قطار کوثر

قطار کوثر – امکانات و خرید بلیط قطارهای شرکت ریل سیر کوثر

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

اگر شما هم عضو یک خانواده ۵ ۶ نفره بوده باشید تجربه لذت بخش سفر خانوادگی با قطارهای ۶ تخته را داشته اید. این قطارها همواره بهترین گزینه سفر برای خانواده های پرجمعیت و کسانی هستند که قصد دارند به صورت دسته جمعی سفر کنند. دانشجویان و کسانی که مدام بین دو شهر سفر می کنند نیز مشتریان پای ثابت قطارهای ۶ نفره هستند. یکی از این قطارهای ۶ نفره قطار کوثر شرکت ریل سیر کوثر است. در این مقاله به معرفی کامل قطار کوثر می پردازیم و امکانات و ویژگی ها، مسیرهای فعالیت و قیمت بلیط قطار کوثر می پردازیم. اما پیش از آن بد نیست معرفی کوتاهی درباره شرکت ریل سیر کوثر داشته باشیم. با ما همراه باشید.

شرکت ریل سیر کوثر – حمل و نقل مسافری و باری

تاریخ تاسیس این شرکت به سال ۱۳۸۴ باز می گردد. در این زمان شرکت ریل سیر کوثر فعالیت خودش را با ۲ رام قطار آغاز کرد و در حال حاضر تعداد رام های قطار این شرکت به ۵ رسیده است. این شرکت در هر دو زمینه حمل و نقل مسافر و بار فعال است و با اهداف توسعه ناوگان ریلی کشور، ارائه خدمات ریلی مناسب و پاسخگویی به نیاز مشتریان این حوزه فعالیت می کند. قطارهای ۴ تخته لوکس غزال معروف ترین قطارهای شرکت ریل سیر هستند که از قضا بسیار محبوب و مورد توجه قرار گرفته اند. فعالیت این شرکت در زمینه حمل و نقل ریلی باری از سال ۱۳۹۲ شروع شد. در حال حاضر این شرکت در زمینه حمل و پخش فرآورده های نفتی شرکت ملی پالایش ایران فعالیت می کند.

شرکت ریل سیر کوثر - حمل و نقل مسافری و باری

معرفی و مشخصات قطار کوثر ۶ تخته

قطارهای شرکت کوثر از ویژگی های به خصوصی برخوردار هستند که آن ها را از بسیاری از قطارهای ناوگان ریلی ایران تمایز می دهد. شاید همین ویژگی هاست که باعث شده قطارهای این مجموعه همچون قطار کوثر و قطار غزال از فروش زیادی در میان قطارهای ۶ تخته و ۴ تخته برخوردار باشند. برخی از ویژگی هایی که این شرکت بر آن تاکید دارد شامل امنیت قطارها، کوپه های آرام و بی سر و صدا، صندلی های مناسب، خدمات مهمانداری مناسب، امکانات کافی و پذیرایی مناسب است.

یکی از مواردی که پیش از هر چیز باید به آن اشاره کنیم این است که شرکت ریل سیر کوثر تنها یک قطار به نام کوثر ندارد. قطار دیگر این شرکت قطار غزال است که قطاری ۴ تخته و لوکس محسوب می شود و در بسیاری از منابع از قطار ۶ تخته کوثر با عنوان قطار ۴ تخته یاد شده است. در واقع منظور از قطار ۴ تخته کوثر قطار ۴ تخته غزال شرکت ریل سیر کوثر است.

قطارهای کوثر از نوع قطارهای معمولی هستند و در دسته قطارهای سریع السیر قرار نمی گیرند.

معرفی و مشخصات قطار کوثر

امکانات قطار ریل سیر کوثر

قطار کوثر یک قطار ۶ تخته اقتصادی است که با ارائه امکانات نسبتا خوب سفری ایمن و آسوده خاطر را برای شما رقم می زند. در این قطار دو واگن به رستوران اختصاص یافته است. شما می توانید انواع غذاهای با کیفیت را از رستوران این قطار تهیه کنید. در قطار کوثر با بسته های میوه و تنقلات و نوشیدنی از مسافران پذیرایی می شود. آب معدنی رایگان نیز در داخل کوپه ها قرار داده می شود.

همچنین می توانید از امکاناتی همچون روزنامه و نشریات، سیستم صوتی و تصویری کوپه ها، کتاب های ارائه شده در قطار استفاده کنید. پخش موزیک در کوپه (در صورت درخواست مسافران) و ارائه هدفون از دیگر امکانات قطار کوثر است.

سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی، سرویس و لوازم خواب، سیستم اطلاع رسانی توسط مهمانداران و ویلچر برای افراد سالمند از دیگر امکانات پایه قطار کوثر است.

امکانات قطار کوثر

قیمت بلیط قطار ۶ تخته کوثر

قطار کوثر یکی از قطارهایی است که با قیمتی اقتصادی و امکانات کافی به مسافران ارائه می شود. این قطار در بسیاری از مسیرهای کشور همچون مسیر قطار تهران به مشهد و مشهد به تهران و چند مسیر دیگر فعال است. قطعا مسیر قطاری یکی از مهمترین عواملی است که می تواند بر قیمت بلیط قطار تاثیرگذار باشد. برای بررسی قیمت بلیط قطار کوثر و همچنین خرید بلیط قطار کوثر می توانید از طریق وبسایت سامتیک نسبت به رزرو اقدام کنید.

گالری تصاویر قطار کوثر

در ادامه تصاویری از محیط داخلی و خارجی این قطار به اشتراک می گذاریم تا در صورتی که قصد خرید بلیط قطار کوثر را دارید با چشمانی باز انتخاب خود را انجام دهید و سفری آسوده را تجربه کنید.

خرید بلیط قطار کوثر تهران مشهد

مسیر قطار تهران مشهد و بالعکس مهمترین مسیری است که این قطار در آن فعال است. به دلیل قیمت اقتصادی و امکانات خوبی که این قطار از آن بهره می برد می توان گفت که در دسته قطارهای ۶ تخته مسیر تهران مشهد و بالعکس قطار کوثر از پرفروش ترین هاست. این قطار مسیر تهران تا مشهد را در ۱۲ ساعت طی می کند.

برچسب : سفر با قطار

نظرات