بلیط هواپیما بندرلنگه

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

بندرلنگه در استان هرمزگان، یکی دیگر از بنادر تجاری و مهم در کشور است که در بخش های جنوبی قرار دارد و به علت قرارگیری در مسیر سه شاه راه ارتباطی زمینی و همچنین دسترسی به آب های بین المللی، یکی از کانون های تجاری کشور باشد. بندرلنگه به دلیل نزدیکی به تنگه هرمز به عنوان یکی از مراکز تجاری اصلی در ساحل شمالی خلیج فارس نیز به حساب می آید.

درگذشته بندرلنگه مرکز صید عمده مروارید دنیا بود و به همین دلیل به نام بندر مروارید نیز شناخته می شود و با این حساب می توان به راحتی به اهمیت تاریخی آن نیز پی برد. بندرلنگه همواره از گذشته یک مرکز ترانزیتی مهم بوده است و به همین دلیل سال ها پیش اقدامات لازم برای تاسیس فرودگاه بندرلنگه انجام شد تا خرید بلیط هواپیما بندرلنگه و سفربا هواپیما برای آن فراهم شود.

بندرلنگه در برخی منابع به عنوان شهر مساجد و برکه ها نیز معرفی شده است چرا که بناهای ارزشمندی در آن وجود دارد که همگی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده اند. بندر لنگه در فاصله ۱۶۳۱ کیلومتر تهران قرار دارد و یکی از مهمترین شهرهای استان هرمزگان است. قدمت این بندر حتی به دوران هخامنشی نیز می رسد و در احتمال می رود که منظور از بندر “گوگونا” همان بندرلنگه امروزی است.

بندرلنگه در دوره قاجاریه به علت زیبایی و جاذبه های بی نظیرش به عنوان عروس بنادر ایران شناخته میشد و در دوره کریم خان زند نیز با ایجاد راه ارتباطی دریایی با خلیج فارس از طریق بندرلنگه، رونق تجاری این منطقه بهبود و گسترش بسیار بیشتری پیدا کرد. امروزه نیز بندرلنگه از مهمترین بنادر حاشیه شمالی خلیج فارس به حساب می آید و دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی و گردشگری بسیار زیادی در کنار اهمیت استراتژیک خود است و هر ساله پذیرای مسافران بسیاری از نقاط مختلف کشور می باشد.

شهرهایی که پرواز مستقیم به بندرلنگه دارند

فرودگاه بندرلنگه

فرودگاه بندرلنگه

همانطور که گفته شد بندرلنگه یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب کشور است که همانند بندرعباس، از جمله شهر و بنادر استراتژیک و مهم ایران به حساب می آید. به همین دلیل و به منظور دسترسی هوایی به این بندر، در سال 1297 فرایند احداث فرودگاه بندرلنگه آغاز شد.

اولین پروازهایی که از فرودگاه بندرلنگه به انجام می رسید پرواز به دو کشور هند و انگلستان بود و بعد از فرودگاه بوشهر، فرودگاه بندرلنگه دومین آشیانه هواپیمایی های بریتیش ایرویز و کی ال ام هلند بوده است. برج مراقبت و بنای اصلی ساختمان که در سال های اولیه احداث شده بود تا سال های 1383 و 1384 همچنان فعال و مورد استفاده بودند، اما با احداث ساخختمان های اصلی در سال های بعد، کاربری این بناهای قدیمی متوقف شد.

فرودگاه بندرلنگه در دسته فرودگاه های عمومی قرار می گیرد و کد یاتا آن BDH و کد ایکائو آن نیز OIBL است، با اینحال نرخ خرید بلیط هواپیما بندرلنگه به منظور باربری هوایی در رتبه بالاتری قرار دارد. به عنوان مثال در سال 2016 بالغ بر 19.5 تن بار و 87 هزار نفر مسافر در این فرودگاه جابجا شده است.

فرودگاه بندرلنگه همچنین از سال 1385 و با بهره برداری از ساختمان های تازه احداث شده اش، پروازهای بین المللی خود را نیز به مقصد دبی آغاز کرد و به عنوان یک مرز هوایی بین المللی شناخته شد.

قیمت بلیط هواپیما بندرلنگه

جدول زیر لیست قیمت بلیط هواپیما را در مسیرهای مختلف و برای شرکت های هواپیمایی نشان میدهد. این قیمت ها برای بلیط هواپیما بندرلنگه سیستمی بوده مصوب آذرماه 97 است.

هواپیمایی مبدا مقصد حداقل قیمت حداکثر قیمت
ایران ایر شیراز بندرلنگه 1,600,000 ریال 4,500,000 ریال
ایران ایر تهران بندرلنگه 2,700,000 ریال 8,200,000 ریال
آسمان شیراز بندرلنگه 1,300,000 ریال 3,160,000 ریال

شرکت های هواپیمایی در مسیر بندرلنگه

نظرات