قطار ارم ریل باس، پر سرعت ترین قطار اتوبوسی کشور

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

این روزها و با توجه به افزایش سطح آگاهی مردم، مسافرت و برنامه ریزی برای سفر شکل تازه تری به خود گرفته است. در زمان های گذشته مسافران برای خرید بلیط قطار تنها دو راه پیش روی خود داشتند که آسان ترین راه مراجعه به باجه های بلیط فروشی به حساب می آمد تا مسافران با توجه به تاریخ سفر خود بلیط خود را تهیه کنند. در آن زمان مسافران اطلاع دقیقی از نوع قطاری که برای سفر خود انتخاب می کردند نداشتند و تنها با اطلاع از اینکه مسافر یک قطار درجه ۱ هستند با درجه ۲ سوار قطار می شدند. اما امروزه مسافران قبل از خرید بلیط قطار و برنامه ریزی برای سفر خود جزئی ترین اطلاعات را در مورد سفر با قطار مورد نظر خود کسب می کند و حتی با دیدن تصاویر مختلفی از قطار مورد نظر خود نسبت به انتخاب قطار مورد نظر اقدام می کنند.

معرفی قطار ارم ریل باس، قطار ارگونومیک

قطار ارم یکی از جدید ترین قطارهای پر سرعت اتوبوسی کشور به حساب می آید. این قطار شرکت رجا با سرعت بالغ بر ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت مسافران زیادی را در طول روز از شهری به شهر دیگر جا به جا می کند. این قطار با طراحی ارگونومیکی که دارد فضای راحتی را برای مسافران به ارمغان می آورد تا مسافران طول مسیر خود را یا آسایش و امنیت خاطر طی کنند.

مسیر ریلی قطار ارم

قطار ارم به عنوان یک قطار خود کششی در بین دیگر قطارهای حومه ای می درخشد. این ریل باس برای خطوط ریلی بدون برق طراحی شده، به این معنی که دارای سیستم محرکه دیزل هیدرولیک است و بدون اتصال به برق کار می کند.

قطار ارم خودکششی رجا

ترن های این قطار شامل موتور ديزل و سيستم انتقال قدرت هيدروديناميك است که در زیر واگن ها قرار گرفته. همچینین در این قطار امکان استفاده از ترمز هيدروديناميكي فراهم شده تا در شرايط خاص (سرعت پايين، ترمز اضطراري) از ترمز مكانيكي استفاده شود.

امکانات قطار ارم، قطار خود کششی

قطار ارم به عنوان یک قطار ارزان و با کیفیت دارای ویژگی ها و امکانات خاصی است که در ادامه به بررس دقیق این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

  • سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت
  • به وجود آوردن فضای ویژه برای مسافران با طراحی صندلی های راحتی مناسب
  • سیستم تهویه مطبوع هوا
  • دارای پنجره های دوجه داره
  • سیستم صوتی مناسب برای پخش موسیقی
  • واگن های عایق بندی شده برای عدم نفوذ گرد و خاک به داخل
  • طراحی ارگونومیک قطار
  • دارای کپسول اطفا حریق در راهروهای قطار
  • پخش کتاب و مجله جهت مطالعه در طول زمان سفر
  • دارای سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب هر فصل

نمامی درب های این قطار توسط ۱۲ دوربینی که در اختیار راننده قطار قرار گرفته تحت کنترل است. همچنین تمامی قسمت های قطار مجهز یه سیستم صوتی است که باعث می شود راننده قطار در شرایط اضطراری بتواند هشدارهای لازم را از طریق بلندگو به مسافران اطلاع بدهد.

قطار اتوبوسی ارم ریل باس

قیمت بلیط قطار ارم رجا،سفری ارزان به حومه شهر

ریل باس ارم به عنوان ارزان قیمت ترین و به صرفه ترین قطار بین مسافران حومه ای معروف است، چرا که بیشتر مسافران تهرانی که برای کار و یا تحصیل مجبور به سفر روزانه به حومه شهر هستند با پرداخت کمترین هزینه ممکن به مقصد روزانه خود می رسند.

در ادامه آخرین قیمت بلیط قطار ارم را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

نام مسیر تهران-زنجان تهران-قم تهران-پرند تهران-هشتگرد
قیمت بلیط قطار ارم ۲۰۵٫۵۰۰ ریال ۴۰۰۰۰ ریال ۱۵۰۰۰ ریال ۱۵۰۰۰ ریال

لازم به ذکر است تمامی قیمت ها به صورت تقریبی درج شده اند اما شما می توانید برای اطلاع پیدا کردن از دقیق ترین نرخ های روز بلیط قطار با مراجعه به صفحه خرید بلیط قطار سامتیک از به روز ترین قیمت ها آگاهی پیدا کنید.

مسیر حرکت قطار ارم، بهترین قطار اتوبسی

قطارهای اتوبوسی بیشتر برای مسیرهای کوتاه مورد استقبال قرار می گیرد. این قطار ریل باس نیز مسیرهای کوتاهی مانند تهران، زنجان-تهران، قم-تهران هشتگرد و یا تهران پرند را پوشش می دهد

لازم به ذکر است بیشتر مسافران این مسیر کسانی هستند که قصد سفر به شهر مقدس قم را دارند و سفر با قطار را بهترین راه برای رسیدن به این شهر می دانند.

ساعت حرکت قطار ارم ریل باس

این قطار به دلیل فاصله اندکی که از مبدا به مقصد دارد به عنوان یکی از پر تردد ترین قطارها شمرده می شود. مسافران می توانند در بازه های مختلف زمانی برای رسیدن به مقصد خود مسافر این قطار باشند. در ادامه ساعت حرکت این قطار را با هم مشاهده می کنیم اما در نظر داشته باشید که برای اطلاع پیدا کردن از زمان دقیق این قطار باید قبل از برنامه ریزی برای داشتن یک سفر ریلی حتما زمان دقیق حرکت قطارها را از سایت های معتبر فروش بلیط چک کنید.

تصاویر قطار ارم ریل باس

یکی از جذاب ترین دغدغه های مسافران اطلاع داشتن از شکل ظاهری قطاری است که قصد دارند با آن سفر خود را آغاز کنند. سامتیک تصاویر مختلفی را زا قطار ارم در اختیار شما خواهد گذاشت تا بتوانید با شناخت بیشتری از این قطار به سفر کوتاه خود فکر کنید.

مقایسه قطار ارم ریل باس با دیگر قطارهای اتوبوسی

قطار ارم در مقایسه با دیگر قطارهای اتوبوسی طرفداران بیشتری دارد اما جون مسیرهای محدودی را در بر گرفته است در بین مسافران کمتر شناخته شده است. قطار اتوبوسی ارم در مقایسه با قطار اتوبوسی ماهان امکانات بیشتری دارد. اما در مقایسه با قطار اتوبوسی پردیس سالنی در یک راستا قرار می گیرند. اگر بخواهیم هر ۳ قطار اتوبوسی را کنار هم قرار دهیم تا بتوانیم راحت تر به مقایسه آن بپردازیم به این نتیجه خواهیم رسید:

مقایسه قطارهای اتوبوسی
قطار اتوبوسی ارم قطار اتوبوسی ماهان قطار اتوبوسی صبا قطار اتوبوسی پردیس سالنی
قیمت مناسب قیمت مناسب قیمت مناسب قیمت متوسط
صندلی های راحت با طراحی اورگانومی صندلی معمولی صندلی معمولی صندلی هواپیمایی مخصوص
واگن های عایق شده در برابر سرما و گردو خاک _ _ واگن های عایق شده در برابر سرما و گردو خاک
دارای سیستم صوتی برای گوش دادن به موسیقی _ دارای سیستم صوتی و تصویری دارای سیستم صوتی و تصویری
امکان مطالعه مجله و کتاب در حین مسیر _ توزیع روزنامه به مسافران _
دارای سیستم تهویه مطبوع دارای سیستم تهویه مطبوع دارای سیستم تهویه مطبوع دارای سیستم تهویه مطبوع
سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب

البته باید در نظر داشته باشیم که هر کدام از قطارهای بالا مسیرهای ویژه ای را طی می کنند. برای مثال قطار اتوبوسی صبا به عنوان یکی از محبوب ترین قطارها در مسیر تهران مشهد همیشه مسافران را با رضایت خاطر به مقصد می رساند اما قطار ارم هنوز مسیر تهران مشهد را در لیست حرکت قطارهای خود قرار نداده است.

برچسب : سفر با قطار

نظرات