بهترین پارک های تهران برای سیزده بدر (روز طبیعت)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

سیزده بدر این سنت دیرینه جذاب همیشه از دو جهت مورد توجه عموم مردم بوده و هست اول اینکه این روز به نام عید بدرقه نوروز نام گذاری شده و عموم مردم در این روز با طبیعت گردی عید را به پایان می رسانند. دوم اینکه بسیاری از کارمندان و دانش آموزان آخرین روز از تعطیلات را جشن می گیرند و پایان خوشی برای تعطیلات عیدانه خود رقم می زنند. در این روز جذاب مردم سنت های مختلفی را به رسم هر سال انجام می دهند که حذابیت و هیجان این جشن را دو چندان می کند. با ما همراه باشید تا راهنای کاملی در مورد اینکه سیزده بدر کجا برویم؟ در اختیار شما بگذاریم.

 

بهترین پارک برای ۱۳ بدر کجاست؟

بعد از خرید عید و عید دیدنی رفتن و برگشت از سفرهای نوروزی دغدغه بسیاری از مردم داشتن تجربه ای متفاوت از تعطیلات عید نوروز در تهران و پیدا کردن بهترین جا برای گذراندن در روز طبیعت است. در این روز اکثر پارک های بزرگ و کوچک تهران و شهرستان ها مملو از جمعیتی است که با منقل جوجه کباب و سبزه های گره زده گوشه ای از پارک نشسته اند و در حال گذراندن بهترین اوقات خود در کنار خانواده شان هستند.

 

روز طبیعت در تهران

 

البته پیدا کردن جای مناسب برای اتراق در ۱۳ بدر چندان هم کار آسانی نیست چرا که بسیار دیده شده خانواده هایی که برای نشستن در جای موزد نظرشان از شب  ۱۲ فروردین چادر زده اند!

 

پارک جنگلی لویزان، بهترین مکان برای سیزده بدر

یکی از جذاب ترین پاتوق هایی که در سیزده بدر جا برای سوزن انداختن ندارد پارک جنگلی لویزان است. این پارک زیبا که در منطقه شمیرانات قرار دارد امکانات قابل توجهی دارد که برای اتراق طولانی مدت در روز طبیعت می تواند مناسب باشد. در ادامه به اختصار به بررسی ویژگی های این پارک خواهیم پرداخت.

  • وجود درب های مختلف ورودی و خروجی
  • ماشین رو بودن پارک
  • دارای بوفه و رستوران
  • وجود مسجد برای نماز و استراحت
  • سرویس های بهداشتی متعدد
  • وجود آلاچیق و کباب پز

پارک جنگلی لویزان از جمله پارک هایی است که همیشه پاتوقی برای پیک نیک های خانوادگی به شمار می رود. به همین دلیل پیدا کردن جای مناسب در روز طبیعت در این مکان بسیار سخت و دشوار است مگر اینکه از صبح خیلی زود در پارک به دنبال جایی برای اتراق باشید.

 

پارک جنگلی کوهسار، بامی برای غرب نشین ها!

اگر از بزرگراه آبشناسان به سمت پارک کوهسار حرکت کنید، متوجه خواهید شد که به یک مکان دنج و آرام برای روز طبیعت نزدیک خواهید شد. اگر پارک کوهسار را برای ۱۳ بدر در نظر گرفته اید، حتماً این نکته را گوشه ذهن خود داشته باشید که کوهسار در عین جذابیت و بکر بودنش فاقد هر گونه امکانات تفریحی و حتی بهداشتی است. پس اگر کودک خردسال و یا افراد مسن هم قطار شما به حساب می آیند باید از این مقصد جذاب چشم پوشی کنید.

 

روز طبیعت

 

مسیر رفتن به پارک چیتگر در روز طبیعت

پارک جنگلی چینگر در سال های اخیر و به دلیل وجود دریاچه چینگر بسیار پر طرفدار شده و همانند پارک لویزان سیزده بدر های به شدت شلوغی را در بر دارد. چرا که این پارک وسعت بسیار زیادی دارد و از امکانات تفریحی و بهداشتی کاملی برخوردار است. همچنین امکانات تفریحی کنار دریاچه در حال گسترده شدن است که باعث می شود روز به روز بر تعداد طرفداران این پارک افزوده شود.

گذشته از اینکه مسیر پارک جنگلی چیتگر همیشه با مترو و اتوبوس های بی ار تی راحت است، ما در اینجا مسیرهای ماشین رو این پارک را در اختیارتان می گذاریم تا بتوانید راه های مختلف دسترسی به این پارک را پیدا کنید.

 

پارک جنگلی چیتگر

 

مسیر شماره  ۱: اتوبان همت غرب، بزرگراه شهید خرازی، خروجی دریاچه شهدای چیتگر

مسیر شماره ۲: جاده مخصوص کرج، خروجی شرکت ایران خودرو شمالی

مسیر شماره ۳: اتوبان آزادگان شمالی، خروجی شهید خرازی، خروجی دریاچه چیتگر تهران

 

نقشه پارک آب و آتش برای رور طبیعت چیست؟

پارک آب و آتش در سال های اخیر و پس از افتتاح پل طبیعت از جمله جذاب ترین پارک های تهران به شمار می رود. این پارک جذاب با وجود نزدیک بودن به پارک طالقانی طرفداران خود را برای گذراندن روز  طبیعت بیشتر می کند. چرا که پارک آب و آتش، پارک طالقانی و پل طبیعت می تواند مجموعه کاملی از هر آنچه برای یک روز طبیعت می خواهید را به شما ارائه دهد.

این پارک علاوه بر جذابیت های همیشگی اش در بیشتر مواقع نقشه تازه ای برای به هیجان درآوردن مخاطبان خود دارد.  اگر شما جزو آن دسته افرادی باشید که پس از مدت ها به این بوستان جذاب سر زده باشید حتما با وجود یک اتفاق تازه در این بوستان حیرت زده خواهید شد.

 

پارک آب و آتش تهران

 

درکه یا دربند مسئله این است؟

اگر با دوستان خود قصد برنامه ریزی برای ۱۳ بدر امسال را دارید و یا می خواهید فارغ از روزی که با خانواده خود روز طبیعت را جشن می گیرید روز دیگری را با دوستان خود سپری کنید. پیشنهاد می کنم دربند یا درکه را از دست ندهید. چرا که این مقصد جذاب جوان پسند می تواند انرژی شما را برای روزهای پایان تعطیلات تکمیل کند تا بتوانید با انرژی هر چه تمام تر به زندگی دانشجویی و یا کارمندی بازگردید.

اما وقتی صحبت انتخاب میان یکی از این دو مسیر پیش می آید کار سخت می شود. چرا که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. اما به شما پیشنهاد می کنیم اگر برای روز طبیعت بین این دو مسیر شک دارید حتما درکه را انتخاب کنید تا با فاصله نزدیک تری با طبیعت رو به رو شوید و از مناظر جذاب و حیرت انگبز این محیط جذاب بی نصیب نمانید.

همچنین اگر شما هنوز هم وقت کافی برای گشت و گذار در تهران را دارید پیشنهاد می کنم با خواندن مقاله بهترین مکان های دیدنی تهران را از دست ندهید  تا آخرین لحظه از تعطیلات خود لذت ببرید.

 

پارک جنگلی وردآورد تهران، بهشتی ۱۱ هزار متری پایتخت!

شاید کمتر کسی از این پارک زیبا که به دومین پارک بزرگ تهران معروف است خبر داشته باشد. این پارک که در نزدیکی کوه ورد آورد قرار دارد، متاسقانه با وجود پارک های جذاب تر درون شهری در سال های اخیر  کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

اگر شما به دنبال بهترین و خلوت ترین پارک ها در اطراف تهران باشید، پارک وردآورد می تواند بهترین گزینه برای شما به حساب بیاید. در ادامه اگر هنوز هم برای انتخاب مکان مناسب برای اتراق در ۱۳ بدر دو به شک هستید و دوست دارید بیشتر با پارک های تهران آَشنا شوید. می توانید با خواندن مقاله معرفی بهترین پارک های جنگلی تهران  با دید بازتری به برنامه ریزی روز طبیعت خود بپردازید.

برچسب : سفر به تهران

نظرات