیدا کنید. همانطور که می دانید بلیط های هواپیما در دو نوع سیستمی و چارتری وجود دارند. بلیط های چارتری هم در مقایسه با بلیط های سیستمی ارزان تر هستند.

ارزانترین قیمت بلیط هواپیما شیراز

اما برای خرید بلیط چارتری باید همیشه از چند روز زودتر اقدام نمائید تا موجودی بلیط ها به اتمام نرسد. البته مهمترین نکته در مورد خرید بلیط های چارتری این است که قابل استرداد نیستند. همچنین قیمت بلیط بزرگسال و کودکان نیز در بلیط های چارتری یکسان است.

بهترین زمان سفر به شیراز چه فصلی است؟

خالی از لطف نیست اگر در ادامه مقاله صحبتی هم در مورد بهترین زمان سفر به شیراز کنیم. شیراز آب و هوایی کوهستانی و تقریبا کویری دارد. اما به طور کلی آب و هوای شیراز بسیار دلچسب و عالی بوده و در گرمترین روز سال تا ۳۰ درجه و در سردترین فصل سال نیز تا ۵ درجه دما کاهش پیدا می کند.

سفر به شیراز

بهترین زمان سفر به شیراز اما اردیبهشت ماه است. در اردیبهشت شیراز جلوه ای از بهشت را در شهر خواهید دید و می توانید از مراسم روز شیراز در ۱۵ اردیبهشت هم لذت ببرید. البته بهترین زمان سفر به شیراز تنها محدود به اردیبهشت نیست و زمستان شیراز هم بخاطر آب و هوای مطلوبی که دارد بسیار دلپذیر است.

نظرات