تصویری از سواحل تایلند

بهترین زمان برای سفر به تایلند – سرزمین زیبای بودایی ها

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

در این مطلب قصد داریم در مورد بهترین زمان برای سفر به تایلند برای شما توضیح دهیم، اما تصمیم گرفتیم پیش از هر چیز اطلاعات جذابی در مورد این کشور گردشگر پذیر ارائه دهیم.

تا به حال به معنای لفظی کلمه تایلند فکر کرده اید؟ بدیهی است که هیچ اسمی بی معنا نیست و قطعا معنای خاصی پشت هر لفظ و هر کلمه پنهان شده است. به خصوص اگر این نام، عنوان یک کشور باشد فهمیدن معنای نام آن برایمان جالب تر خواهد بود. نام تایلند برگرفته از دو قسمت Thai (به معنای حوری) و Land (به معنای سرزمین) است. بنابراین تایلند در حقیقت به معنای سرزمین حوری است. احتمالا شما هم مثل ما از فهمیدن چنین چیزی شگفت زده شده اید. به واقع بهترین اسمی که می شد برای این سرزمین زیبا انتخاب کرد همین اسم بود.

 

اطلاعات عمومی در مورد کشور تایلند – واحد پول، زبان، جمعیت و مذهب

اولین چیزی که به آن اشاره می کنیم و شاید در مسابقه های تلویزیونی هم لازمتان شود واحد پول کشور تایلند است. واحد پول تایلند «بات» است. پایتخت و پرجمعیت ترین شهر آن «بانکوک»، مذهب بیش از ۹۵ درصد از مردم تایلند «بودا» و زبان رسمی آن تایلندی است. جمعیت این کشور طبق آخرین سرشماری ۶۶ میلیون نفر و پیش شماره تلفن این کشور +۶۶ است. البته می دانیم که جمعیت یک کشور هیچ ربطی به پیش شماره تلفن آن ندارد و صرفا خواستیم اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

 

اطلاعات عمومی در مورد کشور تایلند - واحد پول، زبان، جمعیت و مذهب

 

بهترین زمان برای سفر به تایلند

اگر قصد دارید به تایلند سفر کنید، باید بدانید که این کشور در تمام سال آب و هوای بی نظیری دارد و همچنین در تمام سال شگفتی هایی برای حیرت زده کردن گردشگران وجود دارد، اما با توجه به اینکه بیشتر به چه چیزهایی علاقه مند باشید، می توانید بهترین زمان برای سفر به تایلند را از دیدگاه خودتان بشناسید تا سفری رویایی و به یاد ماندنی را تجربه کنید. هر فصل و هر ماه مزایای خودش را دارد.

 

آب و هوای فصل های مختلف تایلند (فصل خنکی)

اگر بخواهیم توضیحی خلاصه در مورد آب و هوای این کشور در طول سال صحبت کنیم می توانیم از سه مقطع زمانی صحبت کنیم. به طور کلی، تایلند آب و هوایی معتدل دارد، اما فصل خنک تایلند در ماه های نوامبر تا فوریه (آبان تا بهمن) قرار دارد. آب و هوا در این زمان به هیچ وجه سرد نیست و تنها می توان آن را خنک دانست.

 

فصل گرم تایلند

آب و هوای تایلند در فصل گرم سال به واقع گرم است. در این زمان فستیوال آب نیز برگزار می شود که در ادامه به طور کامل زمان و مکان آن را توضیح می دهیم. اگر قصد سفر به تایلند برای دیدن جاذبه های این کشور را دارید، باید از زمان های بعد از غروب برای بازدید استفاده کنید تا گرمای زیاد آزارتان ندهد. فصل گرم تایلند در ماه های مارس تا مه (فروردین تا خرداد) قرار دارد.

صحبت از فستیوال شد. با بهترین فستیوال های زمستانی دنیا آشنا شوید!

 

معابد بودایی ها در تایلند

 

فصل پربارش تایلند

در این زمان به دلیل نگرانی ها از بابت بارش های فراوان حجم سفر به این کشور کاهش می یابد و از نظر مالی زمان مناسبی برای سفر به تایلند محسوب می شود، اما جای نگرانی نیست. باران ها با فواصل نامشخصی می بارند و ممکن است حتی با گرما و آفتاب نیز رو به رو باشید. این زمان از سال در ماه های ژوئن تا اکتبر (مرداد تا آبان) قرار دارد.

در ادامه به جذابیت ها و مزایای سفر به تایلند در هریک از ماه های سال اشاره می کنیم. بهترین زمان برای سفر به تایلند را خودتان انتخاب کنید!

 

سفر به تایلند در ماه ژانویه – از هوای خنک لذت ببرید

ماه ژانویه اولین ماه میلادی است و این ماه در فصل خنکی کشور تایلند قرار می گیرد. در این زمان کمی آب و هوا خنک (نه سرد) می شود و آب و هوا از هرجهت باب طبع است. به همین دلیل گردشگران زیادی در این ماه به تایلند سفر می کنند و احتمالا قیمت ها نیز از ماه های گرم سال بیشتر خواهد بود. ژانویه یکی از بهترین ماه های سال برای سفر به تایلند است.

 

رویدادهای تایلند در ماه ژانویه

همانطور که می دانید ۱۴ درصد از جمعیت تایلند را چینی تبارها تشکیل داده اند. در این ماه جشن سال نوی چینی برگزار می شود. در این جشن دیدنی های زیادی وجود دارد که سفر شما را به حد کافی پربار می کند.

 

مجسمه بودا در تایلند

 

فوریه، آخرین فرصت برای سفری خوش آب و هوا به تایلند

فوریه آخرین ماه از سال است که هوای این کشور در وضعیت خنکی قرار دارد. در این ماه ممکن است با بارش های گاه به گاه رو به رو شوید. در این ماه نیز از خنکی آب و هوا اثراتی باقی مانده و همچنان گردشگران در این کشور رفت و آمد می کنند. اما قرار است به زودی فصل گرم تایلند شروع شود.

 

رویدادهای تایلند در ماه فوریه

مهمترین رویداد این ماه برگزاری «نمایشگاه گل و گیاه چیانگ مای» است. این نمایشگاه به مدت سه روز برگزار می شود و از مهمترین جذابیت های آن، وجود گونه های گل و گیاه زیبا و خاصی است که در هر جایی نمی توان آن ها را پیدا کرد. بنابراین تجربه بازدید از این نمایشگاه تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود.

 

در سواحل گرم و معتدل تایلند آفتاب بگیرید – ماه مارس

در این ماه کم کم هوای کشور بوداییان به سمت گرم شدن می رود، اما گرمای این ماه آزاردهنده نیست و زمان مناسبی برای آفتاب گرفتن در سواحل شهرهای معروفی همچون پوکت است. دمای هوا در این ماه بین ۳۰ الی ۳۵ درجه خواهد بود و در همه جای کشور سواحل آفتابی در اختیار شما خواهند بود. رویداد به خصوصی در این ماه وجود ندارد، اما اگر قصد سفر به تایلند در این ماه را دارید، بدانید که سفری لذت بخش در انتظار شماست.

 

سفر به تایلند در گرم ترین ماه سال

آب و هوای ماه آوریل از آب و هوای این کشور در ماه مارس کمی بهتر است. علت کم نشدن حجم سفرها و حتی افزایش میزان گردشگران به دلیل برگزاری جشن سال نوی تایلندی در ماه آوریل است. سال نوی تایلندی با نام «سونگ کران» شناخته می شود و در این مدت تفریحات و جشن ها بسیار افزایش پیدا می کنند. پاشیدن آب معطر بر روی مردم در این روز نمادی برای پاک کردن گناهان و بخت بد است.

 

سفر به تایلند در گرم ترین ماه سال

 

پایان گرما و شروع بارندگی در ماه مه

ماه مه زمانی است که گرما کمی کاهش یافته و بارندگی ها به مقدار کمی شروع شده اند. در این زمان نیز از نظر آب و هوایی شرایط خوبی برای سفر گردشگران به این کشور وجود دارد و به همین دلیل هزینه های سفر هم افزایش پیدا می کنند. اگر قصد سفر به تایلند در ماه مه را دارید و می خواهید از سواحل آفتابی لذت ببرید، سواحل شرقی را برای تفریحات خود انتخاب کنید. در ماه مه مناسبت به خصوصی در شهرهای تایلند وجود ندارد.

 

سفر ارزان به تایلند در ماه ژوئن

اگر قصد دارید سفری به صرفه و ارزان به تایلند داشته باشید و یا قصد سفر برای خرید از این کشور را دارید، ماه ژوئن می تواند وقت مناسبی باشد. در این ماه بارندگی ها افزایش پیدا کرده و همین موضوع باعث کاهش حضور گردشگران در این کشور خواهد بود. به همین دلیل با کاهش هزینه ها در این ماه فرصت خوبی برای سفری به صرفه در اختیار شماست. البته در این ماه ممکن است روزهای گرم بدون بارندگی نیز پیش روی شما باشند. در این زمان بلیط هواپیما به مقصد این کشور نیز با کاهش همراه است.

 

سفر ارزان به تایلند در ماه ژوئن

 

سفر به تایلند در باد و باران جولای و آگوست

در این ماه ها بارندگی ها بسیار بیشتر می شوند. البته البته در ماه جولای همچنان می توانید از زیبایی سواحل شرقی کشور بهره بگیرید، اما در بیشتر مناطق تایلند بارندگی های شدیدی در این ماه ها انجام می گیرد. به دلیل افزایش باران، سفرها به این کشور کاهش پیدا کرده و در نتیجه زمان خوبی برای سفری به صرفه به این کشور است. اگر قصد سفر به تایلند در ماه جولای را دارید، اوایل این ماه را برای سفر خود انتخاب کنید.

 

سپتامبر، پربارش ترین ماه سال در کشور تایلند

در این ماه بارش ها به حداکثر میزان خود می رسند و حتی خطر سیلاب ها در این کشور نگران کننده هستند. با این حال همچنان سفرهای زیادی در این ماه انجام می شود. البته این را به شما گوشزد می کنیم که در این ماه به نفعتان است که از سواحل تایلند دوری کنید، اما اگر قصد خرید و سفری ارزان قیمت به تایلند را دارید، این ماه بهترین زمان ممکن است. همچنین این ماه خلوت ترین ماه سال در کشور تایلند است.

 

سپتامبر، پربارش ترین ماه سال در کشور تایلند

 

بارندگی ها کمتر می شوند

اکتبر ماه شروع کاهش بارندگی هاست. بارش ها همچنان ادامه دارند، قیمت ها همچنان کم، رطوبت کاهش یافته، هوا خنک است و گردشگران دوباره برای شروع سفرهای تفریحی خود به این کشور زیبا برنامه ریزی می کنند. یکی از معروف ترین رویدادهای تایلند که در این ماه برگزار می شود فستیوال گیاه خواران است. فستیوال گیاهخواران در ۹ روز و با هدف سلامت جسم و روان برگزار می شود. این جشنواره در شهر «فوکت» برگزار می شود. بنا به یک اعتقاد چینی، اگر ۹ روز گوشت نخورید، سلامت جسم و روان شما بازیابی می شود.

 

نوامبر و دسامبر، بهترین زمان برای سفر به تایلند از نظر آب و هوا

هندوانه یک بخشی دارد به اسم گل هندوانه که از دیگر بخش های آن جذاب تر، تردتر و خوشمزه تر است. نوامبر و دسامبر هم گل سفر به تایلند هستند. اسکار بهترین ماه های سال برای سفر به تایلند به این دو ماه تعلق می گیرد. آفتاب به سواحل باز می گردد و علاقه مندان به تفریحات ساحلی روانه ساحل ها می شوند. هوا خنک است، اما بارندگی ها بسیار کم هستند. در ماه دسامبر و در نزدیکی کریسمس، بهترین حال و هوا در این کشور برقرار است.

اگر قصد دارید در این دو ماه و به خصوص در ماه دسامبر به تایلند سفر کنید، باید هر چه زودتر نسبت به رزرو بلیط هواپیما اقدام کنید. چرا که حجم زیادی از گردشگران در این زمان به این محل سفر کرده و حسابی تفریح می کنند و ممکن است بلیط ها را از دست بدهید.

نظرات

خسته نباشید بابت مقاله خوبتون. من کلا یکبار تایلند رفتم و اون هم در فصل بارندگیش بود. با اینکه بارندگی خیلی زیاد بود اما واقعا از دیدن جاذبه های طبیعیش لذت بردیم و مشکل به خصوصی نداشتیم. فقط اگر خواستید در فصل بارندگی به این کشور سفر کنید حتما لباس گرم و چتر ببرید

پوکت بهترین شهر تایلنده. سواحلش اینقدر زیباست که دلتون میخواد هیچوقت برنگردید ایران. مقایسش با سواحل شمال ایران مثل مقایسه ی مرسدس و پرایده. در این حد فاجعه