بهترین زمان برای مسافرت به ترکیه

بهترین زمان برای سفر به ترکیه

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

قطعا ترکیه یکی از گردشگرپذیرترین کشورهای جهان است و البته ایرانیان زیادی در طول سال به این کشور زیبا و خوش آب و هوا سفر می کنند. یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است در ذهن هرکسی به وجود بیاید این است که بهترین زمان برای سفر به ترکیه چه وقت است؟ بگذارید به اصل مطلب برویم. بهترین زمان برای سفر به ترکیه ممکن است برای اهداف مختلف و اشخاص مختلف متنوع باشد، به همین دلیل ما در این مطلب به بررسی بهترین زمان برای سفر به ترکیه از جهات مختلف پرداختیم. در این مقاله جامع، به طور خلاصه به بررسی موارد زیر می پردازیم.

 • بهترین زمان سفر به ترکیه برای خرید
 • بهترین فصل برای خرید در استانبول
 • فستیوال های خرید استانبول
 • بهترین زمان برای سفر به ترکیه از نظر آب و هوایی
 • خوش آب و هواترین شهر ترکیه
 • فستیوال های مشهور ترکیه
 • بهترین زمان سفر به ترکیه برای گردش

 

بهترین زمان سفر به ترکیه برای خرید

سفر به کشورها و شهرهای مختلف می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. کسی مثل نویسنده این متن عاشق سفر برای تجربه غذاهای مختلف است، عده ای برای گردش، عده ای برای تفریح و عده ای برای خرید سفر می کنند. البته ممکن است همه یا چند مورد از این اهداف با هم همراه باشد، اما معمولا برای هر شخص یکی از این دلایل مهمتر و پررنگ تر است. بنابراین یکی از مهمترین سوالاتی که برای عاشقان خرید به وجود می آید این است که بهترین زمان برای خرید در ترکیه چه زمانی است؟ زمانی که بتوانید سفری به صرفه، خرید های خوب و با قیمت مناسب را تجربه کنید.

 

بهترین زمان سفر به ترکیه برای خرید

 

برای تجربه خریدی مناسب، باید از بهترین فصل برای خرید در استانبول، فصل حراجی ها در استانبول و فستیوال های خرید استانبول آگاهی داشته باشید. همچنین برای آگاهی بیشتر از مراکز خرید در ترکیه می توانید مقاله بهترین مراکز خرید ترکیه را دنبال کنید.

 

بهترین فصل برای خرید در استانبول

اگر بخواهیم با زبان فارسی سخت توضیح ندهیم، بهترین فصل برای خرید در استانبول تمام فصل های سال است. اما چرا؟ به این دلیل که فستیوال های خرید در ترکیه و به خصوص فستیوال های خرید برندهای مختلف در تمام فصل ها موجود هستند و با کمی تغییر زمانی برگزار می شوند. برای تجربه خریدی به صرفه تنها کافیست که از این فستیوال ها و حراج برندهای مختلف جا نمانید. اگر در زمان مناسب برای سفر به ترکیه اقدام کنید بیش از ۹۰ درصد احتمال وجود دارد که به زمان برگزاری حراج ها برسید.

برخی از برندها زمان حراج های فصلی خود را در پایان هر فصل برگزار می کنند تا محصولات باقیمانده از فصل قبل را در حراجی ها به فروش برسانند. برخی از برندها نیز حراج خود را به دو بخش تقسیم کرده و به صورت حراج های پاییز-زمستانه و بهار-تابستانه در پایان گرما و سرمای هر سال برگزار می کنند. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد حراجی های فصلی شهر استانبول به شما ارائه خواهیم داد.

 

بهترین فصل برای خرید در استانبول

 

حراج های فصلی استانبول

حراج تابستانه استانبول با شروع افزایش دما آغاز می شود. شروع فروش حراجی ها در ابتدای ماه ژوئن میلادی است که برابر است با اوایل خرداد تا اوایل تیر ماه، البته اوج این حراج فصلی در ماه شهریور ماه و با پایان گرماست. اگر قصد سفر به ترکیه برای رسیدن به حراج تابستانه را دارید پیشنهاد می کنیم در این زمان به شهر استانبول سفر کنید. این شهر به دلیل اینکه مهمترین شهر ترکیه می باشد از حراجی های بهتر و بزرگتری نسبت به شهرهای دیگر ترکیه برخوردار است.

اگر می خواهید خود را به حراج زمستانه برسانید نیز بهتر است اواسط ماه دسامبر را برای سفر خود انتخاب کنید. همچنین آغاز ماه ژانویه که برابر با اوج سرماست تخفیف های این حراجی ها تا ۵۰ درصد نیز می رسند و با این وجود خریدی لذت بخش خواهید داشت. حتی برخی از برندها ممکن است در ادامه این زمان نیز به ارائه تخفیفات بیشتر بپردازند تا باقی اجناس فصل گذشته را بفروشند.

 

فستیوال های خرید استانبول

البته فستیوال های خرید در واقع با حراجی های فصلی تفاوت دارند و تفاوت آن ها این است که در فستیوال های خرید انواع اقلام که حتی لوازم خانگی نیز در این لیست قرار می گیرند با قیمت های ویژه توزیع می شوند و این فرصتی مناسب برای اهالی این منطقه است. اما از طرفی حراج های فصلی گزینه ای مناسب برای گردشگرانی است که در طول سال به این شهر سفر می کنند. کافیست زمان سفر خود را با این حراجی ها هماهنگ کنید.

 

فستیوال های خرید استانبول

 

بهترین زمان برای سفر به ترکیه از نظر آب و هوایی

اگر از سرما فراری هستید فصل های زمستان ترکیه را به شما توصیه نمی کنیم. چراکه برخلاف تهران بیشتر شهرهای ترکیه در فصل زمستان بارش برف فراوانی دارند. بنابراین اگر در فصل های سرد به این کشور سفر می کنید لباس گرم فراموش نشود. البته عده ای نیز زمان های سرد ترکیه را ترجیح می دهند. اما بهترین زمان برای سفر به ترکیه و به ویژه استانبول، تمام فصل بهار، مهرماه و تیرماه است. دو ماه مرداد و شهریور نیز گرمای دلچسبی را در شهرهای ترکیه رقم می زنند.

از دیدگاه گردشگران نیز ماه های فصل بهار و ابتدای تابستان بهترین زمان برای سفر به کشور ترکیه است. همچنین از نظر قیمت هتل ها، نیمه دوم فروردین ماه و ماه اردیبهشت و ماه های سرد سال ایمن ترین زمان برای سفری کم خرج است. البته کشور ترکیه در هر زمان از سال زیبایی های مخصوص به خود را دارد که ممکن است سلایق مختلف را به وجد بیاورد، بنابراین انتخاب بهترین زمان برای سفر به ترکیه می تواند امری کاملا سلیقه ای باشد.

 

بهترین زمان برای سفر به ترکیه از نظر آب و هوایی

 

در صورتی که قصد خرید بلیط هواپیمای تهران به استانبول را دارید می توانید از طریق سامتیک اطلاعات بیشتری در مورد پروازهای این مسیر پروازی به دست آورید و با بررسی بیشتر نسبت به انتخاب بهترین بلیط اقدام کنید.

خوش آب و هواترین شهر ترکیه

بیشتر شهرهای ترکیه از آب و هوای مدیترانه ای و جذابی برخوردار هستند، اما برخی از شهرهای این کشور آب و هوایی بهتر دارند و گزینه های مناسبی برای گردشگری و طبیعت گردی هستند. این شهرها عبارتند از استانبول، آنتالیا، آنالیا، کوش آداسی، بدروم و ازمیر. این شهرها با بهره گیری از امکانات گردشگری قابل توجه سوژه های مناسبی برای گردشی تمام عیار و لذتی نا تمام است. سواحل بی نظیر، غذاهای جذاب، هتل های زیبا و خوش قیمت، طبیعتی جذاب و حمل و نقل آسان از جمله مزایای این کانون های گردشگری می باشند.

 

بهترین زمان مسافرت به ترکیه برای تفریح

جدا از تمام مواردی که ذکر شد، زمان هایی وجود دارد که بهترین زمان برای تفریح در کشور ترکیه محسوب می شود. اینکه عده ای گردش در مکان های مختلف را تفریح می دانند درست است، اما تفریحات شامل موارد دیگری به جز گردش در مکان های طبیعی و گردشگری نیز هست. این مرحله قرار است سفری خاطره انگیز و متفاوت را برای شما رقم بزنند. مهمترین بخش این مرحله فستیوال های مشهور ترکیه هستند که می توانید با شرکت در آن ها حسابی از سفر خود لذت ببرید. بیشتر این فستیوال ها در شهرهای اصلی کشور ترکیه یعنی در شهرهای استانبول و آنتالیا برگزار می شوند. در بخش بعد به معرفی کوتاه این جشنواره های مشهور ترکیه می پردازیم.

 

بهترین زمان مسافرت به ترکیه برای تفریح

 

فستیوال های مشهور ترکیه

 • جشنواره فیلم استانبول: یکی از مهمترین جشنواره های کشور ترکیه جشنواره فیلم استانبول است. استانبول فرهنگی ترین شهر ترکیه است و بیشتر جشنواره ها و رویداد های فرهنگی و هنری ترکیه در این شهر انجام می شود. اگر علاقه دارید در این جشنواره شرکت کنید باید ماه آوریل هر سال در ترکیه باشید. این جشنواره ده روزه با حضور ۲۰۰ اثر سینمایی برگزار می شود و در طی آن جوایزی به بهترین اثرها اعطا می گردد.
 • جشنواره موسیقی بدروم: این جشنواره به صورت سالانه در شهر بدروم برگزار می شود. در این جشنواره بین المللی گروه های موسیقی ترکیه ای و کشورهای دیگر حضور پیدا می کنند و به اجرای اثرهای هنری خود می پردازند.
 • مسابقه جذاب مجسمه شنی: این جشنواره نیز جزء جشنواره های بین المللی ترکیه است. هر ساله مجسمه سازان حرفه ای از بسیاری از کشورهای جهان در سواحل آنتالیا حضور پیدا می کنند تا مجسمه های شنی خود را تهیه کنند. این جشنواره برای گردشگران هم فال است و هم تماشا.
 • یکی از مشهورترین جشنواره های فرهنگی-هنری ترکیه جشنواره فرهنگ و هنر سیده است که در استان آنتالیا برگزار می شود. در این جشنواره نیز کسرت های زیادی در فضاهای باز و تاریخی این استان برگزار می شود که از جذابیت های زیادی برخوردار است.

 

ارزان ترین زمان سفر به ترکیه

این مسئله کاملا مشخص است که ماه های سرد سال (ماه های آذر تا پایان بهمن ماه) ارزان ترین زمان سفر به ترکیه هستند. در این زمان با کاهش قیمت بلیط هواپیما و کاهش قیمت هتل و هزینه های دیگر رو به رو خواهید بود و تجربه سفری به صرفه را خواهید داشت. در این زمان به دلیل سرمای هوا و بارندگی فراوان باید حتما لباس گرم همراه خود داشته باشید.

اما اگر به دنبال زمانی برای سفر هستید که هم قیمت ها مناسب باشند و هم آب و هوای مناسبی پیش روی شما باشد، ماه های اردیبهشت، مهر و شهریور بهترین زمان برای سفر شما هستند. ماه مهر بارندگی ها شروع شده اند، اما خبری از سرمای زیاد نیست. ماه اردیبهشت نیز در مجموع با کاهش میزان سفر رو به رو هستیم و این زمان می تواند زمان خوبی برای سفر به ترکیه باشد.

نظرات

سلام. خیلی عالی بود مخصوصا بخش فستیوال ها که معرفی کردید. کاش یه مقاله مینوشتید و معروف فستیوال های سراسر جهان رو معرفی می کردید.
با تشکر از مقالات خوبیتون

  سلام دوست عزیز٫ ما در سامتیک در مورد بهترین فستیوال های پاییزی مقاله جالبی تهیه کردیم. در ادامه هم حتما مقاله ای در مورد مشهور ترین جشنواره های جهان تهیه خواهیم کرد. ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون.

این همه جای دیدنی تو ایران خودمون هست حالا مردم هی میرن استابنول و ترکیه خوش اب و هوا ترین شهر ترکیه گرد پاشم بع تبریز و اصفهان خودمون نمیرسه. متاسفانه مردم ما فقط دنبال کشورای خارحی اند جدیدا حیف

  سلام دوست عزیز
  همینطوره. کشور ما جاذبه های گردشگری بی نظیری داره که مطمئنا بسیاری از مردم از این جاذبه ها غافل هستند. البته گردش در کشور های خارجی هم جذابیت های خودش رو داره اما قطعا باید توجه بیشتری به امر گردشگری در داخل کشور صورت بگیره و مردم هم توجه بیشتری به جاذبه های گردشگری داخل کشور داشته باشند.