برنامه سفرهای سریالی در نوروز، عید کجا بریم؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

تعظیلات نوروزی برای کسانی که فرصت کافی برای سفر در دیگر روزهای سال را ندارند، می تواند یک فرصت فوق العاده به حساب بیاید. حالا این که از  تعطیلات چگونه استفاده کنیم خودش قابل بحث است. برنامه سفر برای کسانی که دوست دارند از تعطیلات به نحو احسن استفاده کنند بسیار مهم و کارآمد خواهد بود. چرا که بسیاری از مسافران نوروزی به یک مقصد برای سفر راضی نخواهند شد و تا شهرهای مختلف کشور را دوره نکنند از ادامه سفر دست نخواهند کشید. حالا اگر سوال شما هم این است که چگونه می توانیم در تعطیلات ۱۳ روزه شهرهای مختلف را بگردیم خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

بهترین شهرها برای مسافرت نوروزی!

خب، اگر ما بخواهیم مبدا سفر را تهران قرار دهیم، می توانیم از همین ابتدا برنامه مشخصی برای دیدن شهرهای مختلف کشور در نظر بگیریم! از همینجا در نظر داشته باشید که اصلا قرار نیست مدت اقامت بالایی برای سفر ها داشته باشیم و مقصود اصلی ما برای سفر گشت و گذار در شهرهای مختلف کشور است.

در ابتدا، تعطیلات نوروزی را به دو بخش هقته اول و هقته دوم تقسیم می کنیم و برنامه سفر را برای هفته اول با شهر های شمالی شروع می کنیم. در اینجا پیشنهاد می کنم حتما به تصویر نقشه جغرافیایی کشور توجه داشته باشید تا بتوانید موفیعیت جغرافیایی شهرها را بهتر درک کنید.

برنامه هفته اول تعطیلات نوروزی

هقته اول تعطیلات همیشه جذابیت بیشتری دارد و احتمالا از چند روز قبل از سال تحویل شروع شده است. پس پیدا کردن یک مقصد جذاب برای اولین سفر کوتاه می تواند بسیار هیجان انگیز باشد و خستگی یکسال را از بین ببرد.

سفر به شمال کشور

برای اولین شهر، پیشنهادی بهتر از شهرهای شمالی وجود ندارد. شما می توانید با اتوبوس خود را به یکی از شهرهای شمالی کشور برسانید و با دل خوش دل را به دریا بزنید. البته یک راه جذاب دیگر برای سفر به شهرهای شمالی وجود دارد که به تازگی برای تهرانی ها فراهم شده است و آن هم سفر با قطار از مسیر قطار تهران رشت است. پس در نظر داشته باشید که امسال این مسیر جذاب ریلی را از دست ندهید.

پس از شمال گردی و گذراندن بهترین اوقات نوروز در کنار دریای خزر دو راه پیش روی خود دارید:

  • ادامه مسیر از سمت شمال شرقی کشور به مقصد خراسان رضوی
  • ادامه مسیر از سمت شمال غزبی کشور به مقصد آذربایجان

برنامه سفر به مشهد و شهر رنگارنگ آستارا در عید نوروز

اگر جزء آن دسته افرادی هستید که شلوغی مسیر برایتان چندان اهمیتی ندارد و دوست دارید به هر ترتبت سال تحویل را در کنار مرقد مطهر امام رضا (ع) بگذرانید. پس بعد از یک روز استراحت و تفریح در شمال کشور بار سفر به سمت مشهد ببندید. به نطر من برای رسیدن به مشهد می توانید سفر هوایی را انتخاب کنید تا هم زودتر به مقصد برسید و هم خستگی مسیر اذیتتان نکند. نگران هزینه های بلبط هم نباشید چون احتمال پیدا کردن بلیط های دقیقه نودی ارزان از شهرهای شمالی به سمت مشهد بالاست پس با خیال راحت مشهد را مقصد دوم انتخاب کنید.

سفر به آستارا

اما اگر جز آن دسته افرادی هستید که ترجیح می دهید به سهرهای تازه تری سفر کنید. از شمال مقصدی جر اردبیل و تبریز را انتخاب نکنید. سفر به تبریز در نوروز می تواند یک سفر هیجان انگیز و حذاب برای مسافران نوروزی که برای بار اول به این شهر سفر کرده اند به حساب بیاید.

بسیاری از مسافران تبریز مقصد بعدی خود را شهر آستارا قرار می دهند و از این شهر مرزی خوش رنگ و لعاب خاطرات خوشی برای خود به ازمغان می آورند.  البته سفر به اردبیل و آب گرم های سرین هم باعث می شود انتخاب بین یکی از این مقاصد را برای مسافران سخت کند چرا که این زنجیزه ۴ شهره در زمان عید نوروز جذاب ترین چهره خود معرض عموم قرار می دهد.

سفر به کرمانشاه و کردستان در نوروز ۹۸

احتمالا با گذراندن دو روز در تبریز می توانید حس خوب خود را از سفرهای نوروزی چند برابر کنید! حالا نوبت این رسیده به شهرهای کرد ایران گذری داشته باشید تا رنگ تازه ای از کشور را در شهرهای غربی تجربه کتید!

برای سفر به کرمانشاه از شهر تبریز می توانید با خرید بلیط قطار تبریز به کرماشاه خود را به این شهر کرد نشین برسانید و از جاذبه های بی نظیر این شهر لذت ببرید. البته به غیر از دیدن جاذبه های فوق العاده ایت شهر در دامنه های کوه زاگرس حتما خوراکی ها و غذاهای محلی این خطه را امتحان کتید چرا که لذت چشیدن خوراک خلال کرمانشاهی فقط در خود کرمانشاه دلچسب و هیجان انگیز است.

سفر به کرمانشاه

برنامه هفته دوم تعطیلات نوروزی

برای هفته دوم تعطیلات و پس از گذراندن چند مقصد هیجان انگیز نیاز است تا با دیدن شهرهای جنوبی انرژی خود را برای ادامه مقاصد مورد نظر خود تامین کنید. در اینجا اولین و بهترین پیشنهاد برای ادامه مسیر انتخاب مقصد آبادان است. آبادان شهر مردم خونگرم و خوش رو به شما این فرصت را می دهد تا با خیال راحت از هر کحای شهر سر در بیاورید و با اززان ترین هزینه ها بهترین فلافل ها و سمبوسه های جنوبی را تست کنید.

فاصله بین کرمانشاه تا آبادان چندان زیاد نیست و شما می توانید سوار اتوبوس شوید و تجربه دیدن جاده های حنوب کشور را از پنجره های اتوبوس داشته باشید. البته استراحت را در طول مسیر فراموش نکیند چرا که راه درازی تا پایان این سفر در پیش دارید.

از اینجا به بعد سفر و با توجه به رو به اتمام بودن زمان تعطیلات، انتخاب های سخت تری برای انتخاب مقاصد بعدی خواهید داشت.

اصفهان یا شیراز دورراهی سخت مسافران

بعد از خوش گذرانی و خاطره سازی با شهر زیبای آبادان نوبت به انتخاب های سخت برای تمام کردن سفر خواهد رسید. در اینجا شما باید در کمال ناباوری بین دو شهر جذاب اصقهان و یا شیراز یکی زا انتخاب کنید. البته بسیاری از مسافران هر دوی این شهرها را برای اتمام سفر انتخاب می کنند اما نکته قابل توجه این است که برای اقامت در این شهرها فرصت بسیار محدودی دارید و اگر هر دو شهر را انتخاب کنید قطعا فرصت محدود تری خواهید داشت پس پیشنهاد منطقی این است که برای حسن ختام برنامه سفرهای سریالی خود یکی از این شهرهای زببا را انتخاب کنید و پس از اقامتی کوتاه به سمت تهران برگردید.

سفر به اصفهان

مسافرت های سریالی برای کسانی که اهل سفر هستند و می توانند با هزینه کم سفر کنند بسیار خوشایند خواهد بود. چرا که برای اقامت های روزانه در این شهرها می بایست از مسافرخانه های ارزان قیمت استفاده کرد و گرنه هزینه سرسام آور سفر اصلا برای مسافران قابل توجیه نخواهد بود.

بیشتر مسافران نوروزی ترجیح می دهند تا روز طبیعت را در شهر خودشان بگذرانند و به همین خاطر عصر روز دوزادهم فروردین سیل عظیم مسافران به سمت شهرهای خودشان حرکت می کنند و برای یک سیزده به در فوق العاده برنامه ریزی می کنند. اگر شما هم برای سیزده به در فکرهای خوبی در سر دارید، پیشنهاد می کنم با خواندن مقاله بهترین پارک های تهران برای سیزده به در، رویای خود را برای یک روز عالی برای پایان تعطیلات تحقق ببخشید.

نظرات