جاذبه های گردشگری روسیه – دیدنی‌ترین‌های مسکو و سن‌پترزبورگ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

روسیه از نظر وسعت بزرگترین کشور جهان است. این کشور یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان محسوب می شود. روسیه با جمعیت ۱۴۵ میلیون نفری‌اش به عنوان یکی از ده کشور پرجمعیت جهان نیز شناخته می شود. البته وسعت زیاد این کشور باعث شده نرخ تراکم جمعیت در این کشور بسیار کم باشد. در واقع در روسیه به ازای هر هشت نفر یک کیلومتر مربع زمین وجود دارد. این کشور از سمت جنوب با کشورهای آسیایی، از بخش غربی با کشورهای اروپایی و از شمال و شرق با اقیانوس های منجمد شمالی و اقیانوس آرام در ارتباط است. این کشور با ۱۴ کشور مرز زمینی دارد.

 

مهمترین جاذبه های گردشگری روسیه

احتمالا می دانید مسکو و سن پترزبورگ دو شهر مهم و اصلی کشور روسیه هستند. این دو شهر به عنوان پرگردشگرترین شهرهای روسیه نیز شناخته می شوند و بیشتر مسافرانی که قصد سفر به روسیه را دارند بازدید از جاذبه های گردشگری این دو شهر را در برنامه سفر خود قرار می دهند. البته جاذبه های گردشگری روسیه در سراسر این کشور وجود دارند و باعث شده اند هر شهر روسیه به تنهایی حکم یک کشور زیبا را داشته باشد. اما در این مطلب به طور خاص به معرفی زیباترین ها و مهمترین های مسکو و سن پترزبورگ می پردازیم.

 

مکان های دیدنی مسکو – پایتخت و پرجمعیت ترین شهر روسیه

مکان های دیدنی مسکو بسیارند. عبور رودخانه مسکو از کنار این شهر خود به تنهایی باعث زیبایی طبیعی این شهر شده است. مکان های زیر برخی از مهمترین و زیباترین جاذبه های گردشگری مسکو هستند:

  • کاخ کرملین و میدان سرخ
  • کلیسای سنت باسیل
  • متروی شهر مسکو (موزه ای در زیر شهر)
  • ۷ آسمان خراش استالین (مشهور به ۷ خوهران مسکو)

 

مهمترین جاذبه های گردشگری روسیه

 

کاخ کرملین و میدان سرخ، نماد شکوه روسیه

تقریبا می توان گفت هیچکس نمی تواند به این شهر سفر کند و از کاخ کرملین بازدید نکند. کاخ ها همیشه از زیباترین و محبوب ترین جاذبه های هر شهر و کشور هستند. کاخ های حیرت انگیز استانبول یا حتی همین کاخ های شکوهمند تهران خودمان نیز از جاذبه های گردشگری جذابی هستند که توجه هر توریستی را به خود جلب می کنند.

این کاخ مرکز تزارهای روس بوده است و اکنون روسای جمهور این کشور در آن قرار دارند. بیشتر مراسم های رسمی بزرگ روسیه در میدان سرخ و در نزدیکی کاخ کرملین برگزار می شود. کاخ کرملین یکی از انگیزه های اصلی گردشگران برای سفر به روسیه محسوب می شود. در صورتی که قصد سفر به شهر مسکو را دارید می توانید از طریق وبسایت سامتیک نسبت به خرید بلیط هواپیمای تهران مسکو اقدام کنید.

 

کلیسای سنت باسیل مسکو – کلیسایی با معماری خاص

این کلیسا یکی از مشهورترین کلیساهای جهان است. اگر نام مسکو را در گوگل جستجو کنید و به قسمت تصاویر رجوع کنید، بیشترین تصویری که مشاهده می کنید تصویر کلیسای سنت باسیل است. این کلیسا که در حدود ۴۵۰ سال پیش ساخته شده در سال ۱۹۲۹ به موزه تبدیل شد. معماری عجیب این کلیسا از گنبدهای رنگارنگ و با ارتفاع های مختلف تشکیل شده است.

 

متروی مسکو، موزه بزرگ روسیه به وسعت تمام شهر

قطارها، دیوارها، ستون ها، سیستم های روشنایی و هر آنچه که در ایستگاه های متروی مسکو می بینید ذره ای از تاریخ هستند. با استفاده از سیستم متروی این شهر می توانید در تونل زمان سفر کنید و در هر ایستگاه تکه ای از تاریخ را از قاب ایستگاه های مترو ببینید. متروی شهر مسکو بسیار قدیمی بوده، اما همچنان دارای ساختاری قدرتمند و پیچیده است.

 

متروی مسکو، موزه بزرگ روسیه به وسعت تمام شهر

 

۷ آسمان خراش استالین

این مجموعه زیبا ترکیبی از ساختمان هایی است که به سبک معماری استالینیستی ساخته شده است. در حال حاضر این ۷ ساختمان به عنوان ساختمان دانشگاه دولتی مسکو، هتل اوکراین، ساختمان وزارت امور خارجه روسیه، دو مجتمع مسکونی، ساختمان اداری برج دوشکین و هتل لنینگراد شناخته می شوند.

پیش از اینکه به سراغ معرفی مکان های دیدنی سن پترزبورگ برویم پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای سفر به مسکو (روسیه) را مطالعه کنید. این مقاله می تواند شما را برای سفر به مسکو (روسیه) کاملا آماده کند.

 

مکان های دیدنی سن پترزبورگ – دومین شهر بزرگ و پرجمعیت روسیه

سن پترزبورگ برادر خوانده مسکو محسوب می شود. این شهر از زمانی که در سال ۱۷۰۳ ایجاد شد تا سال ۱۹۱۸ میلادی به عنوان پایتخت روسیه شناخته می شده است. برخی از مکان های دیدنی سن پترزبورگ عبارت اند از:

  • کلیسای کازان سن پترزبورگ
  • موزه ملی سن پترزبورگ
  • قصر و پارک پیتر هوف سن پترزبورگ
  • خیابان نوسکی پراسپکت

 

مکان های دیدنی سن پترزبورگ - دومین شهر بزرگ و پرجمعیت روسیه

 

قصر و پارک شگفت انگیز پیتر هوف سن پترزبورگ

قصر پیترهوف یک قصر بزرگ و حیرت انگیز است که با مساحت ۱۰۰۰ هکتار به عنوان یکی از بزرگترین قصرهای جهان شناخته می شود. در این قصر بزرگ یک پارک بزرگ، چند آب نمای طلایی و هزاران آثار هنری دیگر قرار دارد که باعث شده این قصر و این پارک به گنجینه ای شگفت انگیز و باارزش تبدیل شده است. پیتر هوف سن پترزبورگ به عنوان یکی از بهترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری روسیه و جهان شناخته می شود.

 

خیابان نوسکی پراسپکت

روسیه تنها جایگاه آثار فرهنگی و تاریخی نیست. خیابان نوسکی نظر شما را در مورد شهر سن پترزبورگ تغییر خواهد داد. با اینکه تعداد کلیساهای تاریخی این شهر بسیار است، اما قرار نیست جاذبه های این شهر به کلیساها و موزه ها محدود شوند. خیابان نوسکی یکی از معروف ترین خیابان های سن پترزبورگ است که به مرکزی برای تفریح و خوشگذرانی مردم تبدیل شده است. طول این خیابان ۴ کیلومتر است و سراسر آن پر از رستوران ها، مغازه ها، بوتیک ها و کافه های زیبا و خاصی است که تنها در سن پترزبورگ مانند آن ها را خواهید یافت. اما این مکان تنها یک مکان ایده آل تفریحی نیست، بلکه پر از ساختمان های تاریخی است که هر کدام با معماری منحصر به فرد خود می توانند کاملا توجه هر مخاطبی را جلب کنند.

 

خیابان نوسکی پراسپکت

موزه ملی سن پترزبورگ

هر زمان که صحبت از موزه ملی یک شهر به میان آید باید منتظر شاهکارهای بی شماری باشیم که در دل یک معماری بی نظیر جای گرفته اند. این موضوع در مورد موزه ملی سن پترزبورگ نیز صادق است. در این موزه ۴۰۰ هزار مجسمه، نقاشی و آثار هنری تاریخی دیگر موجود است که یادآور برهه های تاریخی این کشور است. همانطور که گفتیم بنای این موزه یک شاهکار است. این شاهکار اثر معمار مشهور ایتالیای کارلو روسی است. ساختمان موزه ملی سن پترزبورگ به عنوان زیباترین ساختمان شهر شناخته می شود.

 

کلیسای لیدی کازان سنت پترزبورگ

در تک به تک بناهای مشهور روسیه اثری از نوعی معماری کلاسیک روسی مشاهده می شود. شاید بتوانیم یکی از مهمترین این بناها را بنای کلیسای لیدی کازان بدانیم. این کلیسا تنها کلیسای فعال در مرکز شهر سنت پترزبورگ می باشد و همواره یکی از مهمترین عبادتگاه های مسیحیان ارتدوکس بوده است.

نظرات

روسیه واقعا خیلی کشور قشنگیه و توجه بهش در تمام جهان کمه. خود من از وقتی جام جهانی ۲۰۱۸ رو دنبال کردم عاشق روسیه شدم خیلی کشور قشنگیه. با اینکه روسیه رو کشور محبوبی نمیدونم اما جاذبه های گردشگری فوق العاده این شهر نظر منو کمی تغییر داده. الان بلیط تهران مسکو قیمتش چقدره؟