مکان های دیدنی سرعین

۵ مورد از مکان های دیدنی سرعین که شما را به وجد می آورد!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

سرعین یکی از شهرهای جذاب استان اردبیل است که همیشه به عنوان یکی از محبوب ترین مقصدها برای سفر تفریحی مردم ایران جایگاه ویژه ای دارد. در این مقاله قصد داریم تا با معرفی مکان های دیدنی سرعین شما را به سفر به این شهر دوست داشتنی بیتشر ترغیب کنیم تا بتوانید تجربه های شیرین و دوست داشتنی سفر در اردبیل را از نزدیک لمس کنید.

آب و هوای سرعین، شهر چشمه های گرم

اگر برای اولین بار قصد سفر به سرعین را دارید در نظر داشته باشید که آب و هوای این شهر در تمام طول سال سرد و خشک است. پس حتما لباس گرم با خود همراه داشته باشید تا سرد بودن هوا خاطرتان را آزرده نکند و بتوانید سفر خوبی را در پیش داشته باشید.

در خصوص سرد بودن هوا در این شهر نکته جالبی که وحود دارد این است که عموما در پشت بام هیچ خانه نشانه ای از وجود کولر آبی نخواهید دید چرا که سرد بودن این شهر مردم را از داشتن کولر در فصل گرمی مانند تابستان نیز بی نیاز کرده است.

عکس های جاهای دیدنی سرعین

مسافران قبل از سفر به مقصد دلخواهشان دوست دارند تا عکس های جذاب شهر مورد نظر خود را ببینند تا بدانند قرار است به کجا سفر کنند و چه مناظر جذابی در طول سفر در انتظارشان است. در ادامه با مشاهده برخی عکس های جاهای دیدنی سرعین شما را با رنگ و لعاب جذاب این شهر بیشتر آشنا می کنیم.

۱- چشمه آب گرم سبلان، معروف ترین چشمه آب گرم در ایران

یکی از جذاب ترین ویژگی های سرعین داشتن چشمه های آب گرم فراوان است که مردم برای درمان کمر درد، زانو درد و پا درد از آن استفاده می کند. چشمه های آبگرم سرعین به عنوان معروف ترین و جذاب ترین ویژگی این شهر به حساب می آیند چرا که بسیاری از مردم تنها برای استفاده از این چشمه ها قصد سفر به سرعین می کنند.

عکس چشمه آب سبلان

یکی از معروف ترین و محبوب ترین چشمه های آبگرم اردبیل «چشمه آبگرم سبلان» به حساب می آید. این چشمه جذاب با توجه به محبوبیت و مقبولیتی که نزد مردم دارد به عنوان یکی از مجهز ترین و با امکانات ترین چشمه های آب گرم در کشور در حال ارائه خدمات به مسافران است. در ادامه با برخی از مهم ترین و جذاب ترین خدمات و امکانات چشمه آب گرم سبلان بیشتر آشنا می شویم.

  • دو استخر عمومی برای بانوان
  • یک استخر عمومی برای آقایان
  • چهار واحد سونای خشک
  • دو واحد سونای بخار
  • حوضچه های آب سرد
  • جکوزی
  • باشگاه ورزشی
  • بخش فیزیوتراپی
  • بوفه
  • رستوران

۲- آب گرم گاومیشی گلی، یکی بهترین مکان های دیدنی سرعین

یکی دیگر از جشمه های معروف سبلان که بیشتر در بین مردم اردبیل جایگاه ویژه ای دارد. «آب گرم گاومیشی گلی»  نام دارد. استخر این آب گرم، برای درمان انواع دردهای مفصلی شدیدا پیشنهاد می شود. اگر قصد دارید برای درمان کمر درد و یا پا درد خود پا به این آب گرم بگذارید، حتما در نظر داشته باشید که آب این چشمه بسیار داغ است و باید خیلی مراقب خودتان باشید. البته بیشتر کسانی که برای اولین بار به این چشمه آب گرم پا می گذارند در نظر اول فکر می کنند با یک استخر معمولی طرف هستند در صورتی که آب این چشمه حس بسیار سبکی را به شما می دهد که باعث می شوذ دیگر دوست نداشته باشید از آنجا بیرون بیایید.

چشمه آب گرم سرعین

اگر دوست دارید در خصوص دیگر چشمه های آب گرم ایران نیز اطلاعات به دست بیاورید، پیشنهاد می کنم حتما مقاله بهترین چشمه های آب گرم ایران را مطالعه کنید.

۳- بهشتی به نام روستای آلوارس سرعین، روستایی ۳ هزار ساله

اگر با ماشین شخصی به سرعین سفر کردید پیشنهاد می کنم قبل از آنکه بخواهید سفر خود را به پایان برسانید، سری به قسمت جنوبی این شهر بزنید تا با بهشتی به نام روستای الوارس بیشتر آشنا شوید.

روستای آلوارس در ۱۲ کیلومتری غرب سرعین قرار گرفته و به عنوان یکی از زیباترین روستاهای استان اردبیل بین مردم و حتی مردم بومی اردبیل معروف است. این روستا قدمتی ۳ هزار ساله دارد و در گذشته عشایر شاهسون برای چراندن دام های خود به این روستا می آمدند.

آب و هوای این روستا در مقایسه با شهر سرعین سرد تر است پس هوای خودتان را داشته باشید چرا که این روستا در دامنه کوه سبلان قرار گرفته و سرد شدن هوا در این محدوده طبیعی به نظر می آید. اگر به این روستا سر زدید، سعی کنید دیدن چشمه معروف آلوارس یعنی چشمه مین بلاغ را از دست ندهید. چرا که علاوه بر جذابیت های طبیعی که مین بلاغ دارد می توانید در این چشمه خوشمزه ترین و نایاب ترین نوع از ماهی غزل آلا را امتحان کنید. البته اگر بتوانید آن را تهیه کنید، چرا که مردم بومی اردبیل همیشه در خریدن این ماهی از مسافران پیشی می گیرند.

روستای آلوارس سرعین

روستای آلوارس در فصل بهار زیباترین چهره خود را به مسافران و مردم اردبیل نشان می دهد و به قول معروف، رویایی ترین تصویری که در ذهن خود از یک روستای جذاب دارید را می توانید در اردیبهشت ماه آلوارس برای خود تداعی کنید. چرا که در این فصل و با شکوفه زدن گل های بهاری جذابی مانند گل شقایق، گل ختمی و لاله های سرح می توانید برای دقایقی هم که شده خود را مسافر بهشت بدانید.

در نزدیکی روستای آلوارس یک مجتمع تفریحی وجود دارد که مسافران و علاقمندانی که دوست دارند زمان بیشتری را در این روستا بگذرانند می توانند با ورود به این مجتمع از امکاناتی مانند پیست های اسکی، دوچرخه سواری و یا دیگر امکانات آن استفاده کنند.

مجموعه ای تفریحی در روستای آلوارس

۴- دره گلستان سرعین یا همان غزل گل لر

اگر از دیدن روستای آلوارس هنوز در شگفت اید باید این نوید را به شما بدهیم که در فاصله کمی با آلوارس می توانید با یک صحنه خیره کننده دیگر به نام «دره گلستان» به این شگفتی و هیجان ادامه دهید.

دره گلستان سرعین

دره گلستان یا همان غزل گل لر، یکی از خوش رنگ و لعاب ترین مکان های دیدنی سرعین به حساب می آید که تا آن را از نزدیک نبینید نمی توانید عمق جذابیتش را به درستی درک کنید. این دره زیستگاه حیواناتی مانند بز، کبک و قوچ است چرا که به دلیل چمنزارها و شرایط مناسب کوهپایه ای دره گلستان، زندگی برای حیواناتی از این قبیل را در آنجا راحت تر کرده است.

۵- آبشار ورگه سران، بکر ترین نقطه سرعین

یکی از نردیک ترین مکان های دیدنی به سرعین، آبشار ورگه سران نام دارد. این آبشار زیبا تنها ۵ دقیقه با خود سرعین فاصله دارد و همیشه پر از مسافران و گردشگرانی است که فکر می کنند یکی از ناشناخته ترین و جذاب ترین نقاط سرعین را کشف کرده اند!

آبشار ورگه سران از برخورد دو چشمه به نام های قیرخ بولاخ و چهل چشمه  به وجود آمده. اینجا جایی است که می توانید ساعت ها به صدای آب گوش کنید و از سفر خود نهایت استفاده را ببرید.

ایشار ورگه سران سرعین

سوغات سرعین چیست؟

فکر نمی کنم کسی به سرعین رفته باشد و آش دوغ محلی این شهر را تست نکرده باشد. آش دوغ محلی سرعین با دوغ محلی همین ناحیه طعم جذابی دارد که مسافران زیادی را طرفدار خود کرده است. بسیار حیف که نمی توان این آش خوشمزه را به عنوان سوغات به شهر خود ببریم اما می توان تا جایی که امکان دارد در طول سفر از این آش نوش جان کرد.

اگر می خواهید از شهر چشمه های آب گرم سوغاتی های جذاب و هیجان انگیزی تهیه کنید، پیشنهاد می کنم عسل طبیعی سرعین را به عنوان هبجان انگیز ترین سوغاتی برای عزیزان خود به ازمغان بیاورید چرا که طعم شیرین این عسل با بقیه عسل هایی که تا به حال امتحان کرده اید متفاوت است.

جاجیم بافی های سنتی و صنایع دستی جذاب سرعین می تواند پیشنهاد خوبی برای تهیه سوغاتی برای کسانی باشد که دوست دازند سوغاتی غیر خوراکی برای عزیزان خود ببرند بسیار مناسب است.

بیشتر مسافران بعد از سفر به سرعین و دیدن مکان های جذاب این شهر دوست داشتنی، دوست دارند به خود اردبیل هم سفری داشته باشند. پیشنهاد می کنم اگر شما هم همچنین نیتی دارید قبل از سفر به شهر اردبیل نیم نگاهی به مقاله راهنمای سفر به اردبیل بیندازید تا راه سفر برای شما راحت تر شود.

نظرات