خرید بلیط هواپیما پارس آباد

بلیط هواپیما پارس آباد

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

پارس آباد را می توان در جمع مهمترین شهرهای اردبیل به حساب آورد. البته ممکن است تصور کنید که پارس آباد منطقه ای بسیار سرد است، اما جالب است بدانید که پارس آباد شهری با آب و هوای نسبتا گرم و معتدل شناخته می شود. این شهر در منطقه ای جلگه ای قرار داشته و ترکیبی از آب و هوای مناسب و خاک حاصلخیر باعث شده تا این شهر به منطقه ای بسیار زیبا و البته مناسب برای کشاورزی و باغداری تبدیل شود. محصولات کشاورزی بسیاری هر ساله از این شهر به تمام شهرهای کشور ارسال می شود.

البته به دلیل رونق کشاورزی در این منطقه می توان گفت که پارس آباد به یک منطقه صنعتی نیز تبدیل شده و میزان زیادی از سفرهایی که به سمت این شهر انجام می شود در دسته سفرهای کاری قرار می گیرد. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که پارس آباد به دلیل برخورداری از شرایط بسیار مساعد آب و هوایی یک منطقه زیبا با چشم اندازهای فوق العاده طبیعی هم هست که جاذبه های دیدنی همچون رودخانه ارس، قره سو، یورت تپه سی، تپه های عودجه و قیزیل تپه و بسیاری از دیدنی های دیگر را در خود جای داده است.

شهرهایی که پرواز مستقیم به پارس آباد دارند

فرودگاه بین المللی پارس آباد

فرودگاه بین المللی پارس آباد

ممکن است به این مسئله فکر کنید که با وجود اینکه بسیاری از شهرهای بزرگ کشور همچنان مجهز به فرودگاه نیستند آیا وجود فرودگاه در پارس آباد ضروری بوده است؟ در پاسخ باید بگوییم که پارس آباد مغان دومین شهر بزرگ استان اردبیل است و قطعا از اهمیت زیادی برخوردار است. قضیه زمانی جالب تر می شود که بدانید این فرودگاه در سال 1330 تاسیس شده است.

این فرودگاه همواره یکی از فرودگاه های پراهمیت در شمال غرب کشور است و دلیل اهمیت آن نیز نقش مهم این شهر در زمینه های تجاری و اقتصادی کشور بوده است. این فرودگاه برنامه پرواز مشخصی نیز دارد و به شهر تهران پروازهایی منظم دارد.

در حال حاضر تنها شرکت هواپیمایی فعال در این فرودگاه شرکت هواپیمایی ایران ایر (هما) است. در ادامه اطلاعاتی کلی درباره فرودگاه پارس آباد ارائه می دهیم و پس از آن به روش های دسترسی و امکانات این فرودگاه اشاره می کنیم.

نام این فرودگاه بین المللی Parsabad-Moghan Airport بوده و کد یاتا PFQ و کد ایکائو OITP است.

فرودگاه پارس آباد در فاصله ای 7 کیلومتری از مرکز شهر پارس آباد قرار داشته و دسترسی به آن از طریق وسایل نقلیه عمومی نیز امکان پذیر است. آدرس دقیق فرودگاه بین المللی پارس آباد: شهرستان پارس آباد، کیلومتر ۵ جاده کشت و صنعت مغان. دسترسی به فرودگاه پارس آباد مغان از طریق اتوبوس و تاکسی و البته اتومبیل شخصی امکان پذیر است.

وبسایت رسمی فرودگاه پارس آباد https://parsabad.airport.ir است.

در این فرودگاه برای رفاه حال مسافران خدمات و امکاناتی نیز در نظر گرفته شده است. البته این امکانات ممکن است در مقابل امکانات فرودگاه های بزرگ کشور قابل مقایسه نباشند، اما با توجه به قدیمی بودن فرودگاه می توانیم این مسئله را طبیعی بدانیم.

مرکز تلفن، پارکینگ، دسترسی به اینترنت در محیط داخلی فرودگاه و نمازخانه برخی از امکانات این فرودگاه هستند. همچنین بخش هایی نیز برای ساختمان سپاه و ساختمان پلیس در نظر گرفته شده است که در صورت نیاز می توانید به این بخش های داخلی فرودگاه مراجعه کنید.

قیمت بلیط هواپیما پارس آباد

جدول زیر لیست قیمت بلیط هواپیما را در مسیرهای مختلف و برای شرکت های هواپیمایی نشان میدهد. این قیمت ها برای بلیط هواپیما پارس آباد سیستمی بوده مصوب آذرماه 97 است.

هواپیمایی مبدا مقصد حداقل قیمت حداکثر قیمت
ایران ایر تهران پارس آباد 1,700,000 ریال 5,100,000 ریال

شرکت های هواپیمایی در مسیر پارس آباد

نظرات