چطور بلیط ارزان بخریم

قبل از خرید بلیط هواپیما این نکات را فراموش نکنید!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

آیا شما هم جزو افرادی هستید که قبل از خرید بلیط هواپیما به سایت های زیادی سر میزنید ولی در آخر متوجه میشوید که کیفیت پرواز شما بسیار پایین بوده و این امر باعث شده تجربه بدی از سفر خود داشته باشید؟

شما تنها نیستید! رفتار بسیاری از کاربران به همین شکل است و عده زیادی هستند که بدون تحقیق و اطلاعات کافی اقدام به خرید بلیط هواپیما میکنند. اما در این مقاله قصد داریم شما را با ترفتدهای بلیط هواپیما آشنا کنیم تا ضریب اشتباه شما کاهش پیدا کند.

این ترفندها با وجود سادگی، هزینه های سفر شما را تا حدی زیادی کاهش می‌دهند و نه تنها از لحاظ مالی، بلکه میتواند تجربه سفر را برای شما لذت بخش تر کند.

 

نکات خرید آنلاین بلیط هوایما

 

بلیط هواپیما را زودتر از سفر خود بخرید

اگر قصد دارید با هواپیما به سفر بروید، خرید بلیط را در اولین اولویت خود قرار دهید. با اینکه افراد بسیاری ترجیح می‌دهند با خرید بلیط لحظه آخری، برنامه ریزی سفر را به ساعات آخر موکول کنند، توصیه ما این است که یکی از اولین پیش نیازهای سفری بی دغدغه این است که خیالتان از بابت بلیط هواپیما راحت باشد. بسیاری از خطوط هوایی تخفیف‌های خود را ۲۱ روز قبل از پرواز ارائه می‌کنند. به عبارتی دیگر،  تمام صندلی‌های ارزان قیمت در ابتدای دوره به فروش می‌رسند. به طور خلاصه، بهترین زمان خرید بلیط هواپیما هنگامی است که فکر سفر اولین بار به ذهنتان می‌رسد!

 

بلیط هواپیما را از سایت های معتبر تهیه کنید

تنها کافی است عباراتی از قبیل رزرو بلیط هواپیما، بلیط چارتر یا هر عبارت دیگری را که با مرتبط با آن باشد در اینترنت جستجو کنید تا در کسری از ثانیه با انبوهی از وبسایت‌های فروش آنلاین بلیط هواپیما مواجه شوید. اما کدام یک از این وبسایت ها مورد اعتماد هستند و میتوان بدون نگرانی و اضطراب از آن ها بلیط تهیه کرد؟

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در مورد خرید از سایت های فروش بلیط آنلاین در نظر داشته باشید، سابقه فعالیت آنهاست. وقتی سایتی مدت زیادی از فعالیتش در زمینه فروش بلیط آنلاین گذشته باشد، هرگونه تخلف یا موارد غیرقانونی سریعاً به سازمان هواپیمای کشور گزارش داده میشود. پس بهترین توصیه ما این است که قبل از تهیه بلیط، حتماً در مورد سابقه سامانه‌های فروش آنلاین بلیط تحقیق کنید. تحقیقات آنلاین می‌تواند شک و شبهه‌ی شما نسبت به بهترین سایت خرید بلیط را برطرف کند.

 

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

 

از خدمات CIP فرودگاه امام غافل نشوید

بسیاری از مسافران از خدمات ارائه شده CIP و VIP اطلاعات کافی ندارند و گمان می‌کنند که این خدمات تنها برای افراد ثروتمند یا مهم است. واقعیت امر آن است که این خدمات ویژه فرودگاهی، برای عموم مردم قابل استفاده است. به عنوان مثال، وقتی در هنگام خرید بلیط هواپیما تهران مشهد، از خدمات ویژه CIP فرودگاه امام استفاده می‌کنید، خودروی اختصاصی فرودگاهی به درب منزل شما می‌‎آید و شما را به قست ویژه فرودگاه می‌رساند. سپس با ورود شما به سالن مخصوص cip فرودگاه، پروسه های پیچیده و زمانبر Check-In و ورود به گیت و هواپیما دیگر معنا نخواهد داشت. با توجه به تغییر قیمت های اخیر در خدمات فرودگاهی و بلیط هواپیما، هزینه این خدمات بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

نکات مهم خرید بلیط هواپیما آنلاین

در هنگام خرید بلیط هواپیما بصورت آنلاین باید نکاتی را مد نظر داشته باشید. این نکات به شما کمک می‌کنند تا اشتباهات شما هنگام رزرو یا خرید بلیط هواپیما به حداقل برسند و بدون مشکل یا نگرانی خاصی سوار هواپیما شوید.

 

بهترین سایت فروش آنلاین بلیط

 

در هنگام رزرو بلیط هواپیما، خود را محدود به یک سایت نکنید

شاید شما هم به دنبال بهترین سایت فروش بلیط هواپیما آنلاین باشید، اما در حقیقت هر سایتی که اقدام به فروش بلیط هواپیما می‌کند، مزایا و معایب خاص خود را دارد. همانطور که در قیمت های قبل اشاره کردیم، بازخوردهای مشتریان قبلی می‌تواند تا حد زیادی شما را در انتخاب سایت مناسب شما یاری کند. به عنوان مثال یک سایت، بلیط های ارزان تری دارد اما ممکن است خدمات ارائه شما در حین پرواز در حد قابل قبولی نباشد.

زمان بندی بین پروازهای خارجی را در نظر بگیرید

در پروازهای خارجی زمانی که سفر شما از چند پرواز تشکیل شده است، موضوع برنامه ریزی برای پروازهای به اصطلاح Connecting Flight اهمیت پیدا می‌کند. هنگامی که می خواهید بلیط تهیه کنید تفاوت و زمان بندی بین پرواز ها را با دقت بررسی کنید این موضوع زمانی برای شما از اهمیت برخوردار خواهد شد که بدانید در فرودگاه باید چه مقدار منتظر پرواز بعدی باشید که به قرار کاری در مقصد مورد نظرتان برسید و در برنامه ریزی خود دچار مشکل نشوید.

در هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی، مشخصات خود را با دقت وارد کنید

در پروازهای خارجی اشتباه وارد کردن مشخصاتی همچون شماره گذرنامه، تاریخ تولد به میلادی و غیره بسیار رایج است. بنابراین حواستان به صحت مشخصات شخصی خود اطمینان پیدا کنید. در صورتی که بلیطی که تهیه کرده اید بلیط چارتر باشد امکان استرداد و تغییر مشخصات برای شما وجود ندارد و هزینه پرداختی شما سوخت می‌شود. اما اگر بلیط خریداری شده شما یک بلیط سیستمی باشد، امکان تغییر مشخصات و استرداد وجه با کسر جریمه برای شما وجود خواهد داشت.

نظرات

سلام من میخوام برم مشهد ولی بلیط های آذر ماه همه سیستمی شدن، توی این مقاله ننوشته بودین که چطور میتونیم برای ماهی که توش هستیم بلیط هواپیما بخریم؟

    سلام آقای محمدرضا،

    بهترین راه حل برای اینکه بتونید در این مورد بلیط هواپیما بخرید، خرید بلیط هواپیما لحظه آخری است. این نوع بلیط ها معمولاً در سایت های فروش بلیط هواپیما کمتر هست.