عکس قطار سبز رجا

قطار سبز رجا – امکانات، آلبوم عکس و مسیرها و زمانبندی حرکت

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

اگر در برای سفر به مشهد از قطار استفاده کرده باشید، احتمالا نام قطار سبز رجا را هم شنیده اید، حتی شاید با آن سفر هم کرده باشید. قطار سبز رجا یکی از قطار های لوکس تهران به مشهد و مشهد به تبریز است که در سال های اخیر محبوبیت بالایی رد بین مسافران پیدا کرده. در ادامه با معرفی کامل قطار سبز رجا، خدمات رفاهی و امکانات آن با ما همراه باشید.

قطار سبز – یکی از قطار های درجه ۱

شرکت رجا به عنوان اولین شرکت قطاری در کشور دارای قطار های بسیاری بوده و سال هاست که در حال ارائه خدمات به مسافران و خریداران بلیط قطار است. شرکت حمل و نقل ریلی رجا، قدیمی ترین شرکت قطار کشور است و قطار های بسیاری در ناوگان ریلی خود دارد. برای مثال می توانیم به قطارهای زندگی، قطار های شش تخته رجا، قطار سپهر، صبا و قطار سبز رجا اشاره کنیم. اما در این مقاله با معرفی کامل قطار سبز رجا، خدمات و امکانات رفاهی اش با ما همراه باشید. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری هستید می توانید به مقاله معرفی شرکت ریلی رجا مراجعه کنید.

قطار سبز تهران به مشهد و مشهد به تهران

قطار سبز رجا یکی از لوکس ترین قطارهای موجود در ناوگان ریلی رجا بوده و ساخت کشور اتریش است. قطار سبز در گذشته به نام قطار درجه یک اتریشی نیز شناخته میشد و سال هاست که در خطوط ریلی کشور و به خصوص در مسیر هایی مانند تهران به مشهد و مشهد به تبریز در حال ارائه خدمات به مسافران است.

قطار سبز رجا از بهترین قطارهای موجود در مسیرهای حمل و نقلی ریلی کشور است و امکانات خوبی را تابحال در اختیار مسافران خود می گذارد؛ بطوریکه می توانیم قطار سبز تهران مشهد را یکی از محبوب ترین قطار های موجود در این مسیر بدانیم.

تصویری از داخل واگن قطار سبز رجا، قطار سبز ویژه

خدمات و امکانات قطار سبز ویژه

در هر یک از واگن های قطار سبز مشهد، یا همان قطار درجه یک اتریشی، تعداد ۸ کوپه ۴ نفره وجود دارد و با در اختیار گذاشتن امکانات و خدماتی مناسب توانسته شهرت بسیار خوبی برای خود دست و پا کند. در بین کوپه های قطار سبز یک کوچه مخصوص مهمانداران در نظر گرفته می شود و باقی کوپه ها برای پذیرش مسافران اند. پس بوطرکلی قطارهای سبز دارای طرفیت ۳۲ نفر برای پذیرش مسافر اند.

تمام واگن های قطار سبز بدنه ای دولایه دارند و از مقاوم ترین و بهترین مواد ممکن ساخته شده اند تا به خوبی وظیفه خود را برای عایق بودن در برابر گرما و سرما، همچنین عایق بودن صوتی، انجام دهند.

امکانات قطار رجا، قطار ۴ستاره سبز

تمامی شیشه های نصب شده برروی قطار نیز، مانند بنده؛ از نوع دو جداره اند و کمترین صدای ممکن از بیرون به محیط داخل قطار و کوپه ها وارد می شود. یکی دیگر از امکانات خوب قطارهای سبز رجا سیستم تهویه مناسبی است که برروی آنها قرار گرفته. سیستم تهویه مطبوع قطار سبز یکی از بهترین نمونه های موجود در کشور است.

خدمات رفاهی قطار سبز مشهد، امکانات قطار رجا

قطار سبز رجا در بسیاری از مسیر های شلوغ کشور درحال ارائه خدمات است و برای مثال می توانیم به قطار سبز تبریز مشهد اشاره کنیم که مسیری نسبتا طولانی است. اما به لطف وجود سیستم های صوتی و تصویری خوبی که در واگن ها وجود دارد، مسافران می توانند فیلم یا موسیقی مورد علاقه خود را انتخاب کرده و اوقات فراغتشان در سفر را لذت بخش کنند.

همچنین برای رفاه حال مسافرین در هر یک از واگن های قطار سبز سرویس های بهداشتی فرنگی و ایرانی قرار داده شده است. هر واگن نیز دارای کتابخانه، رستوران و بوفه است تا نیازهای مسافران پاسخ داده شده و خدمات مناسبی در اختیار آنها قرار بگیرد.

پذیرایی در قطار سبز

در بدو ورود به قطار سبز رجا، مهمانداران با انواع تنقلات، نوشیدنی سرد و گرم و چای از مسافران پذیرایی می کنند. همچنین در تمام سفرهای قطار سبز، به خصوص مسیرهای طولانی، مسافران می توانند به هنگام خرید بلیط قطار وعده غذایی مورد نظر خود را خریداری کنند تا در زمان مقرر برایشان سرو شود.

تمامی میهمانداران قطارهای سبز افرادی آموزش دیده و مجرب هستند و در تمام ساعات شبانه روز آماده خدمت رسانی به مسافران اند. خوشبختانه در تمام قطارهای سبز پزشکی مجرب نیز برای رفع نیاز مسافران حضور دارد.

نمای داخلی قطار رجا، قطار سبز تهران مشهد

معرفی قطار سبز ویژه رجا

یکی دیگر از قطارهای معروف رجا که در خانواده قطارهای سبز قرار دارد، قطار سبز ویژه است. قطار سبز ویژه رجا در حقیقت همان قطار سبز است با این تفاوت که فضای داخلی و دکوراسیون آن به طرو کلی تغییر داده شده و تبدیل به قطاری لوکس شده است.

قطار سبز ویژه رجا دارای خدمات بهتری در مقایسه با قطار سبز معمولی است و واگن هایش با مهماندارنی کاملا متخصص مدیریت می شود. تمامی مهمانداران قطار سبز رجا دارای مهماندارنی مجرب و آموزش دیده اند و تمام دوره های مهمانداری شرکت ماربین را گذرانده اند.

مسیر های حرکت قطار سبز – خرید بلیط قطار سبز

قطار سبز رجا درحلا حاضر در مسیر های تهران به مشهد و مشهد به تبریز درحال ارئه خدمات به مسافران است و برای چینی مقاصد طولانی قطار سبز یکی از بهترین انتخاب های شماست. البته قطار سبز تهران به تبریز نیز یکی دیگر از انتخاب های پیش روی شماست. شما می توانید در همین صفحه نیز نسبت به خرید بلیط قطار خود اقدام کنید.

آلبوم تصاویر قطار ۴ ستاره سبز

در ادامه می توانید عکس محیط داخلی قطار سبز را ببینید تا با خیالی آسوده نسبت به خرید بلیط خود اقدام کنید.

قیمت بلیط قطار سبز تهران مشهد

مشهد همیشه یکی از محبوب ترین و شلوغ ترین مقاصد سفری در تمام سال است. سفر با قطار هم از جمله ارزان ترین انتخاب های ممکن باری گردشگری و سفر است. لذا شرکت رجا تلاش می کند تا برای رفاه حال مسافرین مشهد ارزانترین نرخ قیمت بلیط قطار را در اختیار شما قرار دهد تا تجربه ذلپذیری از سفر با قطار برای شما فراهم شود. خوشبختانه در مسیر قطار تهران به مشهد، قیمت بلیط قطار سبز تهران به مشهد دارای نرخ قیمت بسیار خوبی است و فرصتی به وجود آمده تا تمام اقشار جامعه توانایی خرید بلیط قطار سبز را داشته باشند.

برنامه حرکت قطار سبز رجا

در ادامه می توانید درباره برنامه حرکت قطار سبز در مسیرهای مختلف اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مبدا مقصد روزهای حرکت حرکت از مبدا ورود به مقصد
تهران مشهد هرروز ۲۳:۵۵ ۱۰:۰۵
مشهد تهران هرروز ۰۰:۰۵ ۱۰:۱۵

نظرات

قطار سبز در مقایسه با قطارهایی مثل زندگی، فدک یا حتی نورالرضا اصلاااا لوکس نیستا… درسته خدمات تا حدودی قابل قبوله اما واقعا کیفیت واگن ها خیلی کمتر از چیزیه که انتظار دارید. اگر توی مسیر سفرتون قطارهای بهتری بجز قطار سبز هست حتما اولویت انتخابتون با اونها باشه