جاهای دیدنی اطراف تهران

جاهای دیدنی اطراف تهران که تا به حال باید میرفتید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

با اینکه مکان های دیدنی و تفریحی تهران آنقدر زیاد است که هیچ وقت کسی نمیتواند بگوید تهران جای خوبی برای گردش نیست، اما با این حال گاهی اوقات آدم هوس میکند جاهای دیدنی تکراری و قدیمی که همه به فکر سفر به آن ها می افتند را کنار گذشته و با حس خالص ماجراجویی، به کشف مکان های دیدنی اطراف تهران بگردد.

ما در این مقاله کار را برای شما آسان کردیم و میخواهیم جاهای دیدنی اطراف تهران که تا به حال ناشناخته مانده اند را به شما معرفی کنیم. البته قصد ما این نیست که از جاهای معروفی مثل اوشان و فشم، کن سولقان، تنگه واشی و کردان و جاده چالوس گرفته صحبت کنیم چراکه این جاهای دیدنی به اندازه کافی شناخته شده هستند. هدف اصلی این است که فرمان را به سمت جاهای بچرخانیم که کمتر کسی نامی از آن شنیده. اصلا لازم نیست که زحمت خرید بلیط هواپیما را به خودتان بدهید، چراکه میتوانید با یک بازدید از این جاهای دیدنی خاطرات خوش سفر را برای خودتان تضمین کنید.

 

 

اطراف تهران کجا بریم

 

روستای افجه: یکی از بهترین جاهای دیدنی اطراف تهران

یکی از بهترین جاهایی که میتوانید برای سفر به آن حسابی سرمایه گذاری کنید، روستای افجه است. این روستا با آب و هوای خوش و مطلوبی که دارد به خوبی میتواند مقدمات سفری به یاد ماندنی را برای شما به وجود آورد. علاوه بر گشت و گذار در مزارع و باغ‌های این روستای زیبا، میتوانید سری هم به دره شمالی افجه بزنید که از بقیه جاها بکرتر است.

علاوه بر این، روستای افجه یک آبشار ۱۵ متری دارد که در عین زیبایی میتواند خستگی شما را دربیاورد. در فاصله یک و نیم کیلومتری شمال شرق افجه آبشار پسچویک‏ با ۱۵ متر ارتفاع وجود دارد و آبشار زیبای موآب از دیدنی ترین نقاط این روستا است . بین آبشار پسوچیک و دشت هویج باغ های گیلاس زیبایی وجود دارد که چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

 

 

بازدید از طالقان

 

 

منطقه الموت

برای رسیدن به این منطقه خوش آب و هوا تنها کمی رانندگی لازم است. کافی است از اتوبان تهران- کرج به سمت قزوین بروید، از خروجی قزوین به سمت شهر بروید تا به میدان بزرگ مینودر برسید. جاده‌ الموت در قسمت شمالی این میدان قرار گرفته و وقتی این راه راه طی کردید، به قلعه‌ای سرخ و خاکستری رنگی می‌رسید که یکی از منحصر به فردترین قلعه‌های ایران است. اطراف قلعه از هر چهار جهت پرتگاه است و تنها راه ورود، در انتهای ضلع شمال شرقی واقع شده. بعد از قدم زدن در قلعه الموت نیز اگر بخواهید سفرتان ادامه دارد. چطور؟ به دیدن دریاچه اوان بروید، دریاچه‌ای که یکی از زلال‌ترین آب‌ها را دارد و بهار و تابستان‌ها می‌توان در آن آب تنی، قایق سواری و ماهیگیری کرد.

 

آبشار گزو

برای  رسیدن به این آبشار مبهوت کننده تنها کافی است دو ساعت در راه باشید و بعد به منطقه‌ای بکر و خوش آب و هوا، با درختان سربه فلک کشیده برسید و در کنار آبشاری، خستگی راه را از تن به در کنید، آبشار گزو می‌تواند مقصدتان باشد. آبشار گزو که ۴۸ متر ارتفاع دارد در دل جنگل‌های سرسبز شمال واقع شده و میتوانید در پایین آن به شنا و آب تنی بپردازید.

گزو، در کنار امامزاده‌ای معروف به سه بزرگوار گزو در فاصله‌ ۱۵ کیلومتری زیرآب سوادکوه قرار گرفته و اگر وقتش را داشته باشید و به سد البرز یا لفور هم که با آبشار فاصله کمی دارد سری بزنید، جایی که اسب‌ها بر زیبایی‌اش افزوده‌اند و تا چشم کار می‌کند مه و سبزی است.

 

 

آبشار گزو

 

دشت لار

یکی از جاهایی که میتواند تا حد زیادی یک تجربه منحصر به فرد از سفر را برای شما رقم بزند، دشت لار است. این دشت یکی از قشنگ‌ترین و خوش آب و هواترین دشت‌های اطراف تهران است، که در نزدیکی کوهپایه دماوند و نزدیکی آمل واقع شده است.

تنوع گیاهی و جانوری در دشت لار به قدری زیاد است که میتوانید گستره زیادی از گیاهان دارویی را در آن پیدا کنید. این گیاهان شامل گون، آویشن، کاسنی و شیرین بیان میشود. جالب اینجاست که جانوران دشت لار هم مثل گیاهانش متنوع‌اند و با یک گشت و گذار در این دشت میتوانید حیواناتی مثل پلنگ، گرگ، روباه، عقاب طلایی، افعی البرزی، بزمجه، مارمولک،. بهارها، دشت لار پر می‌شود از  گل‌های زرد و شقایق‌هایش و آن را به تابلویی بی‌مانند تبدیل می‌کند. اطراف چشمه دوبرار یکی از قشنگترین جاهای این منطقه است.

 

نظرات

سلام ممنون از معرفی این جاهایی که معرفی کردین. ولی من نمیدونم چرا اینقدر کم جاهای دیدنی تهران رو معرفی کردین. خیلی بهتر بود کمی بیشتر در موردش حرف میزدید

    سلام ممنون از پیشنهادتون. حتما در آینده بیشتر به مقالمون اضافه میکنیم