خرید بلیط هواپیمای سنندج

بلیط هواپیما سنندج

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

سنندج پس از کرمانشاه دومین شهر بزرگ کرد نشین در ایران به حساب می آید. این شهر در زمان شاه صفوی توسط سلیمان خان در سال ۱۰۴۶ بنا شده است. مردم این شهر به زبان کردی صحبت می کنند و سنندج دارای دو مذهب متفاوت است. سنندج به نام سنه هم شناخته می شود که به معنای شاهین و عقاب است. این شهردر دل کوههای زاگرس قرار گرفته است و در برخی مناطق استان کردستان قومیت های مختلفی مانند پارس و ماد زندگی می کنند که لهجه کاملا متفاوتی از کردی دارند به اسم لهجه اردلانی است.

اردلان سنندج یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران از زمان مادها بوجود آمده است و این منطقه به نام پارسوا از سال های قبل از میلاد مسیح در نامه های آشوری به ثبت رسیده است البته هنور بر سرنام این شهر بحث های جنجالی وجود دارد.

با توجه به اینکه این شهر جزء تاریخی ترین شهر های کشور محسوب می شود مسافران و گردشگران زیادی برای بازدید به این شهر سفر می کنند و یکی از قطب های اصلی گردشگری در ایران به حساب می آید.

سنندج دارای بناهای جاذبه های دیدنی بسیار است و علاقمندان به طبیعت دوست دارد به این شهر سفر کنند تا از کوه، دشت و دمن های زیبای گه وجود دارد دیدن کنند. تمام اطراف شهر سنندج را کوه پوشانده شده است. نام های کوه ها آبیدر، کوخسار، شیخ معروف، مسجد میرزا، ملاکاوو، چرخ لان، سراج الدین  هستند. هرکدام از این کوه ها شگفتی های خاص خودش را دارد و وقتی پا به چنین جای بگذارید با طبیعت بسیار دیدنی بسیار روبرو خواهید شد. اکثر مردم محلی شهر سنندج از گیاهان که در خود کوه روییدن برای مداوی خودشان استفاده می کنند. همچنین در این کوه ها گل های بسیار زیبای می روید که فقط مختص شهر سنندج است.

شهرهایی که پرواز مستقیم به سنندج دارند

فرودگاه بین المللی سنندج

فرودگاه بین المللی سنندج

فرودگاه سنندج یکی از قدیمی ترین فرودگاه ها در ایران به حساب می آید که در سال های 1330 در منطقه سرنه وه انتهای پادگان لشکر 28 احداث شده است، که در دهه قبل فقط شرکت ایرلاین در خطوط هوای ایران فعالیت داشت و هواپیمای داگلاس 47 را در اختیار فرودگاه سنندج قرار داده یود.

اما فرودگاهی که در حال حاضر در شهر سنندج در حال فعالیت است دومین فرودگاه شهر سنندج است. فرودگاه قبلی به دلیل موقعیت های مکانی که داشته است دیگر توسعه پیدا نکرد و بصورت کلی تعطیل شد. اولین پرواز در این فرودگاه در سال 1350 شمسی توسط شرکت هما انجام شد. هواپیماهای که شرکت هما در اختیار فرودگاه سنندج گذاشته بود فوکر F-27 بوده که در هفته برآسمان سنندج دوبار پرواز انجام می گرفت.

اما با شروع جنگ تحمیلی و حمله نیروهای صدام، این فرودگاه در سال 59 دیگر مسافری را جابجا نمی کرد اما برای مقاصد جنگی مورد استفاده قرار گرفت. فرودگاه سنندج بعداز جنگ تحمیلی بازگشایی شد و این فرودگاه توسعه و گسترش پیدا کرد.

در حال حاضر رورزانه یک پرواز و در هفته 16 رفت و برگشتی به تهران، در مجموع 700 پرواز از فرودگاه سنندج به شهرهای دیگر انجام می گرد.

فرودگاه سنندج اطلاعاتی همچون کد یاتا SDG، کد ایکائو OICS است و 1378 متر فاصله از دریا دارد و می توانید برای بدست آوردن اطلاعات پرواز با شماره 199 تماس بگیرید یا به سایت sanandaj.airport.ir مراجعه کنید.

فرودگاه بین المللی سنندج دارای یک ترمینال برای پروازهای خارجی و داخلی خود در نظر گرفته است و امکاناتی مانند شعبات بانک، کافه و رستوران، غرفه های تجاری، سرویس های بهداشتی، فرنگی و ایرانی ، تیم پزشکی و پارکینگ برای مسافرانی که می خواهند وسیله نقلیه خود را در آنجا پارک کنند، فراهم شده است.
فرودگاه سنندج برای جابجایی مسافران، تاکسی سواری در نظر گرفته است که تمام این تاکسی ها در درون محوطه فرودگاه قرار گرفته اند. مسافران برای رفتن به هرنقطه از شهر سنندج می توانند تاکسی سوار شوند و به مقصد مورد نظر خود بروند.

قیمت بلیط هواپیما سنندج

جدول زیر لیست قیمت بلیط هواپیما را در مسیرهای مختلف و برای شرکت های هواپیمایی نشان میدهد. این قیمت ها برای بلیط هواپیما سنندج سیستمی بوده مصوب آذرماه 97 است.

هواپیمایی مبدا مقصد حداقل قیمت حداکثر قیمت
قشم ایر تهران سنندج 1,776,000 ریال 3,250,000 ریال
ایران ایر تهران سنندج 1,600,000 ریال 4,500,000 ریال
آسمان تهران سنندج 1,300,000 ریال 3,160,000 ریال

شرکت های هواپیمایی در مسیر سنندج

نظرات