خرید بلیط هواپیما جهرم

بلیط هواپیما جهرم

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

جهرم از شهرهای مهم استان فارس است. این شهر که در نیمه جنوبی استان فارس قرار گرفته شهری کوهستانی به حساب می آید و بیش از ۸۰ درصد وسعت آن را ارتفاعات تشکیل داده است. از نظر شرایط آب و هوایی جهرم از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است و این شهر به دلیل برخورداری از طبیعتی زیبا یکی از جاذبه های گردشگری استان فارس به شمار می رود. بیشتر مردم جهرم در زمینه کشاورزی و باغداری فعالیت می کنند و این شهر نیز مانند بسیاری از شهرهای کشور یک شهر صنعتی نیز به شمار می رود.

با توجه به تمامی این موارد می توان با اطمینان گفت که سفرهای منتهی به شهر جهرم هم شامل سفرهای گردشگری و هم شامل سفرهای تجاری است. اما نقش جاذبه های گردشگری این شهر هم در حجم زیاد سفرها به این شهر تاثیرگذار است. برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری جهرم عبارتند از: آبشار مروارید خفر – تل قلعه – بقعه شیخ خلیفه – پل گچی اسفل – مسجد جامع جهرم – چهار طاقی آتشکده قطب آباد – غار سنگ تراشان – آتشکده قدمگاه – غار شفق.

یکی از راه های سفر به شیراز استفاده از بلیط هواپیمای جهرم است. البته امکان سفر به این شهر از طریق قطار و اتوبوس هم موجود است، اما بهترین راه برای سفر به این شهر استفاده از هواپیماست. البته بلیط هواپیمای جهرم نیز معمولا فروش خوبی دارد چرا که حجم زیادی از سفرها به مقصد این شهر را سفرهای تجاری تشکیل می دهد.

شهرهایی که پرواز مستقیم به جهرم دارند

فرودگاه جهرم

فرودگاه جهرم

معمولا فرودگاه هایی که حتی فکر نمی کنید در حال حاضر وجود داشته باشند به حدی قدیمی هستند که در لیست قدیمی ترین فرودگاه های ایران قرار می گیرند. البته این مسئله نشان از اهمیت این شهرها دارد. یکی از این شهرها جهرم است. عملیات ساخت فرودگاه شهر جهرم در 1346 شروع شد و سرانجام در سال 1348 به بهره برداری رسید.

این فرودگاه 124 هکتاری از امکانات و تجهیزات نسبتا خوبی برخوردار است. سامانه های کمک ناوبری، سامانه مراقبت پرواز، سالن مسافر و هواشناسی از مهمترین تجهیزات این فرودگاه است که فرودگاه جهرم را پس از فرودگاه بسیار پیشرفته شیراز به دومین فرودگاه مجهز استان فارس بدل می کند.

در حال حاضر تنها شرکت های هواپیمایی فعال در این فرودگاه ایرلاین های ایران ایر و آتا هستند. کد یاتا فرودگاه جهرم JAR و کد ایکائو این فرودگاه نیز OISJ است.

این فرودگاه در حال حاضر تنها در مسیر پروازی جهرم تهران و بالعکس پرواز دارد و متاسفانه امکان پرواز از این شهر به دیگر شهرهای کشور در حال حاضر موجود نیست. البته با توجه به برنامه های توسعه این فرودگاه احتمالا امکان پرواز به شهرهای دیگر نیز فراهم خواهد شد. مقاصدی که احتمال افزودن آن ها به لیست مقاصد پروازی فرودگاه جهرم وجود دارد عبارتند از مشهد مقدس و نجف اشرف.

فرودگاه جهرم در فاصله 10 کیلومتری از مرکز شهر جهرم قرار دارد. این فرودگاه در نزدیکی دانشگاه آزاد اسلامی جهرم و مجتمع گردشگری-اقامتی پردیس جهرم قرار گرفته است.

قیمت بلیط هواپیما جهرم

جدول زیر لیست قیمت بلیط هواپیما را در مسیرهای مختلف و برای شرکت های هواپیمایی نشان میدهد. این قیمت ها برای بلیط هواپیما جهرم سیستمی بوده مصوب آذرماه 97 است.

هواپیمایی مبدا مقصد حداقل قیمت حداکثر قیمت
ایران ایر تهران جهرم 2,300,000 ریال 6,800,000 ریال

شرکت های هواپیمایی در مسیر جهرم

نظرات