بهترین زمان رفتن به ترکیه برای خرید

بهترین زمان سفر به استانبول برای خرید از حراج ها و فستیوال خرید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

طبق آمارها، ترکیه و در راس آن استانبول محبوب ترین اهداف گردشگری ایرانیان هستند. ترکیه در حال تبدیل شدن به پرچمدار صنعت گردشگری در منطقه است و با حدود ۴۰ میلیون گردشگر از سراسر جهان در طول سال، در مقام ششمین کشور پرگردشگر جهان قرار دارد. نکته جالب در مورد سفر ایرانیان به ترکیه این است که درصد بالایی از این مسافران برنامه سفر خود را در زمان مناسبی ترتیب نمی دهند و از قلق های سفر به این شهر پرگردشگر آگاهی ندارند. سفر در زمان مناسب می تواند تاثیر بسیار زیادی در رضایت از سفر داشته باشد. برای آگاهی از بهترین زمان سفر به استانبول برای خرید این مقاله را تا انتها بخوانید!

 

آب و هوا، عاملی مهم در تعیین بهترین زمان سفر به استانبول

اگر قصد سفر به استانبول برای خرید را داشته باشید باید به مواردی همچون شرایط آب و هوایی توجه کنید. از آنجا که شرایط آب و هوایی ارتباط مستقیمی با میزان سفرها به شهرهای پرگردشگر دارد، هزینه های سفر نیز در اثر این افزایش و کاهش حجم گردشگران دچار تغییرات می شود. برای مثال استانبول در ماه های آخر پاییز و زمستان به دلیل سرمای هوا گردشگران کمتری نسبت به زمان های دیگر سال دارد. در نتیجه ممکن است قیمت بلیط هواپیما و هزینه های اقامت در ترکیه در برخی از ماه های سال به شدت بالا بروند و در برخی از ماه ها با کاهش رو به رو شوند. با این وجود اگر در زمان مناسب سفر نکنید امکان صرفه جویی در هزینه های سفر برای شما وجود ندارد.

 

آب و هوا، عاملی مهم در تعیین بهترین زمان سفر به استانبول

 

فستیوال خرید و حراج های استانبول، بهترین فرصت برای خریدی به صرفه

برخی از شهرهای جهان نه تنها مراکز گردشگری بزرگی هستند بلکه سوژه مناسبی برای افرادی هستند که به نیت خرید سفر می کنند. استانبول و دوبی دو نمونه از بزرگترین شهرهای خرید در منطقه هستند. در این شهرها معمولا جشنواره های خرید و حراج های سراسری زیادی وجود دارد که فرصت های بسیار خوبی برای خرید گردشگران و ساکنین آن شهر محسوب می شوند. بلک فرایدی هم فرصت مناسب دیگری برای خرید است. در ادامه در مورد هر کدام از این فرصت های خرید در ترکیه توضیح می دهیم.

 

فستیوال خرید، بهترین زمان سفر به استانبول برای خرید همه چیز

فستیوال خرید استانبول برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ برگزار شد. این رویداد که به صورت سالانه برگزار می شود علاوه بر اینکه فرصتی مناسب برای خرید ساکنان این شهر محسوب می شود بلکه بهترین زمان برای سفر و خرید از استانبول هم به حساب می آید. رویداد فستیوال خرید در حدود دو هفته و در ماه های میانی سال میلادی برگزار می شود. البته فستیوال خرید تنها برای خرید نیست، بلکه برای سرگرمی گردشگران و ساکنین این شهر نیز هست. برنامه های فرهنگی و تفریحی هم در کنار قیمت های مناسب کالا و مکان های تفریحی به گردشگران ارائه می شود.

 

فستیوال خرید، بهترین زمان سفر به استانبول برای خرید همه چیز

 

تاریخ فستیوال خرید استانبول ۲۰۱۸

فستیوال خرید استانبول در سال ۲۰۱۸ نیز طبق روال همیشگی در دو هفته و در ماه ژوئن برگزار شد. این رویداد به تاریخ شمسی در اواخر ماه خرداد قرار داشت. در طول این فستیوال فعالیت های فرهنگی، نمایشها، کنسرت ها و مسابقات تفریحی برای کودکان به طور مدوام و با قیمت های تخفیف خورده برگزار شدند. برخی از فستیوال خرید استانبول با عنوان “شهری که هرگز نمی خوابد” یاد می کنند. به مانند هر سال فروشگاه ها تا ساعات بعد از نیمه شب باز بودند.

 

حراجی های استانبول – بهترین زمان رفتن به ترکیه برای خرید

برای شرکت در حراجی های استانبول نیازی نیست حتما در زمان برگزاری فستیوال خرید استانبول به این شهر سفر کنید. حراجی پاییزی استانبول، حراج تابستانی و حراج زمستانی استانبول دیگر فرصت هایی هستند که امکان خریدی به صرفه را برای گردشگران فراهم می کنند. البته باید کمی برنامه های خود را با تاریخ برگزاری این حراجی ها تطبیق دهید. در ادامه در مورد حراج های فصل استانبول توضیح خواهیم داد.

 

حراج پاییزی استانبول - خریدی به صرفه در فصل برگ ریزان

 

حراج پاییزی استانبول – خریدی به صرفه در فصل برگ ریزان

برخلاف فستیوال خرید استانبول (که در آن لوازم خانگی هم به فروش می رسد) در حراج پاییزی استانبول تمرکز بر فروش پوشاک و لوازم آرایشی با قیمت های حراجی است. به طور معمول این حراج در نیمه های ماه مهر آغاز می شود و کمتر از دو هفته به طول می انجامد. البته این حراج تنها مختص لباس و لوازم آرایشی نیست، اما بیشتر فروشگاه های پوشاک و لوازم آرایشی در این زمان تخفیفات پاییزه ارائه می دهند.

 

زمان حراج تابستانی در استانبول

حراج تابستانی استانبول در واقع همان فستیوال خرید استانبول است که با نام حراج تابستانی نیز شناخته می شود. این حراج که در ماه های میانی سال برگزار می شود تاریخ کاملا دقیقی ندارد و در میان ماه های میانی هر سال جا به جا می شود. حراج تابستانی یا همان فستیوال خرید بزرگترین جشنواره خرید استانبول و ترکیه است که در آن طیف وسیعی از محصولات با قیمتی کاملا مناسب عرضه می شود.

 

زمان حراج تابستانی در استانبول

 

تاریخ حراج زمستانی استانبول

حراج های تابستانی استانبول که به مناسبت سال نوی میلادی برگزار می شوند نیز یکی دیگر از بهترین زمان های سال برای سفر و خرید از استانبول اند، چرا که در این زمان میزان سفر به استانبول بسیار کمتر از دیگر زمان های سال است و احتمالا هزینه های سفر شما نیز کمتر از دیگر ماه های سال خواهد بود. در این جشنواره کالاها به طور ویژه با کف تخفیف ۳۰ درصد عرضه می شوند. حراج زمستانی استانبول به طور معمول از اواخر آذر شروع شده و تا روزهای ابتدایی دی ماه به پایان می رسد.

حراج ویژه لباس های زمستانی نیز در اواسط بهمن ماه قرار دارد. این زمان فرصت مناسبی برای خرید پوشاک از استانبول است.

 

بلک فرایدی در استانبول (جمعه سیاه ترکیه)

به سراغ آخرین فرصت خرید در سال می رویم. بلک فرایدی یا همان جمعه سیاه به واقع شایستگی قرار گرفتن در لیست بهترین زمان برای سفر به استانبول برای خرید را داراست. بلک فرایدی در استانبول در ۲۳ نوامبر هر سال در بیشتر کشورهای جهان برگزار می گردد و در این زمان فروشگاه ها کالاهای خود را با تخفیفات شگفت انگیزی به مشتریان عرضه می کنند. در ترکیه و به خصوص در استانبول این حراجی بزرگ با استقبال زیادی رو به رو می شود و هر ساله به رونق آن افزوده می شود.

 

 

برچسب : سفر به ترکیه

نظرات