پیش فروش بلیط قطارهای نوروزی

پیش فروش بلیط سفرهای نوروزی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

پر تب و تاب ترین فصل سفرهای تفریحی، زیارتی و خانوادگی فصل بهار و تعطیلات عید نوروز٫ بازه ۱۵ روزه اول بهار بهترین تعطیلات پیوسته ی سال برای هموطنان است که بیشترین حجم سفرها را نیز به خود اختصاص داده است. آغاز سال نو، آب و هوای غالبا مناسب و تعطیلی های چندین روزه، خانواده ها و سفر دوستان را ناگزیر به غنیمت شمردن این فرصت کرده است. بهترین وسیله سفر برای این تعطیلات نیز با توجه به حجم ترافیک جاده ای کشور استفاده از وسایل نقلیه بین شهری یعنی اتوبوس، قطار و هواپیماست.

 

پیش فروش بلیط قطار نوروز 98

 

پیش فروش بلیط نوروز ۹۸

اگر لیستی از اصلی ترین دغدغه های سفر در این بازه زمانی را بخواهیم مشخص کنیم، شاید هزینه سفر، تهیه بلیط و ترافیک جاده ای مهمترین آنها باشد. چنانچه علاقمند به سفر با قطار و هواپیما برای تعطیلات ۱۵ روزه نوروز هستید، اطلاع از زمان و نحوه پیش فروش بلیط های نوروزی اجتناب ناپذیر است. در ادامه توضیح کوتاهی درمورد زمان و نحوه پیش فروش بلیط سفرهای نوروزی خواهیم داشت.

 

زمان آغاز پیش فروش بلیط های نوروزی؟

اطلاع از زمان پیش فروش بلیط ها از آن جهت اهمیت دارد که با افزایش حجم سفرها در این تعطیلات، یافتن بلیط مناسب برای وسیله مورد نظر نیز دشوار خواهد بود. هواپیما و قطار وسایلی هستند که بیشترین تقاضا را داشته و بالطبع تهیه بلیط آنها نیز دغدغه مهم مسافران خواهد بود.

هر ساله شرکت حمل و نقل هوایی و ریلی کشور، شرکت های زیر مجموعه را موظف میکند تا در بازه زمانی مشخص نسبت به اعمال نرخ مصوب و فراهم آوردن امکان رزرو بلیط برای تعطیلات عید نوروز اقدام نمایند.

این بازه زمانی معمولا برای بلیط های قطار و بلیط های هواپیما از ۱۵ بهمن ماه هر سال آغاز شده و تا پایان آن سال ادامه پیدا می کند. مسافران عزیز با شروع این پیش فروش می توانند بلیط دلخواه را برای تمامی مسیرهای داخلی کشور در بازه زمانی ۲۵ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین ماه رزرو نمایند.

مهمترین نکته درمورد زمان آغاز پیش فروش بلیط ها، توجه به حجم تقاضا برای تهیه بلیط و محدود بودن ظرفیت هاست. اگر برنامه منعطفی برای سفر در تعطیلات نوروزی ندارید و قصد سفر با هواپیما یا قطار را دارید پیشنهاد می شود حتما برنامه مشخصی از زمان دقیق حرکت و تعداد نفرات همراه خود بدست آورید چرا که معمولا ظرفیت بلیط های نوروزی قطار و هواپیما ظرف چند روز برای تاریخ های پیش از ۱ فروردین و منتهی به ۱۵ فروردین به پایان میرسد.

 

بلیط های موجود برای سفرهای نوروزی

حجم بالای سفرهای نوروزی تقریبا تمامی وسایل خدماتی موجود در کشور را برای میزبانی از مسافران آماده به کار می کند. در نتیجه تقریبا امکان رزرو هرگونه بلیط هواپیما و قطار در بازه پیش فروش بلیط های نوروزی میسر خواهد بود.

 

پیش فروش قطار نوروز 98

 

اگر تمایل به سفر با هواپیما دارید، بلیط های سیستمی و چارتری متنوعی از شرکت های هواپیمایی و هواپیماهای مختلف برای مسیرهای پرتردد وجود خواهد داشت. لذا اگر دغدغه یک سفر با کیفیت را دارید بهتر است در زمان مناسب برای خرید بلیط هواپیما اقدام کنید و شرکت های هواپیمایی با کیفیت خدماتی بالاتر را برای میزبانی از خودتان انتخاب کنید.

 

بلیط قطار نوروز ۹۸

شرکت های حمل و نقل ریلی نیز با انواع واگن های ۳ تا ۵ ستاره در مسیرهای ریلی کشور آماده خدمت رسانی هستند. پیش از آغاز زمان پیش فروش می توانید اطلاعاتتان را درباره شرکت ها و واگن های قطاری مسیر حرکتتان بیشتر کنید تا در زمان خرید بلیط قطار دچار سردرگمی نشوید. همیشه پیش از رسیدن به ماه اسفند بلیط قطار نوروز ۹۸ آغاز می شود. پس اگر به دنبال پیش خرید بلیط قطار هستید، بهتر است همیشه گوش به زنگ باشید.

چند نکته مهم درباره خرید بلیط پیش فروش نوروز

فرصت و ظرفیت کم برای تهیه بلیط های پیش فروش نوروزی، می تواند تبدیل به نگرانی هایی برای مسافران شود. در رابطه با این موضوع اطلاع از چند نکته و رعایت اقدامات مربوط به آنها می تواند تجربه بهتری از سفر در تعطیلات نوروز را برای شما رقم بزند.

 

پیش فروش بلیط هواپیما نوروز ۹۸، بلیط سیستمی یا چارتر؟

شاید بتوان گفت برخلاف تمامی روزهای دیگر سال، در تعطیلات نوروز بلیط های چارتری تقریبا بی معنا هستند. حجم بالای تقاضا برای بلیط هواپیما در این روزها، تفاوت قیمت این دو نوع بلیط هواپیما را از بین برده و گاها حتی بلیط های چارتری با قیمتی بیش از بلیط های سیستمی در این بازه به فروش می رسند.

تنها زمانی بلیط های چارتری می توانند به کمک جیب شما بیایند که در یک مسیر کم تردد با توجه به زمان سفر، برای خرید بلیط اقدام کنید. مثلا برای مسیر هواپیما تهران به کیش در روزهای پایانی تعطیلات عموما با نرخ هایی بسیار پایین تر از حد انتظار به فروش میرسند.

 

خرید بلیط هواپیما نوروز، پیش فروش قطار نوروز 98

قیمت بلیط هواپیما پیش فروش نوروز

هرساله دولت تلاش میکند تا قیمت بلیط وسایل نقلیه پیش از سفرهای نوروزی تغییری نداشته باشد. قیمت بلیط هواپیما و بلیط قطار تا پیش از اعلام شروع پیش فروش نیز مشخص نخواهد بود.

در رابطه با خرید بلیط دقت داشته باشید که بلیط های سیستمی با مشخص کرده سه رده سنی نوزادان (۰ تا ۲سال)، خردسالان (۲ تا ۱۲سال) و بزرگسالان (بالای ۱۲ سال سن)، سه قیمت مختلف خواهد داشت اما بلیط های چارتری تنها شامل رده سنی بزرگسالان و نوزادان است و برای تهیه بلیط هواپیما برای کودکان ۲ تا ۱۲ ساله، بایستی هزینه بزرگسالان را پرداخت نمایید.

 

آخرین مهلت پیش فروش بلیط هواپیما چه زمانیست؟

بلیط های هواپیمای داخلی و خارجی محدودیت هایی برای رزرو خواهند داشت. برای مثال برای رزرو پرواز داخلی تا یک ساعت و نیم پیش از پرواز میتوانید بلیط تهیه کنید و بعد از آن تمامی درگاه های رزرو بلیط بسته خواهند شد. بنابراین حتی درصورتی که پیش فروش در روزهای ابتدایی تکمیل نشد و رزرو بلیط را به روزهای پایانی موکول کردید این نکته را در نظر داشته باشید.

این محدودیت برای رزرو بلیط های خارجی سختتر بوده و تا سه ساعت پیش از پرواز خواهد بود.

 

تهیه بلیط هواپیما در روزهای تعطیل عید، پیش فروش بلیط های نوروزی

درصورتی که لحظه آخر و در یکی از روزهای تعطیل عید به فکر سفر داخلی افتادید احتمالا بهترین راه و تنها راه موجود خرید آنلاین بلیط هواپیماست. سامتیک سامانه فروش آنلاین بلیط هواپیما، همواره و در تمامی روزهای سال در زمینه فروش بلیط هواپیما و قطار آماده خدمت رسانی به مسافران است.

 

اطلاعاتی که در رزرو بلیط پرواز باید به آنها دقت کنیم

مهمترین اطلاعاتی که برای رزرو هر پروازی نیاز خواهید داشت اطلاعات شناسنامه ای مسافران و همراهانتان است. تغییر هریک از این اطلاعات پس از نهایی کردن خرید بلیط به دلیل تغییر کلی مشخصات مسافر، مشمول هزینه کنسلی خواهد بود.

بعلاوه هنگام رزرو بلیط به چارتری یا سیستمی بودن آن، ایرلاین انتخاب شده، کلاس پروازی، زمان دقیق رفت یا رفت و برگشت و ترمینال مشخص شده دقت کنید. حتی پیشنهاد میکنیم شماره پرواز خود را نیز به خاطر داشته باشید تا در صورت نیاز آن را در اختیار آشنایان خود قرار داده و یا از راهنمایی های پیجر فرودگاه استفاده نمایید.

 

بلیط هواپیما نوروز 98

 

زمانبندی حرکت سفر

و آخرین مورد اینکه یکی از چیزهایی که نباید نادیده گرفته شود زمان دقیق حرکت هواپیما یا قطار ، شلوغی و ترافیک مسیرهای منتهی به فرودگاه و ازدحام فرودگاه در بازه تعطیلات نوروز است. تمامی این موارد می توانند در تجربه یک سفر ناخوشایند شما را غافلگیر کنند.

برای لذت بردن از سفر در نوروز حتما تلاش کنید تا زمان بیشتری را برای مسیرهای خود در نظر داشته باشید تا با خیال راحتتری از تعطیلات خود لذت ببرید.

نظرات