کاشان گردی در فصل بهار

کاشان گردی در بهار

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

فصل بهار یکی از بهترین زمان های سفر است و اصلا فرقی نمی کند کدام نقطه از کشور را برای گردشگری در نظر داشته باشید، هوا به قدری خود است که همه جا خوش می گذرد. اما مسلما سفر کردن با برنامه ریزی و هدف گذاری برای مقصد سفر مطئمنا دلچسب تر خواهد بود. پس در ادامه با کاشان گردی در بهار به عنوان یکی از جذابترین شهرهای بهاری ایران با ما همراه باشید.

جاذبه های بهار کاشان را بهتر بشناسید

پیش از آنکه بخواهیم خیلی صریح و مستقیم به سراغ جاذبه های کاشان گردی در بهار بپردازیم، باید کمی اطلاعات در مورد این شهر سنتی و زیبا در اختیار شما بگذاریم. کاشان شهری بسیار زیبا، کهن و پر از جاذبه و میزبان آثار گردشگری بسیار زیادی است.

کاشان از شهرستان های استان اصفهان می باشد و با داشتن جاذبه های گردشگری متنوع، نقش مهمی در صنعت گردشگری کشور دارد. کاشان یکی از شهرهای کشور است که بیشتر جذابیت ممکن را در فصل بهار دارد و بهترین زمان برای سفر به کاشان فصل بهار است.

دیدار از باغ فین کاشان، بهترین جاذبه کاشان گردی در بهار

اگر به کاشان سفر کرده باشید، به خوبی می دانید که یکی از زیباترین و بهترین جاذبه های کاشان همین باغ فین کاشان است. باغ فین نمونه کاملی از باغ های ایرانی می باشد که به لحاظ تاریخی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در برخی اطلاعات تاریخی موجود چینی عنوان شده است که قدمت باغ تاریخی فین به دوران هخامنشی بازمی گردد و به دستور جمشید بوده است.

باغ فین کاشان

مجموعه باغ فین در دوره های مختلفی ساخته و تکمیل شده است و در دیگر دوران ها هم مورد توجه حاکمان زمان بود. بطوریکه در دوره آل بویه و ایلخانیان نیز بخش هایی از آن گسترش یافته و یابازسازی شد.

حمام فین، حمام تاریخی ایران

دو حمام هم و تاریخی در کاشان وجود دارد که از مهمترین مکان های تاریخی ایران است. هر دوی این حمام ها در بخش جنوبی باغ فین قرار دارند و به نام های حمام بزرگ و حمام کوچک شناخته می شوند. هر دو حمام نامبرده به دستور فتحعلی شاه قاجار ساخته شده اند.

حمام فین در بخش جنوبی باغ فین قرار دارد و حتما از شهرت آن اطلاع دارید که محل قتل امیرکبیر است، تلخ ترین و مهمترین رخداد سیاسی-تاریخی که در گذشته ایران روی داد.

مسجد و مدرسه آقا بزرگ کاشان

در بین مقاصد کاشان گردی در بهار، دومین اثر زیبایی که باید از آن بازدید کنید مسجد و مردسه آقا بزرگ کاشان است. یکی از زیباترین و باشکوه ترین مساجدی که در دوران قاجار بنا شد. فرایند احداث و ساخت این بنا به کمک مالی حاج محمدتقی خانبان اجام شد و در نهایت در دوره سلطنت ناصرالدین شاه احداث آن به پایان رسید.

مدرسه آقا بزرگ کاشان

بهترین زمان دیدار از این بنای باشکوه در بین جاذبه های دیدنی کاشان فصل بهار است و می تواند یکی از بهترین گزینه های شما برای کاشان گردی در بهار باشد.

آتشکده نیاسر کاشان، آتشکده ای از دوران ساسانیان

آتشکده نیاسر بنایی چهارطاق و به جامانده از دوران حکومت ساسانیان است که در ارتفاعات منطقه نیاسر کاشان قرار دارد. آتشکده ها در گذشته مکانهایی بودند که برای برگزاری مراسم های مذهبی دین زرتشت استفاده می شدند. این اثر تاریخی که به نام‌ های «چهار قاپو» و «چهار دروازه» نیز شهرت دارد، توسط باستان‌ شناسان در گروه قدیمی‌ ترین و عظیم‌ ترین نمونه‌ های بنای چهارطاقی ایرانی قرار گرفته است که اتفاقا در بین دیگر آثار مشابه، سالم‌ تر بوده و خسارات و خرابی‌ های کمتری را به خود دیده است.

تپه های سیلک کاشان، نمونه ای از کهن ترین تمدن ایران

قطعا بازدید از مکانی که می‌تواند از کهن‌ ترین  تمدن‌ های تاریخ بشری باشد، جالب و هیجان‌ انگیز خواهد بود. تپه‌ های سیلک کاشان (گورستان‌ های الف و ب که هر کدام به ترتیب از قدمتی بیش از ۳۵۰۰ و ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد برخوردار است و لایه های تمدنی متفاوتی توسط باستان شناسان رقم خورده)، که برای علاقمندان به تاریخ و باستان‌شناسی بسیار جذاب است.

آتشکده 7500 نیاسر کاشان

این زیگورات که از گل رس و سفال ساخته شده که تا مدت‌ ها از وجود آنها، اطلاعاتی در دسترس نبود تا پس از جاری‌ شدن سیل در هشتاد سال پیش، سر از خاک بیرون آورده و به عنوان آثاری تاریخی و ارزشمند، مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت. این تپه های باستانی یکی دیگر از بهترین گزینه ها برای کاشان گردی در بهار است.

خانه بروجردی های کاشان، جاذبه ای متفاوت در فصل بهار

در کاشان عمارت و خانه های قدیمی با معماری هایی بسیار زیبا و شگفت انگیز وجود دارد و یکی از بهترین نمونه های آنها، خانه بروجردی در کاشان است. خانه بروجردی در بهار یکی از مقاصد محبوب کاشان گردی است که معماری منحصر بفرد و شهرتی مثال زدنی دارد.

خانه بروجردی های کاشان

یکی از بهترین زمان ها برای دیدار از خانه بروجردی های کاشان فصل بهار است و به واسطه ویژگی های تاریخی و ارزشمندی که دارد می تواند یکی از بهترین مقاصد کاشان گردی در بهار باشد.

غار نیاسر یا غار تالار رئیس کاشان

در بین جاذبه های دیدنی کاشان غاری بسیار زیبا و دیدنی وجود دارد که در نزدیکی روستای نیاسر واقع شده است و از عجیب ترین جاذبه های گردشگری کاشان است. براساس بررسی های انجام شده قدمت این غار به بیش از ۲۰۰۰ سال پیش باز می گردد و تماما به دست بشر احداث شده است.

غار تالار رئیس کاشان

در مورد علت ایجاد این غار اطلاعات دقیق در دست نیست و روایات مختلفی وجود دارد، اما همگی بر یک نکته اتفاق نظر دارند و آن برگزاری مراسم های مذهبی و دینی اعلام شده است. امروزه این مکان به یکی از جاذبه های گردشگری کاشان تبدیل شده است و مخاطبین بسیاری را در بین گردشگران دارد.

قمصر کاشان، بهترین جاذبه کاشان گردی در بهار

یکی از زیباترین و جالب ترین جاذبه های گردشگری کاشان، قمصر کاشان می باشد که به گلاب خوش عطر و مشهورش معروف است. سرزمینی مملو از گل های محمدی که در اواسط فصل بهار به بهشتی بی نظیر تبدیل می شود و میزبان جمع بسیاری از گردشگران و توریست های داخلی و خارجی است.

قمصر کاشان

مشاهده چشم انداز بی نظیر مزارع گل محمدی قمصر کاشان یک جاذبه تکرار نشدنی است که فقط در کاشان می توانید شاهد آن باشید. پس اگر قمصر کاشان را به عنوان یکی از مقاصد کاشان گردی در بهار معرفی کنیم، از دیدار آن پشیمان نخواهید شد.

روستای ابیانه، بهترین روستای کاشان برای گردشگری در فصل بهار

فرقی نمی کند اهل سفر و گردشگری باشید یا نه، نام روستای ابیانه را همه شنیده اند. یکی از زیباترین و منحصر به فردترین روستاهای تاریخی ایران که گردشگران و توریست های خارجی بسیار زیادی را در هر سال به سوی خود می کشد. ابیانه یکی از مرتفع ترین مناطق مسکونی در کشور است که آب و هوایی معتدل و معماری بی نظیری در بناهایش دارد.

روستای ابیانه کاشان

منازل روستا کاملا روی دامنه‌ پرشیب شمال رودخانه‌ احداث شده که دارای پنجره‌ های چوبی ارسی و نمای خارجی پوشیده شده با خاک سرخ رنگ است. بازدید از این مکان زیبا، روح و جسم آدمی را بواسطه‌ طبیعت جالب و مناظر دیدنی شگفت‌انگیز، جلا می‌ بخشد.

کاشان جاذبه های دیدنی و تاریخی بسیار زیادی دارد و بهترین زمان دیدار از آن فصل بهار است. پس برای سال جدید توصیه می کنیم اولین سفر خود در سال را به دیدار از کاشان اختصاص دهید. به خصوص که بهتر است در ماه ای پایانی فصل به کاشان بروید تا بتوانید در مراسم گلاب گیری قمصر هم شرکت داشته باشید.

نظرات