معرفی بهترین مسیرها به استانبول

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

یکی از محبوب ترین شهرهای خارجی که ایرانی ها علاقه بسیار دارند به آنجا سفر کنند، شهر استانبول ترکیه است. در برخی از فصل های سال، تقاضا برای رفتن به این شهر بسیار زیاد تر از گذشته می شود. اما برای رسیدن به شهر استانبول ترکیه مسیرها و شرایط متفاوتی وجوددارد. در ادامه برای شما بهترین مسیرها به استانبول را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

مسیرهای سفر به استانبول با ماشین شخصی

اگر قصد دارید با ماشین شخص به شهر استانبول ترکیه سفر کنید، می توانم از همین حالا به شما بگویم که سخت ترین مسیر برای رسیدن به شهر استانبول ترکیه را انتخاب کرده اید. قبل ار اینکه به این شهر سفر کنید نیاز به یکسری امکانات دارید تا مشکلی در حین سفر برای شما بوجود نیاید. این امکانات شامل مواردی نظیر مواردی همچون گواهی نامه بین المللی، بیمه آکسا و..  می شود. اگر قصد سفر از تهران به استانبول ترکیه را دارید باید به شهر تبریز بروید و برای رسیدن به شهر استانبول باید از مسیرهای قزوین، زنجان و میانه عبور کنید. برای اینکه به شهر تبریز برسید نیاز دارید ۶۵۰ کلیومتر در راه باشید تا به مقصد برسید.

اما قبل از اینکه به شهر تبریز برسید سه تا مسیروجوددارد که می توانید وارد کشور ترکیه شوید و از آنجا باید چند مسیر مختلف را طی کنید تا به استانبول ترکیه برسید. اولین مسیر که با ماشین شخصی از آنجا می توانید عبور کنید.

 

مسیر تهران به استانبول

 

 • اولین مسیر مرز بازرگان که در ۲۹۰کلیومتری شهر تبریز قرار گرفته است. مرز بازرگان معروف ترین مسیر در مرز ترکیه قرار گرفته است. برای رفتن به شهرهای شمالی ترکیه مانند آنکارا و استانبول می توانید از مسیر بازرگان به ترکیه وارد شوید. قبل از اینکه وارد شهر بازرگان شوید بهترین کار این است که باک خودرو را پر کنید تا در مسیر به مشکلی برنخورید.
 • دومین مسیر  مرز سرو که در ۶۰ کیلومتری شهر ارومیه قرار گرفته است، سرو یکی از شهرهای استان های آذربایجان غربی ایران است. به دلیل اینکه این شهرستان نزدیک مرز قرار گرفته است، رفت و آمد به این شهربسیار زیاد است. اما نکته مهم نزدیک بودن این مسیر به کشور ترکیه است و مسافران و گردشگران بسیاری سالانه از این مسیر وارد این کشور می شوند و سپس به شهرهای مورد نظر می روند.
 • سومین و آخرین مسیر برای ورود به ترکیه مرز رازی که در ۷۰ کلیومتری شهر خوی واقع شده است. شهرستان خوی بزرگترین شهرستان آذربایجان غربی است که مبالادت و تبادلات کشوری در این شهر انجام می شود و به عنوان یک شهر تجاری به حساب می آید.

رعایت نکات مهم در سفر به استانبول

بنزین: قبل از ورود به ترکیه حتما باک بنزین ماشین خود را پرکنید؛ تا به یکی از شهرهای امن ترکیه وارد شوید. اگر باک بنزین شما پر نباشد شاید قبل از رسیدن به یکی از شهرها سوختی برای روشن کردن ماشین نداشته باشید و اینطوری می توانید جلوگیری از حوادث غیریقابل پیش بینی کنید.

بیمه مسافرتی : حتما قبل از سفر بیمه مسافرتی برای کشور ترکیه را خریداری کنید. هزینه درمان در ترکیه بسیار بالاتر از چیزی که  فکر می کنید، هست و بیمه مسافرتی کمک به کاهش هزینه های درمانی شما می کند.

زبان ترکی : اگر با ماشین شخصی خودتان به ترکیه سفر می کنید حتما این مورد را در نظر داشته باشید که زبان انگلیسی کاربردی برای شما نخواهد داشت و باید در شهرهای ترکیه حداقل زبان ترکی را بلد باشید تا بتوانید کوچکترین کارهای خودتان برسید.

هزینه سفر: برای اقامت در شهر های ترکیه نگران نباشید؛ از نظر مکان و هزینه مشکلی نخواهید داشت و می توانید با هزینه مناسب یک جای بسیار عالی را رزرو کنید و شب های عالی را بگذرانید.

کوپن های تخفیفی: برخی سایت ها یکسری کوپن ها و تخفیف های ارائه می دهند که برای کاهش هزینه های سفرتان بسیار کمک کننده است.

موزه های رایگان: برخی از مکان های دیدنی کشور ترکیه به مسافران و گردشگران اجازه می دهند بصورت رایگان از برخی مکان ها بازدید کنند و هزینه های اضافی را در جاهای دیگر خرج کنند. این مکان ها نظیر مصطفی کمال آتاتورک، سربازخانه ها، فورانس نایتینگل و.. را شامل می شود.

سفر به استانبول با ماشین شخصی

مسیرهای سفر به استانبول با قطار

اگر قصد سفر از تهران به استانبول را دارید قطارهای در مسیرهای گوناگون را می توانید انتخاب کنید. یکی از این قطارها تهران- استانبول است که در روزهای پنچشنبه مسافران حرکت می کنند و در روز یکشنبه به حیدرپاشا و به منطقه ای در قسمت آسیایی استانبول خواهند رسد. این قطار از ایستگاه‌های مختلف نظیر زنجان، تبریز و سلماس عبور می‌کند تا به مرز تبریز برسد. در ایستگاه تبریز تمام مدارک مسافران بررسی می‌کنند بعد از آن اجازه عبور به افراد داده خواهد شد. بعد از مرز کاپیکوی به ایستگاه وان می رسند که مسافران از قطار پیاده شده و با کشتی به سمت استانبول حرکت می کنند که پن ساعت طول می کشد به مقصد برسند و یک سفر لذت بخش در دریا را هم تجربه خواهید کرد.

زمان سفر با قطار تا شهر زیبای استانبول

اگر قصد دارید به کشور ترکیه با قطارسفر کنید، حدود ۶۰ ساعت در حرکت هستید تا به شهر زیبا و خوش آب و هوای شهر وان برسید و پس از آن حدودا ۵ تا ۱۰ ساعت در راه باشید تا به شهر استانبول برسید. این می تواند زمان زیادی ببرد اما می تواند یک سفر هیجانانگیز را برای شما رقم بزند. سایت سامتیک ساعت حرکت و برگشت قطارها را برای شما نشان می دهد. می توانید بلیط قطار تهران استانبول را بصورت آنلاین از سایت خریداری کنید.

سفر به استانبول با قطار

سفر به استانبول با خطوط هوایی

یکی از بهترین راه ها برای راحت سفر کردن بصورت هوایی است. استفاده از هواپیما برای سفرهای خارجی مناسبترین راه از بین دیگر وسائل حمل و نقل نظیر اتوبوس، وسائل شخصی و قطار است. هواپیما از نظر زمانی و امنیت بسیار بهتر از دیگر وسائل نقلیه خواهد بود.

خطوط هواپیمای ماهان، ایران ایر و زاگرس  از سمت تهران به استانبول در روزهای خاص پرواز دارد.

سفربا هواچیما به استانبول

سفر با هواپیمای زاگرس به استانبول

پروازهای رفت و برگشت مستقیم ایران ایر به استانبول همه روزه از تهران به استانبول و پروازهای برگشت هم به همین صورت انجام می گیرد. همچنین پرواز رفت و برگشت در ساعات مختلف انجام خواهد گرفت.بصورت کلی زمان پرواز ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می کشد.

سفر با هواپیمای ماهان به استانبول

اگر قصد پرواز با هواپیماهای ماهان را دارید می توانید در روزها و ساعات مختلف بلیط هواپیمای خود را خریداری کنید.سایت سامتیک بلیط هواپیما تهران استانبول را در ساعات مختلف بصورت آنلاین قرار داده است.۷

 

انتخاب نهایی و عالی مسیر استانبول

بصورت کلی در مورد تمام بهترین مسیرها به استانبول توضیح داده شده است و شما باید انتخاب نهایی را براساس نیازهای که دارید یکی را انتخاب کنید و بررسی شود که کدامیک از مسیرها برای سفر شما مناسب هست.

برچسب : سفر با قطار

نظرات

من همین پارسال رفتم ترکیه اتفاقا مسیر سفرمم خیلی شبیه بود به اینی که شما گفتید
منتها قیمت بنزین واقعا گرونه توی ترکیه ینی سفر هوایی به نظرم خیلی بهتره
البته اگر وقت و پول داشته باشید سفر زمینی اشم خوبه
منتها اگر بلیط هواپیما بخرید خیلی خیلی به صرفه تره
بهرحال تجربه مو منتقل کردم

  سلام دوست عزیز
  بابت ثبت نظر متشکریم. قطعا ثبت تجربه سفر یکی از بهترین کارهایی هست که می تونید انجام بدید. بابت انتقال تجربیات بسیار از شما ممنونیم

سلام وقت بخیر؛در مورد بهترین زمان سفر به استانبول هم یک مقاله بنویسید

  سلام علی جان
  در مقاله راهنمای سفر به استانبول می تونید در مورد بهترین زمان سفر به این شهر بخونید. خوشحال میشیم باز هم نظراتتون رو با ما در میون بگذارید.