با خرید بلیط قطار غزال چه ویژگی هایی عایدتان میشود؟

قطار غزال، امکانات و گالری عکس + خرید اینترنتی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

اگر بخواهیم یک سفر به یادماندنی با قطار داشته باشیم، به چه چیزهایی باید توجه کنیم؟ خرید ارزان ترین بلیط قطار یا قطاری که با آن سفر میکنیم؟ شاید هردو گزینه بهترین پاسخ باشد.

با اینکه قیمت بلیط قطار، بحث مهمی قبل از خرید است، اما یکی از عواملی که باعث میشود مسافران از سفر خود با قطار رضایت نداشته باشند، عدم شناخت کافی امکانات و خدمات ارائه شده در قطارهاست. در این مقاله میخواهیم اطلاعات شما درباره یکی از مهم ترین و پرسفرترین قطارهای مسافربری ایرانی را بروز کنیم تا به این ترتیب بتوانید در خرید اینترنتی بلیط قطار، دقت را چاشنی کار کنید.

امکانات قطار غزال ریل سیر

واگن‌های قطار غزال هر یک شامل ۹ کوپه هستند که هر کدام از این کوپه ها ۴ سرنشین دارند. به طور کل هر واگن ۳۶ نفر ظرفیت دارد. امکانات بهداشتی این واگن ها شامل دو سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی است.

قطارهای غزال از جهت امکانات تفریحی و سرگرمی، در جایگاه ویژه ای قرار دارد. به عنوان مثال، هر کدام از کوپه ها دو عدد نمایشگر LCD جدید دارند که میتوانید به وسیله آن ها فیلم تماشا کنید یا به آهنگ مورد علاقه خود گوش دهید. علاوه بر این، در واگن‌های قطار غزال کنسول بازی و اسباب‌بازی‌های دیگری برای تفریح کودکان وجود دارد. در برخی قطارها همچون قطار غزال تهران مشهد و قطار غزال اصفهان مشهد، امکاناتی همچون سرو رایگان غذا در رستوران قطار وجود دارد. این غذا بیشتر به صورت تست به مسافران ارائه میشود.

امکانات قطار غزال و رستوران آن

امکانات سرمایشی و گرمایشی موجود در قطارها باعث میشود که مسافران هیچ نگرانی از بابت سردی یا گرمی هوا نداشته باشند. تجهیزات دیگری همچون  آبسردکن، یخچال و ماکروفر هم در قطار وجود دارد. بد نیست بدانید که قطارهای غزال بن‌ریل امکانات دیگری نظیر عصرانه، آب، چای، روزنامه و وسایل خواب را نیز در اختیار مسافران قرار می دهند.

عکس قطار غزال رجا

قطارهای غزال از لحاظ طراحی ظاهری در جایگاه مورد قبولی قرار دارند به طوری که یکی از مدرن ترین قطارهای موجود در سیستم مسافربری ایران محسوب میشوند. در زمان سوار شدن بر این قطارها، فرش های قرمز در راه ورودی به واگن ها انداخته میشود و به همراه مهمانداران به شما خوش آمدگویی میکنند. میتوانید گالری عکس قطار غزال را در ادامه مشاهد کنید.

امکانات قطار غزال بن ریل VIP

یکی از مزیت های سفر با قطار این است که میتوانید از مهمانداران قطار بخواهید تا درخواست های شما را انجام دهند. به عنوان مثال، شما میتوانید از آن ها بخواهید تا برای شما صبحانه، ناهار یا شام سرو کنند. البته باید هزینه این سرویس ها را بعداً جداگانه بپردازید.

مهمانداران حرفه ای و خوش برخورد قطار غزال با گشاده رویی از مسافران استقبال و پذیرایی می‌کنند. علاوه بر این، هر زمانی که نیاز به کمک داشته باشید، می‌توانید با استفاده از سیستم احضار مهماندار، خواسته‌های‌ خود را با آنها در میان بگذارید.

مشخصات قطار تهران مشهد غزال بنیاد

قطار تهران مشهد یکی از مسیرهایی است که بسیاری از شرکت های مسافربری اقدام به راه اندازی قطارهای مختلف در آن کرده اند. یکی از قطارهایی که اخیراً توجه بسیاری از مسافران را به خود جلب کرده است، قطار غرال بنیاد VIP است. امکانات خوب و جدید این قطار باعث شده که مسافران در کنار قطارهایی همچون فدک، سروش، نیم نگاهی هم به خرید بلیط قطار غزال داشته باشند.

بهترین قطار اصفهان مشهد

قطار غزال چندین نوع متفاوت از واگن دارد؛ در کوپه بنیاد هر واگن ۱۰ کوپه و هر کوپه ۴ نفر ظرفیت دارد که هر کوپه آن شامل صندلی ها و تخت خواب های منعطف، نمایشگر صوتی و تصویری، میزهای تاشو، سیستم تهویه و سیستم های پیام رسان است.

بلیط قطار غزال

خوشبختانه کیفیت خوب قطارهای غزال همیشه با خرید آن ها قابل دسترسی است. بلیط قطار غزال بنیاد که با نام قطار بن ریل هم شناخته میشود از زیر مجموعه های شرکت سفیر است که در جابجایی مسافران در مسیرهای ریلی کشور، مخصوصا خرید بلیط قطار تهران به مشهد، سهم بسزایی دارد.

خانواده خوشحال در کوپه قطار غزال

این امکان همچنین وجود دارد که بلیط قطار غزال را برای انواع قطارهای غزال کوپه ای و قطارهای اتوبوسی تهیه کنید. تنوع قطارها، خدمات و کترینگ اختیاری همراه با بلیط قطار، باعث شده تا مسافران بتوانند غذا و امکانات قطار خود را بر اساس نیاز به دست آورند.

قطار غزال در مسیر بندرعباس نیز فعال می کند. امکان خرید بلیط قطار غزال بندرعباس مشهد و قطار غزال تهران بندرعباس در وبسایت سامتیک فراهم شده است.

خرید اینترنتی بلیط قطار غزال بنیاد VIP

اگر تصمیم شما برای خرید بلیط قطار غزال قطعی است، میتوانید پروسه خرید خود را از سایت های فروش آنلاین بلیط قطار شروع کنید. نکته حائز اهمیت درباره خرید بلیط قطار غزال این است که تمامی این سیستم ها یک قیمت مشابه را به مسافرین نمایش میدهند و مسافرین نیازی به بررسی چند سایت مختلف برای پیدا کردن قیمت مناسب تر را نخواهند داشت. پس وقتی یک سایت را برای اطلاع از قیمت بلیط بررسی میکنید، مطئمن باشید که سایت های دیگر هم قیمتی یکسان را به مسافران ارائه میدهند.

حالا باید نکته خیلی مهمی را در نظر بگیرید که بسیاری از افراد آن را نادیده میگیرن و آن اینکه کار شما با خرید بلیط قطار تمام نمیشود چراکه ممکن است در مراحل بعدی سفر به خدمات پشتیبانی نیاز پیدا کنید. بنابراین توصیه ما این است که از سایتی بلیط تهیه کنید که از پشتیبانی آن اطمینان خاطر دارید.

مسیر قطار اصفهان مشهد

برنامه حرکت قطارهای غزال (رفت و برگشت) به همراه جدول

یکی از مشهورترین قطارهای کشور قطار غزال است. این قطار از نظر امکانات و خدمات سفر در رده بسیار خوبی دارد و یکی از پرفروش ترین قطارهای ناوگان ریلی کشور محسوب می شود. البته این قطار توسط شرکت های مختلفی همچون شرکت های قطاری بن ریل، ریل سیر کوثر و پارس لاریم ارائه می شود. در ادامه مسیرهای قطاری و برنامه حرکت هر کدام از این قطارها را معرفی می کنیم.

قطار غزال بن ریل

یکی از مهمترین شرکت های قطاری که در ناوگان خود از قطار غزال استفاده می کند شرکت بن ریل است. این قطار در رده قطارهای درجه ۱ قرار دارد. قطار چهارتخته لوکس غزال در چند مسیر پرتردد کشور همچون مسیر قطاری تهران مشهد، زنجان مشهد، کرمان مشهد، تهران بندرعباس و تهران کرمان فعال هستند. در برخی از این مسیرها قطار به صورت روزانه و در برخی از آن ها نیز به صورت یک روز در میان حرکت می کند. برنامه حرکت قطار غزال بن ریل در هر یک از این مسیرها را در ادامه شرح می دهیم.

قطار غزال بن ریل

۱- قطار غزال تهران مشهد (بن ریل)

قطار غزال تهران مشهد (بن ریل) نه تنها به صورت روزانه تردد می کند، بلکه در این مسیر روزانه دو قطار غزال تردد می کند. اولین قطار در این مسیر در ساعت ۱۶:۵۵ دقیقه از تهران حرکت می کند و در ساعت ۳:۰۵ دقیقه به مشهد مقدس می رسد. این قطار در مسیر برگشت نیز در ساعت ۱۶:۳۵ شهر مقصد یعنی مشهد را ترک کرده و در ساعت ۰۲:۵۵ دقیقه بعد از نیمه شب به شهر مبدا یعنی تهران می رسد.

قطار دوم نیز در ساعت ۱۶:۵۵ بعد از ظهر حرکت کرده و در ساعت ۳:۰۵ دقیقه بعد از نیمه شب به مقصد می رسد. در مسیر برگشت نیز این قطار در ساعت ۱۶:۳۵ دقیقه از مشهد حرکت کرده و در ساعت ۲:۵۵ دقیقه به تهران باز می گردد.

۲- قطار غزال زنجان مشهد (بن ریل)

یکی دیگر از مسیرهایی که قطار غزال بن ریل در آن فعال است مسیر قطاری زنجان مشهد است. قطار ۴ تخته لوکس غزال به صورت یک روز در میان در این مسیر تردد می کند. این قطار در ساعت ۱۴:۴۰ دقیقه شهر مقصد (زنجان) را ترک نموده و در ساعت ۵:۴۵ دقیقه صبح روز بعد به شهر مشهد می رسد. در مسیر برگشت نیز قطار در ساعت ۱۵:۴۵ ایستگاه مشهد را ترک کرده و در ساعت ۷:۱۵ دقیقه صبح روز بعد به شهر مبدا باز می گردد.

۳- قطار غزال کرمان مشهد (بن ریل)

مسیر بعدی مسیر قطاری کرمان مشهد است. قطار غزال بن ریل در این مسیر نیز به صورت یک روز در میان فعالیت می کند. قطار ۴ تخته لوکس غزال در ساعت ۱۳:۲۰ کرمان ترک می کند و در ساعت ۶:۰۰ به شهر مشهد می رسد. در راه برگشت این قطار از ساعت ۱۴:۲۰ دقیقه ایستگاه را ترک کرده و عازم شهر مبدا می شود. قطار غزال بن ریل در ساعت ۷:۲۵ دقیقه صبح روز بعد به شهر کرمان می رسد.

قیمت بلیط قطار اصفهان به مشهد

۴- قطار غزال تهران بندرعباس (بن ریل)

نکته جالب که باید بدانید این است که مسیر قطار تهران بندرعباس یکی از مهمترین و پرترددترین مسیرهای قطاری در کشور است. قطار غزال بن ریل یکی از قطارهای ناوگان ریلی است که در این مسیر تردد دارد. قطار غزال در این مسیر هم به صورت یک روز در میان حرکت می کند. این قطار در ساعت ۱۲:۱۵ دقیقه از تهران حرکت می کند و در ساعت ۸:۴۵ دقیقه صبح روز بعد به بندرعباس می رسد. در مسیر برگشت هم قطار غزال ایستگاه بندرعباس را در ساعت ۱۳:۰۰ ترک کرده و در ساعت ۸:۲۵ دقیقه صبح روز بعد به شهر مبدا یعنی تهران باز می گردد.

۵- قطار غزال تهران کرمان (بن ریل)

آخرین مسیری که قطار غزال تهران کرمان در آن تردد می کند مسیر قطار تهران کرمان است. قطار غزال بن ریل در این قطار هم به صورت یک روز در میان تردد می کند. قطار غزال تهران کرمان در ساعت ۱۹:۲۰ از تهران حرکت می کند و در ساعت ۹:۱۰ دقیقه به مقصد می رسد. در راه برگشت قطار غزال ۴تخته لوکس غزال در ساعت ۱۴:۴۰ از کرمان حرکت کرده و در ساعت ۴:۴۰ دقیقه صبح روز بعد به تهران باز می گردد.

جدول زمانبندی حرکت قطارهای غزال بن ریل

در صورتی که می خواهید دید بهتری در مورد برنامه زمانی حرکت قطارهای غزال بن ریل داشته باشید از جدول زیر استفاده کنید.

زمانبندی مسیر رفت زمانبندی مسیر برگشت
مسیر حرکت قطارهای غزال بن ریل برنامه حرکت هفتگی حرکت از مبدا ورود به مقصد حرکت از مبدا ورود به مقصد
قطار غزال تهران مشهد هر روز تهران: ۱۶:۵۵ مشهد: ۳:۰۵ مشهد: ۱۶:۳۵ تهران: ۲:۵۵
قطار غزال تهران مشهد هر روز تهران: ۱۶:۵۵ مشهد: ۳:۰۵ مشهد: ۱۶:۳۵ تهران: ۲:۵۵
قطار غزال زنجان مشهد یک روز در میان زنجان: ۱۴:۴۰ مشهد: ۵:۴۵ مشهد: ۱۵:۴۵ زنجان: ۷:۱۵
قطار غزال کرمان مشهد یک روز در میان کرمان: ۱۳:۲۰ مشهد: ۶:۰۰ مشهد: ۱۴:۲۰ کرمان: ۷:۲۵
قطار غزال تهران بندرعباس یک روز در میان تهران: ۱۲:۱۵ بندرعباس: ۸:۴۵ بندرعباس: ۱۳:۰۰ تهران: ۸:۲۵
قطار غزال تهران کرمان یک روز در میان تهران: ۱۹:۲۰ کرمان: ۹:۱۰ کرمان: ۱۴:۴۰ تهران: ۴:۴۰

قطار غزال ریل سیر کوثر

یکی دیگر از شرکت های ریلی که قطار غزال را در ناوگان حمل و نقل ریلی کشور به حرکت در می آورد شرکت ریل سیر کوثر است. قطارهای چهارتخته لوکس این شرکت نیز مانند قطارهای غزال بن ریل در رده قطارهای درجه یک قرار می گیرد. قطار غزال ریل سیر کوثر در مسیرهای قطاری تهران مشهد، بندرعباس مشهد و یزد مشهد تردد می کند. تمام قطارهای غزال ریل سیر کوثر در این مسیرها به طور روز در میان تردد می کنند.

قطار غزال ریل سیر کوثر

۱- قطار غزال تهران مشهد (ریل سیر کوثر)

قطار ۴ تخته لوکس غزال شرکت ریل سیر کوثر در مسیر تهران مشهد به صورت یک روز در میان فعالیت می کند. این قطار از ساعت ۲۱:۴۰ دقیقه شهر مبدا یعنی تهران را ترک کرده و در ساعت ۸ صبح روز بعد به مشهد می رسد. این قطار در مسیر برگشت نیز مشهد را در ساعت ۲۳:۳۵ ترک کرده و در ساعت ۹:۵۵ دقیقه صبح به تهران باز می گردد.

۲- قطار غزال بندرعباس مشهد (ریل سیر کوثر)

مسیر قطار مشهد بندرعباس و بالعکس یکی دیگر از مسیرهای قطاری کشور است که قطارهای غزال شرکت ریل سیر کوثر نیز در آن فعالیت دارد. این قطارها به صورت یک روز در میان حرکت می کنند. این قطار در ساعت ۱۵:۲۰ دقیقه بعد از ظهر از ایستگاه بندرعباس حرکت کرده و در ساعت ۱۳ روز بعد به مشهد می رسد. در مسیر برگشت نیز این قطار در ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه ظهر از مشهد راه افتاده و در ساعت ۱۱:۲۰ دقیقه به بندرعباس باز می گردد.

۳- قطار غزال یزد مشهد (ریل سیر کوثر)

قطار غزال یزد مشهد شرکت ریل سیر کوثر در ساعت ۱۶:۵۰ دقیقه از شهر یزد حرکت کرده و در ساعت ۷:۴۵ دقیقه صبح روز بعد به مشهد می رسد. این قطار مسیر برگشت خود را در ساعت ۱۹:۰۵ دقیقه آغاز می کند و در ساعت ۱۰:۱۰ دقیقه به یزد باز می گردد.

مسیر قطار اصفهان مشهد

۴- قطار غزال تهران مشهد پارس لاریم

قطار غزال تهران مشهد این شرکت نیز به صورت یک روز در میان در این مسیر فعال است. این قطار در ساعت ۲۱:۴۰ دقیقه از تهران حرکت کرده و در ساعت ۸ صبح به مشهد می رسد. در مسیر برگشت نیز قطار غزال شهر مشهد را در ساعت ۲۳:۳۵ دقیقه ترک کرده و در ساعت ۹:۵۵ دقیقه به مقصد می رسد.

۵- قطار غزال اصفهان مشهد

یکی دیگر از مسیرهای پر مخاطب قطار های غزال، قطار عزال اصفهان مشهد است. در مسیر قطاری اصفهان مشهد، به عنوان شلوغ ترین خط ریلی، قطارهای غزال نیز مشغول به ارائه خدماتی با کیفیت به مسافران هستند. جالب توجه است که در بین مردم اصفهان خرید بلیط قطار غزال اصفهان مشهد، محبوبیت بالایی هم دارد.

جدول زمانبندی حرکت قطارهای غزال ریل سیر کوثر و پارس لاریم

در صورتی که می خواهید دید بهتری در مورد برنامه زمانی حرکت قطارهای غزال ریل سیر کوثر و پارس لاریم داشته باشید از جدول زیر استفاده کنید.

زمانبندی مسیر رفت زمانبندی مسیر برگشت
مسیر حرکت قطارهای غزال برنامه حرکت هفتگی حرکت از مبدا ورود به مقصد حرکت از مبدا ورود به مقصد
قطار غزال تهران مشهد یک روز در میان تهران: ۲۱:۴۰ مشهد: ۰۸:۰۰  مشهد: ۲۳:۳۵ تهران: ۰۹:۵۵
قطار غزال بندرعباس مشهد یک روز در میان بندرعباس: ۱۵:۲۰  مشهد: ۱۳:۰۰ مشهد: ۱۲:۳۰ بندرعباس: ۱۱:۲۰
قطار غزال یزد مشهد یک روز در میان یزد: ۲۱:۴۰ مشهد: ۰۸:۰۰ مشهد: ۱۹:۰۵ یزد: ۱۰:۱۰
قطار غزال تهران مشهد پارس لاریم یک روز در میان تهران: ۲۱:۴۰ مشهد: ۰۸:۰۰ مشهد: ۲۳:۳۵ تهران: ۰۹:۵۵

قطار غزال vip و قطار غزال معمولی چه تفاوتی باهم دارند؟

قطارهای غزال همگی واگن هایی ۴۰ نفره اند و در هر کوپه چهار نفر ظرفیت وجود دارد. خدمات فیزیکی هم که در اختیار مسافران قرار می گیرد در هر دو قطار یکسان است و اصلی ترین تفاوت قطار غزال vip و قطار غزال معمولی در نوع خدمات اضافی است که به شما در سفر تعلق می گیرد.

این مورد دقیقا مشابه با تفاوت نوع بلیط های دیگر قطار هاست. برای مثال وقتی بلیط ویژه خریداری می کند بدین معنا نیست که در واگن مجزایی سوار می شوید، بلکه واگن و کوپه شما با دیگر مسافران مشابه است. فقط در خدماتی که حین سفر دریافت می کنید مقداری تفاوت وجود دارد.

نظرات

سلام من تا به حال چندبار از قطار غزال استفاده کردم و میتونم بگم که توی مسیرهای پرفت و آمئی مثل تهران مشهد و تهران شیراز خیلی خدمات خوبی داره ولی توی مسیرهای دیگه خیلی عالی نیستو.

  سلام ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار کاربران سامتیک و مسافران قطار غزال قرار دادید.

سلام قریمان عزیز
قطار غزال یکی از بهترین قطارهای ایران محسوب میشه و در رده قطارهای باکیفیت قرار داره. در صورتی که بلیط مورد نظر رو با پذیرایی رزرو کنید می تونید از خدمات پذیرایی قطعی استفاده کنید.

سلام. من بلیط رفت و برگشت به بندرعباس رو رزرو کردم ولی غذا نگرفتم. میشه از رستوران قطار استفاده کنم و همونجا حساب کنم؟

  سلام دوست عزیز
  بله شما می تونید به راحتی با مراجعه به رستوران قطار غذا، نوشیدنی و تنقلات مورد نظر خودتون رو تهیه کنید.

سلام
غزال بن ریل تلویزیون هم داره داخل کوپه؟ میشه فوتبال ایران ژاپن رو توی قطار دید؟
ممنون

  سلام دوست عزیز
  این قطار به نمایشگر مجهز هست، اما اینکه این قطار شبکه های تلویزیونی رو هم دریافت می کند یا خیر رو باید از پشتیبانی سامتیک با شماره ۸۴۳۸۴ بپرسید.

سلام نمایشگر داخل کوپه غزال مثل غدیر هست که منو داره و خودمون میتونیم از بین فیلما انتخاب کنیم یاکه کلی توسط مهماندار برای کل واگن پخش میشه؟؟

  سلام دوست عزیز٫ در مورد اینکه قطار غزال دقیقا چنین امکانی رو فراهم کرده یا نه خبر نداریم، اما لازمه بدونید که قطار غزال یکی از ۴ قطار برتر کشور هست و امکانات بسیار خوبی در اختیار مسافران قرار میده. بعید میدونیم چنین امکانی وجود نداشته باشه.

سلام (پذیرایی ویژه )در قطار غزال مشهد بندرعباس چیست

  سلام دوست عزیز
  مقصود شما از قطار غزال قطار غزال VIP بن ریل هست یا قطار غزال شرکت ریل سیر کوثر؟