خرید بلیط هواپیما اردبیل

بلیط هواپیما اردبیل

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

شهرستان اردبیل در استان اردبیل و مرکز این استان، در شمال غرب کشور قرار دارد و یکی از کلان شهرهای کشور است. شهری که در دوره تاریخی خود مرکز حکومت تعدادی از پادشاهان ایران بوده است. اردبیل یکی از شهرهای تاریخی ایران است که دوره صوفیه از این شهر سرگرفته است. در گذشته اردبیل به نام شهر دارالامان شناخته می شده و به واسطه گذشته تاریخی خود دارای آثار تاریخی بسیار زیادی است. واژه اردبیل کلمه ای تمام ایرانی است که ریشه ای اوستایی دارد و متشکل از دو واژه آرتا به معنی مقدس و ویل به معنی شهر است، واژه هایی که برای کلمات دیگری همچون اردکان، اردوان و اردستان نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

شهرستان اردبیل یکی از مراکز تاریخی و مهم کشور است و به همین سبب تمام راه های دسترسی به آن نیز از گذشته مورد احداث قرار گرفته است. اردبیل دارای یک فرودگاه بین المللی به نام به همین نام می باشد که امکان خرید بلیط هواپیما اردبیل را برای تمام افراد کشور فراهم کرده است. امکان خرید بلیط هواپیما اردبیل در حال حاضر از بسیاری شهر و استان های مهم کشور فراهم است و در ادامه شهرهای بیشتری نیز به لیست فعلی اضافه خواهد شد.

اردبیل در فاصله ۶۰۰ کیلومتری از تهران به عنوان پایتخت کشور قرار دارد و مدت زمان سفری آن با استفاده از جاده های زمینی در حدود ۷ ساعت است. اما اگر سفر هوایی و خرید بلیط هواپیما اردبیل را انتخاب کنید مدت زمان سفر شما به یک ساعت و بیست دقیقه کاهش پیدا می کند.

خوشبختانه سفر به اردبیل نیازمند صرف هزینه های گزاف هم نیست و می توانید با انتخاب اردبیل به عنوان یک مقصد سفری واقعا جذاب، با صرف کمترین هزینه، تجربه ای بیاد ماندنی از گردشگری در ایران به دست بیاورید.

شهرهایی که پرواز مستقیم به اردبیل دارند

فرودگاه بین المللی اردبیل

فرودگاه بین المللی اردبیل

شهر اردبیل به لحاظ اهمیت تاریخی و مهمی که در عرصه های سیاسی، اقتصادی و گردشگری کشور دارد از سال ها پیش مورد توجه بوده است و در سال های 1352 عملیات احداث فرودگاه در آن مورد بررسی قرار گرفت. فرایند انجام بررسی های لازم برای احداث فرودگاه اردبیل نزدیک به 6 سال طول کشید و در نهایت عملیات احداث فرودگاه بین المللی اردبیل در سال 1358، یعنی یکسال پس از پیروزی انقلاب آغاز شد.

البته در خلال سال های جنگ فرایند احداث متوقف شده و به سال های 1368 به بعد موکول شد تا اینکه در نهایت در سال 1370 احداث فرودگاه به پایان رسید. در سال 1373 نیز فرودگاهبین المللی اردبیل به عنوانیک فرودگاه مستقل به صورت تمام و کمال مورد بهره برداری عمومی و دسترسی قرار گرفت.

فرودگاه اردبیل دارای 2 ترمینال مسافربری مجزا در خود است که برای پروازهای داخلی و خارجی مورد استفاده اند. همچنین در این فرودگاه به استفاده از بروزترین سیستم های پروازی و فرودگاهی پرداخته شده اتس و براساس اطلاعات موجود در سال 2016 بالغ بر 2 هزار پرواز در این فرودگاه انجام شد که نشان دهنده فعالیت و اهمیت فرودگاه بین المللی اردبیل است.

اولین هواپیماهایی که در آشیانه فرودگاه بین المللی اردبیل حضور پیدا کردند، هواپیماهای فوکر 100 و توپولوف های روسی بودند. فرودگاه اردبیل دارای کد یاتا ADU و کد ایکائو OITL در پروازهای خود است. فرودگاه به لحاظ جغرافیایی در بخش های شمال شرق شهر قرار دارد که بهترین راه دسترسی به آن نیز استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و یا شخصی است.

مسیر دسترسی به فرودگاه اردبیل برای مسافران با استفاده از جاده اختصاصی فرودگاه فراهم شده است که در مسیر بزرگراه شهید دادمان قرار دارد. فرودگاه اردبیل در فاصله 16 کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته است. فرودگاه اردبیل دارای یک فرودگاه غیر مسقف شبانه روزی نیز هست. از جمله خدمات و امکانات رفاهی موجود در فرودگاه بین المللی اردبیل می توانیم به انواع غرفه های تجاری در آن اشاره کنیم. همچنین مواردی همچون سیستم های اطلاع رسانی، تابلو های پروازی، نمازخانه، واحدهای اورژانس، شعبات بانکی، دفاتر هواپیمایی های فعال و انواع رستوران و کافی شاپ ها نیز در این فرودگاه وجود دارد.

قیمت بلیط هواپیما اردبیل

جدول زیر لیست قیمت بلیط هواپیما را در مسیرهای مختلف و برای شرکت های هواپیمایی نشان میدهد. این قیمت ها برای بلیط هواپیما اردبیل سیستمی بوده مصوب آذرماه 97 است.

هواپیمایی مبدا مقصد حداقل قیمت حداکثر قیمت
ساها مشهد اردبیل 2,465,000 ریال 6,997,000 ریال
ایران ایر مشهد اردبیل 2,700,000 ریال 7,900,000 ریال
ایران ایر تهران اردبیل 1,600,000 ریال 4,500,000 ریال
آسمان تهران اردبیل 1,300,000 ریال 3,160,000 ریال

شرکت های هواپیمایی در مسیر اردبیل

نظرات