سفر به اصفهان سی و سه پل

بهترین فصل سفر به اصفهان، بازدید از نصف جهان!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

اصفهان، نصف جهان! نامی آشنا که همیشه به عنوان شهری پر مخاطب مورد توجه مسافران ایرانی و گردشگران خارجی قرار گرفته است. این شهر جذاب که در سال های اخیر به نام پایتخت فرهنگی جهان اسلام بر سر زبان ها افتاده، همیشه با عنوان مهد تمدن دنیا نیز مورد خطاب قرار گرفته است. با این تفاسیر بعید نیست که گردشگران خارجی از کشور های دورتر برای دیدن این شهر بار سفر ببندند. حال اگر بخواهیم به عنوان یک مسافر از این شهر دیدنی بازدید کنیم بهترین فصل سفر به اصفهان چه زمانی است؟

بهترین زمان سفر به اصفهان

همانطور که می دانیم اصفهان شهری است که ۳ آب و هوای مختلف در فصل های مختلف سال در آن دیده می شود. برای مثال اصفهان زمستان های بسیار سرد و تابستان های بسیار گرمی دارد. همچنین آب و هوای گرم و خشک در این محدوده در فصل بهار بسیار دیده می شود. اگر دوست دارید درباره بهترین زمان سفر به اصفهان در بهترین شرایط آب و هوایی اطلاع بیشتری به دست بیاورید پیشنهاد می کنم خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

بهترین زمان برای بازدید از جاذبه های گردشگری اصفهان

قبل  از اینکه بخواهیم زمان را بسنجیم بد نیست به صوزت گذرا در مورد جاذبه های گردشگری اصفهان هم صحبت کنیم. چرا که مهم ترین هدف مسافران و گردشگرانی که به اصفهان سفر می کنند دیدن جذابیت ها و جاذبه های بی نظیر اصفهان است. همانطور که می دانیم، اصفهان شهریست که زیباترین جاذبه های دنیا را در آغوش خود حفظ کرده است.

حال در ادامه با هم نگاهی گذرا به بهترین جاذبه های گردشگری اصفهان می اندازیم!

 • پل خواجو
 • زاینده رود
 • سی و سه پل
 • مسجد شیخ لطف الله
 • چهل ستون
 • سی و سه پل
 • میدان نقش جهان
 • عالی قاپو
 • کلیسای وانک
 • سر در قیصریه
 • باغ پرندگان اصفهان
 • حمام علی قلی آقا
 • منارجنبان

برای بازدید از دیدنی های این شهر زیبا هیچ وقت دیر نیست و هیچ زمانی نامناسب وجود ندارد! هر فصل اصفهان می تواند جذاب ترین و هیجان انگیز ترین زمان برای بازدید به حساب بیاید.

همانطور که خواندیم، شهر اصفهان جاهای دیدنی فراوانی دارد که پشت هر کدام داستان های فراوان جذابی وجود دارد، پیشنهاد می کنم اگر دوست دارید درباره شهر اصفهان و جذابیت های آن اطلاعات بیشتری کسب کنید پیشنهاد می کنم، خواندن مقاله راهنمای سفر به اصفهان را از دست ندهید.

زمستان ارزان ترین فصل سفر به اصفهان

اگر در شهرهای سردسیری مانند اردبیل و تبریز زندگی می کنید، سفر زمستانه به مقصد اصفهان می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. چرا که اصفهان سرمایی شدید تر از شهرهای شمال غربی کشور ندارد و شما می توانید با خیال راحت کوله بار سفر زمستانی خود را به مقصد شهر سی و سه پل و زاینده رود ببندید.

اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در شهرهای گرمسیری و به خصوص شهرهای جنوبی ایران زندگی می کنید، ییشنهاد می کنم سفر به اصفهان در ابن فصل را فراموش کنید و سعی کنید برای فصل بهار برای سفر به این شهر جذاب برنامه ریزی کنید.

زمستان در اصفهان

یکی از جذابیت های سفر زمستانه به مقصد نصف جهان هرینه پایین سفر است. چرا که در این فصل و به دلیل کم شدن مسافران و متقاضیان، سفر به اصفهان شانس خرید بلیط چارتر هواپیما تهران اصفهان بالا می رود و شما می توانید با صرف کمترین هزینه ممکن بهترین سفر عمرتان را تجربه کنید.

سفر به اصفهان در پاییز، بهترین سفر داخلی در فصل برگ ریزان!

جالب است بدانید پاییز در شهرهای مختلف ایران چهره های متفاوتی از خود را نشان می دهد! این فصل برگ ریزان برای بسیاری از مسافرانی که قصد سفر به مقصد اصفهان را دارند، جذاب خواهد بود. چرا که حتی تصور گذرگاه های کنار زاینده رود که از برگ های زرد پاییزی پوشیده شده اند، هیجان انگیز خواهد بود.

سفر در پاییز برای بسیاری از مسافران بهترین زمان به حساب می آید؛ چرا که با توجه به خنکی نسبی هوا و تمام شدن دوره سفرهای تابستانی، مسافران می توانند حلوت ترین چهره اصفهان را تماشا کنند.

سفر به اصفهان در پاییز

سفر در پاییز برای کسانی که به عکاسی از چهره زرد پوش عالی قاپو و سی و سه پل علاقه دارند، بسیار جذاب خواهد بود. هر ساله عکاسان و هنرمندان بسیاری در روزهای پاییزی نصف جهان، با دوربین خود به این مقصد هیجان انگیز سفر می کنند تا بهترین قاب تصویر را در این شهر شکار کنند.

سفر به اصفهان در تابستان، سفر در گرمای دلچسب نصف جهان

فصل تابستان به دلیل تعطیلی مدارس و دانشگاه ها فصل مسافر خیزی به حساب می آید. در این فصل بیشتر خانواده های ایرانی در تلاطم برنامه ریزی برای سفری جذاب هستند تا بتوانند فصل تعطیلات را به خوشی بگذرانند.

شرایط آب و هوایی در هیچ موقع از سال قابل پیش بینی نخواهد بود اما اگر بخواهیم پیش بینی کلی ای نسبت به آب و هوای تابستان های اصفهان داشته باشیم به این نتبجه خواهیم رسید که تابستان های شهر نصف جهان بسیار گرم خواهد بود و اگر به عنوان مسافر در این فصل به اصفهان سفر کنید قطعا به خاطر گرمی هوا اذیت خواهید شد.

سفر به اصفهان در تابستان

در خصوص آب و هوا این مسئله را مدنظر داشته باشید؛ اگر شما از شهرهای جنوبی مانند اهواز، آبادان و یا بندرعباس قصد سفر تابستانه به اصفهان را داشته باشید می توانید بهترین سفر عمرتان را تجربه کنید. چرا که سفر از شهرهای گرمسیری به قلب اصفهان در بازه زمانی تابستان می تواند هبجان انگیز ترین سفر هر کس به حساب بیاید.

فصل بهار، بهترین زمان سفر به اصفهان

اگر بخواهیم بهترین فصل سفر به این شهر دیدنی را بررسی کنیم قطعا بهار اولین و آخرین انتخاب خواهد بود. سفر در فصل بهار به عنوان خوش آب و هوا ترین فصل سال، می تواند تجربه خوبی از سفر را برای شما به یادگاز بگذارد. اما در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید برای نوروز به این شهر دیدنی سفر کنید باید صبر و حوصله خود را کمی بیشتر کنید. چرا که شلوغ ترین زمان برای سفر به اصفهان می تواند تعطیلات نوروز باشد.

چهلستون اصفهان

در این که بهترینزمان سفر به اصفهان فصل بهار است شکی نیست، اما اگر بخواهیم درباره شیرین ترین و به یادماندنی ترین ماه سال برای سفر به اصفهان صحبت کنیم، باید در نظر داشته باشیم که خوش آب و هوا ترین و بهترین زمان برای سفر به مهم تمدن دنیا، اردیبهشت ماه خواهد بود.

سفر نوروزی به اصفهان، شور و هیجان در نقش جهان

بسیاری از خانواده های ایرانی بهترین زمان سفر سالانه خود را عید نوروز می دانند، چرا که در ایام تعطیلات نوروزی و به دلیل تعطیلی مدارس و اداره ها خانواده ها می توانند با آرامش بیشتری سفر کنند.

اگر بخواهیم از شلوغی میدان نقش حهان و مکان های دیدنی اصفهان در ایام نوروز فاکتور بگیریم، باید در نظر داشته باشیم که اصفهان یکی از بهترین مقاصد برای سفرهای نوروزی حساب می آید. چرا که تنها در این زمان می توانید شلوغ ترین و پر هیاهو ترین چهره نصف جهان که پذیرای جمعیت بالای گردشگران است را مشاهده کنید.

صحبت کردن درباره بهترین زمان سفر به اصفهان کاملا نسبی به نظر می رسد چرا که مسافران و گردشگران از قسمت های مختلف کشور و یا حتی دنیا نظرات مختلفی در مورد انتخاب بهترین زمان سفر خواهند داشت. شاید شما جزء آن دسته افرادی باشید که قدم زدن زیر باران در میدان نقش جهان در زمستان را جذاب بدانید و شاید از نظر شما ارزان ترین فصل برای سفر به اصفهان ایده آل ترین سفر به حساب بیاید. در هر صورت شما بدون در نظر گرفتن هیچ محدودیتی می توانید هر زمان که بخواهید با خرید بلیط قطار تهران اصفهان خود را به قلب فرهنگ و تمدن دنیا برسانید و بهترین سفر عمرتان را رقم بزنید.

نظرات

بهترین زمان سفر به اصفهان فقط تعطیلات خرداد تو عید خیلی شلوغه ادم هیچی از سفر نمیفهمه