مکان های دیدنی لاهیجان

جاهای دیدنی لاهیجان و جاذبه های گردشگری اطراف شهر لاهیجان

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

لاهیجان با جمعیتی بیش از ۱۰۰ هزار نفر، نود و پنجمین شهر پرجمعیت ایران به حساب می آید. این شهر بعد از شهرهای انزلی و رشت سومین شهر پرجمعیت استان گیلان به حساب می آید. لاهیجان از قدیمی ترین شهرهای منطقه گیلان نیز به حساب می آید، به طوری که طبق مدارک تاریخ لاهیجان به زمان اشکانیان باز می گردد. البته اکنون چیز زیادی از آثار تاریخی این زمان باقی نمانده است. اما در این مقاله قصد داریم جذاب ترین مکان های دیدنی لاهیجان را معرفی کنیم. مکان هایی که شما را برای سفر به این شهر وسوسه می کنند.

دیدنی های لاهیجان – جاهای دیدنی لاهیجان و اطراف آن!

لاهیجان با قاطعیت یکی از زیباترین شهرهای نوار شمالی کشور است. این شهر البته از نظر زیبایی شهرت فراوانی هم دارد. در این شهر هم با جاذبه های طبیعی شگفت انگیزی رو به رو می شوید و هم می توانید از دیدنی های تاریخی لاهیجان لذت ببرید. مهمترین نکته ای که باید بدانید این است که لاهیجان پر از جاهای دیدنی و زیباست. در ادامه در مورد جاذبه های دیدنی اطراف لاهیجان و شهر لاهیجان توضیح می دهیم.

شیطان کوه لاهیجان – مشهورترین مکان دیدنی لاهیجان

اولین سوالی که در ذهن هر بنی بشری به وجود می آید این است که چرا در نام این محل از عبارت شیطان استفاده شده است؟ ما هم نمی دانیم. البته یک اطلاعاتی هست، اما به اعتبار آن اعتمادی نیست. البته این اطلاعات را برایتان می گوییم. این اطلاعات در هم بر هم می گوید که نامگذاری این منطقه به این دلیل است که در گذشته نام شیطان کوه، شاه نشین کوه بوده و به تدریج و با تغییر نام در نام مورد استفاده مردم نام این محل تغییر کرده است.

شیطان کوه لاهیجان - مشهورترین مکان دیدنی لاهیجان

این کوه یکی از جذاب ترین مکان های دیدنی لاهیجان و شمال کشور است. یکی از جاذبه های اصلی شیطان کوه آبشار زیبایی است که دریاچه مصنوعی بالای آن به پایین می ریزد و منظره و صدای جذابی ایجاد می کند.

آدرس دقیق شیطان کوه: لاهیجان، میدان خیلج فارس، خیابان شهید رجایی.

بام سبز لاهیجان – از زیباترین جاهای دیدنی لاهیجان

یکی دیگر از جاذبه های شگفت انگیز شهر لاهیجان بام سبز لاهیجان است. اگر به بازدید شیطان کوه رفتید نباید بام سبز لاهیجان را از دست بدهید. با بالا رفتن از پله های موجود در شیطان کوه می توانید به بام سبز برسید. البته تعداد این پله ها بیش از ۱۰۰۰ است و همین مسئله جذابیت آن را بیشتر می کند. اما در عوض در بالای کوه با بهشت رو به رو می شوید. امکانات تفریحی هم در این قسمت موجود هستند. (شهربازی ها، کافه ها، رستوران ها و …)

پیشنهاد می کنیم از تله کابین لاهیجان هم استفاده کنید. چشم انداز شهر و مزارع چای در این منطقه شگفت انگیز است.

بام سبز لاهیجان - از زیباترین جاهای دیدنی لاهیجان

استخر لاهیجان

سومین مکان دیدنی لاهیجان که باید به شما معرفی کنیم استخر لاهیجان است. پس از بازدید از شیطان کوه و بام سبز لاهیجان بهتر است به بازدید از استخر لاهیجان نیز بروید. این استخر در گذشته برکه ای بوده است که برای ذخیره آب از آن بهره گرفته می شده است. اما اکنون این برکه به دریاچه ای مصنوعی تبدیل شده است. در وسط این دریاچه نیز جزیره ای کوچک قرار دارد که با یک پل به بیرون دریاچه متصل شده است. در وسط این جزیره کوچک یک رستوران قرار دارد.

آدرس استخر لاهیجان: بلوار امام رضا

بقعه تاریخی شیخ زاهد گیلانی

یکی از ارزشمندترین جاذبه های تاریخی شهر لاهیجان بقعه شیخ زاهد گیلانی است. این جاذبه گردشگری که یکی از جاهای دیدنی اطراف لاهیجان به حساب می آید در روستای شیخانه‌ور قرار دارد. شیخ زاهد گیلانی یکی از عارفان مشهور است که از استادان شیخ صفی الدین اردبیلی مشهور است. او در قرن ۷ هجری قمری می زیست. این بقعه در قرن نهم ساخته شد. این عمارت یکی از زیباترین آثار تاریخی شهر لاهیجان است که در آن از معماری خاصی استفاده شده است. آثار زیبای کاشی کاری های رنگی و نگاره های سنتی نیز در این بنا یافت می شود.

بقعه تاریخی شیخ زاهد گیلانی

آرامگاه کاشف السلطنه – موزه تاریخ چای در لاهیجان

یکی دیگر از مکان هایی که حتما باید در سفر لاهیجان از آن دیدن کنید آرامگاه محمد میرزا قاجار قوانلو یا همان کاشف السلطنه است. او فرزند اسدالله میرزا نایب السلطنه و از رجال تحصیلکرده دوران قاجار بوده است. او وصیت کرده است که آرامگاه وی بر فراز تپه های چای ساخته شود. بنابراین امروزه این مقبره نه تنها بر تپه های چای ساخته شده، بلکه این مکان به موزه تاریخ چای نیز تبدیل شده است.

دیگر مکان های دیدنی لاهیجان

همانطور که گفتیم لاهیجان شهری است با جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فراوان که می توانند سوژه ای کامل برای سفرتان باشند. به جز مکان های دیدنی که معرفی کردیم بد نیست از این جاهای دیدنی لاهیجان هم بازدید کنید:

  • آرامگاه شیخ زاهد گیلانی در ۳ کیلومتری لاهیجان، روستای شیخانبر، خیابان شیخ زاهد
  • مسجد چهارپادشاهان در خیابان کاشف لاهیجان، میدان چهار پادشاه، بقعه چهار پادشاه
  • بقعه میر شمس الدین در میدان چهار پادشاه، خیابان سردار جنگل، بقعه و تکیه پیرعلی

روستاهای زیبای لاهیجان

شاید برایتان جالب باشد بدانید که حدود ۱۰۰ روستا در شهرستان لاهیجان وجود دارد. اما ما تنها به معرفی روستاهای زیبای لاهیجان می پردازیم.

چی چی نی کوتی و سطلسر دو مورد از زیباترین روستاهای شهر لاهیجان هستند. نام چی چی نی کوتی زیبا به معنای لانه گنجشگ است. طبیعت بکر و دست نخورده این روستا دیدنی های شگفت انگیزی را از طبیعت زیبای این منطقه پیش روی چشمانتان می آورد.

روستاهای زیبای لاهیجان

یکی دیگر از روستاهای زیبا و خوش آب و هوای شهرستان لاهیجان سطلسر است. این روستا که محلی توریستی محسوب می شود به دلیل قرار گیری در مناطق کوهستانی منطقه ای جذاب برای گردش به حساب می آید.

برای آشنایی با روستاهای زیبای شمال کشور پیشنهاد می کنیم از مقاله زیباترین روستاهای شمال دیدن کنید.

به لاهیجان سفر کنید!

با توجه به مواردی که اشاره کردیم پیشنهاد می کنیم حتما سفری ویژه به این شهر داشته باشید و از جاذبه های گردشگری آن لذت ببرید. بهترین راه ها برای سفر به این شهر استفاده از بلیط هواپیمای تهران رشت است.

برچسب : سفر به شمال

نظرات