قطار اپتیما از بیرون

قطار اپتیما، قطار ۳ ستاره ریل سیر کوثر در مسیر مشهد، تهران و بندرعباس

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

اولین چیزی که ممکن است در حین سفر با هواپیما به آن فکر کنید، رسیدن به مقصد در کمترین زمان ممکن است. در واقع شما این ذهنیت را ندارید که میتوان حتی قبل از رسیدن به مقصد هم میتوان از سفر لذت برد. اما وقتی سفر با قطار را انتخاب میکنید، زیبایی حین سفر، دوچندان میشود و امکانات و خدماتی که قطارهای مسافربری در اختیار شما قرار میدهند باعث میشود به نوعی، یک سفر هم در داخل واگن های قطار تجربه کنید.

قطار اپتیما یکی از قطارهای شرکت حمل نقل ریلی رجا است که با امکانات و خدمات خوب، قدم مهمی در عرصه ارائه خدمات حمل و نقل ریلی به وجود آورده است. این قطار از واگن ها و کوپه های (۴ نفره) تمیز و زیبایی تشکیل شده که تجربه ای بی نظیر از سفر را به مسافران عزیز ارائه می کند.

در این مقاله قصد داریم مهم ترین امکانات خدمات قطار اپتیما را به شما بگوییم تا قبل از خرید بلیط قطار، هیچ نقطه ابهامی برای شما به وجود نیاید. پس با ما باشید تا این اطلاعات ارزشمند را در اختیار شما قرار دهیم.

قطار اپتیما و امکاناتی که باید درباره آن بشناسید

امکانات قطار اپتیما، سفری با قطار ماشینی نوین!

به دلیل اینکه هیچ سایتی در مورد قطار اپتیما صحبت نکرده است ، شاید در اولین نظر فکر کنید این قطار امکانات مناسبی و مورد قبولی ندارد. اما خوب است اشاره کنیم که با یکی از بهترین قطارهای مسافربری رجا طرف هستید. خلاصه ای از امکانات قطار اپتیما را در زیر مشاهده میکنید:

  • سیستم تهویه هوا با امکان تنظیم درجه به وسیله مسافر
  • ۲ دستگاه نمایشگر LCDبا امکانات صوتی و تصویری متنوع
  • سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی
  • پذیرایی از مهمانان در یک وعده رایگان
  • شیشه های دوجداره و عایق و بدنه ی دو لایه کوپه ها
  • پریز برق ۲۲۰ ولت در تک تک کوپه ها
  • فروش تنقلات و غذا در رستوران

قیمت بلیط قطار اپتیما در مسیر تهران مشهد و تهران بندرعباس

شاید تعجب کنید ولی هزینه خدماتی که باید برای قطار اپتیما بپردازید از قطارهای همرده خود کمتر است. به عنوان مثال، مسیرهایی همچون مشهد و بندرعباس که از ترافیک سفری بیشتری برخوردارند، حدود ۱۰۰ هزار تومان از تهران قیمت دارند. این قیمت معمولاً در اکثر فصول سال یکسان است و مسافران میتوانند با یک هزینه معقول، مهم ترین امکانات یک قطار مسافربری را از آن خود  کنند.

اگر دوست دارید قطار اپتیما را رزرو کنید، به شما توصیه میکنیم به سایت سامتیک مراجعه کنید و بهترین قیمت این قطارها را به همراه شرکت های قطاری دیگر مشاهده کنید.

قیمت بلیط قطار اپتیما تهران شیراز

الوند، شهاب و اپتیما، کدام یک برای سفر اقتصادی مناسب تر است؟

از آن جایی که این قطارها همگی جزو شرکت مسافربری رجا به حساب می‌آیند، قطارهای اولند، شهاب و اپتیما از لحاظ قیمت و وضعیت ظاهری تقریبا یکسان هستند. در این قسمت سعی میکنیم به شما بگوییم کدام یک از این قطارها برای سفر بهتر است.

قطار اپتیما

پذیرایی در قطار زندگی در دو بخش اصلی انجام می شود. پذیرایی در آغاز حرکت قطار و پذیرایی در رستوران. پذیرایی در بدو حرکت شامل ارائه دسر و چای به مسافران و اعلام خوش آمدگویی توسط مهماندار است. این پذیرایی در داخل کوپه انجام می شود، اما برای پذیرایی اصلی و شام ویژه قطار زندگی باید به رستوران مراجعه کنید. البته امکان پذیرایی از افراد سالمند و یا افرادی که به دلیل بیماری قادر به مراجعه به رستوران نیستند در کوپه وجود دارد. به این منظور باید مهماندار واگن را از این مسئله مطلع کنید.

رستوران این قطار شامل دو طبقه است. طراحی رستوران قطار زندگی به خوبی انجام شده و محیطی زیبا و دوست داشتنی برای راحتی و لذت مسافران فراهم کرده است. در رستوران قطار زندگی می توانید به طور کامل فرآیند تهیه غذا را مشاهده کنید تا نگرانی به خصوصی از بابت بهداشت و موارد مشابه نداشته باشید. سرآشپزهای حرفه ای مشغول تهیه غذاهای متنوع برای مسافران این قطار هستند. بسیاری از مسافران دلیل انتخاب قطار ۵ ستاره زندگی را همین پذیرایی و شام ویژه میدانند.

مقایسه قطار شهاب با قطار اپتیما

قطار شهاب

قطار شهاب به عنوان یک قطار درجه ۱ امکانات و ویژگی های یک قطار بی نظیر را در واگن های خود جای داده است. اگر می خواهید از امکانات و خدمات این قطار اطلاع بیشتری پیدا کنید با ما همراه باشید. لازم به ذکر است این قطار دارای سیستم احضار میهماندار نیست اما با توجه به اینکه مهمانداران قطار در حال رفت و آمد بین کوپه های مختلف هستند شما می توانید در هر زمان که بخواهید برای رفع نیازهای خود میهمانداران را صدا کنید چرا که تمامی مهمانداران این قطار آموزش های لازم را جهت ارائه بهترین خدمات به مسافران دیده اند و می توانند بهترین راهنمای شما در طول سفر لذت بخشتان شوند.

قطار الوند

اولین موضوعی که باید درباره قطار الوند به شما بگوییم، جدید بودن واگن ها است. البته این جدید بودن به دلیل بازسازی ظاهری توسط شرکت مسافربری رجا است. علاوه بر تجدید واگن ها، خدمات قطار الوند هم دست خوش تغییرات شدند و مسافرانی که تصمیم دارند بلیط قطار الوند را خریداری کنند، میتوانند از این موضوع خوشحال باشند.

قطارهای درجه یک الوند همه امکانات را در حد نیاز در اختیار مسافران قرار میدهد. هر واگن ۲ عدد دستگاه سرویس بهداشتی (فقط ایرانی) دارد و در انتهای قطار میتوانید یک رستوران با غذاهای معمولی پیدا کنید. امکانات کوپه های ۴ نفره الوند هم در وضعیت مشابی قرار دارد به طوری که میتوانید تجهیزاتی مانند تهویه مطبوع، شیشه های دو جداره و بدنه کوپه ۲ لایه را در این کوپه ها مشاهده کنید.

نظرات