زیباترین شهر جهان

زیباترین شهر جهان کدام است؟ ۱۰ مورد از زیباترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۹

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

شاید اگر مایل باشید تنها با جاذبه های گردشگری طبیعی شگفت انگیز در سراسر دنیا رو به رو شوید، کشورهای زیادی در قاره های مختلف جهان وجود داشته باشند که بتوانند توجه شما را جلب کنند، اما اگر می خواهید با زیباترین شهرهای جهان آشنا شوید، جدیدترین لیست ۱۰ موردی ما از زیباترین شهرهای جهان را دنبال کنید.

زیباترین شهرهای جهان که باید قبل از مرگ از آن ها دیدن کنید!

در این لیست و در این مقاله ۱۰ شهر زیبای جهان را به شما معرفی می کنیم که از نظر معماری، زیبایی طبیعت، فرهنگ زیبا و فضای کلی شهر منحصر به فرد هستند. به طور تصادفی بیشتر این شهرهای برتر در قاره اروپا هستند. اغراق نمی کنیم، اما تجربه سفر به این شهرها به حدی لذت بخش است که این تفکر در ذهن شما به وجود می آید که این شهرها تنها برای بازدید گردشگران ساخته شده اند. اما باید بدانید که مردم این شهرها در نهایت آرامش در حال گذران زندگی هستند.

پیش از هر چیز به این نکته اشاره کنیم که زیباترین شهر جهان بوداپست است. این شهر در ابتدای لیست زیباترین شهر جهان در سال ۲۰۱۹ قرار دارد. در ویدیوی زیر می توانید نگاهی به جذاب ترین جاذبه های گردشگری این شهر داشته باشید.

ضمنالازم است این نکته را بیان کنیم که تصاویر به هیچ وجه نمی توانند دید کاملی نسبت به زیبایی یک شهر به شما ارائه دهند. شما زمانی می توانید به درک کاملی از زیبایی این شهرها برسید که تجربه سفر به این مقاصد را داشته باشید.

زیباترین شهر جهان

اما به نظر شما زیباترین شهر جهان کجاست؟ اگر شما هم به دنبال رسیدن به جواب این سوال هستید، در ادامه با ما همراه باشید؛ تا به ترتیب شهرهای زیبای دنیا را بررسی کرده و پاسخ این سوال را در اختیار شما بگذاریم. این شهرها طبق نظرسنجی گردشگران سراسر جهان انتخاب شده است و به هیچ وجه نظر شخصی نویسنده در آن وجود ندارد.

زیباترین شهر جهان – بوداپست (مجارستان)

تصمیم قطعی در مورد اینکه کدام شهر به عنوان زیباترین شهر دنیا شناخته می شود ممکن است سلیقه ای باشد و کار بسیار مشکلی به نظر برسد. از این رو ترتیب این لیست به معنای بهترین بودن نیست. اما بوداپست مجارستان را می توان به راحتی یکی از سه شهر زیبای دنیا به حساب آورد. این شهر یکی از بزرگترین های اتحادیه اروپا و پایتخت سیاسی و فرهنگی مجارستان است. مجسمه ها و آثار تاریخی و دومین سیستم حمل و نقل قطار شهری قدیمی در دنیا (مترو) که البته یکی از بهترین ها در نوع خود است و معماری بناهای این شهر از جمله جذابیت های این شهر هستند. سالانه بیش از ۴ میلیون گردشگر به این شهر سفر می کنند. هنر و معماری در این شهر از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

بوداپست (پایتخت مجارستان) - کاندید اصلی زیباترین شهر جهان

رم (ایتالیا) – زیباترین شهر دنیا

شهر تاریخ به واسطه تاریخ غنی و آثار به جا مانده از این تاریخ به یکی از زیباترین شهرهای جهان تبدیل شده است. روح روم باستان در خیابان های این شهر جریان دارد. هنر و معماری به خصوص این شهر در تک به تک بناهای جدید و باستانی این شهر موج می زند. مجسمه ها، آثار تاریخی، موزه ها و گالری های دیدنی منعکس کننده غنای این شهر در این زمینه ها هستند.

علاوه بر آثار دیدنی غیرقابل و زیبایی که در این شهر وجود دارد، وقتی اسم غذای ایتالیایی به زبان می آید، پیتزا و اسپاگتی رم حرف های زیادی برای گفتن دارند. به خصوص اگر قرار باشد در یکی از کافه های کنار خیابان در شهر رم آن را تجربه کنید.

شهر رم یکی از مقاصد گردشگری محبوب در میان ایرانیان نیز به حساب می آید و در طول سال سفرهای زیادی به مقصد این شهر انجام می گیرد. گردشگران در تهران از بلیط هواپیمای تهران رم برای برای سفر به این شهر تاریخی استفاده می کنند.

رم (پایتخت ایتالیا) - سفر به قلب تاریخ

بروگس (بلژیک) – ونیز شمال

این شهر در شمال غرب کشور بلژیک قرار دارد. اگر مایلید با معماری سبک قرون وسطایی آشنا شوید، بروگس می تواند به خوبی شما را به خود جلب کند. این سبک معماری با اینکه قدیمی است، اما همچنان برایتان تازگی خواهد داشت و با دیدن آن لذت خواهید برد.

بیشتر آثار تاریخی این شهر در آثار یونسکو ثبت شده اند. مشهورترین آثار تاریخی این شهر عبارتند از شاهکار میکل آنژ و برج زنگ. برج زنگ در قرن ۱۳ میلادی ساخته شده است. در این شهر جشنواره ها، کنسرت ها، تئاتر و جشنواره های غذایی بسیاری برگزار می گردد و همچنین در موزه اصلی شهر نیز نمایشگاه های جذابی برگزار می شود. مردم شهر بروگس نیز علاقه زیادی به هنر و فرهنگ دارند.

بروگس (بلژیک) - ونیز شمال

ونیز (ایتالیا) – زیباترین شهر دنیا کدام است؟

ونیز یکی از زیباترین شهرهای جهان است که در همه زمان ها مورد توجه گردشگران بوده است. ویژگی های منحصر به فرد این شهر، برگ برنده آن در زمینه گردشگری هستند. این شهر که در شمال شرقی ایتالیا قرار گرفته به «شهر آبی» و «شهر پل ها» و چندین نام دیگر مشهور شده است.

مجله تایمز: ونیز یکی از عاشقانه ترین شهرهای جهان به شمار می رود.

معماری در این شهر، میراثی ارزشمند از سال های دور و دراز گذشته است.

ونیز (ایتالیا) - همیشه زیبا

فلورانس (ایتالیا) – شهر کلیساها، یکی از زیباترین شهرهای جهان

این شهر پر از کلیساهای زیبا و متنوع است. در هر گوشه ای از شهر، آثاری از هنر می یابید. مجسمه هایی که در گوشه و کنار شهر وجود دارند شاهدی بر این ماجرا هستند. قدم زدن در خیابان هایی با معماری سبک قدیمی، بازدید از موزه ها و کلیساهای بزرگ این شهر و گالری های نقاشی دیدگاه شما را درباره هنر و فرهنگ تغییر خواهند داد.

فلورانس - شهر کلیساها

ریو دو ژانیرو (برزیل) – زیبای شاد

اگر لیست ما شامل عدد بود و قرار بود ترتیبی برای زیباترین شهرهای جهان بچینیم ممکن بود به برخی از این شهرهای شگفت انگیز توهین کرده باشیم. ریو دو ژانیرو یکی از همین شهرهاست.

بزرگترین جشن های خیابانی در سراسر جهان در این شهر برگزار می شوند. ریو دومین شهر بزرگ این کشور و سومین متروپلیس در آمریکای جنوبی به حساب می آید.

سواحل شگفت انگیز، طبیعت زیبا و کارناوال های شادی در این شهر به جذابیت های شهر ریو افزوده اند و آن را به لیست زیباترین شهرهای جهان وارد کرده اند.

ریو دو ژانیرو (برزیل) - زیبای شاد

پراگ (جمهوری چک) – پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری چک

مانند بسیاری دیگر از شهرهای اروپا، در پراگ چک نیز از معماری زیبای دوران قرون وسطی لذت می برید. همچنین یکی از مواردی که شهر پراگ را به جذابیت خاصی رسانده، قدمت ۱۱۰۰ ساله این شهر است. با این وجود می توانید تصور کنید که زیبایی های تاریخی این شهر تا چه حد می تواند شما را به وجد آورد.

پراگ (جمهوری چک) - پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری چک

آمستردام (هلند) – زیباترین شهر جهان برای تفریحات شبانه

شهر آمستردام به زندگی جذاب شبانه اش مشهور است. کلیسای قدیمی اود کرک قدیمی ترین بنای ساخته شده در این شهر است. این بنا همچنین قدیمی ترین بنای چوبی باستانی نیز به حساب می آید. در این شهر جشنواره های زیادی در طول سال برگزار می شود و هنرمندان از سراسر دنیا برای شرکت در این جشنواره ها به آمستردام سفر می کنند. این شهر در گذشته یکی از پررونق ترین شهرهای تجاری اروپا بوده است.

آمستردام (هلند) - زیباترین شهر جهان برای تفریحات شبانه

پاریس (فرانسه) – رومانتیک ترین شهر جهان

این شهر زیبای فرانسه معرف حضور هست. یکی از بهترین و زیباترین شهرهای جهان در سراسر جهان که به شهر عشق و عشاق نیز معروف است. پاریس نماد هنر و فرهنگ است. برج ایفل، پنیر فرانسوی، رستوران های این شهر، فروشگاه های منحصر به فرد، موزه لوور و صد اثر دیگر از جمله جذابیت های شهر پاریس به حساب می آیند. در طول سال گردشگران ایرانی زیادی به شهر پاریس سفر می کنند و بلیط هواپیمای تهران پاریس انتخاب اصلی این گردشگران است.

در صورتی که قصد سفر به این شهر را دارید پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای سفر به پاریس را از دست ندهید.

پاریس (فرانسه) - رومانتیک ترین شهر جهان

لیسبون (پرتقال)

این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان به شمار می رود. تجارت، آموزش و هنر در این شهر رواج بسیاری دارد و معماری متنوع و شگفت انگیز این شهر شما را به وجد خواهد آورد. این شهر اروپایی که بزرگترین شهر کشور پرتقال است به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و یکی از زیباترین شهرهای جهان به شمار می رود.

نظرات

سلام. من تجربه سفر به رم رو داشتم واقعا یکی از زیباترین شهرهای دنیاست که زیبایی هاش تا ابد تو یادتون میمونه اما شهرهای دیگه رو از نزدیک ندیدم نمی تونم نظری بدم. البته با توجه به تصاویر ونیز هم باید شگفت انگیز باشه. کسی میدونه هزینه یک سفر معمولی به ونیز با دلار الان چقدر میشه؟

ولی واقعا شهرهای قشنگی وجود دارند که از لیسبون باید قشنگتر باشن به نظرم. حتی خود اسپانیا شهرهای زیبایی داره که بعید میدونم شهر لیسبون بتونه باهاش رقابت کنه. در هر حال مقاله جالبی بود.