پیست اسکی در شهر تهران

بهترین پیست های اسکی در ایران؛ آخر هفته زمستانی عالی!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

زمستان فصلی عالی برای تفریح است اما تفریحات این فصل کاملا متفاوت با فصل های دیگر در سال است. یکی از مهیج ترین تفریحات در زمستان اسکی روی برف است، خب خیلی ها این ورزش را جزو ورزش های گران قیمت و مفرح می دانند. اما پیست های اسکی در ایران وجود دارد که قیمت مناسب دارد و هرشخصی با درآمد متوسط هم می تواند یک زمستان هیجان انگیز را تجربه کند. پس خودتان را برای گردش های آخر هفته زمستان آماده کنید. قرار است بهترین پیست های اسکی در ایران را معرفی کنیم و شما یکی از آنها را انتخاب کرده و یک روز عالی را در زمستان برای خودتان بسازید.

پیست اسکی دربندسر؛ مجهزترین پیست در ایران

علاقمندان به اسکی مکان های را برای ورزش انتخاب می کنند که تجهیزات کاملی داشته باشد، پیست اسکی دربندسر جوان تر و امکانات بیشتری نسبت بقیه پیست های اسکی دارد و یک پیست بین المللی  به حساب می آید و همچنین موقعیت مکانی این تفرجگاه در روستای زیبای در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارد.  برای اینکه آخرهفته عالی برای خود بسازید بهترین جا دربندسر انتخاب کنید.

پیست اسکی دربند سر؛ بهترین پیست اسکی

این پیست هرسال خود را با استانداردهای جهانی مطابقت می دهد طوری که در سال گذشته رقابت لیگ بین المللی اسکی در این محل برگزار شده است؛ این خود یک قدم بزرگ برای جهانی شدن هست. امکانات این تفرجگاه نظیر موارد زیر است:

  • تله سیژ
  • تله اسکی بشقابی
  • تله کابین
  • تله اسکی چکشی
  • دستگاه برف ساز
  • دستگاه برفکوب
  • مدرسه اسکی
  • پیست شبانه
  • رستوران

این مجموعه  جای برای یک شب اقامت در نظر نگرفته است اما می توانید به اطراف بروید، هتل، کلبه و سوییت های با چشم انداز عالی بسیاری برای گذرندان آخر هفته وجود دارد، همچنین روستای دربند سر مکان گردشگری به حساب می آید و می‌توانید بعد از اسکی به جاهای دیدنی آن سر بزنید.

آدرس پیست اسکی دربند سر

این مکان ورزشی تفریحی در تهران، رودبار قصران، شمشک و در روستای زیبای دربند سر راه اندازی شده است.

پیست اسکی توچال؛ تفرجگاه عالی در بام تهران

پیست اسکی توچال

برای رسیدن به این پیست اسکی باید تله کابین توچال را سوار شوید و به ایستگاه های پنجم و هفتم بروید و از آن به بعد می توانید شروع به بازی اسکی کنید. پیست اسکی ایستگاه هفتم در ارتفاع ۷۵۰۰ در دامنه سبلان ساختته شده است.

۱- ایستگاه هفتم در قله

پیست اسکی ایستگاه هفتم غربی که در قله قرار گرفته است و برای رسیدن به این ایستگاه می توانید از تله کابین و تله سیژ استفاده کنید. با توجه به اینکه این پیست در بالاترین نقطه در کوه قرار گرفته است در ۸ ماه از سال می توانید به این مکان رفت و تفریح کنید. اما بهتر است که در زمستان به این مکان بروید و تفریح مخصوص این فصل را با حال و هوای زمستانی تجربه کنید.

۲- ایستگاه هفتم در دامنه غربی

این پیست در ارتفاع ۹۰۰ متری قرار گرفته است که از ایستگاه هفتم قله بسیار کمتر است، اما ارتفاع مناسبی برای ورزش اسکی است. همچنین هتل بسیار بزرگی در این مکان ایجاد شده است که می توانید یک اقامت عالی در آنجا بگذرانید. برای رسیدن به این ایستگاه می توانید از تله سیژ استفاده کنید.

۳- هفتم به پنجم

بلندترین نقطه پیست اسکی در ارتفاع ۵۵۰۰ متر قرار گرفته است؛ این پیست اسکی در سال های اخیر ساخته شده است و امکانات نظیر تله سیژ یا تله اسکی را ندارد.

آدرس پیست اسکی توچال

برای رفتن به این تفرجگاه باید به ولنجک؛ مجموعه فرهنگی توچال و با استفاده از تله کابین به یکی از این ایستگاه پیست های اسکی بروید.

پیست اسکی دیزین؛ اولین پیست در ایران

این پیست اسکی در استان البرز در اطراف تهران احداث شده است  و مجهزترین پیست اسکی در ایران به حساب می آید و اکثر مسابقات بین المللی اسکی در فصل زمستان در این پیست برگزار می شود. علاوه براین افراد مختلف می توانند در این پیست، اسکی را بصورت تفریح انجام دهند. پیست دیزین یک پیست بسیار قدیمی در ایران است طوری که اولین بالابر سال ۱۳۴۸ در این مکان ساخته شده است.

پیست اسکی دیزین

از نظر تجهیزات رفاهی و ورزشی این پیست در خاورمیانه رتبه بسیار بالای دارد و همچنین دارای انواع مختلفی از تله کابین شاله، قله، دره، چمن و دارای ۲تا تله سیژ قله و چمن، ۷ مدل تله اسکی و یک تله اسکی چکشی است. زمانی که به پیست دیزین بروید با کلی امکانات روبرو می شوید که برخی از آنها پیست اسنو پارک، پیست مبتدی و پیست چمن را دارا هستند. اصلا نگران نباشید که در فصل زمستان نمی توانید به دیزین بروید زمان تفریح کردن تا آخر ماه اردیبهشت در فصل بهار است.

پیست دیزین علاوه برتمام امکانات ورزشی که گفته شد دارای یکسری امکانات رفاهی شامل هتل، کلبه، رستوران هست. زمستان خاطره انگیزی می توانید برای خودتان ثبت کنید.

پیست آلوارس؛ بزرگترین پیست در ایران

پیست آلوارس در سرعین

بزرگترین پیست اسکی از نظر وسعت آلوارس است که در سرعین احداث شده است. آلوارس یک پیست اسکی با موقعیت مکانی بسیار عالی در ارتفاعات سبلان است که چشم انداز بسیار عالی دارد و برای رسیدن به ایستگاه پیست اسکی می توانید از تله سیژ استفاده کنید.

پیست اسکی پلادکف؛ دومین پیست اسکی بزرگ در ایران

بهترین پیست اسکی در ایران

مجموعه تفریحی پلادکف در ۸۸ کیلومتری شهرشیراز احداث شده است. این پیست اسکی دومین پیست اسکی بزرگ در ایران به حساب می آید. ایستگاه پیست اسکی در ارتفاع ۲۸۵۰ متری قرار گرفته است. برای رسیدن به پیست از تله کابین و تله سیژ استفاده کنید. پیست اسکی پلادکف دارای امکانات تفریحی و ورزشی از جمله تله کابین، تلسکی، ماشین های کوهستان، رستوران، فست فود، کافی شاپ، هتل، مهمان سرا و همچنین لوازم اسکی را در آن منطقه اجاره می دهند.

انتخاب سخت اما دلچسب

در انتها انتخاب با خود شما است که یکی ازاین پیست های اسکی را برای تفریح یا ورزش انتخاب کنید و آخر هفته زمستانی عالی برای خود ایجاد کنید. اما اگر علاقه ای به تفریح در زمستان ندارید اما علاقمندهستید در فصل های خنک مانند پاییز به گست و گذار کنید، اما نمی دانید  بهترین مکان ها کجا هستند، یک مقاله ای با موضوع  بهترین مکان سفر داخلی در پاییز نوشته شده است. توصیه می کنم حتما این مقاله را بخوانید.

نظرات

پیست اسکی دیزین عالیه اما پیست اسکی پلادکف اصلا خوب نیست. اما بهترین آخرین هفته زمستانی عالی را خواهید گذراند