۴ تا از زیباترین آبشارهای ایران که حتما باید به آنجا سفر کنید!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

کم کم به فصل تابستان و گرمای هوا نزدیک می شویم. سفر و تفریح رفتن در اولویت کارهای ما قرار خواهند گرفت. آب تنی و شنا کردن در گرمای ظهر تابستان شادابی و نشاط را چندین برابر می کند و حس کاملا خوشایندی را به افراد منتقل می کنند. برای اینکه چندین ساعت در دل طبعیت شنا کنید چندین راه کار وجود دارد، شنا کردن در رودخانه و آبشارها که در ایران وجود دارد، است. برای اینکه متوجه شوید زیباترین روخانه های ایران کدام است حتما مقاله مرتبط با آن را بخوانید.

و اینکه در این مقاله ما قصد داریم دربهترین آبشارهای ایران صحبت کنیم. پس شما بعد از خواندن این مقاله کوله بار خود را ببندید و به یک سفر خنک و دلچسب بروید. این طوری می توانید انرژی مضاعف از دل طبیعت دریافت کنید تا سال پر باری را تجربه کنید.

۱- ویسادار یکی از زیباترین آبشارهای ایران زمین

ویسادار یک کلمه تالشی است به معنی سایه درخت بید است. برای رفتن به ویسادار به ۳۰ کلیومتر بعد از شهر تالش در استان گیلان سفر کنید. بعد از اینکه به آبشار برسید حدودا ۱۰ دقیقه پیاده روی دارید تا جای که مورد انتظار شما هست برسید. ویساردار در دل طبعیت و بسیار بکر است اما در سال های اخیر به لطف مسافران و گردشگران زیاد از حالت طبیعی خودش خارج شده است و در اطراف ویسادار بسیار زباله دیده می شود.

ویسادار زیباترین آبشار در ایران

برای رسیدن به خود آبهای ویسادار باید از یکسری پله ها عبور کنید و سپس برای دیدن بهترین آبشار ایران در دور نما عالی باید بر روی پلی هیجان انگیز ایستاده تا به دوطرف آبشار مشرف شوید. شاید ایستادن برروی پل بسیار وحشتناک به نظر بیایید اما بعد چند دقیقه آن حس از بین می رود و شما فقط از منظره لذت می برید.

بهترین فصل برای رفتن به ویسادار فصل بهار و تابستان و اوایل پاییز است، بعد از این فصل دیگر آن آب و هوای خنک را حس نخواهید کرد و فقط سرما خواهد بود. اما اگر علاقمند به سرما هستید، زمستان هم بسیار زیبا و دیدنی خواهد بود.

۲- لاتون آستارا، بهترین آبشار ایران را در سفر به شمال فراموش نکنید

لاتون جزو یکی از بهترین آبشارها در ایران و همچنین گیلان به حساب می آید، آبشار لاتون بهترین شاهکارهای طبیعت در ایران است که از کوه های اسپیناس سرچشمه می گیرد و ارتفاع حدود ۱۰۵ متری دارد.  وقتی به محل لاتون یعنی بهترین آبشار ایران برسید باید خودتان را  برای یک مسیر حدود ۴ ساعته آماده کنید. شاید فکر کنید یک مسیر خسته کننده را در پیش داشته باشید اما همچین چیزی نخواهد بود با کلی طبعیت زیبا با جنگل و رودخانه های بسیار زیبای روبرو خواهید شد که کلترین  پیاده روی را برای شما آسان می کند و هیچ گونه خستگی در شما بوجود نمی آورد.

لاتون یکی از زیباترین آبشارهای شهر دزفول

آبشار لاتون از بلندترین کوه های آستارا سرچشمه می گیرد و به رودخانه لوندویل سرازیر می گردد و از سه مسیر کوته کومه و شهر لوندویل عبور می کند و در نهایت به دریای خزر می ریزد. اگر به همچنین آبشاری رفتید حتما به قلعه اسپیناس و لاتون هم دیدن کنید که جذابیت های بسیار شگفت انگیزی خواهد داشت.

مسیر آبشار یک مسیر کوهستانی و جنگلی است و بهترین زمان برای رفتن به چنین مکانی بهتر است در فصل های گرم سفر کنید. به این دلیل که باید از کلی مسیر پر و پیچ خم عبور کنید تا به مکان مورد نظر خودتان برسید.

۳- زیباترین آبشارهای ایران؛ آبشار سمیرم که تا به حال ندیده اید

سمیرم یکی از شهرستان های استان اصفهان که در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار گرفته است. سمیرم در اعماق یک تنگه قرار دارد و دارای یک آبشار بسیار زیبا  در دل طبیعت قرار گرفته است و با طبیعت کاملا متفاوتی  روبرو خواهید شد.

آبشارهای سمیرم زیباترین آبشار در ایران

زیباترین ارتفاعات متعلق به کوه های زاگرس که زیبای بسیار شگفت انگیزی دارد. اگر به آن منطقه سفر کنید خواهید دید که تا به حال چنین چیزی را ندیده اید و کاملا متفاوت هستند.  رفتن به آبشار سمیرم می تواند دید شما را به طبعیت کاملا تغییر دهد. یک آبشاری با ارتفاع حدود ۷۵ متر وقتی که از پایین به بالا آنرا ببینید متوجه عظمت و شکوه همچنین آبشاری خواهید شد.

پیشنهاد می کنم اگر به شهر اصفهان سفر کرده اید به سمیرم هم سربزنید و حتما به بهترین آبشار هم سربزنید. اما طوری بروید که شب در آنجا بمانید چون هیچ جای برای ماندن ندارد و تصمیم به چادر زذن در منطقه رابگیرید، تاریکی شب در آبشار بسیار خطرناک است و برای کسانی که با منطقه ناآشنا هستند می تواند بسیار خطرناک باشد.

۴- دست نخوردگی شوی یکی از زیباترین آبشارها در ایران

خوزستان یکی از قشنگ ترین استان ها در ایران به حساب می آید و جاذبه های دیدنی بسیاری دارد و هر مسافر و گردشگری را جذب می کند تا از آن مناظر دیدن کند، در مورد یک جاذبه دیدنی شهر دزفول قرار صحبت کنیم؛ آبشار دست نخوردگی شوی که جزو قشنگ ترین جاذبه ها در ایران به حساب می آید و می تواند بهترین تفریح و گردش در آن منطقه انجام دهید.

آبشار دست خوردگی شوی جزو زیباترین آبشارهای ایران

آبشاری که نمای بسیار عالی دارد و هرکسی از دیدن آن متحیر خواهد شد و افراد دوست دارند ساعت ها در آنجا بنشینند و از منظره لذت ببرند، دست نخوردگی شوی است. سرایز شدن آب از ارتفاعات کوهستان با خشمی که در خودش قرار دارد و آرامشی که پس از ریخته شدن آب در پایین کوه بدست می آورند؛ حس آرامی را به شما منتقل می کنند.

یک چیزی را یادآوری کنم که برای رسیدن به آبشار شوی شما باید از یک مسیر بسیار پرپیچ و خم عبور کنید که این بسیار سخت است اما جنگل  و مناظر دیدنی در روبروی خودتان می بینید که سختی ها در راه فراموش خواهید کرد.

و در انتخاب زیباترین آبشارهای ایران دقت کنید!

رفتن به دل طبیعت و دیدن مناظرطبیعی روح و روان آدم را بسیار آرام می کند. همچنین انرژی که از طبیعت می گیریم قابل وصف نیست. آبشار یکی از همین منابع انرژی گرفتن از دل طبیعت به حساب می آید. اما خیلی از علاقمندان به طبیعت گردی نمی دانند کجا بروند. در متن بالا ۴ تا از زیباترین آبشارهای ایران را معرفی کرده ایم و شما می توانید برای فصل گرمای خودتان یکی را انتخاب کنید و به آنجا سفر کنید.

اگر علاقمند هستید که به استان خوزستان سفر کنید راهنمای سفر به استان خوزستان را مطالعه کنید؛ اینطوری می توانید بهترین برنامه ریزی را برای سفر خود انجام دهید و تفریحات عالی را انجام دهید.

 

نظرات