قطار شش تخته میلاد

قطار میلاد – امکانات، مسیرهای فعالیت و خرید بلیط قطار ۶ تخته میلاد

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

قطارهای ۶ تخته همواره یکی از بهترین روش ها برای سفری کم هزینه و راحت است. این قطارها اولین انتخاب خانواده های پرجمعیت و یا دانشجویانی است که قصد دارند به صورت دسته جمعی سفر کنند. افرادی که در یک مسیر رفت و آمد زیادی دارند یا افرادی که خانواده های ۵ و ۶ نفره دارند و مایلند در طول سفر کوپه ای اختصاصی برای خود داشته باشند معمولا قطارهای ۶ تخته را به عنوان اولین گزینه برای سفر در نظر می گیرند.

با اینکه قیمت قطارهای ۶ تخته به طور معمول از قطارهای ۴ تخته کمتر است، اما امکانات و خدمات بیشتر آن ها کاملا قابل قبول است. این قطارها از قطارهای اتوبوسی راحت ترند و از قطارهای ۴ تخته اقتصادی تر هستند. قطار میلاد رجا یکی از قطارهای ۶ تخته باکیفیت کشور است که با عنووان قطار میلاد لوکس یا درجه شناخته می شود. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد مشخصات، امکانات، ویژگی ها، قیمت بلیط و مسیرهای حرکت این قطار ارائه خواهیم داد، اما پیش از آن به صورت کوتاه به معرفی شرکت رجا و قطارهای ۶ تخته آن می پردازیم.

رجا و قطارهای 6 تخته آن

رجا و قطارهای ۶ تخته آن

شرکت رجا قدیمی ترین شرکت حمل و نقل ریلی کشور است. این شرکت که با هدف گسترش و بهبود وضعیت صنعت قطار و مسیرهای ریلی کشور به وجود آمده در طول سال ها فعالیت ناوگان خود را به شدت توسعه داده و قطارهای زیادی را برای فعالیت در مسیرهای ریلی کشور فراهم کرده است. این قطارها در سه نوع اصلی قطارهای ۴ تخته، قطارهای ۶ تخته و قطارهای اتوبوسی (سالنی) موجود هستند. قطارهای شش تخته این شرکت شامل موارد زیر است:

  • قطار میلاد – کلاس ۱
  • قطار پارسی – کلاس ۲
  • قطار زاگرس – کلاس ۳
  • قطار ۶ تخته تبدیلی – کلاس ۳

مشخصات و امکانات قطار میلاد + عکس

قطار شش تخته میلاد را می توان بهترین قطار ۶ تخته دانست. میلاد یک قطار درجه یک است و از امکانات بسیار خوبی برخوردار است. علاوه بر این واگن ها و کوپه های این قطار از نظر نو بودن و تمیز بودن در درجه بسیار خوبی قرار دارند. حتی از نظر فنی هم می توانید نسبت به قطارهای میلاد مطمئن باشید. این قطارها از ایمنی کامل برخوردارند.

معرفی مشخصات قطار شش تخته میلاد

خدمات و امکانات قطار ۶ تخته میلاد

در این قطار توسط مهمانداران آموزش دیده و ماهر، پذیرایی میان وعده رایگان انجام می شود. همچنین می توانید در هنگام خرید بلیط قطار میلاد درخواست غذا نیز ثبت کنید تا از خدمات پذیرایی در وعده های غذایی بهره ببرید. البته در این قطار، رستوران مجزا نیز موجود است که می توانید غذا، تنقلات و نوشیدنی های مورد نظر خود را از آن تهیه کنید.

ملزومات خواب تمیز و بهداشتی، سیستم تهویه مطبوع در کوپه ها و واگن ها، سرویس های بهداشتی فرنگی و ایرانی در دو طرف هر واگن، بدنه دو لایه و شیشه های دو جداره عایق گرما و سرما و رطوبت، از جمله ویژگی ها و امکانات اصلی قطار میلاد هستند. امکانات تفریحی همچون سیستم صوتی و تصویری با امکان پخش تلویزیون و موسیقی و توزیع نشریات و مجلات نیز برخی دیگر از امکانات این قطار هستند.

مسیرهای حرکت و قیمت بلیط قطار میلاد

در حال حاضر قطار میلاد در مسیرهای تبریز – مشهد، قزوین – مشهد، تهران – تبریز، تهران – اصفهان و مسیر بالعکس آن ها فعال است. این قطار به یکی از پرفروش ترین قطارهای ۶ تخته موجود تبدیل شده و با قیمت مناسب گزینه ای بسیار مناسب برای سفر به حساب می آید. از نظر قیمتی این قطار در رده قطارهای اقتصادی و باکیفیت قرار دارد. البته قیمت بلیط قطار میلاد در مسیرهای مختلف متفاوت است و نمی توان نرخ ثابتی برای آن تعیین کرد. همچنین سفارش یا عدم سفارش غذا نیز می تواند بر روی قیمت بلیط تاثیرگذار باشد.

در هر زمان و هر جایی می توانید با استفاده از وبسایت سامتیک نسبت به بررسی قیمت بلیط مورد نظر خود و رزرو آن اقدام کنید.

مسیرهای حرکت و قیمت بلیط قطار میلاد

قطار میلاد قزوین مشهد

این قطار در ۵ مسیر فعالیت می کند، اما ۳ مورد از این مسیرها از تردد بسیار بیشتری برخوردار هستند و قطار میلاد را می توان یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین قطارها در این مسیر دانست و به دنبال آن قطار میلاد قزوین مشهد یکی از پرفروش ترین بلیط های قطار در این مسیر است. همانطور که اشاره کردیم قیمت بلیط قطار وابسته به عامل طول مسیر نیز هست. هر چه مسیر طولانی تر باشد احتمالا قیمت بلیط نیز بیشتر خواهد بود. در بیشتر زمان های سال بلیط قطار میلاد در این مسیر موجود است و به راحتی می توانید بلیط مورد نظر خود را به صورت آنلاین سفارش دهید. با استفاده از قطار میلاد قزوین مشهد حدود ۱۵ ساعت طول می کشد تا به مقصد خود برسید.

قطار میلاد تبریز مشهد

یکی دیگر از مسیرهای قطاری پررفت و آمد، مسیر تبریز مشهد است. به دلیل اینکه مشهد شهری مذهبی است، از سراسر شهرهای ایران سفرهای زیادی به سمت این شهر انجام می شود. قطار شش تخته میلاد به عنوان گزینه ای خوب در کنار قیمت مناسب یکی از بهترین روش ها برای سفر در این مسیر محسوب می شود. ذر این مسیر نیز در بیشتر روزها امکان خرید بلیط به راحتی فراهم است. همچنین به دلیل طولانی بودن مسیر، هزینه این قطار ممکن است کمی بیشتر از خطوط ریلی دیگر باشد.

برنامه حرکت قطارهای میلاد

در این مطلب در مورد مسیرهای فعالیت قطار میلاد توضیح دادیم. در ادامه برنامه حرکت این قطار را در قالب جدول برای شما آورده ایم. قطار میلاد در برخی از این مسیرها هر روز رفت و آمد دارد و در برخی دیگر به صورت یک روز در میان فعالیت می کند.

مبدا مقصد روزهای حرکت حرکت از مبدا ورود به مقصد
تبریز مشهد هر روز ۱۵:۱۰ ۱۶:۱۰
قزوین مشهد یک روز در میان ۱۴:۴۵ ۲۳:۴۰
تهران تبریز هر روز ۱۹:۲۰ ۰۷:۴۰
تهران اصفهان یک روز در میان ۲۲:۵۵ ۰۶:۱۰
مشهد تبریز هر روز ۰۲:۰۵ ۰۲:۲۵
مشهد قزوین یک روز در میان ۰۱:۱۰ ۱۵:۲۵
تبریز تهران هر روز ۲۰:۱۵ ۰۸:۴۰
اصفهان تهران یک روز در میان ۲۱:۳۵ ۰۴:۴۰

نظرات