بهترین جا برای نشستن در هواپیما

بهترین جای نشستن در هواپیما کجاست؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

سفر با هواپیما یکی از امن ترین و سریع ترین راه های سفر به نقاط مختلف کشور و دنیاست. همچنین با توجه به بعد مسافت و زمان، هواپیما یکی از ارزان ترین وسیله های حمل و نقل دنیا نیز هست. اما همیشه در خرید بلیط هواپیما و انتخاب آن به عنوان وسیله سفر تردید هایی وجود دارد. مثلا خیلی ها ترس از ارتفاع دارند، یا در انتخاب اینکه کجای هواپیما بنشینند؛ یا اطلاعاتی ندارند و یا نمی دانند در کدام قسمت باشند تا سفری لذت بخش را تجربه کنند. پس تردید های موجود برای خرید بلیط هواپیما تنها محدود به بحث قیمت و هزینه های سفر نیست و انتخاب جای نشستن و تاثیر آن بر ترس های شما نیز عواملی مهم اند.

 

بهترین صندلی هواپیما در کدام قسمت از عرشه کابین قرار دارد؟

مثلا اگر در سفرتان یک کودک پشت سر شما نشسته باشد که مدام به صندلی تان ضربه وارد کند، یا با سروصداهای کودکانه اش شما را خسته کند، اهمیت این سوال بهتر مشخص می شود که کدام صندلی هواپیما بهتر است؟ خیلی ها هم دوست دارند تا در کار پنجره بنشینند و از منظره آسمان لذت ببرند؛ بعضی هم ترجیح می دهند نزدیک به درب خروجی باشند. اما همیشه فرصت این انتخاب های وجود ندارد و عده کثیری هم هیچ اطلاعی برای انتخاب صندلی های مورد علاقه شان ندارند. اگر تمایل به خرید بایط چارتر هم داشته باشید که دیگر کار سختتر هم می شود؛ پس بد نیست اگر کمی هم در مورد بهترین زمان خرید بلیط چارتری هواپیما مطالعه کنید.

 

بهترین صندلی هواپیما در کدام قسمت از عرشه کابین قرار دارد؟

 

خب اگر به دنبال پاسخ هستید باید صندلی های کنار راهرو و پنجره؛ و همچنین نزدیک به دماغه هواپیما را بهترین صندلی های ممکن در پرواز معرفی کنیم. مثلا در سفر های تجاری اگر زمان برایتان اهمیت دارد نزدیک به درب خروج و راهرو ها بنشینید و اگر سفری تفریحی دارید؛ یا مسیرتان طولانی است و می خواهید استراحت کنید، صندلی های کنار پنجره بهترین انتخاب شما هستند. اما برویم به سراغ رایج ترین مشکل در بین مسافران هواپیما؛ افرادی که ترس از پرواز دارند. صندلی های بالای بال معمولا بهترین جای ممکن برای افرادی است که ترس از پرواز دارند، چرا که لرزش های کمتری حس می کنید؛ کمتر ای آشفتگی های جوی مطلع می شوید و آسوده ترین صندلی برای شماست.

همچنین اگر قدتان بلند است و جای بیشتری برای نشستن نیاز دارید، صندلی های بالای بال ها؛ فضای بیشتری در اختیار شما می گذارند، صندلی دیگری روبروی شما نیست که خوابانده شود و فضا را تنگ کند و هیچ پرده و حایلی در این قسمت وجود ندارد. البته در این قسمت فضایی وجود ندارد تا وسایل ضروری تان را در آنها بگذارید، مثلا مانند فضایی که زیر صندلی های وجود دارد.

 

امن ترین صندلی های هواپیما در کدام بخش قرار دارند؟

یکی از دغدغه های همیشگی مسافران در هر ابزار سفری، انتخاب امن ترین قسمت وسیله حمل و نقل سفری است.اما راستش را بخواهید پاسخ به این سوال بسیار دشوار است و به سختی می توان قسمت امن مشخصی برای هواپیما معرفی کرد. برای مثال در سال ۲۰۱۵ در یک بررسی برروی ۳۵ هواپیما؛ چنین مشخص شد که مسافرانی که در بخش های انتهایی هواپیما می نشینند، شانس بیشتری برای زنده ماندن در حوادث دارند. در حالیکه در پژوهشی دیگر که در سال ۲۰۰۸ ؛توسط دانشگاه گرینویچ انگلستان ؛ انجام شده بود مشخص شد مسافرانی که در ۵ ردیف نزدیک به خروجی های اضطراری هواپیما می نشینند، امنیت جانی بیشتری دارند.

 

امن ترین صندلی هواپیما در کدام قسمت عرشه قرار دارد؟

 

پس اینکه بخواهیم پاسخ دقیق به این سوال بدهیم واقعا دشوار است، اما به راحتی می توانید در سایت های اینترنتی جستجو کرده و در مورد نکات ایمنی سفر با هواپیما مطالعه کنید تا بتوانید بهترین تصمیم ممکن برای انتخاب صندلی پروازتان را بگیرید. همچنین اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد بلیط های هواپیما هم دارید می توانید سری به مقاله درصد جریمه استرداد بلیط هواپیما چقدر است؟ بزنید.

 

صندلی های میانی، شلوغ ترین قسمت هواپیما

اگر در مورد سفر با هواپیما خیلی اطلاعات ندارید، باید بگوییم صندلی هایی که در بخش های میانی قرار دارند بدترین بخش های ممکن برای نشستن هستند. اما چرا؟ ردیف های میانی و صندلی هایی که نزدیک به اتاق میهمان دارن اند، صروصدای بیشتری داشته و محل رفت و آمدند. همچنین صندلی های نزدیک به صفحه نمایش تلویزیون ها نیز زیاد راحت نیستند و در این محل نورپردازی هواپیما بیشتر بوده و بطروکلی جای مناسبی برای استراحت نیستند.

 

صندلی های میانی، شلوغ ترین قسمت هواپیما هستند

 

البته باید به بوی نامطبوعی که از سرویس های بهداشتی ممکن است بیاید، و بوی پخت و پز بخش آشپزخانه هم اشاره کنیم؛ که در بخش های میانی بیشتر احساسشان می کند. آخرین ایراد وارده به صندلی های بخش های میانی هم این است که اگر قد بلند باشید، فضای کمتری در اختیار شماست و همیشه صندلی و مسافری جلوی شما قرار دارد که بخواهد صندلی خود را بخواباند تا استراحت کند. اگر به دنبال اطلاعات دقیق تری در مورد ابعاد و میزان تغییر درجه پشتی صندلی هواپیما هستید، می توانید سری هم به سایت SeatGuru.com بزنید و اطلاعات کامل تری در مورد Pitch صندلی ها ای همان میزان درجه تغییر قسمت تکیه گاه و ابعاد صندلی به دست بیاورید. امیدواریم در این مقاله اطلاعات مورد نیاز دستگیرتان شده باشد و در سفر های بعدی تجارب لذت بخش تری داشته باشید.

نظرات

سلام. خیلی برام جالب بود و موضوع بسیار خوبی رو برای نوشتن مقاله به نظرم انتخاب کردید
چیزهای خیلی خوبی هم توش گفته بودین
خسته نباشید

    سلام کاربر عزیز
    باعث خرسندی است که مقاله برای شما جالب بوده و اطلاعاتش برای شما مفید بودن