۸ روستای زیبای کرمانشاه برای سفرهای نوروزی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

سفر رفتن بهترین لذتی است که میتوانید از زندگی ببرید. در سفر با کلی چیزهای جدید روبرو می شوید که می‌توانید تجربه های عالی بدست بیاورید. سفر یک دریچه برای شناخت مکان‌های جدید در زندگی است.

سفر به مکان‌های جدید با طبیعت بکر که هنوز آدم‌ها تغییراتی در آنرا بوجود نیاوردند، می تواند با دنیای شگفت انگیزی شما را آشنا کند. افرادی که در شهر زندگی می کنند طبیعت زیبای روستاها یکی از گمشده های شهرنشیان است و آرامشی که سالیان به دنبال آن بودند در حال و هوای روستا بدست آورد.

تعطیلات نوروزی یکی از فرصتهای است که افراد می‌توانند به شهر و روستاهای مختلف سفر کنند و فشارهای روحی و جسمی یکسال گذشته خود بکاهند. روستاگردی و رفتن در دل طبیعت تنوعی است که می تواند باعث جلوگیری از خستگی و کسالت در هر شخص شود.

ایران با داشتن سابقه چندین هزارساله و با وجود روستاهای زیبا و معماری اعجاب انگیز به عنوان یکی جاذبه‌های گردشگری در جهان به حساب می آید. کرمانشاه یکی از شهرهای تاریخی و فرهنگی با آب و هوای متعدل است که هرساله در سفرهای نوروزی مسافران بیشماری به آنجا سفر می‌کنند. همچنین کرمانشاه با داشتن روستاهایی با بافت سنتی شگفت‌های بسیاری دارد و هرکسی را جذب می کند.

اگر علاقه دارید یک سفر متفاوتی را تجربه کنید، شهر کرمانشاه با داشتن روستاهای خارق العاده می تواند پیشنهاد عالی باشد. در ادامه ۸ روستای زیبای کرمانشاه را برای شما معرفی می کنیم.

 

معرفی روستاهای زیبای شهرکرمانشاه

 • روستای زیبای گره‌بان شهرکرمانشاهروستای زیبای گره بان کرمانشاه

 روستای گره‌بان یکی از روستاهای تاریخی و با تمدن چندین هزارساله شهرکرمانشاه است. گره‌بان یک روستای خاص و  با معماری خاص است. معماری این روستا برگرفته از معماری روسی است. زمانی که وارد این روستا می‌شوید یک سبک مدرن و سنتی را به چشم می‌بنید. گره‌بان دارای آب و هوای عالی است که دارای باغ های میوه، دام و دامداری و زمینهای کشاورزی است و  دل هر شهر نشینی را می‌برد. معروف‌ترین سوغات گره‌بان گلاب و عرقیجات است. که به کشورهای اروپایی از جمله فرانسه صادر می شود. مهم ترین ویژگی مذهبی این روستا بودن پیروان اهل حق است که  مکان مقدس بزرگان دین به نام اجاق حضرت آقا وجود دارد. پیروان این حضرت هرروز سال بغیر از روز جمعه نذری های گوناگونی در بین  افراد مختلف پخش می کنند.

 • روستای تاریخی دشه

روستای بسیار زیبای دشه در شمال غربی کرمانشاه و بخشی از شهرستان پاوه است. این روستا در دل کوه قرار گرفته است که این زیبای روستا را چندین برابر می کند.  جنگل تپه‌ول مجاور این روستا است و یک چشم انداز عالی برای افرادی که در این روستا زندگی می‌کنند، دارد. طبیعت و سرسبزی روستا دلنواز است. رویای ترین مورد در این روستا بودن چشمه‌ی زلال سرتاویران است که مردم روستا برای نوشیدن آب استفاده می کنند. این روستا به دلیل داشتن قلعه‌های متعدد به دژگه معروف است یکی از این قلعه‌ها پاسکه که در شرق روستا قرار گرفته است.

 

 • روستای سراب هرسم

این روستا دارای یک تالاب شگفت انگیز و پوشیده از گل های نیلوفر است و به همن دلیل است سراب هرسم نامگذاری شده است. قصد عده‌ی گردشگرانی که وارد شهر کرمانشاه می‌شوند دیدن روستای زیبای سراب هرسم است. دورتادور سراب پوشیده از درختان ارجن و بلوط است. سراب هرسم یک روستای با کوه‌های باصفا و تپه‌های ماهور که سرشار از سکوت است و در تعطیلات نوروز برای پناه بردن به آرامش به این روستا بروید و انرژی مضاعف  برای ادامه سال را بدست بیاورید.

 • روستای سفید برگ
  روستای سفید برگ

روستای زیبای سفید برگ، یک روستای در دل کوه است. برای رسیدن به این روستای زیبا باید از پیچ و خم‌های یک جاده سرسبز بگذرید. این مسیر با وجود درختان و گل‌های زیبای که دارد، بسیار دل انگیز و رویایی است. پس از رسیدن به این روستا دشت های بسیار زیبا، چشم شما را خیره می کند. اطراف و داخل روستا پوشیده از جنگل، باغ‌ها و چشمه سارهای متعدد است. این روستا بسیار خیره کننده است و می‌تواند یک تکیه از بهشت روی زمین باشد. پیشنهاد می کنم در تعطیلات نوروز به این روستا سفر کنید و لذت کامل را ببرید.

 • روستای سیاه کمر

این روستا قدمتی بالای ۲۵۰ سال دارد در ابتدا مردمان این روستا در پایین کوه حدود صد سال زندگی کردند و پس از تغییرات اقلیمی که بوجود آمد به بالای کوه کوچ کردند. این روستا بسیار زیبا که دورتادور آنرا کوه و دشت های زیبا فراگرفته است زیبای آنرا چندین برابر می کند. آب و هوای روستا به دلیل کوهستانی بودن در فصل بهار بسیار خنک و دلچسب است که از این آب و هوا می توانید بسیار لذت ببرید. در دل کوه‌های این روستا چشم های آب و باغ های زیادی وجود دارد.از طبیعت این روستا برای استراحت روح و روان خود بهره کافی ببرید.

 • روستای گزنهله

استان کرمانشاه دارای روستاهای بسیار شگرفتی است که مسیرهای کوهستانی بسیار زیبا دارد و در این روستا از طبیعت و باغ های میوجات لذت کافی را ببرید. طبیعت بکر این روستا دل از هر کسی می برد و یک ثبت خاطره بسیار شگفتی در ذهن ایجاد می‌کند. سفرکردن به این روستا را پیشنهاد  می کنم و شما می توانید از همین حالا بلیط هواپیمای تهران به کرمانشاه را رزرو کنید و یک سفرعالی را تجربه کنید.

 • روستای شمشیر
  روستای زیبای شمشیر در کرمانشاه

روستای شمشیر یکی از حیرت انگیز ترین روستاهای شهر کرمانشاه است. این روستا بصورت پلکانی است، بصورتی که پشت بام یک خانه حیاط همسایه است. اگر از صخره‌های کوهستانی بگذرید به یک منطقه مسکونی بسیار امن و همراه با آرامش خواهید رسید. آب و هوای این روستا در فصل تابستان و زمستان بسار متفاوت است. در فصل زمستان بسیار سرد و خشک و در فصل تابستان معتدل است. یک تفرجگاه عالی در سه کیلومتری روستا که یکی از زیباترین تفرجگاه های آن منطقه است.

 

 • روستای شالان

شالان یک روستای بسیار زیبا با طبیعت بسیار بکر است که رودخانه بسیار پرآب این روستا هرکسی را به خود جذب می‌کند. آب و هوای این روستا بسیار در بهار و تابستان بسیار خنک است. باغ  میوجات و سرسبز بودن بیشتر از هرچیزی گردشگران را به خود جذب می‌کند.

دور شدن از شهر و پناه بردن به طبیعت می‌تواند انرژی بسیار زیادی به افراد بدهد تا برای ادامه کار و زندگی در طول یکسال انرژی مضاعفی بدست بیاورند. روستاهای زیبای شهرکرمانشاه آب و هوا بسیار عالی دارد و می توانید یک تعطیلات عالی در آنجا  بگذرانید. در برنامه خود می توانید  ۸ روستای زیبای کرمانشاه را در برنامه خود بگنجانید و از سفر خود در دل طبیعیت لذت ببرید.

نظرات