خرید بلیط هواپیما خوی

بلیط هواپیما خوی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

شهر خوی با اینکه چندان شناخته نیست و شهرت زیادی در بین شهرهای کشور ندارد، اما بعد از ارومیه، دومین شهر مهم و پراهمیت استان آذربایجان غربی است. این شهر یکی از شهرهای تاریخی منطقه شال غرب ایران نیز محسوب می شود.

این شهر در نزدیکی خاک ترکیه قرار دارد و می توان آن را یکی از غربی ترین مناطق ایران دانست. البته برای رسیدن به شهر خوی می توانید از وسایل نقلیه متفاوتی استفاده کنید، اما بلیط هواپیمای خوی همچنان پر استفاده ترین و محبوب ترین روش سفر به این شهر است.

خوی یک شهر تماما هنری و فرهنگی محسوب می شود. از برگزاری سالانه کنگره شمس تا مکان های تاریخی و دیدنی این شهر و مقبره شمس تبریزی، همه و همه باعث شده اند که این شهر به مقصدی جذاب بر علاقه مندان فرهنگ و هنر تبدیل شود.

برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری خوی عبارتند از: بازار قدیمی خوی – آرامگاه شمس تبریزی – دروازه سنگی – خانه کبیری – مسجد مطلب خان. هر کدام از این جاذبه های گردشگری به تنهایی بهانه خوبی برای سفر به این شهر زیبا هستند.

البته تنها جاذبه های دیدنی تاریخی و فرهنگی نیستند که باعث شده اند خوی به مقصدی جذاب برای سفر تبدیل شود، بلکه طبیعت زیبا و آب و هوای خوب همواره از ویژگی های جذاب دو آذربایجان بوده و هستند.

شهرهایی که پرواز مستقیم به خوی دارند

فرودگاه خوی

فرودگاه خوی

همانطور که خوی بعد از ارومیه دومین شهر پراهمیت آذربایجان غربی است، فرودگاه خوی نیز پس از فرودگاه ارومیه دومین فرودگاه مهم و پرتردد آذربایجان غربی به حساب می آید. زمان تاسیس این فرودگاه به سال 1372 باز می گردد. البته سال 72 مربوط به شروع عملیات احداث این فرودگاه است و سال 83 با فرود اولین هواپیما در این فرودگاه عملا فرودگاه خوی بهره برداری شد.

ویژگی اصلی فرودگاه خوی زیبایی ظاهری و بنای به شدت جذاب آن است. این فرودگاه را می توانیم از زیباترین فرودگاه های کشور، به خصوص در میان فرودگاه های شهرهای کوچک بدانیم. دلیل اصلی که باعث اهمیت فرودگاه خوی شده است هم مرز بودن این منطقه با کشور ترکیه است. اکنون این فرودگاه مهمترین دروازه توسعه شمال استان آذربایجان غربی در زمینه جابجایی مسافر، توریست، بازرگانان، هنرمندان و … است.

البته این فرودگاه با حدود نشست و برخاست نزدیک به 200 هواپیما در سال و جا به جایی نزدیک به 80 هزار مسافر در سال یک فرودگاه نسبتا پرتردد نیز محسوب می شود.

تنها شرکت هواپیمایی فعال در این فرودگاه هواپیمایی ایران ایر است. در حال حاضر این فرودگاه تنها در مسیر تهران خوی و بالعکس فعالیت دارد، اما قرار است به زودی امکان پرواز در مسیر خوی مشهد و بالعکس، خوی به وان ترکیه و بالعکس، خوی به نجف و بالعکس و خوی به کربلا و بالعکس نیز فراهم شود. پروازهایی که به سمت تهران انجام می شود نیز در سه نوبت در هفته انجام می گیرند.

این فرودگاه در حال حاضر امکان میزبانی سه فروند هواپیما از انواع توپولوف، فوکر 100، فوکر 50، بوئینگ 737، BEA 146 و سوخو سوپرجت 100 را دارا می باشد.

کد یاتا فرودگاه خوی OITK و کد ایکائو این فرودگاه KHY است. این فرودگاه مجهز به امکانات پذیرایی و پارکینگی به ابعاد 150 در 100 متر است.

 

قیمت بلیط هواپیما خوی

جدول زیر لیست قیمت بلیط هواپیما را در مسیرهای مختلف و برای شرکت های هواپیمایی نشان میدهد. این قیمت ها برای بلیط هواپیما خوی سیستمی بوده مصوب آذرماه 97 است.

هواپیمایی مبدا مقصد حداقل قیمت حداکثر قیمت
ایران ایر تهران خوی 1,900,000 ریال 5,500,000 ریال

شرکت های هواپیمایی در مسیر خوی

نظرات