جاهای دیدنی مشهد در زمستان

مکان های دیدنی مشهد در زمستان – زیبایی های زمستان در پایتخت معنوی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

فصل زمستان خاطرخواهان خودش را دارد. فصلی پربارش که جذابیتی منحصر به فرد به شهرها می دهد. در این فصل و در میان بارش های فراوان زمستانی برخی از مکان ها حتی دیدنی تر از حالت عادی خود هستند. تفاوتی ندارد برف باشد یا تگرگ یا باران. بارش برف و باران شادابی خاصی در محیط ایجاد می کند و ترکیب جذاب این شادابی با زیبایی خاصی که به وجود می آید جاذبه های گردشگری را به محیط هایی دیدنی تر و دوست داشتنی تر تبدیل می کند. در این مقاله قصد داریم در مورد مکان های دیدنی مشهد در زمستان بگوییم. دیدنی هایی که شاید حتی در فصل بهار به این زیبایی نیستند.

 

سفر به مشهد در زمستان

پیش از اینکه به مسئله اصلی مقاله بپردازیم لازم است به این نکته اشاره کنیم که فصل زمستان کم گردشگرترین فصل مشهد است. از آنجایی که مشهد زمستان هایی پربرف و بارش دارد سفرها تا حد زیادی کاهش می یابند. این مسئله از دو جهت به نفع کسانی است که قصد دارند در زمستان به مشهد سفر کنند.

  • در این زمان مشهد و جاذبه های گردشگری و مذهبی آن در خلوت ترین حالت خود قرار دارند و بهترین زمان برای لذت بردن از سفر است.
  • در فصل زمستان به دلیل کاهش میزان سفرها قیمت بلیط هواپیما کاهش می یابد و هزینه های اقامت در مشهد نیز تا حد چشمگیری دچار کاهش می شود. اگر تمایل دارید سفری ارزان به مشهد داشته باشید زمستان فرصت مناسبی است.

 

حرم امام رضا در زمستان

 

جاهای دیدنی مشهد در زمستان

  1. حرم امام رضا (ع): حرم مطهر امام رضا از زیباترین مکان های دیدنی مشهد در فصل زمستان محسوب می شود. با بارش برف و باران محیط حرم نمای بسیار زیبایی به خود می گیرد و حال و هوای خوبی در آن جریان پیدا می کند.
  2. باغ پرندگان سپاد: شاید برایتان جالب باشد بدانید که این مجموعه دومین مکان دیدنی مشهد از نظر محبوبیت و جذب گردشگر است. این باغ با گونه های متفاوت و کمیاب پرندگان خود از زیباترین جاهای دیدنی مشهد محسوب می شود و در فصل زمستان نیز زیبایی منحصر به فردی دارد.
  3. پارک طبیعی هفت حوض: پارک های طبیعی در فصل های مختلف زیبایی مخصوص به خود را دارند. پارک طبیعی هفت حوض از جاذبه های دیدنی اطراف مشهد محسوب می شود. پیشنهاد می کنیم اگر در فصل زمستان به مشهد سفر کردید حتما از این جاذبه گردشگری زیبا بازدید کنید.

 

جاهای دیدنی مشهد در زمستان

 

مکان های دیدنی اطراف مشهد در فصل زمستان

اگر به گردش در مناطق حومه شهر علاقه دارید پیشنهاد ما بازدید از روستاهای دیدنی اطراف مشهد است. این روستاها در فصل زمستان مکان های دیدنی و شگفت انگیزی محسوب می شوند. در ادامه برخی از بهترین آن ها را معرفی می کنیم.

  1. روستا و غار مغان: غار مغان یکی از قدیمی ترین پدیده های زیست محیطی در تمام تاریخ است. قدمت این غار حتی از رشته کوه های البرز و قله دماوند هم بیشتر تخمین زده شده است. بنابراین شما با یک هیولای پیر زیست محیطی رو به رو هستید. در این غار اینقدر راه های فرعی و پیچیده وجود دارد که اگر با راهنما داخل آن نروید احتمال اینکه در آن گم شوید بسیار است. در داخل این غار چشمه آب نیز وجود دارد. آب این چشمه بسیار زلال و سرد است. به خصوص اگر در فصل زمستان از آن بازدید کنید. بازدید از این غار حیرت انگیز در فصل زمستان را به شما پیشنهاد می کنیم. روستای مغان نیز جذابیت های مخصوص به خودش را دارد.
  2. روستای زشک: یکی دیگر از زیباترین جاهای دیدنی در مشهد روستای زشک است. این روستا در فاصله ۲۰ کیلومتری از شهر مشهد و در شهر شاندیز قرار دارد. زشک که از کلمه زو اشک برگرفته شده به معنای چشمه های جوشان است. این نام به دلیل چشمه های متعددی است که این روستا را زیبا کرده اند.

 

موزه های مشهد، بهترین مکان های دیدنی برای بازدید در سرمای زمستان

برای کسانی که سرمایی هستند و دوست ندارند در فصل زمستان به بازدید از مکان های سرد بروند، موزه ها بهترین سوزه هستند. جذاب ترین موزه های مشهد شامل موارد زیر هستند:

  1. موزه نادری: موزه نادری در مشهد به عنوان نمادی از نادرشاه و برای معرفی تاریخچه زمان حکومت و دیگر مسائل مربوط به دوران نادرشاه ایجاد شده است. آرامگاه نادرشاه افشار و محمد تقی خان پسیان سردار خراسان هم اکننون در مجموعه باغ موزه نادری قرار دارد.
  2. موزه نان مشهد: موزه نان مشهد یکی از بناهای فرهنگی و جذاب مشهد است که با معماری بسیار زیبا و به سبک معماری ایرانی ساخته شده است. نکته جالب در مورد موزه نان مشهد این است که این موزه اولین موزه در خاورمیانه است که در مورد نان ساخته شده است. در موزه نان مراحل تهیه آرد و ابزار آن به طور کامل معرفی شده اند.
  3. موزه مردم شناسی (حمام قلی بیک): حمام قلی بیک که با نام حمام رضوی و حمام شاه نیز شناخته می شود در حال حاضر به عنوان موزه مردم شناسی مورد استفاده قرار می گیرد. بخش های مختلفی در این موزه وجود دارد که هر کدام جذابیت های مخصوص به خود را دارد.

ضمنا در فصل زمستان پیشنهاد می کنیم برای سفر به مشهد از بلیط قطار تهران مشهد یا دیگر مسیرهای منتهی به مشهد استفاده کنید، چرا که در مسیر با مناظر زیبایی رو به رو خواهید شد.

 

موزه های مشهد، بهترین مکان های دیدنی برای بازدید در سرمای زمستان

 

مکان های تفریحی مشهد در زمستان

در نهایت قصد داریم به دو مورد از مکان های تفریحی مشهد در فصل زمستان نیز اشاره کنیم:

پارک و شهربازی ملت: پارک و شهربازی ملت از شناخته شده ترین و بهترین مکان های تفریحی شهر مشهد محسوب می شوند. این شهربازی امکانات بسیار خوبی برای تفریح تمام سنین دارد. یکی از بزرگترین چرخ و فلک های خاورمیانه در این شهربازی مشهد قرار دارد.

پارک جنگلی وکیل آباد: یکی دیگر از مکان های دیدنی و تفریحی مشهد در زمستان پارک جنگلی وکیل آباد و شهربازی آن است. این مجموعه در فصل زمستان زیبایی های زیادی خواهد داشت و قطعا می تواند تجربه ای لذت بخش و به یاد ماندنی برای شما فراهم کند.

 

مکان های تفریحی مشهد در زمستان

نظرات