سواحل زیبای جهان

۱۰ مورد از بهترین و زیباترین سواحل دنیا براساس نظرسنجی سال ۲۰۱۸ + تصاویر

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

یکی از مهمترین و معتبرترین نظرسنجی هایی که هر ساله در زمینه گردشگری انجام می شود، در رابطه با تعیین بهترین و زیباترین سواحل دنیا است. این نظرسنجی در سال ۲۰۱۸ نیز انجام شد و با جمع آوری نظرات مسافران و گردشگران ۱۰ مورد از بهترین و زیباترین سواحل جهان معرفی شدند.

 

رده بندی بهترین و زیباترین سواحل دنیا در سال ۲۰۱۸

این نظرسنجی در طول ۱۲ ماه صورت گرفت و در این مدت گردشگران براساس کیفیت و کمیت موارد مطرح شده به این سواحل زیبا رای دادند. البته این نظر سنجی در بعد بسیار وسیعی صورت گرفته و براساس نتایج آن ۳۵۵ ساحل برتر انتخاب شده اند. بیشترین ویژگی هایی که در مورد این سواحل شگفت انگیز از آن ها یاد شده مربوط به شن های نرم، آب های روشن و تمیز و دمای مرطوب این سواحل است. بیشتر این سواحل در کشورهای قاره آمریکا قرار دارند.

 

از میان این ۳۵۵ ساحل برتر نیز ۲۵ جزیره به عنوان بهترین سواحل جهان معرفی شده اند. لیست ۱۰ مورد از بهترین سواحل جهان را ادامه خواهید دید و سپس به طور کامل به معرفی هرکدام می پردازیم:

  1. گریس بی – Grace Bay
  2. بیا دو سانچو – Baia do Sancho
  3. ساحل وارادرو – Varadero Beach
  4. ساحل ایگل – Eagle Beach
  5. ساحل سون مایل – Seven Mile Beach
  6. ساحل لاکونچا – La Concha Beach
  7. ساحل کلیر واتر – ClearWater Beach
  8. ساحل سون مایل جامائیکا – Seven Mile Beach
  9. ساحل باوارو – Bavaro Beach
  10. پلایا نورت – Playa Norte Beach

 

ساحل پلایا نورت – آخرین مورد از لیست زیباترین سواحل

ساحل پلایا نورت در واقع قسمتی از کشور جمهوری دومنیکن محسوب می شود. این جزیره که در رده دهم از لیست بهترین سواحل دنیا قرار دارد به دلیل برخورداری از شن های سفید و نرم و آب شفاف به یکی از بهترین و زیباترین سواحل جهان تبدیل شده است.

 

ساحل پلایا نورت - آخرین مورد از لیست زیباترین سواحل

 

ساحل باوارو

جالب است بدانید ساحل باوارو نیز در جمهوری دومنیکن قرار دارد و از نظر گردشگران و مسافران به عنوان نهمین جزیره زیبای دنیا در سال ۲۰۱۸ شناخته شده است. تمیزی آب دریا، آفتاب بی نظیر در سواحل و شن های نرم این ساحل باعث شده اند ساحل باوارو نیز در این لیست ۱۰ موردی قرار بگیرد.

 

ساحل باوارو

 

ساحل سون مایل – ۷ مایل از بهترین و زیباترین سواحل دنیا در جامائیکا

ممکن است نام چندین ساحل سون مایل را در چندین مکان مختلف شنیده باشید. حتی در کشور جامائیکا نیز ساحل دیگری با همین نام وجود دارد که البته از نظر کیفیت به خوبی این ساحل است. شاید نامگذاری این سواحل در جامائیکا شبیه نامگذاری ما در ایران به نام سواحل شمال باشد. یکی از نکات جذابی که در مورد این ساحل وجود دارد این است که در ساحل سون مایل امکان صید آبزیان وجود دارد. بر اساس نظر گردشگران و مسافران، ساحل سون مایل جامائیکا مقام هشتم در لیست بهترین سواحل دنیا را در اختیار گرفته است.

 

ساحل سون مایل - 7 مایل از بهترین و زیباترین سواحل دنیا در جامائیکا

 

ساحل کلیر واتر – ساحلی لوکس در فلوریدای آمریکا

علت اینکه از ساحل کلیر واتر فلوریدا با عنوان ساحل لوکس یاد می شود این است که هتل ها و تفرجگاه های لوکس بسیاری در این ساحل وجود دارد. همچنین با وجود تفرجگاه های جذاب و پر از امکانات این ساحل می توانید از هوای خوب این منطقه نیز لذت ببرید و یا به ورزش در تفرجگاه ها بپردازید. امکانات ورزش های ساحلی همچون والیبال و فوتبال ساحلی در این سواحل برای گردشگران فراهم شده است.

 

ساحل کلیر واتر - ساحلی لوکس در فلوریدای آمریکا

 

ساحل لاکونچا – پاکیزه ترین و زیباترین ساحل اسپانیا

ساحل لاکونچا در منطقه سن سباستین اسپانیا قرار دارد و بیشتر شهرت این ساحل به دلیل پاکیزگی آن است. هر ساله گردشگران خارجی و داخلی زیادی به این منطقه سفر می کنند و در ساحل لاکونچا به تفریح و بازی های ساحلی می پردازند. در لیست ۱۰ موردی ما، ساحل لاکونچا به عنوان ششمین ساحل زیبای جهان در سال ۲۰۱۸ شناخته می شود. اسپانیا امروزه یکی از کشورهایی است که گردشگران ایرانی بسیاری در طول سال به آن سفر می کنند و بیشتر این افراد برای سفر به این کشور بلیط هواپیمای تهران مادرید را برای سفر خود انتخاب می کنند.

 

ساحل لاکونچا - پاکیزه ترین و زیباترین ساحل اسپانیا

 

ساحل سون مایل – ۷ مایل دیگر از زیبایی های جهان

ساحل سون مایل با ساحل سون مایل جامائیکا متفاوت است. این ساحل، ۷ مایل دیگر از زیبایی های جهان است. این ساحل در جزایر کیمن قرار دارد که جزئی از سرزمین های مستعمره انگلستان به حساب می آید. شاید بتوانیم علت اصلی انتخاب ساحل سون مایل به عنوان پنجمین ساحل زیبای دنیا را در شن های روشن و سفید این ساحل و آب های نیلگون و درخشان آن بیابیم.

 

ساحل سون مایل - 7 مایل دیگر از زیبایی های جهان

 

ساحل ایگل در جزیره آروبا

با اینکه در ابتدای این مطلب به این موضوع اشاره کردیم که بیشتر سواحل زیبای جهان در قاره آمریکا قرار دارند، اما اروپا نیز از وجود سواحل حیرت انگیز خالی نیست. ساحل ایگل چهارمین ساحل زیبای جهان در سال ۲۰۱۸ است که در جزیره آروبا قرار دارد. این جزیره جزئی از خاک کشور هلند محسوب می شود. این ساحل از زیبایی بی دریغی برخوردار است و از طرفی محیط ساکت و آرام آن زیبایی های این منطقه را افزایش داده است. مناظر شگفت انگیز و آرامشی که در این سواحل وجود دارد باعث شهرت فراوان آن شده است.

 

ساحل ایگل در جزیره آروبا

 

ساحل وارادرو – از زیباترین و محبوب ترین سواحل جهان

این ساحل که در جموری کوبا قرار دارد به دلیل زیبایی های منحصر به فردش لایق این است که در مقام سوم از لیست زیباترین سواحل جهان جای بگیرد. زیبایی های این ساحل حتی در قاب تصاویر هم نمی گنجد و تصاویر ثبت شده تنها بخش کوچکی از زیبایی های این ساحل را نشان می دهند. این ساحل به عنوان یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری جهان شناخته می شود و هر ساله گردشگران زیادی این منطقه را به عنوان محلی برای گذرندان تفریحات خود استفاده می کنند.

 

ساحل وارادرو - از زیباترین و محبوب ترین سواحل جهان

 

بایا دو سانچو – دومین ساحل زیبای جهان

بایا دو سانچوی برزیل به عنوان دومین ساحل زیبای جهان در سال ۲۰۱۸ شناخته شده است. در توصیف این ساحل می توانیم از مصرع مشهور «آنچه خوبان همه دارند، تو تنها داری» استفاده کنیم. در این ساحل با زیبایی هایی رو به رو خواهید شد که توقع دیدن آن ها را نخواهید داشت. آب و هوای خوب، تنوع گونه های گیاهی و مناطق سرسبز، آب زلال و نیلگون و شن های روشن و درخشان این ساحل تنها بخشی از زیبایی هایی هستند که توجه هر گردشگری را به خود جلب می کنند. در صورتی که قصد سفر به کشورهای خارجی را داشته باشید می توانید از طریق وبسایت سامتیک نسبت به خرید بلیط پرواز خارجی خود با بهترین قیمت اقدام کنید.

 

بایا دو سانچو - دومین ساحل زیبای جهان

 

گریس بی – با بهترین و زیباترین ساحل جهان آشنا شوید!

خلیج گریس یا همان گریس بی در جزایر تورکس و کایکوس قرار دارد. این جزایر با اینکه در قاره آمریکای شمالی (دریای کارائیب) قرار دارند، اما جزئی از مستعمرات انگلستان محسوب می شوند. گریس در معنای لغوی، به معنای شوق یا همان آرزوست. زیبایی های این ساحل به حدی است که هر کسی آرزوی سفر به این منطقه را دارد. پوشش گیاهی زیبای این منطقه و چشم انداز بی نظیر ساحل گریس باعث شده تا در راس لیست نظرسنجی بهترین و زیباترین مناطق ساحلی جهان قرار بگیرد.

 

گریس بی - با بهترین و زیباترین ساحل جهان آشنا شوید!

نظرات