بلیط هواپیما تهران به اردبیل

1 Star 2 Star 3 Star 4 Star 5 Star

پرواز تهران به اردبیل

اردبیل؛ مقصدی پرمخاطب برای سفرهای هوایی و شهری تاریخی و یادگار دوره سومریان است. اردبیل با آثار و بقایایی ماندگار از دوره‌ای کهن؛ نشان‌دهنده فرهنگ غنی کشورمان است. این شهر درگذشته گذرگاه کاروان‌های تجاری و نظامی زیادی بوده که زمینه احداث کاروانسراها را فراهم کرده است و در حال حاضر نیز پرواز تهران به اردبیل، یکی از پروازهایی است که گردشگران و توریست‌های بسیاری از نقاط داخلی و خارجی کشور در آن سفر می‌کنند.

 استان اردبیل در دامنه کوه مرتفع ساوالان و فاصله اندکی از بندر آستارا واقع‌شده است که به‌منزله دامنه وسیع کوه مرتفعی مشرف ‌به دریاست و داشتن اقلیم مناسب از یک‌سو و تاثیرپذیری از مناطق بحری از سویی دیگر بر زیبایی‌ها و جاذبه‌های طبیعی این استان افزوده است؛ به‌طوری‌که حتی می‌توان اردبیل را به‌منزله قطعه‌ای از بهشت در شمال غرب فلات ایران بحساب آورد.

پرواز تهران به اردبیل یکی از پروازهای پر رفت‌وآمد فرودگاه تهران است و در فصل تابستان و ایام عید مسافران بیشتری برای سفر به اردبیل اقدام به خرید بلیط هواپیما برای پرواز تهران به اردبیل می‌کنند.

تهران و اردبیل در فاصله 396 کیلومتری یکدیگر قرار دارند و شاید بهترین انتخاب برای سفر به اردبیل خرید بلیط هواپیما باشد.مدت‌زمان پرواز تهران به اردبیل در حدود 34 دقیقه است و البته ممکن است به خاطر شرایط جوی، بخصوص در فصل زمستان؛ مدت‌زمان پرواز کمی بیشتر شود.

پس اگر به دنبال بلیط ارزان‌قیمت برای پرواز تهران به اردبیل هستید؛ همیشه حداقل چند روز پیش از تعطیلات به رزرو بلیط هواپیما بپردازید. البته می‌توانید از بلیط چارتر هواپیما نیز برای پرواز تهران به اردبیل استفاده کنید تا بلیط هواپیمای ارزان‌تری نصیبتان شود.

قیمت بلیط هواپیما تهران با اردبیل

در تعیین قیمت بلیط هواپیما پارامترهای بسیاری وجود دارد؛ اما بطور کلی نرخ قیمت بلیط هواپیما از تهران به اردبیل در حدود 400 تا 800 هزار تومان است. ازجمله عواملی که در تعیین قیمت بلیط هواپیما موثر است باید به ایرلاین انتخابی اشاره‌کنیم. برای مثال، برخی شرکت‌های هواپیمایی کشور فقط هواپیماهای فرست کلاس را در کادر پروازی خود دارند. نوع بلیطی که انتخاب کنید یعنی چارتری و یا سیستمی بودن آن نیز در تعیین قیمت بلیط هواپیما موثر است.

همچنین مقدار باری که می‌توانید به همراه خود به هواپیما ببرید محدود است و افزایش میزان بار همراه مسافر در قیمت بلیط هواپیما نقش تعیین کننده دارد. درصورتی‌که اضافه‌بار داشته باشید قیمت بلیط هواپیما با نرخ مشخصی افزایش پیدا خواهد کرد.

از دیگر عواملی که در تعیین قیمت بلیط هواپیما موثر است باید به ‌روز حرکت، ساعت حرکت و کلاس پروازی نیز اشاره‌کنیم.

بلیط چارتر تهران به اردبیل

در دسته‌بندی فروش بلیط های هواپیما دو نوع بلیط داریم. بلیط سیستمی و بلیط چارتر. بلیط های سیستمی همیشه نرخ قیمت ثابتی دارند و بر اساس تصمیم شرکت‌های هواپیمایی تعیین می‌شود. بلیط سیستمی هواپیما قابلیت استرداد دارد درصورتی‌که بلیط چارتری چنین نیست. همچنین در بلیط های سیستمی قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسالان و کودکان و نوزادان متفاوت است و معمولاً بلیط هواپیما برای کودکان ارزان‌تر است.

اما بلیط چارتر هواپیما معمولاً از بلیط های سیستمی ارزان‌تر است. شرکت‌های چارتر کننده یا آژانس‌های هواپیمایی کل یا بخشی از صندلی هواپیماها را برای مدت‌زمان خاصی در مسیرهای پرتردد اجاره می‌کنند؛ و درنهایت قیمت بلیط هواپیما را خودشان تعیین می‌کنند. نرخ بلیط چارتر هواپیما بسیار متغیر است و بستگی به میزان تقاضای بلیط دارد. مثلاً در بعضی زمان‌ها که تقاضا برای بلیط هواپیما زیاد می‌شود، مثل نوروز، تابستان، اعیاد، مناسبت‌های مذهبی و…، قیمت بلیط بالاست. برخلاف بلیط‌های سیستمی، بلیط چارتری را نمی‌توانید لغو کنید یا پس بدهید. قیمت بلیط چارتر هواپیما لحظه‌ای تغییر می‌کند و در ساعات مختلف شبانه‌روز متغیر است. اگر قصد خرید بلیط چارتر هواپیما از تهران به اردبیل را دارید، حتما 3 تا 5 روز قبل از عزیمت اقدام به خرید بلیط کنید.