dfgdgf

شرکت هواپیمایی پویا

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

شرکت هواپیمایی پویا یکی از جدیدترین ایرلاین های کشور است که در زمینه حمل بار و ایرتاکسی فعالیت می کند. البته فعالیت های این شرکت در زمینه حمل بار در حوزه حمل بار به شکل بین المللی و فراتر از مرزهای کشور است. در حال حاضر این شرکت هواپیمایی فعالیت حمل بار بین ۵ قاره مختلف را انجام می دهد. اکنون هواپیمایی پویا در لیست شرکت های هواپیمایی فعال کشور قرار دارد و به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب هرآنچه که باید در مورد این ایرلاین بدانید را توضیح دهیم.

در ابتدا این شرکت هواپیمایی را معرفی می کنیم و بعد از آن در مورد هواپیماهای این ایرلاین توضیح می دهیم. در مرحله بعد کلاس های پروازی ایرلاین پویا و ویژگی های آن را مشخص کرده و در نهایت در مورد مسیرهای پرواز این ایرلاین اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهیم.

شرکت هواپیمایی پویا – حمل بار و حمل مسافر

همانطور که اشاره کردیم مدت زمان زیادی از تاسیس این شرکت هواپیمایی نمی گذرد. شرکت هواپیمایی پویا در سال ۱۳۸۷ تاسیس شد. فعالیت اصلی این شرکت هواپیمایی در ابتدا در زمینه حمل بار بوده است، اما در حال حاضراین ایرلاین در زمینه حمل مسافر نیز فعالیت می کند. اوج فعالیت این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین المللی مهرآباد، فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه بین المللی شیراز و فرودگاه بین المللی مشهد است. البته دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی و کانون فعالیت های آن در فرودگاه مهرآباد قرار دارد.

شرکت هواپیمایی پویا

این شرکت هواپیمایی فعالیتی حرفه ای در سطح حمل بار دارد و امکان جا به جایی بارهای سنگین در مسافت های طولانی را دارد. حمل محموله های بزرگ توسط هواپیماهای این شرکت به ۵ قاره در کل جهان انجام می شود. همچنین امکان حمل حیوانات زنده نیز با استفاده از خدمات این شرکت هواپیمایی وجود دارد.

اهداف شرکت هواپیمایی پویا ارائه خدمات هوایی در زمینه های مختلف است. این شرکت در ارائه خدمات به خصوص توانسته به خوبی عمل کند و توجه و رضایت افراد مختلف را به خود جلب کند. با اینکه دامنه فعالیت این شرکت هواپیمایی چندان گسترده نیست، اما رضایت از خدمات این شرکت در سطح قابل قبولی قرار دارد.

هواپیماهای شرکت هواپیمایی پویا

ناوگان هواپیمایی این شرکت به طور تخصصی در زمینه حمل بار و حمل مسافر فعالیت می کند. البته مقاصدی که پویا به آن مسافر و بار می برد تنها شامل مقاصد داخلی نیستند و مقاصد خارجی را هم شامل می شوند. هواپیماهای باری این ایرلاین قدرت و تجهیزات لازم برای حمل بار در مسافت های طولانی را دارا هستند و به همین دلیل است که پویا به عنوان یک هواپیمای باری معتبر شناخته می شود.

هواپیماهای شرکت هواپیمایی پویا

در ابتدا فعالیت این شرکت هواپیمایی در زمینه باری شروع شد و پس آن در زمینه حمل مسافر نیز فعال شد. بیشتر هواپیماهای ناوگان هوایی پویا مجهز به استانداردهای ایمنی بالا و در سطح بین الملل هستند. این هواپیماها همگی مجهز به سیستم های راداری پیشرفته هستند که باعث شده اند استانداردهای هواپیمایی پویا در سطح جهانی قرار گیرد.

به جز جت های اختصاصی این ایرلاین بیشتر هواپیماهای مسافربری پویا امکان حمل بیشتر از ۴۰ مسافر را در ایمن ترین شکل ممکن دارند. قابلیت های ایمنی هواپیماهای مسافربری پویا به واقع در وضعیت خوبی قرار دارند.

ایرتاکسی ایرلاین پویا

همانطور که اشاره کردیم ایرلاین پویا در زمینه خدمات ایرتاکسی نیز فعال است. هواپیماهای کم سرنشین اختصاصی با هزینه مقرون به صرفه که برای سفرهای دسته جمعی گزینه ای بسیار مناسب هستند. این شرکت هواپیمایی برای اولین بار در سال ۹۶ و در استان هرمزگان خدمات ایرتاکسی خود را به مسافران ارائه داد. در این هواپیماها امکان حمل ۱۷ مسافر و ۲ خدمه وجود دارد.

جت های اختصاصی (بیزینس جت)

علاوه بر موارد مذکور ایرلاین پویا در زمینه ارائه پرواز با جت های اختصاصی نیز فعالیت دارد. ظرفیت این هواپیماها ۱۰ نفر است و ۲ نفر خدمه نیز در این هواپیماها به مسافران خدمت رسانی می کنند.

جت های اختصاصی (بیزینس جت)

نکته دیگری که باید در مورد هواپیماهای ایرلاین پویا در نظر داشت امکانات رفاهی هواپیماهای مسافربری آن است. هواپیماهای مسافربری پویا مجهز به راحت ترین و مدرن ترین صندلی های روز هستند که این هواپیماها در سطح بسیار خوبی قرار می دهد. در جدول زیر می توانید اطلاعات بیشتری در مورد هواپیماهای شرکت هواپیمایی پویا به دست آورید.

نام هواپیما شماره مدل تعداد تعداد فعال میانگین سنی
آنتونوف پویا AN-74-200 ۳ ۳ نامشخص
امبرائر ۱۴۵ Embraer ERJ-145 ۲ ۲ ۲۱
بمباردیر Bombardier CL-600 ۱ ۱ ۱۷
هاربین وای ۱۲ HARBIN Y-12 ۱ ۱ نامشخص

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی پویا

شاید این سوال برایتان پیش آید که مگر یک شرکت هواپیمایی کوچک که بیشتر در زمینه خدمات باری فعالیت می کند و فعالیت کمی در زمینه حمل مسافر دارد هم سطوح و کلاس های پروازی مختلف دارد؟ همینطور است. کلاس های پروازی بر اساس صندلی های هواپیما و سطح خدمات هواپیما مشخص می شود. بنابراین پیش از خرید بلیط هواپیما بهتر است اطلاعاتی در مورد کلاس های پروازی این شرکت هواپیمایی داشته باشید.

هواپیماهای شرکت هواپیمایی پویا

کلاس پروازی فرست کلس

فرست کلس بالاترین سطح از کلاس های پروازی است که معمولا مورد استفاده اشخاص مهم و به خصوص است. افرادی که بلیط این سطح پروازی را خریداری می کنند در قسمتی جداگانه از دیگر سطوح پروازی قرار می گیرند. امکانات رفاهی و سطح خدمات در این سطح پروازی کاملا متفاوت است. امکاناتی همچون اتاقک اختصاصی، مبل و صندلی، تلویزیون، اینترنت، کامپیوتر و سرویس بهداشتی جداگانه برخی از امکانات پایه این سطح پروازی است. کلاس پروازی فرست کلاس انتخاب بسیار خوبی برای پروازهای طولانی است. همچنین سطح خدمات نیز در کلاس های پروازی فرست کلس نسبت به دیگر کلاس های پروازی بالاتر است.

کلاس پروازی تجاری

در رده بعدی کلاس پروازی تجاری قرار دارد که امکانات خوبی نسبت به پروازهای اقتصادی در اختیار شما قرار می دهد. دو صندلی جادار، راحت و اتوماتیک و امکانات صوتی تصویری، بعلاوه خدمات جا به جایی اختصاصی و سرویس کترینگ منحصر به فرد برخی از ویژگی های این کلاس پروازی هستند. قیمت بلیط کلاس تجاری از کلاس فرست کلس پایین تر و از کلاس پروازی اقتصادی بالاتر است.

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی پویا

کلاس پروازی اقتصادی

در این کلاس پروازی امکانات رفاهی معمولی و پایه در اختیار مسافران قرار می گیرد. همچنین شما با خرید بلیط کلاس اقتصادی تنها از یک صندلی برخوردار خواهید بود و قیمت این سطح نیز پایین تر از دیگر سطوح پروازی قرار دارد. معمولا کلاس پروازی اقتصادی در تمام شرکت های هواپیمایی موجود است.

مسیرهای پروازی شرکت هواپیمایی پویا

همانطور که اشاره کردیم این شرکت هواپیمایی در هر دو زمینه حمل بار و حمل مسافر هم پروازهای داخلی داشته و هم در مسیرهای خارجی فعالیت دارد. هواپیماهای این شرکت هواپیمایی بیش از ۵۵ پرواز در طول ماه انجام می دهند که برخی از آن ها داخلی و برخی از آن ها خارجی است. ذکر این نکته لازم است که بیشتر پروازهای هواپیمایی پویا به موقع حرکت کرده و به موقع به مقصد می رسند. در ادامه در مورد مسیرهای داخلی و خارجی هواپیمایی پویا توضیح می دهیم.

قیمت پروازهای داخلی پویا ایر

جدول نرخ پروازهای داخلی هواپیمایی پویا ایر براساس آخرین مصوبه برای بلیط های سیستمی

مبدا مقصد حداقل قیمت حداکثر قیمت
تهران بندرعباس 3,700,000 ریال 7,400,000 ریال
تهران گرگان 2,100,000 ریال 4,200,000 ریال
تهران شیراز 2,700,000 ریال 5,400,000 ریال
تهران مشهد 2,600,000 ریال 5,200,000 ریال
تهران یزد 2,300,000 ریال 4,600,000 ریال

نظرات