شرکت قطارهای مسافربری رجا سپهر لوکس

معرفی کامل قطار سپهر – امکانات، قیمت بلیط و خرید بلیط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

هنگام تردد درون شهری قاعدتا بسیاری از ما با توجه به فاصله، شرایط جوی و یا هزینه ای که در نظر داریم، وسایل نقلیه مختلفی را انتخاب میکنیم. درمورد مسافرت های بین شهری این انتخاب حساس تر هم خواهد بود.

احتمالا تا همین چندسال پیش انتخاب های ما در مدل وسایل نقلیه بین شهری چندان زیاد نبود. مدل های مختلف هواپیما، قطار و اتوبوس چندسالیست که با رشد صنعت حمل و نقل کشور افزایش پیدا کرده و متناسب با سلیقه، نیاز و توانمندی مسافران، گزینه های مختلفی پیش روی آنها قرار گرفته.

اگر قطار را بعنوان وسیله ای برای سفر انتخاب کرده باشید، حتما متوجه تنوع واگن های شرکت های حمل و نقل ریلی شده اید. بخصوص در مسیرهای پرترددی همچون مسیر تهران به مشهد بیشتر شرکت های قطاری در حال فعالیت هستند.

با وجود اینکه برنامه زمانی حرکت قطارها در مسیر تهران مشهد بسیار فشرده است، اما همچنان به دلیل تعداد زیاد مخاطبان آن، انتخاب بلیط قطار مناسب چندان ساده نیست. یکی از واگن های قطار که از شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (رجا) در این مسیر فعالیت میکند؛ قطار لوکس سپهر است.

اگر هنگام خرید بلیط، به نام قطار سپهر برخوردید، بهتر است با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با این نوع از قطارهای شرکت مسافربری رجا کسب کنید.

اطلاعات قطار لوکس سپهر رجا

قطار لوکس سپهر

تا چندسال پیش قطارهای مسافربری و باری کشور تحت نظارت مستقیم شرکت راه آهن ایران بود. در سال ۷۶ با هدف بهبود خدمت رسانی به مسافرین، کلیه خدمات مسافربری کشور به شرکت حمل و نقل ریلی رجا محول شد و این نقطه عطفی برای ارائه خدمات بهتر قطارهای مسافری به هموطنان بود.

پس از مستقل شدن این شرکت در خدمات مسافری، روند بهبود خدمت رسانی آغاز شد و شاهد رونمایی از انواع واگن های مسافربری به‌روز، بهمراه خدمات بهتر و آسایش بیشتر مسافران بودیم. قطار لوکس سپهر یکی از انواع قطارهای شرکت رجا ست که در کلاس قطارهای ویژه ۵ ستاره این شرکت قرار دارد.

شرکت رجا قطارهای خود را با توجه به امکانات رفاهیشان در چهار دسته زیر و در دو نوع چهارتخته و سالنی طبقه بندی کرده است.

  • قطارهای لوکس
  • قطارهای کلاس۱
  • قطارهای کلاس۲
  • قطارهای کلاس۳

در دسته کلاس۳ از قطارهای چهارتخته، تنها قطارهای خلیج فارس مشغول فعالیت هستند. در قطارهای کلاس۲ قطار البرز و لوکس چهارتخته، در کلاس۱، غزال و پلورسبز و در نهایت در کلاس ویژه قطارهای زندگی، لوکس سپهر، سیمرغ، سبز و پلور سبز جدید در حال جابجایی مسافران اند.

قطار لوکس سپهر از مدل های جدید واگن های قطار است که در شبکه ریلی کشور فعالیت میکند. خدمات این نوع از قطارها چیزی از مدل های زندگی، فدک، غزال یا سیمرغ کم ندارد و به خوبی با این نمونه های بیشتر شناخته شده رقابت می کند. پیش از اینکه مسیرهای فعالیت این قطار را معرفی کنیم، نگاهی به خدمات ارائه شده در این قطار بیاندازیم.

خدمات مسافری قطار سپهر

واگن های لوکس قطار سپهر پس از قطار زندگی با کیفیت ترین و پر آپشن ترین کوپه ها را در بین قطارهای شرکت رجا دارد. درجه کیفی واگن های این قطار، درجه A تعریف شده و از امنیت و آسایش بالایی برخوردار است.

در هنگام رزرو بلیط قطارهای سپهر امکان انتخاب نوع غذای دلخواهتان را با احتساب هزینه مجزا خواهید داشت. در بدو ورود در صورت نیاز با ویلچر به شما خدمت رسانی شده و بلافاصله پس از اسکان در قطار، با میان وعده پذیرایی خواهید شد.

قطارهای سپهر رستوران و فروشگاه داشته و در حین سفر به راحتی می توانید تنقلات یا وعده غذایی دلخواهتان را خریداری کنید. در مسیرهای طولانی تر، میان وعده را نیز میهمان قطار سپهر خواهید بود.

کتابخانه، سرویس خواب یکبارمصرف، سیستم صوتی و تصویری، مجلات و نشریات روز و سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی از دیگر امکانات رفاهی سفر، در این مدل از قطارهای رجا برای شما خواهد بود.

اگر دوست دارید قطارهای شرکت رجا را باهم مقایسه و سپس بلیط خود را تهیه کنید، تصویر زیر بطور دقیق در رابطه با خدمات و امکانات مدل های قطار رجا به شما کمک می کند.

خدمات قطارهای رجا

مسیرهای فعال قطار سپهر

همانطور که انتظار می رود، قطارهای لوکس در مسیرهای پرد تردد و پر مخاطب مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر تقاضای بیشتر در این مسیرها و در نتیجه نیاز به قطارهای متعدد؛ متنوع بودن مدل های قطار نیز به انتخاب متناسب با نیاز مسافران کمک خواهد کرد.  قطار سپهر در دو مسیری که در ادامه معرفی میکنیم درحال فعالیت است.

قطار سپهر قم مشهد

مسیر حرم تا حرم یعنی قم تا مشهد یکی از مسیرهای شلوغ ریلی کشور است. به دو دلیل این مسیر بستر تردد قطار لوکس سپهر رجا شده است. اول تراکم مسافران این مسیر بخصوص در ایام مذهبی کشور، و دوما فاصله ۹۵۰ کیلومتری بین این دو شهر که زمان طی این مسافت را زیاد کرده و در نتیجه نیازمند قطارهای تخت خواب دار برای مسافران است.

در هنگام رزرو بلیط قطار قم به مشهد به نوع قطار درج شده در قسمت اطلاعات بلیط دقت کنید. بلیط قطار سپهر قم مشهد یکی از بهترین بلیط های قطار برای شما خواهد بود.

قطار قم مشهد سپهر

قطار سپهر تهران مشهد

در مسیر تهران به مشهد نیز ناوگان هوایی و ریلی کشور به شدت فعال است. مسافران رد و بدل شده در این مسیر به جرات بیشترین تعداد مسافر در بین مسیرهای مختلف میان شهرهای کشور را داراست. با وجود تنوع بالای قطارهای بین تهران و مشهد ممکن است انتخاب برای شما کمی دشوار باشد. اما قطار سپهر تهران مشهد یکی از بهترین گزینه های موجود است که رضایت شما را بدست خواهد آورد.

قیمت بلیط قطار سپهر

همانند سایر قطارهای دسته ی ویژه از لیست شرکت رجا، قطارهای سپهر با یدک کشیدن صفت “لوکس” قیمت بیشتری نسبت به سایر کلاس ها دارند. البته در نظر داشته باشید که خدمات ویژه مهمانداران این قطار، سیستم تهویه، فضای کافی قطار، امکانات و محیط خانوادگی قطار به خوبی قیمت بالاتر بلیط های قطار سپهر را توجیه می کند.

امیدواریم اگر با این مدل از قطار ها سفر نداشته اید، در سفر بعدیتان در طول یکی از این مسیرها، تجربه استفاده از قطارهای لوکس سپهر را کسب کنید و نظراتتان را با خوانندگان سامتیک در میان بگذارید. در صورت تمایل می توانید از طریق وبسایت سامتیک نسبت به خرید بلیط قطار سپهر اقدام کنید. در ادامه جدول قیمت بلیط قطار سپهر را به تفکیک مسیرهای تردد آورده ایم.

مسیر قیمت بلیط (تومان)
تهران مشهد و بالعکس ۷۰۰۰۰ – ۱۱۰۰۰۰
قم مشهد و بالعکس ۹۰۰۰۰ – ۱۳۰۰۰۰

نظرات

قطار سپهر رو من یک بار امتحان کردم و طوری بود که خیلی تعجیب کردم. اول اینکه مهماندارای قطار همش دنبال این بودن که کارای من رو انجام بدن. خیلی تعجب کردم چون فک نمیکردم توی اتوبوسی مثل سپهر همچین خدمات خوبی به مسافرا بدن.

چقدر جدول قطارهای شرکت رجا بدرد بخور بود. دنبال همچینن چیزی میگشتم کاش یه جدول داشته باشید از قطارهایی که برای مسیرهای مختلف قطارها توی کشور وجود داره. بعضی وقتا انتخاب اشتباه قطار و خدمات سطح پایین حسابی کیفیت سفر رو میاره پایین

    ممنون از پینشهاد خوبتون. در آینده حتما این جدول رو در سایت قرار خواهیم داد تا شما کاربر گرامی راحت تر به اطلاعات مفید دسترسی داشته باشید

قطارهای سبز و سیمرغ قطارهای خوبی‌اند، ولی اصلاً از غزال بهتر نیستند. تعجب می‌کنم که قطار غزال رو در قطارهای کلاس ۱ و پایین‌تر از سبز و سیمرغ قرار می‌دین.

    سلام دوست عزیز
    از اینکه تجربه خودتون را با ما و کاربران سایت به اشتراک گذاشتید خیلی متشکریم. لازمه ذکر کنیم که کلاس بندی و درجه بندی قطارها توسط ما انجام نشده و ما صرفا انتقال دهنده اطلاعات هستیم. ممنونم از نظر شما. خوشحال میشیم اگر در مورد قطارهای دیگری که از نظر شما کیفیت خوبی دارند و تجربه سفر با اون ها رو داشتید هم توضیح بدید.

سلام
لطفاً یک عکس از داخل کوپه قطار سپهر بزارید ممنون میشم .

قطارهای بن ریل هم نسبت به قطارهای رجا کیفیت پذیرایی و تمیزی بهتری دارن.