خرید بلیط هواپیما خرم آباد

بلیط هواپیما خرم آباد

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

اگر برنامه دارید که خود را برای سفر به خرم آباد آماده کنید یا اینکه کمی در مورد این شهر ماجراجویانه اطلاعات بیشتری کسب کنید، جای درستی را انتخاب کرده اید. در این نوشته میخواهیم به شما بگوییم چه زیبایی هایی در مرکز شهرستان لرستان انتظار شما را میکشند و اینکه فرودگاه این شهر چه ویژگی هایی دارد. همانطور که از اسم این شهر پیداست، تنها چیزی که در آن میبینید سرسبزی و طبیعتی منحصر به فرد است. عاملی که باعث شده این خرم بودن بیش از هر چیزی در شهر جلوه کند، دشت های مرتفع و کوهستانی اطراف خرم آباد است.

جالب است بدانید زبان و فرهنگ بخشی از مردم خرم آباد فِیلی است که به گروهی از ساکنانی اطلاق میشود که ساکن منطقه والیان فیلی‌ هستند و گروهی از مردم لر و کرد را شامل می شود. اما اکثریت مردم لرستان از اهالی خرم آباد و با زبان رایج لری خرم آبادی در این شهرستان اقامت دارند. بخشی از مردم این منطقه به گویش های لکی، بروجردی و لری بختیاری هم حرف میزنند.

متاسفانه وضعیت اقتصادی و مالی در شهرستان خرم آباد در وضعیت خوبی قرار ندارد و با نیروگاه های پتروشیمی و فولاد بار زیاد اقتصادی این منطقه را به دوش میکشند. با این حال اما، وضعیت گردشگری در این منطقه روز بهتر میشود و مردم بیشتری با آگاهی از زیبایی های طبیعی خرم آباد، اقدام به سفر میکنند. راه های زیادی برای قدم گذاشتن در کوه های فرازمینی خرم آباد دارید که در قطار، اتوبوس و هواپیما خلاصه میشوند. ولی با توجه به مسافت زیاد خرم آباد تا تهران، بهترین، سریع ترین و راحت ترین انتخاب، بلیط هواپیما تبریز است. در این صفحه میتوانید قیمت بلیط هواپیما تمام شرکت های هواپیمایی را به همراه اطلاعات هر یک از ایرلاین ها به دست آورید.

شهرهایی که پرواز مستقیم به خرم آباد دارند

فرودگاه خرم آباد

فرودگاه خرم آباد

به جرات میتوانیم بگوییم که فرودگاه خرم آباد یکی از قدیمی ترین فرودگاه های ایران است. در واقع تاریخ تاسیس این فرودگاه به زمان جنگ جهانی دوم بازمیگردد و هیچ کس نمیداند که دقیقاً چه زمان ساخته شده است. تنها اطلاعات در دست، مربوط به این است که این مکان در زمان جنگ در واقع یک پناهگاه برای نظامیان متفقین به شمار میرفت.

مدت زیادی از این اتفاقات میگذرد و فرودگاه خرم آباد در طول زمان از تغییرات کوچک و بزرگ زیادی جان سالم به در برده است. در سال ۱۳۸۶، یک ساختمان اداری جدید در محوطه ی این فرودگاه ساخته و جایگزین ساختمان قبلی شد. ساختمان ترمینال مسافربری جدید فرودگاه نیز در سال 1362 مورد بهره برداری قرار گرفت و پس از آن در دسترس مسافرین قرار گرفت. در حال حاضر مسافران میتوانند در این ساختمان منتظر تیک آف هواپیما خود شوند و در این زمان از انواع امکانات تفریحی اعم از استراحت، تغذیه و خرید بهره مند شوند.

فرودگاه خرم آباد به منظور فراهم نمودن بستری ایمن، امن و منظم در اعزام و پذیرش مسافر و جا به جایی بار از طریق حمل و نقل هوایی و در راستای ارتقای مستمر ایمنی ناوگان هوایی خود، از مقررات و سیستم های مدیریت ایمنی ملی و بین المللی پیروی میکند. اگر قصد دارید به وسیله هواپیما به شهر آبشارهای اقیانوسی قدم بگذارید، فرودگاه خرم آباد با داشتن تمامی خدمات متنوع منتظر پذیرایی از شما هستند.

قیمت بلیط هواپیما خرم آباد

جدول زیر لیست قیمت بلیط هواپیما را در مسیرهای مختلف و برای شرکت های هواپیمایی نشان میدهد. این قیمت ها برای بلیط هواپیما خرم آباد سیستمی بوده مصوب آذرماه 97 است.

هواپیمایی مبدا مقصد حداقل قیمت حداکثر قیمت
ماهان تهران خرم آباد 1,735,000 ریال 3,988,000 ریال
ایران ایر تهران خرم آباد 1,600,000 ریال 4,500,000 ریال

شرکت های هواپیمایی در مسیر خرم آباد

نظرات