بلیط قطار تهران به شیراز

1 Star 2 Star 3 Star 4 Star 5 Star
  • شرکت
  • توضیحات قطار
  • قیمت

Samtik

در سال 1388، شهر شیراز به شبکه حمل و نقل ریلی کشور متصل شد ولی اولین حرکت قطارها در این مسیر از سال 1390 آغاز شد. با افتتاح این ایستگاه، مسیرهای دسترسی به شهرهای مهم کشور شامل تهران، اصفهان، تبریز، اهواز، کرمان و قم فراهم گردید. ایستگاه راه آهن شیراز در ورودی شهرک صدرا و در نزدیکی پلیس راه سپیدان واقع شده است.

قیمت بلیط قطار تهران شیراز

در حال حاضر 4 قطار در مسیر تهران شیراز فعالیت میکنند که سه دستگاه متعلق به شرکت رجا و یک دستگاه به مجموعه نورالرضا وابسته است. ساعت حرکت قطارها در مسیر تهران شیراز در روزهای مختلف سال تغییر میکند و زمان ثابتی برای این مسیر نمیتوان اعلام نمود ولی مدت سفر با قطار در این مسیر نزدیک به 15 ساعت است.

در حال حاضر قطار 4 ستاره نور، قطار 4 ستاره پلور، قطار 3 ستاره الوند و قطار 4 ستاره سریر در این مسیر تردد میکنند که ارزان ترین بلیط قطار تهران مشهد به پلور و معمولا گرانترین به سریر اختصاص یافته است. برای اطلاع دقیق از قیمت ها، موجودی و خرید بلیط قطار تهران شیراز پیشنهاد میکنیم تاریخ حرکت خود را انتخاب نموده و پیشنهادات ارائه شده در سایت سامتیک را بررسی کنید.

خرید بلیط قطار تهران شیراز

با توجه به محدود بودن تعداد قطارها و تقاضای بالا برای استفاده از خدمات ریلی کشور معمولا خرید بلیط قطار تهران شیراز در همان روز امکان پذیر نیست. برای آنکه از رزرو بلیط خود مطمئن باشید پیشنهاد میکنیم که حداقل 4 روز قبل نسبت به خرید آن اقدام کنید و اگر سفر شما در روزهای پایینی هفته است بهتر است از یک هفته قبل وضعیت بلیط را مشخص کرده باشید. مهم نیست که فاصله قطار تهران شیراز چند ساعت است، به شما اطمینان میدهیم که از زیبایی های این مسیر نهایت لذت را خواهید برد.

بلیط قطار تهران شیراز

قطار سریع السیر تهران شیراز

یکی از برنامه های آتی ناوگان ریلی کشور راه اندازی قطار سریع السیر در مسیر تهران شیراز است که هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است. فاصله تهران تا شیراز با قطار کوتاه تر از مسیر جاده ای یعنی 935 کیلومتر است و این فاصله با قطارهای موجود در مدت نزدیک به 15 ساعت طی میشود.