قطار حومه ای تهران پیشوا

قطار حومه ای تهران پیشوا، مسیری کوتاه با بلیطی ارزان تر از اتوبوس!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

امروزه و با وجود قطارهای حومه ای رفت و آمد روزانه از شهرهای بزرگ به حومه شهرها کار چندان دشواری به نظر نمی آید. چرا که قطارهای حومه ای بهترین راه حل برای مسافرانی به حساب می آیند که برای سفرهای روزانه خود حوصله سوار شدن اتوبوس و تاکسی های خطی را ندارند. در این مقاله قرار است به بررسی یکی از پر تردد ترین انواع از این قطارها یعنی قطار حومه ای تهران پیشوا بپردازیم! پس اگر شما هم مسافر هر روز این مسیر هستید و ار ساعت حرکت قطار، قیمت بلیط، نوع قطار و یا اطلاعاتی مشابه خبر ندارید در ادامه با ما همراه باشید و خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

قطار حومه ای چیست؟

در نگاه اول بد نیست کمی در مورد قطارهای حومه ای بیشتر صحبت کنیم تا در همین ابتدای مقاله نسبت به قطار حومه ای دید واضح تری داشته باشید. قطار حومه ای با قطارهایی که مسافران را برای مسیرهای دور تر جا به جا می کند فرقی ندارد و ایستگاه این قطار ها در راه آهن هر شهر وجود دارد.

قطار حومه ای ارم ریل باس

عده ای قطارهای حومه ای را با متروهای برون شهری اشتباه می گیرند اما باید در نظر داشته باشیم که قطارهای حومه ای درست مانند قطارهایی هستند که مسافران را از شهری به شهری دیگر جا به جا می کنند. در این راستا پیشنهاد می کنم، اگر دوست دارید در مورد این نوع قطارها اطلاعات بیشتری داشته باشید، حتما نگاهی به مقاله قطار حومه ای چیست؟ بیندازید.

بیشتر قطارهای حومه ای اتوبوسی هستند و شاید تنها تقاوت عمده ای که بین قطارهای شهری و حومه ای می توان یافت همین باشد. در مجموع قطارهای حومه ای به خدماتی گفته می شود که مسافرران را از شهرهای بزرگ به شهرهای اطراف می رسانند. این قطار بیشتر برای کارمندان و دانشجویانی مناسب است که مجبورند هر روز این مسیر را طی کنند و از گذراندن زمان خود در ایستگاه های اتوبوس و تاکسی های خطی خسته شدند.

قطار حومه ای تهران پیشوا، مسیر دانشجو پسند

اگر دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا باشید اما ساکن تهران، حتما رفت و آمد روزانه و رسیدن به موقع به کلاس ها، یکی از بزرگ ترین مشکلات دوران دانشجویی شما به حساب می آید. بیشتر دانشجویان این مسیر اطلاع دقیقی از وجود قطار حومه ای تهران پیشوا ندارند و به همین دلیل ترجیح می دهند تا با مترو، اتوبوس و ماشین شخصی خود را به دانشگاه برسانند. اما شاید برایتان جالب باشد که انتخاب چنین مسیری علاوه بر وقت گیر بودن و طولانی تر شدن مسیر گران تر هم هست. این در حالیست که شما می توانید در کمترین زمان ممکن و پرداخت مبلغ ناچیزی این مسیر را برای خود جذاب تر کنید.

 

برنامه حرکت قطارهای حومه ای تهران پیشوا

راه آهن تهران، برای سفر به شهرهای حومه ای و پر مخاطبی که هر روز مسافران زیادی برای سوار شدن به قطار چشم انتظار هستند برنامه دقیق و منظمی تدوین کرده تا کارمندان و داشجویان بتوانند طبق برنامه دقیق حرکت قطارها به موقع به مقصد خود برسند و دغدغه ای در خصوص دیر رسیدن به مقصد حود نداشته باشند.

در ادامه و با مشاهده جدول برنامه حرکت قطار تهران پیشوا و انتخاب بهترین زمان ایده آل خود، می توانید برای تهیه و بلیط قطار مورد نظر اقدام کنید.

ساعت حرکت قطار پیشوا- تهران ساعت حرکت قطار تهران- پیشوا 
از تهران  به پیشوا از پیشوا یه تهران
۴ ۴:۵۰ ۵:۲۰ ۶:۲۰
۴:۲۵ ۵:۲۵ ۷:۳۰ ۸:۲۵
۸:۳۰ ۹:۲۵ ۱۰:۲۰ ۱۱:۲۰
۱۰:۳۰ ۱۱:۲۰ ۱۲ ۱۲:۵۵
۱۲ ۱۳:۰۶ ۱۷:۵۵ ۱۸:۵۰
۱۶:۴۰ ۱۷:۳۰ ۲۰ ۲۰:۵۵
۱۸:۲۰ ۱۹:۱۰

قیمت بلیط قطار حومه ای تهران-پیشوا

مسافران برای مسیر کوتاهی مانند تهران پیشوا که زمان کوتاهی را در آن سپری می کنند، یهای بلیط سنگینی نمی پردازند و می توان اینطور صحیت کرد که مسافران این مسیر با پرداخت هزینه ای ناچیز و بسیار ارزان تر از بلیط اتوبوس و تاکسی و با بهترین امکانات خدمات حمل و نقل ریلی خود را به مقصد می رسانند. قیمت بلیط قطار حومه ای تهران پیشوا تنها ۱۵۰۰۰ ریال است و این در حالی است که اگر شما بخواهید این مسیر را با وسیله حمل و نقل عمومی دیگری طی کنید مجبور به پرداخت بهای بیشتری هستید که این هزینه برای مسافرانی که باید این مسیر را هر روز طی کنند اصلا به صرفه نیست.

پایانه اتوبوس رانی

البته بد نیست این نکته را هم مدنظر داشته باشید که خرید بلیط قطار تنها هزینه شما به حساب نمی آید چرا که زمان و هزینه رسیدن به ایستگاه راه آهن را نیز باید در نظر داشته باشید.

قطار ارم ریل باس، بهترین قطار حومه ای کشور

یکی از مهم ترین نکاتی که هر مسافر چه برای مقصدهای کوتاه و چه برای مقصدهای طولانی باید اطلاع داشته باشند. اطلاع از انواع قطار موجود برای مسیر مورد نظر و انتخاب آن است.

مسافران قطارهای حومه ای

برای مسیر قطارهای حومه ای مسافران حق انتخابی ندارند چرا که تنها قطاری که در این مسیر مسافران را جا به جا می کند قطار ارم ریل باس است اما این نکته در در نظر داشته باشید که این قطار به عنوان بهترین و با کیفیت ترین قطار اتوبوسی در ایران شناخته شده و شما می توانید با خیال راحت سفر خود را به دست این نوع از قطارها بسپارید تا با یکبار امتحان کردن آن متوجه ویژگی های خوب این قطار شوید.

امکانات و خدمات قطار اتوبوسی ریل باس ارم

قطار ارم ریل باس یکی از تازه ترین قطارهایی است که توسط شرکت رحا برای ارائه خدمات حمل و نقل مسافران به ناوگان ریلی کشورمان اضافه شده است. این قطار یکی از پر سرعت ترین قطارهای کشور به حساب می آید چرا که سرعتی بالغ بر ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت را طی می کند که در مقایسه با دیگر قطارهای تندرو بسیار سرعت قابل توجهی دارد.

راننده قطار ارم ریل باس

اگر بخواهیم در مورد خدمات و امکاناتی که در این قطار برای مسافران قابل توجه است صحیت کنیم، باید در نظر داشته باشیم که این قطار اتوبوسی با طراحی اورگونومیک و صندلی های راحتی که برای مسافران تعبیه کرده است می تواند طول سفر یک ساعته را برای تمامی مسافران لذت بخش تر کند. همچنین سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب، سیستم تهویه مطبوع هوا و امنیت  واگن های قطار در برابر حوادث خارجی از جمله ویژگی های مهم این قطار به حساب می آید.

قطار اتوبوسی ارم ریل باس

در نطر داشته باشید که، خرید بلیط قطارهای حومه ای با خرید بلیط قطارهای معمولی هیچ تفاوتی ندارد و شما می توانید با مراجعه به صفحات معتبر فروش بلیط قطار و با انتخاب زمان ایده ال خود برای سفر بلیط ایده آل خود را خریداری کنید.

برچسب : سفر با قطار

نظرات