ارزان ترین کشورها برای سفر در عید نوروز (98)

ارزان ترین کشورها برای سفر در عید نوروز (۹۸)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

تعطیلات نوروز همیشه بهترین زمان ممکن برای سفر است، هم روزهای تعطیل و بیکاریتان بسیار اند و هم هوا بسیار دلچسب و عالی است. همیشه هم مشغله های شغلی و زندگی باعث می شود تا سفرهای خود را به تعطیلات عید موکول کنیم. تقریبا هیچ فصلی از سال برای سفر بهتر از عید نیست. اگر قصد دارید در عید به یک سفر خارجی بروید با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در مورد ارزان ترین کشورها برای سفر در عید نوروز در اختیار شما بگذاریم.

 

عید نوروز بهترین زمان سال برای سفرهای خارجی

وقتی صحبت از سفرهای خارجی می شود اولین چیزی که به ذهن همه می رسد هزینه های زیاد خرید بلیط هواپیما خارجی و دردسر های اخذ ویزاست! ولی داستان به این گرانی و سختی هم که شما فکر می کنید نیست! کشورهای بسیاری در دنیا وجود دارند که با هزینه ای مناسب می توانید در نوروز به آنها سفر کنید و تجربه خاطره انگیزی داشته باشید.

پس پیشنهاد می کنیم برای برنامه ریزی سفر نوروزی عید امسال، تجربه یک سفر خارجی و گردشی متفاوت را هم قرار بدهید. در ادامه با معرفی تعدادی از ارزان ترین کشورهای دنیا برای سفر در عید نوروز با ما همراه باشید.

 

استانبول محبوب ترین و ارزان ترین مقصد برای سفر نوروزی

کشور ترکیه در تمام فصل های سال مخاطبین بسیاری دارد و طرفداران این کشور ترکی-اروپایی، حتی یک ماه زودتر از رسیدن نوروز شروع به رزرو بلیط هواپیما تهران به استانبول می کنند. اما چرا سفر به کشور ترکیه و دیدار از استانبول از سفر های ارزان قیمت نوروزی است؟ اولین نکته در رابطه با این موضوع است که سفر به ترکیه نیازی به گرفتن ویزا ندارد، یعنی در همین ابتدای کار نزدیک به ۵۰۰ هزار تومان در سفر ذخیره کرده اید.

 

استانبول محبوب ترین مقصد سفری در نوروز

 

استانبول شهر بسیار زیبایی است و با هر سلیقه ای هم که باشید می توانید اسباب لذت بردن از سفر را برای خودتان پیدا کنید. لذت دیدار از جاذبه های تاریخی، گردشگری و تفریحی ترکیه می تواند در تعطیلات نوروزی چند برابر شود و خستگی یک سال کار را از تنتان بیرون کند. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد سفر به ترکیه هستید؛ پیشنهاد می کنیم زمانی را صرف مطالعه مقاله هزینه سفر به استانبول ترکیه – مقصد محبوب ایرانیان کنید.

 

کوشی آداسی بهترین شهر ساحلی برای تعطیلات عید

هوای عید در همه جای دنیا خوب و عالی است و اگر ترجیح می دهید تعطیلات نوروزی تان را در شهری ساحلی سپری کنید و دیگر قصد رفتن به شمال کشور خودمان را هم ندارید، بهترین جای ممکن برای سفر نوروز کوشی آداسی است. کوشی آداسی شباهت بسیاری به آنتالیا دارد اما هزینه های خیلی کمتری پیش رو خواهید داشت.

 

کوشی آداسی بهترین شهر ساحلی برای تعطیلات نوروزی

 

اگر در تعطیلات نوروز به کوشی آداسی سفر کنید، با یک تیر چند نشان زده اید. هم سفری خارجی دارید، تعطیلات نوروزی تان خیلی متفاوت تر از قبل خواهد بود و هم آب و هوای دلپذیر عید نوروز را در ساحل زیبای کوشی آداسی سپری کرده اید. خوشبختانه قیمت هتل ها و مکان های اقامتی نیز در کوشی اداسی خیلی گران نیست و می توانید با اقامت در هاستل ها هزینه های سفرتان را به خوبی مدیریت کنید.

 

در تعطیلات عید آنکارا را متفاوت تر از همیشه خواهید دید!

اگر هنوز ذهنتان درگیر انتخاب بین شهر های استانبول و یا کوشی آداسی است، بهتر است نگاهی هم به آنکارا داشته باشید. شاید در نگاه اول فکر کنید که جاذبه های استانبول و کوشی آداسی بیشتر است و بهترین شهرهای ممکن در کشور ترکیه اند، اما اگر کمی بیشتر در مورد آنکارا بخوانید، ممکن است نظرتان تغییر کند. پس بد نیست اگر در مورد بهترین فصل سال برای سفر به آنکارا اطلاعات بیشتری داشته باشید!

 

در تعطیلات عید آنکارا را متفاوت تر از همیشه خواهید دید!

 

آنکارا با اینکه پایتخت ترکیه است، اما خلوت تر از استانبول و کوشی آداسی است. اگر در عید به آنکارا سفر کنید می توانید سفری لذت بخش و آرام را در فضای لذت بخش شهر آنکارا تجربه کنید.

 

باکو، ارزان ترین شهر آذربایجان برای سفر در تعطیلات عید

در همین ابتدا باید بگوییم که برای سفر به باکو باید ویزا بگیرید، اما خوشبختانه ویزای باکو اصلا گران نیست. با هزینه ای کمتر از ۴۰۰ هزار تومان می توانید در ۳ روز کاری ویزای باکو بگیرید و کوله با سفر ببندید. هزینه های سفر و اقامت در باکو اصلا گران هم نیست. پس می توانید در سفر نوروزی خود به باکو خاطراتی لذت بخش به همراه بیاورید و از تعطیلاتتان بهترین استفاده را کنید. شهر باکو شباهت های بسیاری با ایران دارد، هم از نظر فرهنگی و هم از نظر بافت تاریخی و شهری؛ پس نیم نگاهی هم به باکو؛ به عنوان مقصدی برای سفر نوروزی تان داشته باشید.

 

در نوروز سفری ارزان به باکو داشته باشید

 

دبی، ارزان ترین شهر جنوب شرقی آسیا برای سفر در عید نوروز

با اینکه دبی از جمله شهرهای بسیار پیشرفته و نسبتا گران دنیاست، اما هزینه های سفرتان به دبی خیلی زیاد نخواهد بود. یکی از بهترین زمان های سفر به دبی هم همین فصل عید و تعطیلات نوروزی است؛ چرا که هنوز هوا خیلی گرم نشده است و آفتاب سوزان این شهر کویری اذیت تان نمی کند.

 

تعطیلات نوروز خود را در دبی سپری کنید

 

دبی همچنین مرکز خرید خاورمیانه نیز نام دارد و به غیر از فروشگاه های بزرگ و برند های معروفی که در آن پیدا می کند، می توانید از فستیوال های خرید و تخفیف های فوق العاده اش هم بهره مند شوید. اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید، سری به مقاله هزینه سفر به دبی بزنید.

 

صربستان، بهترین مقصد برای سفری نوروزی به یک کشور اروپایی!

اگر دوست دارید که تجربه سفر به یک کشور اروپایی را داشته باشید و هزینه های زیادی هم بر دوشتان نباشد، صربستان بهترین مقصد ممکن باری سفر شما به خصوص در تعطیلات نوروز است. مدتی است که صربستان نیز دیگر نیازی به اخذ ویزا ندارد و با چنین فرصتی هزینه های سفری تان حداقل نیم میلیون کاهش یافته است.

 

صربستان، بهترین مقصد برای سفری نوروزی به یک کشور اروپایی!

 

همچنین ایرانی های بسیاری نیز به صربستان سفر می کنند و چه زمانی بهتر از عید برای سفر به صربستان؟! در نوروز امسال می توانید با هزینه ای در حدود ۳ میلیون تومان سفری لذت بخش و متفاوت داشته باشید. صربستان در جنوب شرقی اروپا قرار دارد و پایتختش نیز شهر بلگراد است. جاذبه های صربستان بسیار زیاد است و می تواند تجربه متفاوتی از اروپا گردی را در اختیار شما بگذارد.

 

نوروز را در شهر افسانه ای پکن سپری کنید

پکن یکی از شهر های محبوب برای سفر در بین مردم کشور ماست، البته جاذبه های کشور چین به قدری زیاد است که نباید طرفدارانش را فقط مردم کشور خودمان معرفی کنیم. پکن یکی از شهر های بسیار زیبا و بزرگ دنیاست و با هر سلیقه ای که باشید، می توانید جاذبه و تفریح مورد علاقه خود را در آن پیدا کنید.

 

پکن یکی از بهترین شهر های دنیا برای سفر نوروزی است

 

همچنین در ایام نوروز می توانید از آب و هوای پکن لذت ببرید و فرصت اقامت در هتل های ارزان قیمت پکن، بازدید رایگان از مکان های دیدنی، و شرکت در فستیوال های خاص پکن را داشته باشید. همچنین می توانید برای کاهش هزینه های سفری تان از تور ها هم استفاده کنید.

در این مقاله سعی کردیم تا با معرفی ارزان ترین کشور های دنیا برای سفری نوروزی، اطلاعاتی در اختیار شما بگذاریم تا بتوانید نوروز امسال را متفاوت تر از همیشه تجربه کنید.

نظرات

به نظر من قشنگترین جایی که توی هعر فصلی میشه رفت استانبوله
واقعا شهر قشنگیه و مخصوصا توی عید
خیلی عالی بود بنظرم که جز اولین پیشنهاد هاتون برای شفر عید استانبول رو گفته بودید خصوصا که عکس قشنگی هم براش گذاشته بودید

    سلام کاربر عزیز
    کالما حق با شماست، استانبول یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی کشور است که در تمام فصل های سال دیدنی است.