قطار تهران استانبول+تصاویر

مسیر قطار تهران استانبول + برنامه حرکت و تصاویر

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

در بین سفر های خارجی کشور های نزدیک و دارای مرز مشترک به کشورمان جاذبه های بسیاری دارند. برای مثال می توانیم هب گرجستان، ارمنستان و البته ترکیه اشاره کنیم. ترکیه به خصوص در سال های اخیر یکی از بهترین مقاصد گردشگری بوده است و هرساله مخاطبین و مسافران بسیاری دارد. در همین راستا راه های دسترسی بی شماری هم برای این مقصد درنظر گرفته شده است و در ادامه با معرفی مسیر قطار تهران استانبول با شماییم.

قطار تهران استانبول ، سفر از پایتخت تا مرزهای بین المللی با قطار!

ترکیه از مقاصد بسیار محبوب گردشگری در بین مردم کشور ماست و جاذبه های دیدنی بسیار زیادی دارد. ترکیه در بین مردم ما بسیار پر طرفدار است و با جاذبه های دیدنی که دارد مقصدی بسیار هیجان انگیزی برای سفر است. ترکیه در فاصله نسبتا نزدیکی به ایران قرار دارد و یکی از دلایل محبوبیت این مقصد سفری است.

اما تنها دلیل محبوبیت ترکیه نزدیکی به کشور و هزینه های نسبتا ارزانش در سفر نیست. ترکیه علاوه بر جاذبه های دیدنی و خاصی که دارد، نیازی به ویزا برای سفر ندارد و از جمله کشور های بدون ویزا برای ایرانیان است. پس بالا بودن تقاضای سفر به ترکیه و خرید بلیط هواپیما تهران استانبول، به عنوان یکی از زیباترین مقاصدش، خیلی هم بی دلیل نیست.

قیمت بلیط قطار تهران استانبول 97

بلیط قطار تهران استانبول

خوشبختانه راه های دسترسی به ترکیه در سال های اخیر هم بسیار زیاد شده اند و تنها محدود به هواپیما و یا سفرهای زمینی نیست. در سال های اخیر قطار بین المللی تهران استانبول نیز راه اندازی شده است و خدمات آن در اختیار مسافران قرار می گیرد.

قطار تهران ترکیه زمانی که حرکت خود را آغاز می کند، اولین ایستگاهش در خاک ترکیه، ایستگاه قطار تات وان است و بعد از آن ادامه مسیر را به سمت آنکارا می رود. بیایید بررس دقیق تری برروی این مسیر ریلی بین المللی داشته باشیم. پیشنهاد می کنیم پیش از سفر به استانبول ابتدا اطلاعات بیشتری در مورد مکان های دیدنی استانبول به دست بیاورید.

خرید بلیط قطار تهران استانبول 97

قطار تهران استانبول از چه شهرهایی می گذرد؟ بررسی مسیر قطار تهران ترکیه

برای سفر به کشور ترکیه از ایران دو ایستگاه قطار عمده در داخل کشور پیش روی شماست. شرکت راه اهن جمهوری اسلامی ایران در راستای توسعه حمل و نقل ریلی در سال ۱۳۸۰ قطار تبریز- وان را با همکاری کشور ترکیه راه اندازی کرد. قطار تبریز وان با برنامه ای منظم دوشنبه ها از تبریز حرکت خود را آغاز می کند و در صبح رو سه شنبه وارد شهر وان در ترکیه می شود.

امور تشریفاتی و گمرکی برای حرکت بین مرز های بین المللی ایران و ترکیه در ایستگاه سلماس انجام می شود و گذرنامه های افراد نیز مورد بررسی قرار می گیرد. به محض ورود به ایستگاه رازی و دریافت مجوز ورود به خاک ترکیه بعد از مدت کوتاهی به ایستگاه مرزی کاپیکوی می رسید و قطار مسیر خود را به سمت شهر وان ادامه می دهد.

بلیط قطار تهران استانبول

مسیر بازگشت نیز به همین ترتیب است و قطار سه شنبه شب از شهر وان حرکت کرده و به سمت تبریز راهی می شود. در نهایت نیز در صبح روز چهارشنبه به خاک کشور بازمی گردد. خالی اط لطف نیست اگر نگاهی هم به بهترین مسیر زمینی سفر به ترکیه با خودرو های شخصی و عمومی بیاندازید.

برنامه حرکت قطار تبریز وان برای سفر با قطار به ترکیه، خرید بلیط قطار تهران استانبول ۹۷

همانطور که گفته شد قطار تبریز ترکیه دارای برنامه منظم و هفتگی است و برای سهولت در استفاده این اطلاعات را در ادامه به صورت یک جدول برای شما آورده ایم.

برنامه حرکت قطار تبریز وان
نام ايستگاه ساعت خروج توقف ساعت ورود فاصله تا ايستگاه بعدي (KM) روز
تبريز ۲۲:۳۵ ——- ——- ۱۵۱ دوشنبه
سلماس ۲:۵۰ ۲:۰۰ ۰:۵۰ ۷۱
رازي ۴:۲۵ ۰:۱۵ ۴:۱۰ ۲ سه شنبه
نقطه صفر مرزي قطار در نقطه صفر مرزي توقف ندارد ۳
كاپيكوي ۴:۳۵ ۱:۳۰ ۳:۰۵ ۱۰۷
ايستگاه وان ——– ——- ۸:۳۰ ——–

برنامه حرکت قطار وان تبریز در مسیر برگشت نیز به شرح زیر است:

برنامه حرکت قطار وان تیریز در مسیر بازگشت
نام ايستگاه فاصله تا ايستگاه بعدي(KM) ساعت ورود توقف ساعت خروج روز
ايستگاه وان ۱۰۷ ——- ——- ۲۰:۰۰ سه شنبه
كاپيكوي ۳ ۲۱:۵۵ ۱:۳۰ ۲۳:۲۵
نقطه صفر مرزي ۲ قطار در نقطه صفر مرزي توقف ندارد چهار شنبه
رازي ۷۱ ۱:۱۵:۰۰ ۰:۵۵:۰۰ ۲:۱۰
سلماس ۱۵۱ ۳:۲۸ ۰:۵۰ ۴:۱۸
تبريز ——– ۶:۲۵ ——- ——–

قیمت بلیط قطار تهران استانبول ۹۷

برای خرید بلیط قطار تهران استانبول، پیشنهاد می کنیم به مراکز فروش بلیط معتبر مراجعه کنید. چرا که در صورت بروز مشکل، سفر شما دیگر حرکت در خاک داخل کشور نیست که در صورت بروز مشکل بتوانید به راحتی سختی های راه را از بین ببرید. پس حتما پیش از خرید بلیط قطار تهران استامبول، حتما وضعیت عملکرد قانونی مرکز فروش و اعتبار آن را بررسی کنید.

با توجه به اینکه قیمت بلیط قطار در فصل های مختلف سال دارای تغییر است، برای اطلاع از قیمت بلیط قطار تهران استانبول ۹۷ پیشنهاد می کنیم که تنها به اطلاعات موجود در سایت های معتبر اکتفا کنید تا درگیر دلالان بازار فروش بلیط خارجی نشوید.قطار تهران استانبول

مسیر قطار تهران به آنکارا، ایستگاه های بین شهری و ساعات حرکت

مسیر قطار منتهی به کشور ترکیه تنها محدود به راه آهن تبریز نیست و برای سفر به ترکیه می توانید از پایتخت کشور هم حرکت خود را آغاز کنید. قطار تهران آنکارا نیز در سال ۱۳۸۰ با همکاری دولت ترکیه راه اندازی شد و طبق برنامه ای منظم و هفتگی در مسیر تهران به آنکارا درحا ارائه خدمات به مسافران است.

قطار تهران آنکارا در هر هفته به صورت منظم هر چهارشنبه راس ساعت ۲۲:۱۵ دقیقه تهران را به مقصد آنکارا ترک می کند و پس از عبور از ایستگاه های زنجان، تبریز، سلماس بلاخره وارد شهر مرزی رازی می شود و پس از انجام امور گمرکی و تشریفاتی به ادامه راه خود می پردازد.

خرید بلیط قطار تهران استانبول

در مرز کاپیکوی گذرنامه ها و مدارک مورد نیاز بررسی می شوند و پس از گذراندن ۱۰۷ کیلومتر به شهر وان در خاک ترکیه می رسد. در اسکله شهر وان مسافران سوار بر کشتی می شوند و پس از ۵ ساعت به ایستگاه تات وان می رسند. سپس از آنجا مجددا سوار بر قطار شده و پی از طی کردن ۱۳۳۰ کیلومتر با قطار، روز شنبه ساعت ۱۰ صبح به آنکارا می رسند.

برنامه حرکت قطار قطار تهران ترکیه، آنکارا

قطار تهران آنکارا دارای برنامه ای منظم و هفتگی است و اطلاعات آن را در ادامه به صورت خلاصه و در یک جدول تهیه کرده ایم.

برنامه حرکت قطار تهران آنکارا و ایستگاه های قطاری بین شهری
روز ساعت خروج توقف ساعت ورود فاصله تا ايستگاه نام ايستگاه
چهارشنبه ۲۲:۱۵ ———- ———- ۳۱۵ تهران
۲:۱۶ ۳ ۲:۱۳ ۴۲۱ زنجان
پنج شنبه ۱۰:۲۵ ۵۰ ۹:۳۵ ۱۵۱ تبريز
۱۳:۲۸ ۲۰ ۱۳:۰۸ ۷۱ سلماس
۱۴:۴۵ ۲ رازي
قطار در نقطه صفر مرزي توقف ندارد ۳ نقطه صفر مرزي
۱۷:۴۰ ۱۰۷ كاپيكوي
۱۹:۴۸ ۱۵ ۱۹:۳۳ ۷ ايستگاه وان
———- ———- ۱۹:۵۶ درياچه وان اسكله وان
جمعه ۴:۵۷ ———- ———- ۵ اسكله تاتوان
۷:۱۵ ۱۳۰ ۵:۰۵ ۳۴۳ ايستگاه تاتوان
۱۵:۴۶ ۱۱ ۱۵:۳۵ ۱۲۱ الازيق
۱۸:۲۰ ۱۵ ۱۸:۰۵ ۲۵۲ مالاتيا
۲۲:۵۵ ۱۷ ۲۲:۳۸ ۲۲۱ سيواس
۲:۴۱ ۱۶ ۲:۲۵ ۳۸۰ كايسري
شنبه ۱۰:۲۲ ۶۰ ۱۰:۰۰ ۲۵۴ آنكارا

قطار تهران به آنکارا برای سفر به کشور ترکیه در مسیر برگشت نیز دارای برنامه منظمی است که اطلاعات آن را نیز در ادامه برای شما آورده ایم:

روز ساعت خروج توقف (دقیقه) ساعت ورود فاصله تا ايستگاه بعدي ( km ) نام ايستگاه
چهارشنبه ۱۰:۲۵ ۱۰۰ ۸:۴۵ ۳۸۰ آنكارا
۱۷:۳۰ ۱۷ ۱۷:۱۳ ۲۲۱ كايسري
۲۱:۳۶ ۴۱ ۲۰:۵۵ ۲۵۲ سيواس
پنج شنبه ۳:۰۲ ۴۶ ۲:۱۶ ۱۲۱ مالاتيا
۶:۳۱ ۵۳ ۵:۳۸ ۳۴۳ الازيق
۱۴:۴۵ ۵ ۱۴:۴۰ ۵ ايستگاه تاتوان
———- ———- ۱۴:۵۳ درياچه وان اسكله تاتوان
۲۱:۳۰ ———- ———- ۷ اسكله وان
۲۱:۵۴ ۱۵ ۲۱:۳۹ ۱۰۷ ايستگاه وان
۱:۳۰ ۹۵ ۲۳:۵۵ ۳ كاپيكوي
جمعه قطار در نقطه صفر مرزي توقف ندارد ۲ نقطه صفر مرزي
۳:۳۰ ۱۰ ۳:۲۰ ۷۱ رازي
۵:۰۸ ۲۰ ۴:۴۸ ۱۵۱ سلماس
۸:۲۱ ۵۰ ۷:۳۱ ۴۲۱ تبريز
۱۶:۰۳ ۳ ۱۶:۰۰ ۳۱۵ زنجان
———- ———- ۲۰:۰۵ ———- تهران

مدت زمان سفر به ترکیه چند ساعت است؟

در سفر به ترکیه با استفاده از قطار چیزی در حدود ۳ روز در راه خواهید بود، به صورت دقیق تر در حدود ۷۰ ساعت سفری برروی ریل پیش روی شما قرار خواهد گرفت. پس سفر با قطار در وهله اول حوصله بسیار زیادی نیاز دارد و در وهله دوم اینکه عاشق سفر کردن با قطار و راه های طولانی ریلی باشید.

تهران استانبول قطار

 

 

نظرات

سلام بر شما و ممنون بابت مقاله خوبتون. میخواستم ببینم قطار تهران استانبول توی چه شرکت هایی پشتیبانی میشه و چه شرکت هایی بلیط ارزون قطار ترکیه دارند.

    درود بر شما ممنون که این سوال مهم رو از ما پرسیدین. در حال حاضر بلیط قطار تهران استانبول فقط توی شرکت های محدودی خدمات ارائه میدهند. به دلیل اینکه این قطارها دائم در حال تغییر اند، نام ثابتی برای اونا وجود نداره.