قوانین و مقرراتRules and Regulations

قوانین ومقررات سایتTerms and conditions

معرفی : سامتیک یک سامانه اینترنتی تخصصی در حوزه فروش آنلاین بلیط چارتری و سیستمی هواپیما می‌باشد که به عنوان یک سایت ایرانی، از قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران ، قوانین جرایم اینترنتی و مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی پیروی می نماید.

اهداف سایت هدف از ایجاد این سایت خرید بلیط هواپیما در یک مدت زمان کوتاه ، آسان و مطمئن برای شما عزیزان است و همچنین امکان کنسل کردن بلیط را طبق شرایط و ضوابط سازمان هواپیمایی کشور برای شما فراهم نمودیم. سامتیک وظیفه جمع آوری اطلاعات پرواز ایرلاین های مختلف در غالب چارتری و سیستمی را بر عهده دارد و تمامی مسئولیت های پروازی شامل تاخیر ،کنسلی و یا تعجیل در زمان پرواز به عهده شرکت ایرلاین مربوطه می باشد. سامتیک همه توان خود را به کار می‌گیرد و امیدوار است که تجربه‌ی خریدی سریع ، آسان و مطمئن را برای همه کاربران فراهم آورد.

عضویت و اعضاءMembership and Members

برای عضویت در پایگاه اینترنتی سامتیک ، لازم است به جز خواندن دقیق موارد این بند و رعایت آن‌ها، تمامی قوانین و مقررات این صفحه نیز خوانده شود؛ در غیر این صورت مسئولیت پیامدهای احتمالی متوجه کاربر خواهد بود. عضویت در پایگاه اینترنتی سامتیک بیانگر پذیرفتن قوانین و مقررات سایت توسط کاربر است. تمامی کاربران موظف هستند اطلاعات خواسته شده برای عضویت را به طور کامل و صحیح وارد کنند. مسئولیت نادرست بودن اطلاعات برعهدۀ خود فرد است. کلیۀ اطلاعاتی كه توسط سایت ازکاربران درخواست می شود، محرمانه بوده و نزد سامتیک محفوظ است و به هیچ وجه در اختیار دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی قرار نخواهد گرفت. در صورت تغییر یافتن هر یک از اطلاعات وارد شده در فرم عضویت، می توانید پس از وارد شدن به صفحۀ خود از طریق قسمت ورود به ویرایش اطلاعات بپردازید.

ارسال و نشر مطالبSend reprint

سامتیک پایبند به قوانین مربوط به حقوق مالكیت معنوی بوده و خواستار رعایت این حقوق توسط تمامی مخاطبان سایت می‌باشد. نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس، در انحصار سامتیک است و هرگونه سوء استفاده ، حق پیگرد قانونی را برای سامتیک محفوظ می‏‌دارد. برداشت، نقل و هرگونه استفاده از مطالب سایت، تنها با آوردن نشانی صفحۀ مطلب و نام سایت مجاز می باشد.

حوزه قوانینField of law

سامتیک مختار است هر قسمتی از این مقررات سایت را در هر زمانی تغییر دهد. آخرین نگارش این متن همواره در این آدرس در دسترس است و مخاطبین می‌بایست بعد از مطالعه‌ و آگاهی کامل از آخرین نسخۀ این قوانین، از خدمات وب سایت سامتیک استفاده کنند. در صورت مخالفت با هر یک از بندهای این متن، امکان ارائۀ خدمات توسط سامتیک به مخاطب وجود ندارد.

شرایط و قوانین خرید بلیط هواپیماAirfare Terms & Conditions
 • عملیات خرید بلیط در این سایت مشمول قوانین جاری تجارت الکترونیک بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار با مطالعه این قوانین اظهار می نماید قوانین و مقررات خرید بلیط را پذیرفته و به آن آگاهی کامل دارد.
 • اطلاع رساني در خصوص خريدهاي انجام شده از اين سيستم از طريق پيامک و پست الکترونيکي انجام مي پذيرد. لذا مسئوليت صحت شماره تلفن همراه و پست الکترونيکي بعهده خريدار مي باشد.
 • براي پرداخت اينترنتي شما ميتوانيد از كليه كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب استفاده نماييد.
 • در فرایند خرید در صورتی که پرداخت وجه با موفقیت انجام گردید و بلیط را مشاهده ننمودید ابتدا با وارد نمودن اطلاعات درخواستی اقدام به مشاهده آن نمایید و در غیر این صورت با همکاران ما 84384 (021) تماس بگیرید
 • نام و نام خانوادگي مسافر بايد كامل و با كارت شناسايي مطابقت داشته باشد ،مشخصات خود را بايد به زبان انگليسي وارد نماييد. لطفا در انتخاب پرواز وصحت اطلاعات فوق کمال دقت را بکار گرفته چون بعد از خرید بلیط امکان تغییر اسم مسافر وجود ندارد و مسئولیت هرگونه خطای احتمالی مرتبط بر عهده مسافر خواهد بود.
 • بلیط خریداری شده غیر قابل واگذار به غیر است و اگر مشخصات بلیط و مشخصات کارت شناسایی مسافرمطابقت نداشته باشد کارت پرواز صادر نمیشود و مسافر پذیرش نمیشود.
 • مسافران به گروه های بزرگسال (سن بیشتر از 12 سال) ، خردسال (سن بین 2 تا 12 سال) و نوزادان (زیر 2 سال) تقسیم بندی می شوند و به غیر از گروه بندی سنی دسته بندی دیگری نیز وجود دارد که اطلاعات درخواستی این گروه ها باید هنگام صدور بلیط اظهار شود و این گروه بندی عبارتند از: مسافران نیازمند خدمات ویژه (معلولین، بیماران ، کودکان بدون همراه و ...) و همچنین مسافران با درخواست ویژه مانند متقاضی غذای مخصوص که بر حسب امکان ارایه خدمات شرکت هواپیمایی و به طور معمول در پروازهای با ساعت پروازی بلند مدت ارایه می گردد. برای ارئه مدارک پزشکی و مدارک مورد نیاز خدمات ویژه باید به آژانس هواپیمایی مراجعه کنید.
 • همراه داشتن مجوز پزشکی جهت پذیرش خانم های باردار، افراد مبتلا به بیماری های قلبی-عروقی، بیماری های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانیکه دیالیز می شوند یا کسانیکه از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی استفاده می نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوارشدن به هواپیما ضروری می باشد. رزرو بلیط مسافرینی که دارای شرایط خاص پرواز مانند موارد فوق یا استفاده از ویلچر و بالابر هستند، می بایست با هماهنگی ما انجام شود در غیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی متوجه ما نخواهد بود.
 • پس از تائید پرداخت ، رزرو و خرید شما قطعی شده و میتوانید در منوی بلیط های خریداری شده (در قسمت ناحیه کاربری) از بلیط الکترونیکی خود پرینت تهیه نمائید. همچنین شماره سریال بلیط برای شما پیامک میشود.
 • در صورت عدم تائید بانک و عدم مشاهده ی بلیط در منوی بلیط های خریداری شده ، پروازی برای شما رزرو نخواهد شد.
 • هنگام مراجعه به فرودگاه بایستی پرینت بلیط و یا شماره سریال بلیط خود را به همراه داشته باشید. همچنین همراه داشتن مدارک احراز هویت از جمله کارت ملی، گذر نامه (در پرواز های خارجی) و روادید (در صورت نیاز) جهت صدور کارت پرواز الزامی است. مسافر بر طبق قوانین و مقررات جاری، موظف به رعایت الزامات قانونی برای سفر می باشد
 • مشاهده بلیط ها تا زمان پرواز امکان پذیر است و پس از آن بلیط شما به صورت اتوماتیک بایگانی می گردد.
 • حضور مسافر در فرودگاه، دو (2) ساعت قبل از پرواز در پروازهای داخلی و سه (3) ساعت قبل از پرواز در پروازهای خارجی، الزامی است.
 • در صورتيكه پرواز باطل شود و يا جا ماندن مسافر بخواهد با پرواز بعدي در همان روز يا زمان ديگري سفر خود را انجام دهد بايد مجدداً بلیط خريداري كند.
قوانین استرداد بلیط خریداری شدهTickets purchased extradition laws
 • خریدار در کلیه مراحل خرید و استرداد بلیط، معترف به آگاهی کامل از قوانین بلیط های جاری و همچنین نحوه خرید و سوار شدن به هواپیما براساس مکانیزم بلیط های الکترونیک می باشد
 • در صورت عدم انجام سفر در موعد مقرر توسط مسافر استرداد بلیط چارتری امکان پذیر نبوده و طبق قوانین مبلغی بازگردانده نخواهد شد.
 • طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری تمامی مسئولیت های کیفیت پرواز، کنسلی پرواز و تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز بر عهده شرکت هواپیمایی برگزار کننده پرواز می باشد .
 • در صورتی که پرواز توسط شرکت هواپیمایی به هر دلیلی لغو شود و یا تاخیر اعلام شده بیشتر از دو ساعت باشد و مسافر با اعلام به دفتر مستقر در فرودگاه از مسافرت منصرف شود کل بهای بلیط بازگردانده می شود و اگر قبل از ساعت پرواز نیز تغییر برنامه بیش از 2 ساعت توسط آژانس صادرکننده بلیط یا دفتر مرکزی ایرلاین طی تماس تلفنی به مسافر اعلام شود، مسافر حق درخواست ابطال بلیط و استرداد 100 درصد بهای پرداختی را دارد.
 • با پر کردن فرم استرداد می توانند درخواست کنسل کردن بلیط خود را ارسال کنند.
 • بلیط های اینترنتی صرفا از وب سایت سامتیک قابل استرداد است. همچنین تغییر تاریخ یا کنسلی فقط بایستی از طریق وب سایت سامتیک انجام پذیرد.پس از کنسل نمودن بلیط، مبلغ آن به صورت اتوماتیک به حسابی که وجه بلیط خریداری شده ، از آن پرداخت شده ، باز خواهد گشت که مدت زمان بازگشت وجه تابع مقررات بین بانکی (24تا72 ساعت) می باشد.
 • لازم به ذکر است شرایط استرداد هر بلیط با توجه به قوانین استرداد گارانتی کننده آن شرکت میباشد مطابق جدول زیر محاسبه میگردد.
 • جریمه تغییر تاریخ و کنسل نمودن بلیط پروازهای خارجی با توجه به کلاس پروازی متغیر می باشد هرگونه تغییر در پرواز داخلی شامل جریمه بوده و درصد جرایم مشابه شرایط کنسلی می باشد.
جدول درصد جریمه کنسلی بلیط سیستمی پروازهای داخلی
ایرلاین شناسه نرخی زمان درصد جریمه
آسمان آسمان A تا 30 دقیقه قبل از پرواز 15 درصد
آسمان آسمان A از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 30 درصد
قشم قشم A تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 5 درصد
قشم قشم A تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
قشم قشم A تا 30 دقیقه قبل از پرواز 30 درصد
قشم قشم A از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 50 درصد
زاگرس زاگرس A تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 15 درصد
زاگرس زاگرس A تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
زاگرس زاگرس A از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس A از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 40 درصد
آسمان آسمان B غیرقابل استرداد 100 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور B تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 40 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور B تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 70 درصد
کارون کارون B تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کارون کارون B از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 2 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
کارون کارون B از 2 ساعت مانده به پرواز به بعد 65 درصد
زاگرس زاگرس B تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 15 درصد
زاگرس زاگرس B تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
زاگرس زاگرس B از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
ماهان ماهان B تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
ماهان ماهان B از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
ماهان ماهان B از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
زاگرس زاگرس B از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 40 درصد
تابان تابان B غیرقابل استرداد 100 درصد
آتا آتا B تا 3 ساعت قبل از پرواز 20 درصد
آتا آتا B کمتر از 3 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور B تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 50 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور B از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 100 درصد
ایران ایر ایران ایر C تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
ایران ایر ایران ایر C از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 40 درصد
ماهان ماهان C تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
قشم قشم C تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 5 درصد
قشم قشم C تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
قشم قشم C تا 30 دقیقه قبل از پرواز 30 درصد
قشم قشم C از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 50 درصد
ماهان ماهان C از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
ماهان ماهان C از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 70 درصد
آسمان آسمان C تا 30 دقیقه قبل از پرواز 20 درصد
آسمان آسمان C از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 40 درصد
زاگرس زاگرس C تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 15 درصد
زاگرس زاگرس C تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
زاگرس زاگرس C از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس C از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 40 درصد
آسمان آسمان D تا 30 دقیقه قبل از پرواز 15 درصد
آسمان آسمان D از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 30 درصد
زاگرس زاگرس D تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 15 درصد
زاگرس زاگرس D تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
زاگرس زاگرس D از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس D از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 40 درصد
تابان تابان E غیرقابل استرداد 100 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور E تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 40 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور E تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 50 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور E تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 70 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور E غیرقابل استرداد 100 درصد
زاگرس زاگرس E تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 15 درصد
زاگرس زاگرس E تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
زاگرس زاگرس E از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس E از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 40 درصد
زاگرس زاگرس F تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 15 درصد
زاگرس زاگرس F تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
زاگرس زاگرس F از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس F از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 40 درصد
ایران ایر ایران ایر H تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
ایران ایر ایران ایر H از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 40 درصد
آسمان آسمان H تا 30 دقیقه قبل از پرواز 30 درصد
آسمان آسمان H از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 60 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور H تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 40 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور H تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 50 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور H تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 70 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور H غیرقابل استرداد 100 درصد
تابان تابان H غیرقابل استرداد 100 درصد
کارون کارون H تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کارون کارون H از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
کارون کارون H از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 65 درصد
زاگرس زاگرس H تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 45 درصد
زاگرس زاگرس H تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 50 درصد
زاگرس زاگرس H از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 60 درصد
کاسپین کاسپین H تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کاسپین کاسپین H از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 50 درصد
زاگرس زاگرس H از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 80 درصد
ماهان ماهان I تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
آسمان آسمان I تا 30 دقیقه قبل از پرواز 15 درصد
آسمان آسمان I از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 30 درصد
ماهان ماهان I از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
ماهان ماهان I از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
زاگرس زاگرس I تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 15 درصد
زاگرس زاگرس I تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
زاگرس زاگرس I از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس I از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 40 درصد
کاسپین کاسپین I غیرقابل استرداد 100 درصد
ایران ایر ایران ایر J تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
ایران ایر ایران ایر J از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 40 درصد
کاسپین کاسپین J تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کاسپین کاسپین J از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 50 درصد
زاگرس زاگرس J تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 15 درصد
زاگرس زاگرس J تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
زاگرس زاگرس J از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس J از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 40 درصد
آسمان آسمان K تا 30 دقیقه قبل از پرواز 30 درصد
آسمان آسمان K از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 60 درصد
قشم قشم K غیرقابل استرداد 100 درصد
کارون کارون K تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کارون کارون K از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 2 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
کارون کارون K از 2 ساعت مانده به پرواز به بعد 65 درصد
زاگرس زاگرس K تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 50 درصد
کاسپین کاسپین K تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 50 درصد
کاسپین کاسپین K از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 80 درصد
تابان تابان K تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 20 درصد
تابان تابان K تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
تابان تابان K تا 3 ساعت قبل از پرواز 40 درصد
تابان تابان K تا 30 دقیقه قبل از پرواز 50 درصد
تابان تابان K از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 50 درصد
زاگرس زاگرس K از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا زمان پرواز 100 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور K تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 30 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور K تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 40 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور K تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 60 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور K از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 70 درصد
آسمان آسمان L تا 30 دقیقه قبل از پرواز 30 درصد
آسمان آسمان L از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 60 درصد
تابان تابان L تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 20 درصد
تابان تابان L تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
تابان تابان L تا 3 ساعت قبل از پرواز 40 درصد
تابان تابان L تا 30 دقیقه قبل از پرواز 50 درصد
تابان تابان L از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 50 درصد
آتا آتا L تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
آتا آتا L از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
آتا آتا L از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
ماهان ماهان L تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 15 درصد
ماهان ماهان L از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
ماهان ماهان L از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
کارون کارون L تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کارون کارون L از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
کارون کارون L از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 65 درصد
کاسپین کاسپین L غیرقابل استرداد 100 درصد
ایران ایر ایران ایر L غیرقابل استرداد 100 درصد
زاگرس زاگرس L تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 35 درصد
زاگرس زاگرس L تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 40 درصد
زاگرس زاگرس L از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
زاگرس زاگرس L از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 70 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور L تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 30 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور L تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 40 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور L تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 60 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور L از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 70 درصد
ایران ایر ایران ایر M تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
ایران ایر ایران ایر M از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 60 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور M تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 30 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور M تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 40 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور M تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 60 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور M از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 70 درصد
قشم قشم M تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 5 درصد
قشم قشم M تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
قشم قشم M تا 30 دقیقه قبل از پرواز 30 درصد
قشم قشم M از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 50 درصد
آسمان آسمان M تا 30 دقیقه قبل از پرواز 20 درصد
آسمان آسمان M از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 40 درصد
زاگرس زاگرس M تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 25 درصد
زاگرس زاگرس M تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس M از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
کاسپین کاسپین M تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 40 درصد
کاسپین کاسپین M از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 70 درصد
زاگرس زاگرس M از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
آتا آتا M تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
آتا آتا M از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
آتا آتا M از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
آسمان آسمان N تا 30 دقیقه قبل از پرواز 20 درصد
آسمان آسمان N از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 40 درصد
آتا آتا N تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
آتا آتا N از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
آتا آتا N از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
قشم قشم N غیرقابل استرداد 100 درصد
ایران ایر ایران ایر N غیرقابل استرداد 100 درصد
ماهان ماهان N تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
ماهان ماهان N از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
ماهان ماهان N از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 70 درصد
کارون کارون N تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کارون کارون N از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 2 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
کارون کارون N از 2 ساعت مانده به پرواز به بعد 65 درصد
تابان تابان N تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 5 درصد
تابان تابان N تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
تابان تابان N تا 30 دقیقه قبل از پرواز 30 درصد
تابان تابان N از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 50 درصد
کاسپین کاسپین N تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کاسپین کاسپین N از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 50 درصد
زاگرس زاگرس N تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 25 درصد
زاگرس زاگرس N تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس N از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
زاگرس زاگرس N از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور N تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 30 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور N تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 60 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور N تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 40 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور N از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 70 درصد
ایران ایر ایران ایر O تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
ایران ایر ایران ایر O از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 60 درصد
آسمان آسمان O تا 30 دقیقه قبل از پرواز 20 درصد
آسمان آسمان O از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 40 درصد
آتا آتا O تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
آتا آتا O از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
آتا آتا O از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور O تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 40 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور O تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 70 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور O غیرقابل استرداد 100 درصد
آتا آتا O تا 3 ساعت قبل از پرواز 20 درصد
آتا آتا O کمتر از 3 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور O تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 50 درصد
کاسپین کاسپین O تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 40 درصد
کاسپین کاسپین O از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 70 درصد
آتا آتا P تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
آتا آتا P از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
آتا آتا P از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
ماهان ماهان P تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
ماهان ماهان P از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
ماهان ماهان P از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
زاگرس زاگرس P تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 50 درصد
زاگرس زاگرس P تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 100 درصد
زاگرس زاگرس P از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 100 درصد
زاگرس زاگرس P از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 100 درصد
زاگرس زاگرس P از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا زمان پرواز 100 درصد
کاسپین کاسپین P تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کاسپین کاسپین P از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 50 درصد
ایران ایر ایران ایر Q تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
ایران ایر ایران ایر Q از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 60 درصد
ماهان ماهان Q تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
آسمان آسمان Q تا 30 دقیقه قبل از پرواز 20 درصد
آسمان آسمان Q از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 40 درصد
آتا آتا Q تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
آتا آتا Q از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
آتا آتا Q از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
ماهان ماهان Q از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
ماهان ماهان Q از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
کارون کارون Q تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کارون کارون Q از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 2 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
کارون کارون Q از 2 ساعت مانده به پرواز به بعد 65 درصد
زاگرس زاگرس Q تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 35 درصد
زاگرس زاگرس Q تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 40 درصد
زاگرس زاگرس Q از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
زاگرس زاگرس Q از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 70 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور Q تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 30 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور Q تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 40 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور Q تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 60 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور Q از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 70 درصد
کاسپین کاسپین Q تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کاسپین کاسپین Q از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 50 درصد
آتا آتا R تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
آتا آتا R از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
آتا آتا R از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
قشم قشم R غیرقابل استرداد 100 درصد
ماهان ماهان R تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور R تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 30 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور R تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 40 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور R تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 60 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور R از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 70 درصد
ماهان ماهان R از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
ماهان ماهان R از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
آسمان آسمان R تا 30 دقیقه قبل از پرواز 20 درصد
آسمان آسمان R از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 40 درصد
زاگرس زاگرس R تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 25 درصد
زاگرس زاگرس R تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس R از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
زاگرس زاگرس R از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
تابان تابان R تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 20 درصد
تابان تابان R تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
تابان تابان R تا 3 ساعت قبل از پرواز 40 درصد
تابان تابان R تا 30 دقیقه قبل از پرواز 50 درصد
تابان تابان R از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 50 درصد
آسمان آسمان S تا 30 دقیقه قبل از پرواز 20 درصد
آسمان آسمان S از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 40 درصد
کارون کارون S تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کارون کارون S از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 2 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
کارون کارون S از 2 ساعت مانده به پرواز به بعد 65 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور S تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 20 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور S تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 30 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور S تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 50 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور S از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 60 درصد
آتا آتا S تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
آتا آتا S از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
آتا آتا S از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
ماهان ماهان S تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
ماهان ماهان S از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
ماهان ماهان S از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
کاسپین کاسپین S تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کاسپین کاسپین S از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 50 درصد
زاگرس زاگرس S تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 15 درصد
زاگرس زاگرس S تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
زاگرس زاگرس S از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس S از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 40 درصد
ماهان ماهان T تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
ماهان ماهان T از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
ماهان ماهان T از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
زاگرس زاگرس T تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 15 درصد
زاگرس زاگرس T تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
زاگرس زاگرس T از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس T از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 40 درصد
تابان تابان U غیرقابل استرداد 100 درصد
ماهان ماهان U تا 3 ساعت قبل از پرواز 90 درصد
ماهان ماهان U از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 95 درصد
آسمان آسمان U تا 30 دقیقه قبل از پرواز 20 درصد
آسمان آسمان U از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 40 درصد
زاگرس زاگرس U تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 15 درصد
زاگرس زاگرس U تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
زاگرس زاگرس U از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس U از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 40 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور U تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 20 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور U تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 30 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور U تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 50 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور U از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 60 درصد
ماهان ماهان UD تا 3 ساعت قبل از پرواز 90 درصد
ماهان ماهان UD از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 95 درصد
ایران ایر ایران ایر V تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
ایران ایر ایران ایر V از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 40 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور V تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 20 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور V تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 30 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور V تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 50 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور V از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 60 درصد
قشم قشم V تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 5 درصد
قشم قشم V تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
قشم قشم V تا 30 دقیقه قبل از پرواز 30 درصد
قشم قشم V از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 50 درصد
تابان تابان V تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 20 درصد
تابان تابان V تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
تابان تابان V تا 3 ساعت قبل از پرواز 40 درصد
تابان تابان V تا 30 دقیقه قبل از پرواز 50 درصد
تابان تابان V از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 50 درصد
آسمان آسمان V تا 30 دقیقه قبل از پرواز 20 درصد
آسمان آسمان V از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 40 درصد
ماهان ماهان V تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
ماهان ماهان V از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
ماهان ماهان V از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
کارون کارون V تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کارون کارون V از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 2 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
کارون کارون V از 2 ساعت مانده به پرواز به بعد 65 درصد
زاگرس زاگرس V تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 50 درصد
زاگرس زاگرس V تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 100 درصد
زاگرس زاگرس V از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 100 درصد
زاگرس زاگرس V از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 100 درصد
زاگرس زاگرس V از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا زمان پرواز 100 درصد
آتا آتا V تا 3 ساعت قبل از پرواز 20 درصد
آتا آتا V کمتر از 3 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
کاسپین کاسپین V غیرقابل استرداد 100 درصد
ماهان ماهان W تا 3 ساعت قبل از پرواز 90 درصد
ماهان ماهان W از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 95 درصد
آسمان آسمان W تا 30 دقیقه قبل از پرواز 20 درصد
آسمان آسمان W از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 40 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور W تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 20 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور W تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 30 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور W تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 50 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور W از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 60 درصد
کاسپین کاسپین W تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کاسپین کاسپین W از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 50 درصد
زاگرس زاگرس W تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 15 درصد
زاگرس زاگرس W تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
زاگرس زاگرس W از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس W از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 40 درصد
ماهان ماهان X تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
ماهان ماهان X از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
ماهان ماهان X از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
آتا آتا X تا 3 ساعت قبل از پرواز 20 درصد
آتا آتا X کمتر از 3 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
آسمان آسمان X تا 30 دقیقه قبل از پرواز 20 درصد
آسمان آسمان X از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 40 درصد
کارون کارون X تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کارون کارون X از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
کارون کارون X از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 65 درصد
زاگرس زاگرس X تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 50 درصد
زاگرس زاگرس X تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 100 درصد
زاگرس زاگرس X از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 100 درصد
زاگرس زاگرس X از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 100 درصد
کاسپین کاسپین X تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کاسپین کاسپین X از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 50 درصد
ایران ایر ایران ایر Y تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
ایران ایر ایران ایر Y از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 40 درصد
آسمان آسمان Y تا 30 دقیقه قبل از پرواز 20 درصد
آسمان آسمان Y از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 40 درصد
کارون کارون Y تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کارون کارون Y از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 2 ساعت مانده به پرواز 50 درصد
کارون کارون Y از 2 ساعت مانده به پرواز به بعد 65 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور Y تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 20 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور Y تا 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 30 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور Y تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 50 درصد
ایران ایر تور ایران ایر تور Y از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 60 درصد
قشم قشم Y تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 5 درصد
قشم قشم Y تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
قشم قشم Y تا 30 دقیقه قبل از پرواز 30 درصد
قشم قشم Y از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 50 درصد
تابان تابان Y تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 20 درصد
تابان تابان Y تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
تابان تابان Y تا 3 ساعت قبل از پرواز 40 درصد
تابان تابان Y تا 30 دقیقه قبل از پرواز 50 درصد
تابان تابان Y از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 50 درصد
آتا آتا Y تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
آتا آتا Y از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 40 درصد
آتا آتا Y از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
ماهان ماهان Y تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 10 درصد
ماهان ماهان Y از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
ماهان ماهان Y از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 50 درصد
معراج معراج Y تا 4 ساعت قبل از پرواز 100 درصد
معراج معراج Y کمتر از 4 ساعت مانده به پرواز 100 درصد
زاگرس زاگرس Y تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 50 درصد
زاگرس زاگرس Y تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 100 درصد
زاگرس زاگرس Y از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 100 درصد
زاگرس زاگرس Y از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 100 درصد
زاگرس زاگرس Y از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا زمان پرواز 100 درصد
تابان تابان Z تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 20 درصد
تابان تابان Z تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
تابان تابان Z تا 3 ساعت قبل از پرواز 40 درصد
تابان تابان Z تا 30 دقیقه قبل از پرواز 50 درصد
تابان تابان Z از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 50 درصد
آسمان آسمان Z تا 30 دقیقه قبل از پرواز 15 درصد
آسمان آسمان Z از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد 30 درصد
کاسپین کاسپین Z تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 30 درصد
کاسپین کاسپین Z از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد 50 درصد
زاگرس زاگرس Z تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 15 درصد
زاگرس زاگرس Z تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 20 درصد
زاگرس زاگرس Z از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز 30 درصد
زاگرس زاگرس Z از 3 ساعت مانده به پرواز به بعد 40 درصد
معراج معراج P غیر قابل استرداد 100 درصد
معراج معراج B,B1 کمتر از ۴ ساعت قبل از پرواز، مبلغ ۶۰۰,۰۰۰ ریال بعنوان جریمه کسر میگردد و تا ۴ ساعت قبل از پرواز ،جهت استرداد مبلغ ۴۰۰,۰۰۰ ریال و جهت تغییر تاریخ مبلغ ۳۰۰,۰۰۰ ریال کسر میگردد
معراج معراج H,H1,H2 کمتر از ۴ ساعت قبل از پرواز، مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ ریال بعنوان جریمه کسر میگردد و تا ۴ ساعت قبل از پرواز ،جهت استرداد مبلغ ۴۰۰,۰۰۰ ریال و جهت تغییر تاریخ مبلغ ۳۰۰,۰۰۰ ریال کسر میگردد
معراج معراج C,C1 کمتر از ۴ ساعت قبل از پرواز، مبلغ ۱,۲۰۰,۰۰۰ ریال بعنوان جریمه کسر میگردد و تا ۴ ساعت قبل از پرواز ،جهت استرداد مبلغ ۷۰۰,۰۰۰ ریال و جهت تغییر تاریخ مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ ریال کسر میگردد

مثال : شما بلیط پرواز ایران ایر کلاس Y را خریداری کردید و بنا به دلایلی قصد کنسل کردن بلیط را دارید. اگر قبل از 3 ساعت مانده به پرواز بلیط خود را کنسل کنید مشمول 20% جریمه میشوید و اگر از 3 ساعت تا بعد از پرواز به کنسل نمودن بلیط خود اقدام کنید مشمول 40% جریمه میشوید و الباقی مبلغ به صورت الکترونیکی به حساب شما واریز می گردد.

توافق نامه دوازده جانبه در خصوص استرداد بلیت بین شرکت های هواپیمایی هما، آسمان، ماهان، کیش ایر، قشم ایر،کارون، آتا، معراج، تابان، اترک و کاسپین

به منظور همکاری و پذیرش متقابل مسافران پرواز های داخلی (اعم از برنامه ای و یا چارتر) توسط شرکتهای هواپیمایی در شرایط ابطال، بروز تاخیر بیش از دو ساعت و یا ایجاد اشکال در پذیرش مسافر به دلایل عملیاتی از سوی شرکت های هواپیمایی نامبرده، توافق نامه ای از تاریخ 1395/06/01 به مدت دو سال منعقد گردیده است.

به موجب بند 3_7 این توافق نامه، دفاتر خدمات مسافرت هوایی می باید در خصوص استرداد بلیت آن دسته از مسافران که پرواز خود را از دست داده اند با شرایط ذیل عمل نمایند:

 

1. بلیت الکترونیکی و یا کاغذی آن دسته از مسافرانی که پرواز داخلی اول و یا پرواز داخلی دوم خود را به علت تاخیر و یا ابطال پرواز داخلی اول و یا پرواز داخلی دوم ( که قرار بوده توسط یکی از این یازده شرکت طرف توافق انجام شود) از دست داده اند از هرگونه کسر هزینه ابطال بلیت (CRCN) معاف خواهند بود، مشروط به اینکه تاریخ صدور این بلیت قبل از تاریخ پرواز باطل شده باشد.

2. شرکت هواپیمایی مربوطه (تاخیر و یا ابطال کننده پرواز) موظف است بلیت مسیر ابطالی و یا تاخیر پرواز مسافران خود را ممهور به مهر علت تاخیر و یا ابطال پرواز نموده تا از سوی مسافر به منظور عدم کسر هزینه ابطال بلیت (CRCN) ادامه مسیر و یا بازگشت خود، به شرکت هواپیمایی ثانویه ارائه دهد.

شرایط و قوانین خرید بلیط قطارRegulation train tickets online reservation
 • داشتن يكي از كارت هاي بانكی عضو شتاب كه داراي استاندارد شبكه بانكي باشند
 • كليه اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام مي بايست صحيح تكميل گردد
 • اطلاع رساني در مواقع اضطراري از طريق پست الكترونيك و يا پيام كوتاه ( تلفن همراه )‌ انجام مي پذيرد ،‌لذا مسئوليت صحت اين اطلاعات بعهده خريدار مي باشد
 • بمنظور جلوگيري از سوء استفاده هاي احتمالي ،‌پس از استفاده از سيستم خريد اينترنتي حتما از گزينه خروج از سيستم استفاده نماييد
 • مسافرين محترم موظف به حفاظت از كد هاي اعلام شده از جانب سيستم مي باشند
 • در صورت عدم دريافت نسخه چاپي بلیط، کليه مسئوليتهاي بعدي بعهده شخص مسافر خواهد بود
 • جهت استرداد بلیط در مراكز فروش حتما كارت شناسايي مسافر را بهمراه داشته باشيد.در غير اينصورت آژانسهااز استرداد بلیط خودداري و همچنين باز پرداخت خسارت به بلیط هايي كه خسارت تعلق مي گيرد ، امكان پذير نمي باشد
 • بهمراه داشتن كارت شاهد يا جانباز برا ي اينگونه افراد جهت صدور بلیط و سوار شدن به قطار الزامي مي باشد
 • تعويض و تغيير اطلاعات پس از تكميل فرايند خريد دراين سيستم وجود نداشته و در صورت انصراف ، بلیط مي بايست استرداد شود
 • در صورت بروز اشكال در فرايند خريد ، قبل از هر گونه اقدام مجدد براي خريد حتما گزارش خريد خود را بررسي نماييد
 • جهت دريافت اطلاعات عمومي ،‌با پايگاه اطلاع رساني شركت به شماره 0215149 تماس حاصل فرماييد
 • تا ساعت 12 ظهر روز قبل از حركت، استرداد بلیط مشمول 10% جريمه مي باشد
 • از ساعت 12 ظهر روز قبل از حركت تا 3 ساعت مانده به حركت، استرداد بلیط مشمول 30% جريمه مي باشد
 • از 3 ساعت قبل از حركت تا لحظه حركت ، استرداد بلیط مشمول 50% جريمه مي باشد
 • پس از حركت استرداد امكان پذيرنمي باشد
 • برای کودک تنها (بین 2 تا 12 سال) بدون همراه بزرگسال مجاز به رزرو بلیط و مسافرت نمی باشد
 • برا ي اطفال (‌زير 2 سال )‌ جا تخصيص داده نمي شود و درصورت تمايل به رزرو صندلي مي بايست از گزينه خردسال استفاده نماييد
 • بلیط نيم بها شامل افراد 2 تا 12 سال سن مي گردد
 • براي افراد ذكور بالاي 6 سال ،‌در كوپه خواهران بلیط صادر نمي شود و درصورت استفاده، بلیط استرداد مي گردد
 • در صورت استفاده ناصحيح از سهميه ها ، بلیط بايد مسترد گردد
 • فقط تا 24 ساعت قبل از حركت ،‌رزرو بلیط با امكان خريد غذا انجام مي پذيرد
 • ساعت حركت قطار دوم مي بايست حداقل 3 ساعت از زمان ورود قطار اول گذشته باشد ،‌در صورت عدم رعايت دستور العمل مذكور و جا ماندن مسافر از قطار دوم ،‌مسئوليت با خود مسافر است
 • در قطارهای اتوبوسی از دربست کوپه استفاده نفرمایید، در صورت استفاده مسئولیت آن بر عهده خود کاربر خواهد بود
 • از دريافت بلیطي كه به نام شما نيست يا بلیط مخدوش و داراي قلم خوردگي، خودداري كنيد
 • بلیط بايد بنام مسافر باشد، از وارد نمودن اسامی بصورت تکراری یا مخفف جدا خودداری نمایید. دارندگان بلیط‌هاي غيرهمنام، بدون بلیط تلقي مي‌شوند
 • جانبازان و خانواده معظم شهدا براي خريد بايد تعداد افراد مشمول را در كادر مقابل گزينه جانباز يا شاهد وارد نمايند
 • براي دربست كردن كوپه درصورتيكه تعداد مسافرين كمتر از تعداد صندلي هاي كوپه باشد، مي بايست گزينه دربست كوپه را انتخاب و تعداد واقعي مسافرين را در قسمت مربوطه وارد نماييد.( اسامي كليه مسافرين بايد در قسمت مشخصات مسافرين ثبت گردد)
حقوق مسافرین قطارTrain passengers' rights
 • بعد از كسر خدمات (هزينه پذيرايي و خدمات ايستگاهي)حداكثر تا يكماه پس از تاريخ حركت پرداخت مي‌شود.
 • كليه‌ي بلیط‌هاي استردادي، در ساعت ۱۰ صبح روز كاري، مجدداً به سيستم برگشت و در مراكز فروش بلیط شهر مبدأ و شهرهاي اطراف آن عرضه مي‌شود. (در صورتيكه روز قبل از حركت ايام تعطيل باشد، بلیط آنروز در روز اداري قبل صادر مي شود بعنوان مثال بلیط روز شنبه روز پنجشنبه عرضه مي شود)
مفقود شدن بلیط مسافر

به شرط حضور به‌موقع (حداكثر ۴۵ دقيقه مانده به حركت) در ايستگاه‌هاي راه آهن كه سيستم فروش بلیط آنلاين دارند و در وقت اداري، بلیط مجدد طبق آيين نامه مربوط صادر مي‌شود. بلیط مفقودي بايد از طريق شبكه‌ي رايانه‌يي صادر شده و استرداد نشده باشد. استرداد بلیط المثني فقط در صورت ارائه همزمان بلیط اصلي و المثني امكان پذير مي باشد. بلیط المثني به تنهايي غير قابل استرداد مي باشد.

تأخير حركت قطار از مبدأ

تأخير در شروع حركت قطارهايي كه مسافران آن از باجه كنترل بلیط عبور و در سكو يا داخل قطار قرار گرفته‌اند جزو تأخير نهايي آنها در مقصد محاسبه و مورد ملاك براي پرداخت خسارت قرار مي‌گيرد.

تاخير بيش از حد مقرر قطار اكسپرس يا سريع در رسيدن به مقصد

اگر تاخير ناشي از حوادث طبيعي نباشد و ناشي از قصور راه آهن يا شركتي كه حمل مسافر را بعهده دارد باشد در صورت تاخير بيش از حد مجاز (طبق جدول مندرج در همين سايت ) به مسافر ۵۰ درصد بهاي بلیط ، بعد از كسر خدمات ( خدمات ايستگاهي و پذيرايي ) حداكثر تا يك ماه پس از تاريخ حركت پرداخت مي‌شود. ضمنا"در صورت گذشتن از وعده غذايي ( صبحانه:۸ صبح، نهار:۱۳ ظهر، شام: ۸ شب) يك وعده پذيرايي رايگان نيز انجام مي شود.

تآخير قطار كه منجر به جا ماندن مسافر از قطار بعدي شود

در صورت تأخير بيش از زمان معين كه منجر به جاماندن مسافر از قطار بعدي شود، چنانچه فاصله بين ورود قطار قبلي و حركت قطار بعدي بيش از سه ساعت باشد و همچنين هر دو بلیط به نام مسافر باشد، وجه كامل بلیط قطار بعدي پرداخت يا مسافر با قطارهاي بعدي اعزام مي شود. چنانچه اين تأخير منجر به اقامت در شب شود، هزينه اقامت و غذا به عهده رجا مي باشد. در صورت اعزام با قطار درجه‌ پايين‌تر مابه التفاوت بلیط به مسافر پرداخت مي‌شود و در صورت اعزام با قطار درجه‌ بالاتر، مابه التفاوت از وي دريافت نمي‌شود.

تأخير قطار و جا ماندن مسافر از ساير وسائل ( كشتي، هواپيما و اتوبوس)

چنانچه تأخير بيش از سه ساعت بوده و ناشي از حوادث طبيعي نباشد و طبق برنامه فاصله بين رسيدن قطار و حركت وسيله‌ي بعدي، بيش از ۴ ساعت بوده و هر دو بلیط به نام مسافر باشد، با ارائه‌ي مدرك لازم به مديريت بازاريابي و فروش شركت رجا، اقدام لازم براي پرداخت خسارت استرداد بلیط و ساير وسائل مسافرتي انجام مي‌شود.

انصراف مسافر قبل از شروع سفر به علت تأخير حركت قطار در مبادي حركت

در صورت تأييد تأخير بيش از يك ساعت و اطلاع‌رساني به مسافران با شرط باز بودن باجه فروش بلیط ايستگاه وعدم استفاده شدن بلیط تا قبل از حركت قطار، وجه كامل بلیط در همان‌روز و در ايستگاه مبدأ پرداخت مي‌شود.

ابطال بلیط

حداكثر تا يك ساعت پس از صدور بلیط به شرط عدم حركت قطار، باز بودن مركز فروش، ابطال بلیط فقط در همان مركز صادر كننده با پرداخت وجه كامل آن امكان‌پذير است.

لغو برنامه حركت قطار

وجه كامل بلیط، تا يك ماه پس از تاريخ حركت در كليه‌ي مراكز فروش به مسافر پرداخت مي‌شود يا مي‌تواند با اولويت، بلیط براي قطارهاي بعدي تهيه كند.

لغو برنامه رفت قطار براي دارندگان بلیط رفت و برگشت

چنانچه بلیط رفت و برگشت يكسان و همنام باشد، وجه كامل بلیط رفت حداكثر تا يك‌ماه پس از تاريخ حركت در كليه مراكز فروش به مسافر پرداخت مي‌شود و يا در صدور بلیط قطارهاي بعدي اولويت خواهد داشت. در صورت تمايل مسافر، وجه كامل بلیط برگشت نيز پرداخت مي‌شود. حداكثر زمان استرداد بلیط برگشت ۳ ساعت قبل از حركت قطار مي‌باشد.

لغو حركت قطار در حين سفر و بازگشت مسافران به ايستگاه مبدأ

چنانچه بلیط به نام مسافر باشد، وجه كامل آن حداكثر تا يك ماه پس از تاريخ حركت در كليه مراكز فروش پرداخت مي‌شود.

لغو حركت قطار در حين سفر و اعزام مسافران به مقصد با ساير وسائل نقليه

چنانچه توقف ناشي از حوادث طبيعي نبوده و رسيدن مسافران به مقصد با تأخيري بيش از زمان معين انجام شود، ۵۰ درصد بهاي بلیط بعد از كسر خدمات (هزينه پذيرايي و خدمات ايستگاهي)حداكثر تا يكماه پس از تاريخ حركت پرداخت مي‌شود.

از كار افتادن كامل تهويه

در صورتي كه بلیط به نام مسافر باشد، ۵۰ درصد بهاي بلیط بعد از كسر خدمات هزينه پذيرايي و خدمات ايستگاهيبه مسافر حداكثر تا يك ماه پس از تاريخ حركت تحت شرايطي پرداخت مي‌شود

تغيير اجباري جاي مسافر به دليل انفصال واگن در ميان راه

در صورتي كه بلیط به نام مسافر باشد، چنانچه به كوپه‌اي با درجه مشابه مندرج در بلیط انتقال يابد ۵۰ درصد بهاي بلیط بعد از كسر خدمات هزينه پذيرايي و خدمات ايستگاهي و در صورت انتقال به كوپه‌اي با درجه پايين تر يا رستوران و ... ۱۰۰ درصد بهاي پايه بلیط پس از كسر خدمات هزينه پذيرايي و خدمات ايستگاهي به مسافر حداكثر تا يك ماه پس از تاريخ حركت پرداخت مي‌شود.

يادآوري ها
 • پذيرايي در برخي قطارهاي ويژه، اختياري و با درخواست مسافر انجام مي شود. لذا هنگام تهيه بلیط و در صورت تمايل به پذيرايي در قطار با پرداخت هزينه مربوطه بلیط خود را دريافت نمايند
 • پرداخت خسارت، با ارائه‌ي اصل شناسنامه يا كارت شناسايي معتبر به همراه يك برگ كپي آن و بلیط تا يك‌ماه پس از تاريخ حركت در كليه‌ي مراكز فروش بلیط امكان‌پذير است.
 • در صورت مشاهده‌ي افراد بدون بلیط در قطارهاي عادي و سريع، رئيس قطار موظف است بهاي كامل بلیط را از مسافر با صدور قبض مربوط و ارايه آن به مسافر ، دريافت كند. درقطار اكسپرس ۵۰ درصد بيش از بهاي بلیط اخذ خواهد شد.
 • در صورت عدم خريد بلیط توسط خانواده محترم شاهد يا شخص جانباز در قطار ، رئيس قطار موظف است بهاي كامل بلیط را از مسافر با صدور قبض مربوط و ارايه آن به مسافر ، دريافت كند. درقطار اكسپرس نيز ۵۰ درصد افزايش بهاي بلیط اخذ نخواهد شد.
 • در صورت خريد بلیط نيم بهاء ( خانواده محترم شاهد ، شخص جانباز و خردسال ) و عدم حضور مسافر در قطار ، رئيس قطار موظف است مابه التفاوت بهاي بلیط را تا تمام بهاء از مسافر با صدور قبض مربوط و ارايه آن به مسافر ، دريافت كند.
 • صدور قبض در قطار براي مسافر بدون بلیط، به منزله‌ي تأمين جا براي وي نمي‌باشد.
مقررات صدور بلیط نيم بها
 • صدور بلیط نيم بها براي جانبازان عزيز و خانواده‌هاي معظم شاهد (با ارائه‌ي اصل كارت شناسايي معتبربنياد ) دركليه‌ي مراكز فروش امكان‌پذير است.
 • بلیط نيم بها براي كودكان ۲ تا ۱۲ سال تمام، با ارائه‌ي شناسنامه صادر مي‌شود.
 • براي مسافرت كودكان زير۲ سال بدون اختصاص جا، ۱۰ درصد بهاي بلیط دريافت مي‌شود. درصورت تقاضاي جا براي اطفال زير دو سال، بلیط نيم بها براي استفاده در كوپه والدين صادر خواهد شد.
مقررات ابطال و استرداد بلیط در مراكز فروش
 • بلیط تا يك ساعت پس از صدور، به شرط عدم حركت قطار، و بازبودن مراكز فروش ،در مركز صادر كننده‌ي بلیط با پرداخت كامل بهاي آن به مسافر قابل ابطال مي‌باشد.
 • بلیط قطارهاي مسافري دركليه‌ي مراكز فروش رايانه‌يي بلیط (در ساعات كاري نمايندگي هاي فروش ) با ارائه‌ي كارت شناسايي طبق مقررات زير، قابل استرداد مي‌باشد و نيازي به مراجعه به مركز خريد بلیط نيست :
  1. تا ساعت ۱۲ روز قبل از حركت قطار،۹۰ درصد بهاي بلیط پرداخت مي‌شود.
  2. از ساعت ۱۲ روز قبل از حركت تا سه ساعت پيش از حركت قطار، ۷۰ درصد بهاي بلیط پرداخت مي‌شود.
  3. از سه ساعت مانده به حركت تا لحظه‌ي حركت قطار۵۰ درصد بهاي بلیط پرداخت مي‌شود.
  4. استرداد بلیط پس از حركت قطار امكان‌پذير نمي‌باشد.
خدمات ويژه ايثارگران و معلولان

 • صدور بلیط نيم بها براي جانبازان عزيز و خانواده‌هاي معظم شاهد ( با ارائه اصل كارت شناسايي معتبربنياد مربوط) بصورت رفت و برگشت در كليه مراكز فروش امكان پذير است. ضمنا همراه داشتن كارت كامپيوتري مربوطه در حين سفر جهت كنترلهاي مربوطه الزامي است.
 • جانبازان و خانواده‌هاي شاهد براي استفاده از تخفيف مربوط هنگام خريد اينترنتي بلیط، در صفحه مشخصات سفر، تعدادشاهد و جانباز را در خانه تعداد مسافر واردكنند.
 • چنانچه حسب تشخيص بنياد، حضور يك نفر همراه با جانباز الزامي باشد، با ارائه معرفي نامه از بنياد، بلیط فرد همراه نيز نيم بها صادر مي شود.
 • باجه خدمات امداد در ايستگاه راه آهن، آماده ي خدمات دهي به جانبازان، معلولان و افراد نيازمند به خدمات پزشكي مي باشد.
 • براي تردد ويلچرها در ايستگاههاي اصلي ، آسانسور و سطح شيب دار تعبيه شده است.
 • در قطار ويلچر براي افراد نيازمند موجود مي باشد.
 • اولويت خانواده محترم شهدا و جانبازان: براي ارج نهادن به مقام والاي شهدا وخانواده محترم ايشان و جانبازان عزيز دفاع مقدس در هنگام مراجعه براي تهيه بلیط به باجه‌هاي ليست انتظار ايستگاه‌ها، اين عزيزان در اولويت قرار داده مي‌شوند.
توافق نامه دوازده جانبه در خصوص استرداد بلیت بین شرکت های هواپیمایی هما، آسمان، ماهان، کیش ایر، قشم ایر، کارون، آتا، معراج، تابان، اترک و کاسپین

به منظور همکاری و پذیرش متقابل مسافران پرواز های داخلی (اعم از برنامه ای و یا چارتر) توسط شرکتهای هواپیمایی در شرایط ابطال، بروز تاخیر بیش از دو ساعت و یا ایجاد اشکال در پذیرش مسافر به دلایل عملیاتی از سوی شرکت های هواپیمایی نامبرده، توافق نامه ای از تاریخ 1395/06/01 به مدت دو سال منعقد گردیده است.

به موجب بند 3_7 این توافق نامه، دفاتر خدمات مسافرت هوایی می باید در خصوص استرداد بلیت آن دسته از مسافران که پرواز خود را از دست داده اند با شرایط ذیل عمل نمایند:

 

1. بلیت الکترونیکی و یا کاغذی آن دسته از مسافرانی که پرواز داخلی اول و یا پرواز داخلی دوم خود را به علت تاخیر و یا ابطال پرواز داخلی اول و یا پرواز داخلی دوم ( که قرار بوده توسط یکی از این یازده شرکت طرف توافق انجام شود) از دست داده اند از هرگونه کسر هزینه ابطال بلیت (CRCN) معاف خواهند بود، مشروط به اینکه تاریخ صدور این بلیت قبل از تاریخ پرواز باطل شده باشد.

2. شرکت هواپیمایی مربوطه (تاخیر و یا ابطال کننده پرواز) موظف است بلیت مسیر ابطالی و یا تاخیر پرواز مسافران خود را ممهور به مهر علت تاخیر و یا ابطال پرواز نموده تا از سوی مسافر به منظور عدم کسر هزینه ابطال بلیت (CRCN) ادامه مسیر و یا بازگشت خود، به شرکت هواپیمایی ثانویه ارائه دهد.

نوع فعالیت سامتیک در سامانه رزرو اقامتگاه

سیاست کلان سامتیک هتلداری نیست بنابراین در حال حاضر مالکیت هیچکدام از اقامتگاه‌هایی که معرفی می‌کند را ندارد بلکه واسطه‌ای است که همکاری با آن، هم برای صاحبان اقامتگاه‌ها سودآور است و هم برای متقاضیان اقامتگاه چرا که با رزرو به وسیله سامتیک از تخفیفات ویژه‌ای که اقامتگاه‌ها تنها برای کاربران سامانه‌ی ما در نظر می‌گیرند بهره‌مند خواهند شد.

همانطور که مطرح شد سامتیک مالک اقامتگاه‌ها نیست به همین خاطر نمی‌تواند کیفیت خدمات آنها را کنترل کند، با این وجود همیشه سعی داریم بهترین اقامتگاه‌ها را برای معرفی به کاربرانمان بپذیریم و حفظ کنیم، از این رو در میان گذاشتن نظرات کاربران در مورد تجاربشان در این اقامتگاه‌ها ضمن کمک به دیگر کاربران، ما را هم می‌تواند در این راه بسیار یاری کند.

تضمین بهترین قیمت

رزرو آنلاین اقامتگاه در سامتیک همراه با گارانتی قیمت یا همان تضمین بهترین قیمت است به این معنی که ممکن نیست هیچ مرجع دیگری خدمات این سامانه را ارزان‌تر ارائه کند. این ویژگی به کاربر اطمینان خاطر می‌دهد که به هیچ عنوان بیش از ارزش واقعی خدمات دریافت شده هزینه نمی‌پردازد.

اطلاعات اقامتگاه

اطلاعاتی که از اقامتگاه‌ها در سامانه قابل مشاهده هستند مستقیماً از مسئولین خود آن اقامتگاه‌ها دریافت شده‌اند اما از آنجا که بیشتر این اطلاعات در گذر زمان، فصول و مناسبت‌ها می‌توانند دچار تغییراتی شوند ما در سامتیک به طور مداوم در تلاش هستیم تا تمام اطلاعات را همواره بروزرسانی کنیم ولی نوع این حوزه کاری به هیچ سامانه مشابهی نیز اجازه قبول مسئولیت صحت تمام اطلاعات در تمام زمان‌ها را نمی‌دهد.

تغییر موقت شرایط و مقررات اقامتگاه

همواره مناسبت‌ها و رویدادهای مختلف، برای اقامتگاه‌ها روزهای بسیار شلوغی را می‌سازند که مدیران اقامتگاه‌ها را وادار می‌کنند هر کدام به نوبه خود مقررات خاصی را در این روزها اجرا کنند. به طور مثال معمولاً در روزهایی مثل عید نوروز اقامتگاه‌ها ضمن تغییر نرخ‌ها، ممکن است امکان استرداد و کنسلی را لغو کنند و یا سرویس اضافی ارائه ندهند.

صدور و دریافت واچر

کاربران باید توجه داشته باشند که صرفاً در صورتی می‌توانند واحد اقامتی مد نظرشان را رزرو شده تلقی کنند که از سامانه سامتیک واچر یا نامه اقامت را دریافت کرده باشند. لازم به ذکر است که واچر تنها زمانی صادر می‌شود که هزینه رزرو پرداخت و تسویه حساب انجام شده باشد.

شرایط پذیرش در اقامتگاه

در حال حاضر برای اقامتگاه‌های کشور ما مسائلی مثل احراز هویت، جنسیت، محرمیت و نسبت بین مهمانان خانم و آقا از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که حتی برای این موضوعات قوانین و مقرراتی نیز وضع شده‌اند.

در اقامتگاه‌های کشور برای تمام مهمانان ایرانی جهت احراز هویت ارائه کارت ملی و برای شهروندان دیگر کشورها ارائه اصل پاسپورت الزامی است. برای زوج‌های ایرانی جهت بررسی وضعیت تاهل ارائه شناسنامه ضرورت دارد. برخی اقامتگاه‌ها زوج‌های صیغه که نامه اداره اماکن یا صیغه‌نامه رسمی با مهر برجسته دادگستری ارائه کنند را نیز می‌پذیرند.

در مورد خانم‌هایی که به تنهایی قصد اقامت دارند هم هرچند منع قانونی وجود ندارد اما بنا به مقررات داخلی هر هتل ممکن است برای پذیرش‌شان از آنها درخواست شود نامه ماموریت یا شرکت در دیگر رویدادهای شغلی ارائه کنند.

ورود و خروج

هر اقامتگاه می‌تواند ساعات خاصی از شبانه‌روز را به عنوان ساعت ورود و ساعت خروج تعیین کند. به این معنی که در اختیار گذاشتن و تحویل گرفتن واحد اقامتی در هر ساعتی از شبانه‌روز که صورت بگیرد، محاسبه مدت زمان در کرایه بودن واحد با در نظر گرفتن ساعاتی که اقامتگاه به عنوان ورود و خروج تعیین کرده است انجام می‌شود. یعنی اگر مهمان بعد از ساعت ورود، واحد اقامتی خود را در اختیار بگیرد و یا پیش از ساعت خروج آن را تحویل دهد، ساعات ورود و خروج اقامتگاه به عنوان آغاز و پایان یک روز اقامت لحاظ می‌شوند. لازم به ذکر است اغلب اقامتگاه‌های کشور ساعت 14 را به عنوان ساعت ورود و ساعت 12 را به عنوان ساعت خروج اعلام کرده‌اند.

نیم‌شارژ

اگر مهمان تقاضا کند واحد اقامتی را پیش از ساعت ورود در اختیار بگیرد و یا پس از ساعت خروج تحویل دهد، در صورتی که کرایه طولانی‌تر از مدت رزرو شده برای اقامتگاه مقدور باشد، مبلغی تحت عنوان "نیم‌شارژ" که معادل نیمی از نرخ رزرو واحد اقامتی است به هزینه مهمان اضافه می‌شود.

شرایط پذیرش کودک

هر اقامتگاه مقررات خاص خود را دارد که شامل قوانین کودک نیز می‌شود اما معمولاً اقامتگاه‌ها هزینه کودکان زیر 2 سال را رایگان، بالای 6 سال را معادل بزرگسالان و بین 2 تا 6 سال را نیم‌بها محاسبه می‌کنند. مبلغی که به عنوان نیم‌بها دریافت می‌شود معادل نصف هزینه "سرویس اضافه" است.

سرویس اضافه

سرویس اضافه نام خدماتی است که بسته به امکانات اقامتگاه برای اقامت تعداد افراد بیشتری نسبت به تعداد تخت‌های یک واحد اقامتی ارائه می‌شود که شامل هزینه نیز می‌گردد.

سرویس ترانسفر

بدیهی است اگر سرویس ترانسفر اقامتگاه رایگان اعلام نشده باشد، هزینه آن به عهده مسافر است که مستقیماً به صندوق اقامتگاه پرداخت خواهد کرد.

درخواست‌های غیرمعمول

همانطور که اشاره شد هر اقامتگاه قوانین و مقررات خاص خود را دارد، از این رو اگر کاربری شرایط یا احتیاجات خاصی دارد به طور مثال اگر دچار معلولیت است یا قصد به همراه بردن حیوانات خانگی را دارد باید پیش از نهایی شدن رزرو این موارد را با کارشناسان ما در میان بگذارد. کاربر از این طریق در اسرع وقت در جریان مثبت یا منفی بودن نتایج درخواست‌هایش قرار می‌گیرد و قادر خواهد بود بهترین تصمیم را برای رزرو اقامتگاهی مطلوب اتخاذ کند.

تغییر داده‌ها از جانب کاربر

تغییر در اطلاعات مهمان‌ها و مشخصات خدمات رزرو شده از سوی کاربر در صورتی که برای اقامتگاه امکانپذیر باشد بلامانع است.

لغو رزرو از جانب کاربر

انصراف از رزرو ثبت شده می‌تواند برای اقامتگاه ایجاد هزینه کند چرا که ممکن است به خاطر رزرو بودن واحدهای اقامتی تعدادی از مشتری‌هایش را از دست بدهد و پس از انصراف رزرو نیز برای تاریخی که رزرو انجام شده بود، مهمان جدیدی مراجعه نکند؛ از این رو انصراف از رزرو بسته به مقررات خاص هر اقامتگاه در تاریخ انصراف، برای کاربران شامل هزینه می‌شود. نکته موثر در میزان هزینه کاربر زمان اعلام انصراف است، به این معنی که هرچه زودتر انصراف از رزرو به سامتیک اطلاع داده شود، همکاران ما قادر خواهند بود در مذاکراتشان با اقامتگاه‌ها هزینه مربوط به کاربران را به حداقل برسانند.

لغو رزرو از جانب اقامتگاه

سامتیک مسئولیت تمام رزروهای ثبت شده در این سامانه که به مرحله صدور و دریافت "نامه اقامت" یا همان "واچر" رسیده باشند را می‌پذیرد و اقامتی آسان مطابق با شرایط خاص هر اقامتگاه را ضمانت می‌کند؛ اما این قاعده نیز مانند هر اصلی ممکن است استثنا داشته باشد. در مواردی که البته به ندرت اتفاق می‌افتند پس از رزرو آنلاین، به علل مختلفی امکان دارد یک مهمان نتواند از خدماتی که پیشاپیش خریداری کرده به طور کامل یا به همان شکل که مورد انتظار بوده استفاده کند. عواملی نظیر بلایای طبیعی، خرابی‌های غیرمنتظره، اشتباهات انسانی، عدم تطابق با ارزش‌ها و مقررات داخلی اقامتگاه‌ها و یا دلایل امنیتی مثل حضور یا ورود مقامات بلندپایه ممکن است روند طبیعی خدمات را دچار اخلال کنند، که در صورت بروز چنین مشکلاتی هرچند از سوی سامانه نیستند اما به خاطر پایبندی به اصل احترام صمیمانه به همسفر که اساس اعتبار سامتیک را از آن می‌دانیم تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا به سرعت اقامتگاهی مشابه را با رضایت همسفر عزیزمان برای او جایگزین کنیم و در صورتی که به هر دلیل در این امر توفیق حاصل نشود هزینه پرداخت شده توسط مهمان کاملاً به وی بازگردانده می‌شود و برای رزرو بعدی او امتیازات ویژه‌ای در نظر می‌گیریم.

قوانین تجارت الکترونیک

سامانه سامتیک مطابق با قواعد و مقررات رسمی تجارت الکترونیک ایران و همینطور با توجه به مجموعه قوانین مربوط به جرایم اینترنتی فعالیت می‌کند؛ در این سامانه قوانین جاری کشور به طور کامل رعایت می‌شوند و اشخاص ضمن خرید اینترنتی متعهد می‌شوند از تمام قوانین و مقررات خرید آگاهی یافته‌اند.