جاذبه های طبیعی همدان

۶ جاذبه طبیعت گردی همدان را از دست ندهید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

همدان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران به حساب می اید. اولین حاکمان در ایران در هگمتانه سابق حکومت می کردند. اما در حاضر به هر کسی در مورد سفر به همدان صحبت می کنند اولین چیزی که به ذهنش می رسد غار علیصدر است اما خب جاذبه دیدنی بسیاری مانند هگمتانه، بوعلی و غیره را در خوش جا داده است. همدان علاوه بر تمام این موارد، جاذبه های طبیعت گردی زیادی هم دارد که می توانید از آن دیدن کنید و یک سفر عالی را تچربه کنید.

مسافران زیادی که به شهر همدان سفر می کنند همیشه سوال می پرسند بهترین زمان سفر به همدان کی و چه وقتی است؟ خب اگر کلیک کنید می توانید متوجه شوید برای چه زمانی برنامه ریزی کنید اما قبل از اینکه به سراغ مقاله بروید پیشنهاد می کنم با جاذبه های طبیعت گردی همدان آشنا شوید، اینطوری می توانید متوجه شوید که اصلا علاقمند هستید به شهر همدان سفر کنید یا نه.

۱-  دره مراد بیگ قطعه ای بسیار زیبا از پازل ایران

یکی از زیباترین جاذبه های طبیعت گردی استان همدان دره مراد بیگ است که از همدان حدود سه کیلومتر فاصله دارد و در دامنه های کوه الوند استان همدان واقع شده است. دره بسیار دل انگیز که حدود ۸۰۰ هکتار مساحت دارد و از هر جهت به یک شهر متصل می شود. از شمال به شهر مدان، از شرق به روستای ابرو تفریجان و از غرب به روستای زیبای گنج نامه وصل می شود.

دره مراد بیگ زیباترین دره شهر همدان

خب طبیعت بسیار زیبای شهر همدان همیشه مورد توجه مسافران و گردشگران بوده و دره مراد بیگ هم از چشم گردشگران دور نمانده است. همچنین مراد بیگ از دوران مادها مورد توجه اشراف قرار گرفته بوده است. وقتی وارد دره شوید یک چشم انداز بسیار عالی دارد که شما را علاقمند می کند تا از آن بازدید کنید.  اطراف مراد بیگ دارای یکسری آثارتاریخی زیادی است از جمله آنها می توان به نوادگان فتحعلی شاه قاجار و حاکم همدان، در کنار رودخانه اشاره کرد، تمام این موارد زیبایی دره دو چندان می کند. اگر وارد دره شوید با یک رودخانه بسیارزیبا روبرو می شوید، بطوری که آب زلالی ندیده باشید.

۲- در سفر به همدان تالاب آبشینه را از دست ندهید

زیباترین تالاب ها در شهر همدان را خواهید دید و  مطمئن باشید با سفر به هگمتانه و دیدن جاذبه های طبیعی شهر سفری کاملا متفاوت را تجربه می کنید.  دیدن تالاب و تمام پرندگانی که درون تالاب هستند یک شگفتی دیگر از دنیا را به شما نمایش می دهد . آبشینه زیستگاه پرندگانی همچون چنگر، پلیکان، درنا، کشیم، فلامینگو، چوپ پا،نوک خنجری، اگرت بزرگ، حواصیل های خاکستری و ارغوانی، سنقر تالابی، گلاریول و پرستو دریایی نوک کاکایی است. تمام پرندگانی که در تالاب هستند از کشورهای آفریقایی در فصل بهار تا مدت ۶ ماه در تالاب خواهند ماند و سپس به شهرهای گرمسیر مهاجرت می کنند. .

تالاب آبیشنیه شهر همدان

اطراف تالاب دارای چندین پوشش گیاهی از جمله شب بو، گاو زبان، گندمیان، بقولات و برخی دیگر از گونه های آبزی را پوشانده اند و زیبای تالاب را چندین برابر می کنند. قشنگ ترین قسمت وقتی است که پرندگان به صورت دست جمعی کوچک می کنند و یک حس عجیبی را شما ایجاد خواهند کرد.

۳- آبشار گنج نامه جزو بهترین جاذبه های طبیعت گردی همدان

آبشار یکی از بهترین جاذبه های طبیعی است که افراد زیادی برای آرامش گرفتن به آن محیط می روند. گنجنامه یکی از بهترین آبشارها در شهر همدان است که ۱۲ متر ارتفاع دارد و در پنج کلیومتری غرب همدان کنار کتیبه های گنج نامه قرار گرفته است. آبشار زیبای گنج نامه از ارتفاعات کوه الوند سرازیر می شود و آب بسیار زلال و شفافی دارد و می توانید حال و هوای عجیبی را تجربه کنید.

ابشار گنجینه همدان

اگر در زمستان به شهر همدان سفر می کنید آبشارهای که بصورت قندیل در اطراف گنج نامه می بینید، یک فضای متفاوت با آب و هوای سرد و دلپذیر را تجربه می کنید. علاوه براینکه بازدید کنندگان بسیاری برای دیدن آبشار زیبای گنج نامه می روند، یخ نوردان بسیاری هم از دیواره های یخی بالا می روند.

۴-  دوزخ دره، نمای دیگر از بهشت

ایران طبیعت های بسیار زیبای دارد اما دوزخ دره، یک طبیعت کاملا متفاوت که سرسبزی و شادابی در آنجا موج می زند وجود دارد. وقتی که به دوزخ دره بروید می بینید که زندگی جریان دارد و طبیعتی که تا به حال روبرو نشده اید را خواهید دید. زیبای دره با وجود چشمه های کوچیک و بزرگ چندین برابر می شود.

دره دوزخ همدان

کمی جلوتر بروید به یک آبشار شگفت انگیز روبرو خواهید شد که حدود ۱۵ متر ارتفاع دارد.  شنا کردن در آبشار دره دوزخ در یک تابستان گرم می تواند هیجان انگیز ترین تفریح و گردش برای شما رقم بزند و هیچگاه این لحاظ شاد را فراموش نکنید.

۵-  دشت میشان دروازه ورود به دنیای از آرامش

تغذیه روح یکی از چیزهای مهم در زندگی است که باید بهش توجه کنید. اینطوری میتوانید آرامش داشته باشید. دشت میشان یکی از چیزهای است که باعث آرامش می شود شاید بصوزت کوتاه مدت باشد اما می تواند یک مسکن برای شما شود.

دشت میشان همدان

مسافرت و دور شدن از هیاهوی شهری یکی از چیزهای واجب است، اینطوری می توانید انرژی مضاعف بگیرید و در طول یک سال با قدرت به کار خودتان ادامه دهید. پیشنهاد می کنم به میشان سفر کنید.

یک دشت بسیار بزرگ با وسعت دید عالی که می توانید مناظر دیدنی روبرو شوید و آرامشی را حس کنید که تا به الان آنرا تجربه نکرده باشید. پس همین الان دست به کار شوید و جزو برنامه های سفر خودقرار دهید.

۶- هیجانات بسیار را در سراب گیان تجربه کنید

سراب گیان یک جاده بسیار زیبا است که  چشم هرکسی رابه خودش خیره می کند. جاده ای دوطرفه که اطراف آن پر از درخت و گل های بسیار زیبا که محو آن خواهید شد. اما مواظب باشید که هنگام رانندگی تصادف نکنید. زیبای جاده بسیار شگفت انگیز است که هیچکس نمی تواند از آن دل بکند.

سراب گیان همدان
پیشنهاد می کنم که ماشین خودتان کنار جاده پارک کنید و چندساعتی در آنجا بساط کنید و لذت کامل را از جاده ببرید. اگر بخواهم جاده را برای شما توصیف کنم در کنار جاده جنگلی با وسعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر که شامل درختان بلوط چنار، گردو، زالزالک، بید، گلابی و برگ مو دارا است.

 و در انتها در سفر به شهر همدان لذت ببرید.

سفر به همدان یکی از خاطره انگیز ترین مسافرت های شما در طول عمر خواهد شد. طبیعت زیبای هگمتانه شما را مجذوب خود خواهد کرد و مطمئنا فقط یکبار به شهر سفر نخواهید دوباره و حتی چندین بار به شهر سفر خواهید کرد. اگر ماشین ندارید پیشنهاد می کنم با هواپیما به شهر همدان بروید تا خستگی مسیر شما از دیدن مناظر منع نکند و پیشنهاد می کنم بهترین فرودگاه های ایران آشنا شوید تا متوجه شوید که همدان جزو آنها هستند یا خیر.

نظرات