حمل ماشین با قطارهای شرکت رجا

حمل خودرو با قطار – هزینه، راهنمای خرید بلیط و شرایط حمل خودرو

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

عده زیادی از مردم به دلیل دوری مسافت سفرشان تصمیم میگرند به جای استفاده از ماشین شخصی، از قطار استفاده کنند. اما زمانی که به شهر مورد علاقه خود میرسند، درست وقتی است که نیاز بیشتری به ماشین احساس میکنند. در اینجاست که بحث خرید بلیط حمل خودرو با قطار برای حل مشکل به میان می‌آید. اما این گونه بلیط ها شرایط و قوانین خاص خود را دارند و شما به عنوان یک مسافر بهتر است از قبل با این ضوابط آشنا باشید.

این مقاله هدف مشترکی را دنبال میکند و به شما کمک میکند با همه شرایط مهم حمل خودرو با قطار آشنا شوید. به این ترتیب میتوانید حتی با خرید بلیط قطار تهران مشهد هم ماشین شخصی خود را به همراه داشته باشید.

برای حمل خودرو با قطار از کجا شروع کنیم؟

حمل خودرو با قطار پروسه کاری ساده ای دارد؛ همانطور که برای خودتان بلیت می‌خرید، برای حمل خودرو هم باید بلیت تهیه کنید. برای این کار می‌توانید به صورت حضوری به آژانس های هواپیمایی سر بزنید، ولی ما پیشنهاد می‌کنیم بلیط خود را به صورت اینترنتی به صورت آنلاین بخرید. برای این کار کافیست به سایت شرکت رجا raja.ir بروید و درخواست حمل خودرو با قطار خود را ثبت کنید.

خرید اینترنتی بلیط حمل خودرو با قطار

خرید بلیط حمل خودرو با قطار چه شرایطی دارد؟

اگر میخواهید سفری بدون دردسر را با قطار تجربه کنید، به شما توصیه میکنیم با قوانین حمل ماشین با خودرو آشنا شوید. برخی از مهم ترین این شرایط عبارتند از:

 • بلیت را نهایتا تا ۳ ساعت مانده به زمان حرکت قطار باید خریده باشید. البته علاوه بر قیمت لازم برای خرید بلیط قطار، حق بیمه هم می‌پردازید. مبلغ حق بیمه به ارزش ماشین شما بستگی دارد و عدد ثابتی نیست.
 • اگر قرار است ماشین را تحویل راه‌آهن بدهید، بلیط را به اسم خودتان بخرید. حتما مدارک شناسایی‌ تان و سند و کارت ماشین را همراه داشته باشید.
 • یک ساعت قبل از زمان حرکت قطار، ماشین را به انبار تحویل دهید.
 • بهتر است فقط زاپاس و جک را در ماشین بگذارید و بقیه‌ وسایل را بردارید. شرکت ریلی مسولیتی در قبال حفظ وسایل شخصی شما ندارد و هیچ بار اضافی قبول نمی‌کند.
 • به نکات ایمنی خودرو ها هم باید توجه کنید به طوری که نیازی نیست قبل از تحویل ماشین بنزین بزنید و سرباطری ماشین‌ها را هم در مبدا از هم جدا کنید.

ویدئوی زیر مراحل بارگیری خودرو در قطار و پیشنهادات رجا برای سفری آسوده را نمایش میدهد.

قیمت حمل خودرو با قطار از تهران چقدر است؟

در این بخش اطلاعات مربوط به هزینه حمل خودرو با قطار از تهران به شهرهای مهم کشور درج شده است. مقاصدی مانند اهواز، مشهد و بندرعباس مهمترین مسیرهایی هستند که مسافران دوست دارند خودروی خود را از طریق قطار با خود ببرند. آخرین به روزرسانی قیمت ها در سال ۹۷ به شرح زیر است:

مبدا مقصد قیمت بلیط
تهران اهواز ۱۵۲,۷۵۰ تومان
تهران مشهد ۲۳۶,۰۰۰ تومان
تهران تبریز ۱۰۷,۷۵۰ تومان
تهران شیراز ۱۴۹,۴۰۰ تومان
تهران یزد ۹۱,۶۵۰ تومان
تهران کرمان ۱۵۴,۴۰۰ تومان
تهران زاهدان ۱۹۵,۵۰۰ تومان

دقت کنید که در مسیرهای برگشت نیز هزینه بلیت قطار همین مقدار خواهد بود ولی در صورتیکه بلیط به صورت رفت و برگشت تهیه شود شامل تخفیف خواهد بود.

هزینه حمل خودرو با قطار به مشهد

مشهد مقدس را میتوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری ایران دانست. هر ساله مسافرین زیادی از سراسر ایران به این شهر سفر میکنند و بسیاری از آنها ترجیح میدهند تا با استفاده از قطار اولا خستگی مسافت طولانی را نداشته باشند و ثانیا خودروی شخصی خود را برای گشت و گذار در اختیار داشته باشند. در این بخش اطلاعات دقیقی از هزینه حمل خودرو با قطار به مشهد و برگشت از آن را مطابق تعرفه سال ۹۷ قرار داده ایم:

مبدا مقصد قیمت بلیط
مشهد اهواز ۲۳۵,۰۰۰ تومان
مشهد تهران ۱۴۹,۴۰۰ تومان
مشهد تبریز ۲۲۵,۵۰۰ تومان
مشهد شیراز ۲۱۵,۵۰۰ تومان
مشهد یزد ۱۰۹,۴۰۰ تومان
مشهد کرمان ۱۰۹,۴۰۰ تومان

طبق اعلام شرکت مسافربری رجا، در صورتی که راه آهن در مقصد پس از ۲۴ ساعت خودرو را تحویل ندهد، ۵۰ درصد کرایه؛ و در صورتی که از تحویل خودرو بیش از موعد مشخص به طول بیانجامد کلیه کرایه حمل خودرو بازگشت داده خواهد شد.

مراحل بارگیری خودرو در قطار

چند نکته مهم و کاربردی درباره حمل ماشین با قطار

 • صاحبان خودروهای صفر کیلومتر و یا شماره نشده هنگام تحویل به قطار، باید برگه خرید خودرو را ارائه کنند.
 • ماشین های تصادفی یا صدمه دیده اجازه ورود و جا به جایی با قطار را ندارند.
 • اگر ماشین به سازمانی تعلق دارد، باید برگه معرفی سازمان را ارائه کنید. درصورتی‌که ماشین گذر موقت باشد، و اگر زمان مجوز عبورش تمام نشده، ملزوم به تهیه بلیت خواهد بود.
 • اگر خودروی شما به هر دلیلی به موقع به مقصد نرسد، شما این اجازه را دارید تا ۵۰ درصد هزینه را پس بگیرید.
 • لغو بلیت در فاصله‌ ساعت ۱۲ روز قبل تا سه ساعت پیش از حرکت ۷۰ درصد از بهای بلیت به شما پس داده می‌شود.
 • پس از رسیدن به مقصد شما میتوانید تا ۲۴ ساعت از پارکینگ راه آهن به صورت رایگان استفاده کنید.
 • در صورتیکه بیشتر از ۲۴ ساعت خودروی شما در پارکینگ باقی بماند روزانه مبلغ ۱۵۰۰ تومان و پس از یک هفته روزانه ۳۰۰۰ تومان هزینه پارکینگ دریافت میشود.

نظرات

من مدتیه میخوام ماشینم رو با قطار ببرم مشهد ولی نمیدونم پروسه کاریش چقدره . اصلا میشه به این شرکت های قطاری اعتماد کرد؟

  سلام تا به حال موردی از آسیب و صدمه به ماشین ها به وسیله قطارهای مسافربری رجا گزارش نشده. برای همین توصیه میکنیم در این مورد هیچ گونه نگرانی نداشته باشید.