معرفی کامل از ویژگی های فرودگاه بین‌المللی بندرعباس

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

شهر بندر عباس یکی از شهرهای مهم از لحاظ اقتصادی به حساب می آید. اکثر پروازهای خارجی که به کشورهای اطراف انجام می گیرد از طریق فرودگاه بین المللی بندرعباس انجام میگیرد. در ادامه با این باند پرواز بیشتر آشنا خواهید شد.

معرفی فرودگاه بین المللی بندرعباس

اکثر فرودگاه های کشور قبل از سال ۵۷ ساخته شده است. فرودگاه بندرعباس هم جزو یکی از چند ده فرودگاه های بین المللی به حساب می آید که در سال ۱۳۳۹ ساخته شده است که در ۲۵ کلیومتری شهر واقع شده بود.

اما در چندسال بعد یعنی در سال ۱۳۴۶ تا ۱۳۴۹ در بلوار جمهوری اسلامی کنونی انتقال یافت. با اینکه فرودگاه به این مکان منتقل شده اما ساخت فرودگاه به اتمام نرسیده بود و در سال ۵۰ به صورت کامل به پس از ساخت ترمینال افتتاح شد.

در یک فرودگاه بین المللی چه امکاناتی خاصی وجود دارد؟

مسافرین برای رسیدن به هواپیما نیاز دارند در ابتدا وارد سالن های پرواز بشوندسپس از گیت رد شوند تا به هواپیمای موردنظر خودبرسند. اما مدیران این فرودگاه باید یکسری امکانات اولیه برای تمام افراد حاضر درنظر بگیرند تا اگر مشکلی بوجود آمد بتوانند با سرعت برطرف کنند.

 

معرفی کامل فرودگاه بندرعباس

 

 1. امکانات ویژه فرودگاه بین المللی نگهداری اشیاء گمشده در حراست است، اما اگر وسایل گمشده تبلت، موبایل، نوت بوک و تمام وسایلی که خصوصی هستند، پیدا شوند تحویل حراست سپاه پاسداران قرار می گیرد.
 2. و دیگر وسایل که مرتبط با حریم خصوصی افراد نیست تحویل نیروی انتظامی قرار خواهد گرفت.
 3. سیستم حمل و نقل برای مسافرین پرواز پس از درخواست می توانند براساس مقصد مورد نظر درخواست تاکسی کنند. رانندگان موظف هستند که سیستم تهویه داخل تاکسی را راه اندازی کنند همچنین باید داخل و خارج ماشین تمیز باشد.
 4. یکی دیگر از امکانات ویژه فرودگاه، میز خدمات الکترونیکی که شامل موارد ارائه خدمات ترافیک هوائی، ارائه و راهبری زیر ساخت های مرتبط سامانه پذیرش مسافر، صدور مجوز تردد دستی، اعلان پروازها می شود.
 5. اگر هم خدمات بانکی داشته باشید می توانید جنب فرودگاه به یکی از شعبات بانک ملی سر بزنید.
 6. همچنین می توانید تمام قیمت های کالا، خدمات و حمل و نقل را مسئولان فرودگاه تقاضا کنید. تا برآن اساس هزینه کنید.
 7. اگر پرواز شما تاخیر داشت می توانید از رستوران و کافی شاپ های مجهز داخل سالن برای اینکه زمان زود بگذره استفاده کنید. دیگر امکانات ترمینال فرودگاه داشتن اورژانس، دفاتر فروش بلیط، خدمات پذیرش مسافر برای هتل پنج ستاره هرمز، پارکینگ سقف دار و اجاره خودرو بدون راننده است.

کدام شرکتهای هواپیمایی با این فرودگاه همکاری می کنند؟

هر باند فرودی برای اینکه بتوانند مسافرهای جابجا کند نیاز به هواپیما دارند و تامین این هواپیماها از طریق یکسری شرکتها انجام می گیرد. این فرودگاه بین المللی همچنین با برخی شرکت های ایرانی برای جابجایی قرارداد بسته است.

 

فرودگاه بین المللی بندرعباس

رفت و آمد در باند این فرودگاه به صورت غیر معمول است و هفته ای ۲۵۰ بار تیک آف به مقصاد خارجی و داخلی دارند. قبل از اینکه به سراغ یک لیست کامل از شرکت های هواپیمایی برویم، بهتر است شهرهای مقصد پروازهای داخلی و خارجی را برای شما معرفی کنم.

 • تهران
 • شیراز
 • اصفهان
 • تبریز
 • یزد
 • رشت
 • اصفهان
 • آبادان
 • کرمانشاه
 • اهواز
 • مشهد
 • چابهار
 • ساری
 • کیش
 • دبی

در ادامه لیست کاملی از شرکت های هواپیمایی گفته می شود و شما می توانید براساس علاقمندی که دارید انتخاب کنید.

شرکت ها ی هواپیمایی مقصدهای پرواز
هواپیمایی اترک مهرآباد
هواپیمایی آتا مهرآباد
هواپیمایی کاسپین مهرآباد
ایران ایر اهواز، کنارک، شهید مدنی، اصفهان، دشت ناز ساری، شهید دستغیب شیراز،مهرآباد، شهید صدوقی یزد،آیت الله هاشمی رفسنجانی تهران، دبی
هواپیمایی ایران ایرتور آیت الله جمی آبادان، بغداد، شهید بهشتی اصفهان، کرمانشاه، شهید هاشمی نژاد مشهد، شهید دستغیب شیراز، زاهدان
هواپیمایی ایران ایرتور شهید بهشتی اصفهان، کرمانشاه، شهید هاشمی نژاد مشهد، نوشهر، سردارجنگل رشت، شهید دستغیب شیراز، مهرآباد، شهید صدوق یزدی، دبی
هواپیمایی آسمان شهید بهشتی اصفهان، کرمانشاه، شهید هاشمی نژاد مشهد، نوشهر، سردارجنگل رشت، شهید دستغیب شیراز، مهرآباد، شهید صدوق یزدی، دبی
هواپیمایی نفت ایران اهواز، کیش، دوبی
کیش ایر شهید بهشتی اصفهان، کیش، مقسط، مهرآباد، ابوموسی، دبی
هواپیمایی ماهان شهید هاشمی نژاد مشهد، شهید مدنی تبریز، مهرآباد
هواپیمایی معراج مهرآباد
هواپیمایی قشم کیش، مهرآباد
هواپیمایی زاگرس شهید هاشمی نژاد مشهد

 

چگونگی ارتباط با مسئولان و مدیران فرودگاه

اکثر افراد یکسری سوالات در مورد اینکه چه پروازهای از کدام ترمینال های انجام می گیرد؟ کلیه پروازها داخلی از ترمینال ۳ و پروازهای خارجی از ترمینال ۱ انجام می شود. اما برای اطلاعات بیشتر می توانید شماره تلفن ۳۳۶۶۵۸۲۷-۸ و  همچنین به  آدرس سایت http://bandaraabas.airport.ir/  مراجعه کنید.

 

طرح توسعه فرودگاه بین المللی

به دلیل اینکه این مجموعه حدود ۵۰ سال پیش ساخته شده است وهمچنین جزو پررفت و آمدترین فرودگاه در ایران است. تصمیم براین گرفته شده فضا گسترش بدهند چنین کاری برتوسعه شهر هم تاثیر خواهد گذاشت.

 

طرح توسعه فرودگاه بندرعباس

پروژه توسعه اپرون یکی از مهم ترین پروژه ها برای عمران فرودگاه بین المللی بندرعباس به حساب می آید. که در این طرح قرار است که پارکینگ مدرن و استاندارد ساخته شود. هزینه ای که برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده است بالغ بر ۵۷ میلیارد ریال است که تنها ۱۰ درصد پروژه پیش رفته است.

 

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی بندرعباس

برای دسترسی به فرودگاه از داخل شهر به راحتی می توانید با تاکسی و اتوبوس  در زمان معین بروید تا مشکلی در پرواز بوجود نیاید.

 

و در انتها تیک آف

با توجه به اینکه بندرعباس یک بندر تجاری و اقتصادی است. رفت و آمد از شهر و کشورهای دیگر به این بندر بسیار زیاد است. اکثر مسافران از طریق فرودگاه بین المللی بندرعباس وارد شهر می شوند. برای همین مسئولان هواپیمای تصمیم گرفته اند که امکانات و ویژگی ها مناسبی را برای این فرودگاه در نظر بگیرند تا افراد مشکلات کمتری داشته باشند.

همچنین برای خرید بلیط هواپیما بندرعباس برروی لینک کلیک کنید، از این طرق می توانید بصورت آنلاین بلیط تهیه کنید.

نظرات