بهترین زمان خرید بلیط هواپیما

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چه زمانی است؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

کسانی که اهل خرید هستند می‌دانند که خرید هر چیزی قلق مخصوص به خود را دارد. این موضوع شامل حال خرید بلیط هواپیما هم می‌شود. زمان‌هایی هستند که می‌توانید بلیط تان را با قیمت بهتری بخرید و البته زمان‌هایی هستند که بلیط ها با قیمت گران‌تری عرضه می‌شوند. نکاتی مانند اینکه در هنگام مناسبت‌ها، قیمت‌ها روی به افزایش می‌آورند از مواردی است که همه ما نسبت به آن آگاهی داریم. اما موارد بااهمیت دیگری هم وجود دارند که بهتر است از آن‌ها آگاه باشید. اگر برای سفر از هواپیما زیاد استفاده می‌کنید در این مطلب با ما همراه باشید تا بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما را با یکدیگر بررسی کنیم.

پیش از مطالعه ادامه مقاله، اگر قصد سفرهای خارجی را دارید ویدئوی زیر می تواند بهترین زمان خرید بلیط هواپیمای خارجی را در ۱ دقیقه به طور علمی به شما نشان دهد.

 

 

نکاتی مهم در مورد بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما

معمولا توصیه می‌شود که برای خرید بلیط ارزان‌تر هرچه زودتر نسبت به خرید بلیط خود اقدام کنید. البته اینکه خرید بلیط هواپیمای خود را به روزها و لحظات آخر موکول نکنید واقعا مهم است و می‌تواند باعث شود بلیط ارزان‌تری تهیه کنید، اما به یاد داشته باشید که خرید بسیار زودهنگام بلیط برای شما صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

قیمت بلیط ها در اوایل عرضه با قیمتی بالاتر عرضه می‌شوند. البته این قیمت بالاتر از میزان استاندارد نیست و معمولا با گذشت زمانی از آن احساس می‌شود که برای تکمیل ظرفیت هواپیما باید از قیمت‌های به‌صرفه‌تری جهت ارائه به مشتریان استفاده شود. اما شک نکنید که به تعویق انداختن رزرو بلیط به روزها و یا ساعت‌های آخر اصلا کار مناسبی نیست. در برخی موارد می‌توانید در زمان‌های کم تردد از پیشنهادهای ویژه بهره ببرید و بلیطی ارزان قیمت تر تهیه کنید.

البته این موارد در روزهای عادی صدق می‌کند و درصورتی‌که تعطیلات یا مناسبت مهمی پیش روی دارید، بهتر است زودتر نسبت به رزرو بلیط اقدام کنید تا با مشکلی در جهت تامین بلیط خود روبرو نشوید.

 

نکاتی مهم در مورد بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما

 

بهترین روز هفته برای خرید بلیط هواپیما

به یاد داشته باشید که برای تهیه بلیط با بهترین قیمت، در صورت امکان زمان بلیط خود را به اواسط هفته موکول کنید. روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بهترین زمان خرید بلیط هواپیما هستند. طبق تجربیات به‌دست‌آمده روزهای چهارشنبه تا شنبه گران‌ترین روزها برای خرید بلیط هواپیما هستند. البته به یاد داشته باشید که تهیه بلیط در اواسط هفته یا خرید بلیط چارتر همیشه ارزان‌تر نخواهد بود و حتی در مواردی که مسیر پرتردد باشد ممکن است گران‌تر از حالت‌های دیگر باشد. طبق مواردی که ذکر شد، درصورتی‌که مجبور هستید در زمان خاصی نسبت به سفر خود اقدام کنید، انتخاب‌های کمتری پیش روی خود خواهید داشت.

هر بلیط هواپیما ممکن است در روزهای یک ماه، در ساعت‌های یک روز، در روزهای مختلف هفته و حتی در ماه‌هایی از سال متفاوت باشند. برای مثال پیشنهاد می‌کنیم از بلیط های ساعت‌های صبح برای سفر استفاده کنید. استفاده از بلیط های صبح مزایای مخصوص به خود را دارد. مهم‌ترین نکته در مورد قیمت این بلیط‌هاست. بلیط های صبح معمولا تقاضای کمتری دارند و به همین دلیل از قیمت نسبتا بهتری برخوردار هستند.

طبق آمارها پروازهای صبح تأخیر کمتری در حرکت و در رسیدن به مقصد دارند. نکته‌های انحرافی جذابی نیز در مورد پروازهای صبح وجود دارد. به دلیل خلوت‌تر بودن فرودگاه در زمان پروازهای صبح فرآیند تحویل بار و گذر از گیت با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد. ضمنا در صورت رزرو بلیط صبح می‌توانید در صورت از دست دادن پرواز از پروازهای بعدی استفاده کنید و باعث تأخیر یک‌روزه در سفر شما نخواهد شد.

 

بهترین روز برای خرید بلیط هواپیما

 

معمولا کم سفرترین ماه‌های سال، ماه‌های اردیبهشت، مهر، آبان و بهمن هستند و این ماه‌های بهترین ماه‌های سال برای رزرو بلیط هواپیما و دیگر وسایل نقلیه محسوب می‌شوند.

 

چطور بلیط هواپیمای مناسب تهیه کنیم؟

البته بهترین زمان برای خرید هواپیما تنها شامل قیمت بلیط هواپیما نیست و عواملی همچون امکان تهیه بلیط و موجود بودن آن و یا عدم تأخیر در پرواز نیز ازجمله مواردی هستند که باعث می‌شوند بیشتر به دانستن بهترین زمان خرید بلیط هواپیما نیاز پیدا کنیم. ازآنجایی‌که بررسی مداوم قیمت و موارد مختلف بلیط های مختلف به‌صورت حضوری نیازمند زمان و حوصله بسیاری است می‌توانید اطلاعات پروازها را به صورت آنلاین از طریق وبسایت رزرو آنلاین بلیط سامتیک بررسی کنید تا بتوانید از اطلاعات لحظه‌ای بلیط هواپیما و دیگر وسایل نقلیه آگاهی پیدا کنید.

 

بهترین زمان خرید بلیط چارتری

همه ما می‌دانیم که یکی از بهترین راه‌ها برای تهیه بلیط ارزان قیمت خرید بلیط چارتر است. از طرفی می‌دانیم که بلیط چارتر در بسیاری از موارد ممکن است با قیمت بیشتر از قیمت معمولی نیز ارائه شود. حتی خرید بلیط چارتر هم‌زمان مخصوص به خود را می‌طلبد. چه زمانی می‌توانید بلیط چارتر با قیمتی زیر قیمت اصلی تهیه کنید؟

 

چطور بلیط هواپیمای ارزان بخریم؟

 

معمولا در مسیرهای پر رفت‌وآمد و به‌اصطلاح پرمشتری، آژانس‌های هواپیمایی، صندلی‌های یک هواپیما را برای مدتی اجاره می‌کنند و می‌توانند آن را با توجه به شرایط مختلف با هر قیمتی که مدنظر دارند برای رزرو در دسترس قرار دهند. تنها چیزی که نیاز دارید این است که بدانید چه زمان می‌توانید بلیط چارتر را با قیمت کمتری تهیه کنید.

همین مسیرهای پرتردد در زمان‌هایی که پیش‌تر به آن اشاره کردیم و در بسیاری از زمان‌های دیگر دارای مشتری کمتری هستند. این زمان ها بهترین زمان خرید بلیط چارتری هستند. برای مثال در ماه اردیبهشت به دلیل اینکه مسافران در سفرهای نوروزی دلی از عزا درآورده‌اند و دیگر وقت کار است، کمتر به سفر می‌روند و در این زمان آژانس‌های هواپیمایی پیشنهادهای وسوسه‌برانگیز خود را بر روی میز قرار می‌دهند. با توجه به اینکه این زمان ازنظر آب و هوایی زمان مساعدی برای سفر است، می‌توان آن را یکی از بهترین زمان‌ها برای خرید بلیط هواپیما به حساب آورد.

یکی دیگر از راه‌های خرید بلیط ارزان قیمت تهیه بلیط در فصل‌های نامناسب است. بله، فصل‌های نامناسب به مقصدهای مناسب. درصورتی‌که در فصل‌های سرد با سفر به مناطق سردسیر مشکلی ندارید می‌توانید بلیط هایی باقیمت‌های مناسب تهیه کنید. یا برای مثال در فصل تابستان سفر به مناطق گرم‌تر همچون کیش، قشم، بندرعباس و مقاصد گرم دیگر کاملا به‌صرفه است.

 

بهترین زمان رزرو بلیط هواپیمای خارجی و داخلی

عواملی که باعث می شوند بهترین زمان برای رزرو بلیط پرواز خارجی و پرواز داخلی متفاوت باشند بسیار کم، اما دارای اهمیت بسیاری هستند، چرا که عدم توجه به این همین عوامل ممکن است باعث شود بسیار ضرر کنید. برای مثال اگر قصد بلیط پرواز داخلی را دارید مواردی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم برای شما کافیست.

رعایت مواردی که بالاتر ذکر کردیم در رزرو بلیط پروازهای خارجی نیز دارای اهمیت زیادی هستند، اما موارد دیگری هم وجود دارند که با در نظر گرفتن آن ها می توانید بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما را برای سفر به خارج از کشور مشخص کنید. برای مثال یکی از موارد مهم توجه به مناسبت ها و یا تعطیلات است. در ایام نزدیک به کریسمس بلیط های سفرهای خارجی به قیمت بالاتری می رسند و باید با بررسی مداوم بهترین زمان را برای تهیه بلیط بررسی کنید.

مورد دیگری که لازم است به آن توجه کنید زمان های پرتردد در مسیرهای پرتردد است. برای مثال در برخی از فصل های سال، به دلیل مناسب بودن شرایط آب و هوایی یا موارد دیگر، تردد در یک مسیر بیش از حالت معمولی است. این زمان بدترین زمان ممکن برای رزرو بلیط است. البته در صورتی که محدودیت زمانی دارید، پیشنهاد می کنیم زودتر بلیط خود را تهیه کنید تا به مشکلی فراتر از قیمت بلیط (عدم وجود بلیط) برخورد نکنید.

نظرات

سلام خسته نباشید
ممنون بابت مقاله خوبتون. فقط اینکه من یک سوالی داشتم. این مواردی که برای بهترین زمان خرید بلیت گفتید برای سفرهای داخلی و خارجی فرق دارن؟

  سلام. خوشحالیم که از مقاله استفاده کردید. ممکنه در برخی موارد جزئی با توجه به فرهنگ، زمان تعطیلات، آب و هوا و موارد این چنینی تفاوت داشته باشند. ضمنا به یاد داشته باشید که این موارد منتج از آمارها و تحلیل های مختلف هستند و ممکنه در مواردی هم نقض بشن. نمیشه صددرصد روی این اطلاعات حساب کرد.

مطلب بسیار جالبی بود.
من خودم هر وقت که میخوام با هواپیما سفر کنم از چند وقت قیمت های اون مسیر رو بررسی میکنم و دقت میکنم که توی چه روزهایی از هفته ارزون تر میشه و چه زمان هایی گرونتر. حتی بعضی وقت ساعت های خاصی هستن که قیمت بلیط هواپیما در کمترین قیمت خودش عرضه میشه.
اگر یکم تحقیق کنیم و وقت بذاریم میتونیم هزینه سفر رو خیلی کاهش بدیم.

  رضا جان ممنون که تجربیات ارزشمندت رو با ما در میان گذاشتی.

سلام. کاش در مورد بهترین زمان خرید بلیط شهرهای مختلف هم توضیح می دادید. اینجوری همه میتونستن سفرهای به صرفه تری داشته باشن. مخصوصا شهرهایی که پررفت و امد هستن و بلیط های چارتری براشون هست رو پوشش بدین لطفا. ممنون

  سلام nazanin عزیز
  بهترین زمان خرید بلیط به شهرهای مختلف ایران وابستگی بسیاری به تعطیلات ما ایرانی ها داره. بیشتر این تعطیلات مذهبی بوده و بدلیل ارتباط با ماه های قمری در گردش هستند. در عوض ما مجموعه ای از بهترین زمان برای سفر به شهرهای ایران رو جمع آوری کردیم که میتونه برای شما مفید باشه. توی این سلسله مقالات درمورد بهترین زمان های خرید بلیط این شهرها هم به اختصار توضیحاتی دادیم که میتونه برای شما مفید باشه.

سلام و خسته نباشید
مرسی از مقاله خوب و کاملی که نوشته بودید
خصوصا که به نکات خیلی خوبی برای خرید بلیط هواپیما اشاره کرده بودید و حتی در مورد بهترین روز برای خرید بلیط هواپیما هم اشاره کرده بودین

  سلام کاربر عزیز
  خوشحالیم که اطلاعات مقاله برای شما مفید بوده و نظرات خودتون رو هم با ما به اشتراک گذاشتید

سلام در حال حاضر بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر شیراز کی هس؟ از الان می تونیمم برای عید بلیط چارتر شیراز تهیه کنیم اگه نه کی زمان درستشه؟؟؟

  درود بر شما و ممنون از سوال خوبی که کردید،
  بهترین زمان خرید بلیط چارتر شیراز حدود چند هفته مانده به سفر است. البته این مورد بستگی زیادی به زمان خرید بلیط دارد. مثلاً اگر تعطیلات نوروز را برای سفر انتخاب کردید، باید زودتر برای تهیه بلیط اقدام کنید.